Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς όμως να τα μεταφερεις σε καποιο αλλο κινητό που χρησιμοποιείται με μια μικρή προμήθια. Μπορείς ίσως να πουλισεις τις μονάδες σου σε καποιον που χρησιμοποιεί f2g (θα του δώσεις πχ 10€ για 7€).. ;)

Το WIND Sharing έχει πάψει να λειτουργεί εδώ και 2-3 μήνες...... Μόνο με κατανάλωση από σένα τον ίδιο θα φύγουν τα 50€ φίλε μου......

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πουλήσω το νούμερο μαζί με το υπόλοιπο του. Άλλωστε δεν το χρησιμοποιώ καθόλου. Έψαχνα κάποιους όρους όπως έχει το συμβόλαιο που υπογράφεις αλλά δεν κατάφερα να βρώ κάτι. Βρήκα όμως το εξής offtopic

 

"4.Είστε πλέον συνδεδεμένη με το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας WIND. Ενεργοποιήστε τη σύνδεση σας με την πραγματοποίηση της πρώτης εξερχόμενης κλήσης."

 

από το site της wind στην καρτέλα του f2g, το οποίο απευθύνεται μάλλον μόνο σε κοπέλες?? :lol: :lol:

 

και για του λόγου το αληθές δίνω ολοκληρο και το url

 

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g/paketo-sundeshs-kai-odhgies.aspx

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα όμως το εξής offtopic

 

"4.Είστε πλέον συνδεδεμένη με το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας WIND. Ενεργοποιήστε τη σύνδεση σας με την πραγματοποίηση της πρώτης εξερχόμενης κλήσης."

 

από το site της wind στην καρτέλα του f2g, το οποίο απευθύνεται μάλλον μόνο σε κοπέλες?? :lol: :lol:

 

και για του λόγου το αληθές δίνω ολοκληρο και το url

 

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g/paketo-sundeshs-kai-odhgies.aspx

Εκτός από αν-αξιόπιστη είναι και αν-ορθόγραφη.....:X

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί τον διπλασιασμό για 15 μέρες...

 

ακριβώς. Και εγώ κόντεψα να την πατησω με το συγκεκριμένο μύνημα όταν έκανα ανανέωση. Αλλά μόλις είδα που λέει νέα καρτοκινητη το κατάλαβα. Οπότε οκ . Εξάλλου δεν υπήρχε πιθανότητα να έκοβ αλλαγή και να έχανα το πρόγραμμα τις χρονιάς και την προσφορά τις χρονιάς.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φίλοι γεία σας.

Ειμαι σε περιοχή που δεν υπάρχει επιγειο ADSL Και εχω στο σπιτι μου internet μέσω ADSM. Για την ωρα εχω ενα F2G2 ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ 14€ / 7 ημέρες. Η ερωτηση είναι: αν επερνα ενα "NEA KARTOKINHTH" με το διπλασιασμο που κανει θα είχα ωφελος? Αρα ο διπλασιασμος που ισχυει για την νεα καρτοκινητη μπορει να καταναλωθει σε ADSM???

 

Σας ευχαριστώ απο πρίν.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα είχες όφελος, γιατί μπορείς να χρησιμοποιήσεις το διπλασιασμό για να κάνεις τηλέφωνα .

Δεν μπορείς όμως να αγοράσεις ADSM με αυτό.

Αλλά δεν χρειάζετε να αγοράσεις άλλο πακέτο

Κάλεσε 1342 και κάνε την αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα είχες όφελος, γιατί μπορείς να χρησιμοποιήσεις το διπλασιασμό για να κάνεις τηλέφωνα .

Δεν μπορείς όμως να αγοράσεις ADSM με αυτό.

Αλλά δεν χρειάζετε να αγοράσεις άλλο πακέτο

Κάλεσε 1342 και κάνε την αλλαγή

Αγαπητε Vasileios,

δεν κάνω και δεν θα κανω ποτε κλησεις τηλεφωνου απο αυτο το νουμερο. Ειναι και θα ειναι ΜΟΝΟΝ για χρηση ADSM τοποθετημενο σε wireless 3G router. Με αυτα τα δεδομενα συμφερει;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Vasileios,

δεν κάνω και δεν θα κανω ποτε κλησεις τηλεφωνου απο αυτο το νουμερο. Ειναι και θα ειναι ΜΟΝΟΝ για χρηση ADSM τοποθετημενο σε wireless 3G router. Με αυτα τα δεδομενα συμφερει;

 

Δεν μπορείς από WIND ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ να ενεργοποιήσεις καν το internet!

Είναι υπηρεσία του F2G!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φίλοι γεία σας.

Ειμαι σε περιοχή που δεν υπάρχει επιγειο ADSL Και εχω στο σπιτι μου internet μέσω ADSM. Για την ωρα εχω ενα F2G2 ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ 14€ / 7 ημέρες. Η ερωτηση είναι: αν επερνα ενα "NEA KARTOKINHTH" με το διπλασιασμο που κανει θα είχα ωφελος? Αρα ο διπλασιασμος που ισχυει για την νεα καρτοκινητη μπορει να καταναλωθει σε ADSM???

 

Σας ευχαριστώ απο πρίν.

μην αλλαξεις f2g2, καθως ειναι συλλεκτικα κ καλυτερα συμφεροτερα εν γενει ακομα κ απο την νεα καρτοκινητη (που συμφερει υπο συνθηκες). εχεις κ το 1,5γβ δωρεαν αν το ειχες ενεργοποιησει τοτε.

 

αν υπαρχει λογος να πας στην νεα καρτοκινητη παρε νεο αριθμο και ασε τον παλιο ησυχο :)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

@mikekgr σε καμία περίπτωση δεν αλλάζεις το πακέτο που έχεις σε αυτόν τον αριθμό(F2G2).. Πάρε άλλον καινούριο και κάντον ό,τι θέλεις(Νέα Καρτοκινητή).. Ανά πάσα στιγμή μπορείς να χρησιμοποιήσεις το F2G2 σαν κανονικό σου νούμερο και να το έχεις σαν πάγιο λόγω της ελάχιστης χρέωσης ομιλίας(0,106€/1').. Στη θέση σου θα σκεφτόμουν να το κάνω αυτό και να καταργήσω όποιον άλλον αριθμό είχα στη διάθεση μου ως βασικό.. Υπάρχουν άτομα που κλαίνε για ένα τέτοιο πακέτο και δίνουν τα πάντα όλα για αγοράσουν τον αριθμό σου λόγω της χρέωσης που έχει.. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δεν λέτε ώμος και ένα μεγάλο κακό που εχη κε με έκανε να το παρατήσω ..

το μήνυμα εχη την ίδια χρέωση κε πιο ακριβή από την ομιλία ..αυτό είναι πρωτάκουστο ...

Link to comment
Share on other sites

δεν λέτε ώμος και ένα μεγάλο κακό που εχη κε με έκανε να το παρατήσω ..

το μήνυμα εχη την ίδια χρέωση κε πιο ακριβή από την ομιλία ..αυτό είναι πρωτάκουστο ...

εντάξει πρωτάκουστο δε το λες είναι σα τα συνήθη πακέτα που τα μισά έχουν φθηνό μήνυμα και πανάκριβη ομιλία και τα άλλα οικονομική ομιλία και πανάκριβο μήνυμα. Απλά το free2go2 έχει παμφθηνη ομιλία φθηνότερη και των συμβολαίων και πλέον πανάκριβο μήνυμα αλλά απ΄το αντίθετο που το βρίσκεις πολύ πιο εύκολα αξίζει και με το παραπάνω.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ναι πάνω αλά μέχρι πότε ...αυτί η αβεβαιότητα με εχη φαη ...επίσης δεν εχει 1500 λεπτά προς όλη τη wind και νομίζω δεν πρώκιτε να βγάλει ...έχω πολλές επιφυλάξεις αβεβαιότητα ..,,και προσπαθούν με όπιον διποτε τρόπο να σε κάνουνε να φιγις απο το πακέτο ..
Link to comment
Share on other sites

πάντως ανταλλάζω εύκολο νουμερο ..πχ 6930-000-000 όλα ίδια ...με ενα f2g2 ari8mo :)

γιατί έχω έναν που με ενοχλούν συνέχεια ανεπιθύμητοι τράπεζες και δεν θέλω να το χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

Αντί να στείλεις το πανάκριβο μήνυμα, πάρε τηλέφωνο όποιον θέλεις με την πάμφθηνη χρέωση ομιλίας. Φθηνότερα θα σου βγει. Αλλά αν είναι να αλλάξεις πακέτο λόγω μηνύματος, καλύτερα πούλα τον αριθμό γιατί σφάζονται πολλοί για να αποκτήσουν ένα τέτοιο πακέτο και θα πάρεις και ζεστό χρήμα από το πουθενά. Πίστεψε με.

 

ΥΓ. Είδες; Ακόμη κι εσύ ψάχτηκες για F2G2 αριθμό.. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ναι αδερφέ μου και ξυπνάς μια μέρα και το έχουνε καταργήσει και χάνεις και τα λεφτά σου και μένεις μακακας εμπιστεύεσαι αυτήν την εταιρεία ?

εγώ το ανταλλάζω με πολύ εύκολο αριθμώ.άντε κανένα πενηντάρη δεν θα έδινα παραπάνω για τους λόγους που σου είπα -¨)))

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

ναι αδερφέ μου και ξυπνάς μια μέρα και το έχουνε καταργήσει και χάνεις και τα λεφτά σου και μένεις μακακας εμπιστεύεσαι αυτήν την εταιρεία ?

εγώ το ανταλλάζω με πολύ εύκολο αριθμώ.άντε κανένα πενηντάρη δεν θα έδινα παραπάνω για τους λόγους που σου είπα -¨)))

Γι' αυτό κάνω ανανέωση είτε με 5€ κάρτες είτε από κατάστημα λίγα λίγα €..;)

Και ναι, όντως υπάρχει ένα θέμα για τους χρήστες F2G2 που άφησαν μεγάλα ποσά μέσα στο υπόλοιπο τους..

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ison,

σε ευχαριστώ για την υπόδειξη σου. Ναι αυτό γίνεται αλλα το 1GB δε με φτάνει (καταναλωνω περισσοτερα GB στην περίοδο του μήνα ~30 μέρες). Το μόνο που δε ξέρω είναι αν ανανεώσω 2 φορες την προσφορά 1GB/μήνα στον ίδιο μηνα (ίσως 2GB να μου φτάνουν). Πρέπει να το ψαξω λίγο ακομα... Ακουω καλες ιδέες!

 

Με εκτίμηση,

Μιχαλης Κρανιδης

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ison,

σε ευχαριστώ για την υπόδειξη σου. Ναι αυτό γίνεται αλλα το 1GB δε με φτάνει (καταναλωνω περισσοτερα GB στην περίοδο του μήνα ~30 μέρες). Το μόνο που δε ξέρω είναι αν ανανεώσω 2 φορες την προσφορά 1GB/μήνα στον ίδιο μηνα (ίσως 2GB να μου φτάνουν). Πρέπει να το ψαξω λίγο ακομα... Ακουω καλες ιδέες!

 

Με εκτίμηση,

Μιχαλης Κρανιδης

 

Γίνεται αυτό που λες!

Μπορείς μες στο μήνα να ανανεώσεις το 1GB όσες φορές θες.

 

Κάνε για μένα ένα πρόγραμμα συμβολαίου!

Διάλεξε τα 5GB να είσαι ήσυχος.

30 ευρώ θα πληρώνεις, αφού έχεις και το stick κάνε έκπτωση το ποσό της επιδότησης να σου έρχεται και πιο φθηνά.

Αν έχει κάποιος και σύνδεση φωνής WIND εκμεταλλεύσου και την έκπτωση 30%.

 

Οπότε έτσι θα έχεις 5GB το μήνα και θα πληρώνεις κάτι λιγότερο από 20 ευρώ.

 

PS: Το NS2 και NS7 ενεργοποιούνται μόνο από πακέτο F2G. Για το 1GB με τα 15 ευρώ δεν είμαι σίγουρος αν ενεργοποιείται και από WIND ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ (πάντως και έτσι αν είναι με τίποτα δεν κρατά τα λεφτά από το BONUS)

Link to comment
Share on other sites

Αντί να στείλεις το πανάκριβο μήνυμα, πάρε τηλέφωνο όποιον θέλεις με την πάμφθηνη χρέωση ομιλίας. Φθηνότερα θα σου βγει. Αλλά αν είναι να αλλάξεις πακέτο λόγω μηνύματος, καλύτερα πούλα τον αριθμό γιατί σφάζονται πολλοί για να αποκτήσουν ένα τέτοιο πακέτο και θα πάρεις και ζεστό χρήμα από το πουθενά. Πίστεψε με.

 

ΥΓ. Είδες; Ακόμη κι εσύ ψάχτηκες για F2G2 αριθμό.. ;)

 

 

Όποιος σφάζεται , παρακαλώ να μείνει ζωντανός και να μου στείλει pm.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

Εχω την προσφορα με το 1,5gb και συμβαινει το εξης περιεργο, το οποιο συμβαινει και σε αλλους 2 φιλους μου που εχουν την ιδια προσφορα. Καθε φορα λοιπον που μπαινω ιντερνετ στα καλα καθουμενα ενω σερφαρω κοβεται η συνδεση για μερικα λεπτα και επανερχεται μονο του μετα απο λιγο. Και αυτο γινεται ασταματητα. Μονο οταν βαλω να κατεβασω ενα αρχειο δεν με κοβει. Ξερει κανεις τι συμβαινει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

Εχω την προσφορα με το 1,5gb και συμβαινει το εξης περιεργο, το οποιο συμβαινει και σε αλλους 2 φιλους μου που εχουν την ιδια προσφορα. Καθε φορα λοιπον που μπαινω ιντερνετ στα καλα καθουμενα ενω σερφαρω κοβεται η συνδεση για μερικα λεπτα και επανερχεται μονο του μετα απο λιγο. Και αυτο γινεται ασταματητα. Μονο οταν βαλω να κατεβασω ενα αρχειο δεν με κοβει. Ξερει κανεις τι συμβαινει?

Ευχαριστω

Γενικά εχει πολλα προβλήματα το ιντερνετ της ουιντ.. σε πολλα μέρη. Και σε εμενα τα κανει αυτά κατεβαζεις δεν κατεβαζεις. Ειναι απλα πολυ κακο. Αν πιανεις 3Γ εκεί που είσαι "κλειδωσε" (διεταξε, αναγκασε, ρυθμισε) το στικακι σου να χρησιμοποιεί ΜΟΝΟ 3Γ και να αγνοεί το Edge GPRS. Θα τα πάει πολύ καλύτερα..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...