Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Για εισερχόμενες κλήσεις θα χρεώνεσαι με 0,18Ε το λεπτό με χρέωση ανά δευτερόλεπτο,χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης.

Για εξερχόμενες κλήσεις θα χρεώνεσαι με 0,48Ε το λεπτό είτε όταν καλείς την χώρα που βρίσκεσαι είτε καλείς Ελλάδα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, με ελάχιστη χρέωση 30δευτερόλεπτα.

Για εξερχόμενα sms θα χρεώνεσαι με 0,14Ε το sms είτε προς την χώρα που βρίσκεσαι είτε προς Ελλάδα.

Πακέτα χρόνου ομιλίας και προσφορές δεν ισχύουν σε καθεστώς περιαγωγής.'Οταν φτάσεις στην Ουγγαρία θα δικτυωθείς αυτόματα με ένα από τα δίκτυα που συνεργάζεται η WIND,συνήθως με αυτό που έχει καλύτερο σήμα.

Ελπίζω να σε κάλυψα.:)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Ελπίζω να ισχύουν όσα λες, γιατί δεν φαίνονται ιδιαίτερα ακριβές οι χρεώσεις για τις λίγες κλήσεις που θα κάνω...

 

Είμαι πλέον στην Ουγγαρία, οπότε πλέον δεν έχει νόημα να καλέσω το 1260.

 

Με την επιστροφή μου στην Ελλάδα θα δω πώς πήγε τελικά στο σύνολο...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

εδώ και μερικές μέρες μου έρχεται μήνυμα απο την wind στο κινητό.

λέει να στείλω ένα μήνυμα (0.99/μήνυμα) για να μπω στην κλήρωση

για 8000 ευρώ τέλος του έτους και για καθημερινή κλήρωση 1000 ευρώ.

έχει έρθει σε κανέναν άλλο?

Link to comment
Share on other sites

εδώ και μερικές μέρες μου έρχεται μήνυμα απο την wind στο κινητό.

λέει να στείλω ένα μήνυμα (0.99/μήνυμα) για να μπω στην κλήρωση

για 8000 ευρώ τέλος του έτους και για καθημερινή κλήρωση 1000 ευρώ.

έχει έρθει σε κανέναν άλλο?

 

νομιζω ναι.....

 

ερχεται πολυ σπαμ απο την wind τωρα τελευταια....:wacko:...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να τα διακοψουμε αυτα τα spam?

 

Καταγγελία στην ΑΠΔΠΧ http://www.dpa.gr

 

Αλλιώς δε μασάνε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα μια απ' τα ίδια. Κι όχι μονο σε μένα, σ' όλη την οικογένεια :(

Οι δε ώρες που τα στέλνουν είναι ό,τι να 'ναι. Μέχρι αργά το βράδυ έρχονται.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα μια απ' τα ίδια. Κι όχι μονο σε μένα, σ' όλη την οικογένεια :(

Οι δε ώρες που τα στέλνουν είναι ό,τι να 'ναι. Μέχρι αργά το βράδυ έρχονται.

 

Σε μένα έρχονται 2 με 3 κάθε μέρα όλες τις ώρες της ημέρας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι αλλαγές στον ελάχιστο χρόνο χρέωσης δεν αφορούν τα πακέτα δέσμευσης τιμής που δεν είναι και εμπορικά διαθέσιμα.

 

 

 

δεν είναι και εμπορικά διαθέσιμα......κατι μου λεει η φραση

καλο αυτο.εγω εχω το φλεξυ 20 και με εχουν @@@@@@

μου ειπαν οτι δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο κ εχουν αλλαξει οι χρεωσεις.εκει που εδινα 20 αντε 30 € τωρα μου ηρθε λογαριασμος 45 € εχοντας μιλησει 2 ωρες κ εχω στειλει 20 μνμ...

πλακα μας κανουν

θα παω να το ακυρωσω το συμβολαιο

 

το τρελο της υποθεσης ειναι οτι τους ειχα πει σε μαγαζι της γουιντ να μου στελνουν αναλυτικο λογαριασμο...αλλα με γραψαν στα @@ τους...οποτε ερχεται ο τελευταιος λογαριασμος...

στο χαρτι γραφει (περιπου)

κλεισεις cote 7€

vodafone 8€

wind 5€

συνολο 14 ευρω... και οταν πηρα τηλεφωνο στο 1260 μου λεει οτι το συστημα μετραει λαθος,δεν ξερει να κανει προσθεση..

 

δηλαδη που ξερω εγω οτι δεν εκανε λαθος και στα ποσα που με χρεωσε.ελεος γουιντ ελεος

η γουιντ τα καταφερε,εχασε αλλον εναν παλιο πελατη !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μήπως εδώ μιλάμε για τα καρτοκινητά της WIND , και όχι για τα συμβόλαια;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μήπως τι είναι το f2godisco???

Είχα πάρει τηλ. και τους ρώτησα γιατί να μην έχω τα μινι πακέτα σμς αφού άλλαξα και πήγα στο κανονικό φ2γ και μου παν ότι επειδή είμαι σε πρόγραμμα με φτηνές χρεώσεις και τους είπα ότι ήμουν σε πρόγραμμα με φτηνές χρεώσεις(φ2γ2) και τώρα οι χρεώσεις μου είναι πανάκριβες και μου παν ότι θα το κοιτάξουν. Και μου στειλαν σήμερα σμς και μου παν ότι το πακέτο μου άλλαξε σε f2godisco και μπορώ να ενεργοποιήσω και τα μινι πακέτα σμς, το ενεργοποίησα κι εγώ αλλά φοβάμαι να πάρω κανένα τηλέφωνο μην μου φύγει ξαφνικά άδικα όλη η κάρτα απτις χρεώσεις... ξέρετε τι παίζει με αυτό το πακέτο?

το έξαψα και στο σαιτ τους και δεν βρήκα τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

μήπως εδώ μιλάμε για τα καρτοκινητά της WIND , και όχι για τα συμβόλαια;

 

για τα καρτοκινητα μιλαμε, απλα θυμηθηκα με αφορμη το σχολιο του φιλου για τα εμπορικα μη διαθεσιμα... την χαζομαρα της γουιντ ;)

Link to comment
Share on other sites

οι αλλαγές στον ελάχιστο χρόνο χρέωσης δεν αφορούν τα πακέτα δέσμευσης τιμής που δεν είναι και εμπορικά διαθέσιμα.

Είναι σίγουρο αυτό; Από που προκύπτει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τη "νέα καρτοκινητή" μέσα στα 1.500 λεπτά παίζουν βιντεοκλησεις ?

Επίσης παίζει τίποτα σε free internet ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τη "νέα καρτοκινητή" μέσα στα 1.500 λεπτά παίζουν βιντεοκλησεις ?

Επίσης παίζει τίποτα σε free internet ?

 

4.Στα δωρεάν λεπτά ομιλίας και SMS δεν συμπεριλαμβάνονται βίντεο-κλήσεις ή MMS καθώς και κλήσεις ή SMS προς το εξωτερικό και κατά τη διάρκεια περιαγωγής.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8691

Internet Υπάρχει με 3 ευρώ τον μήνα 60 ΜΒ η πρώτη εενργοποίηση δωρεάν (Προσφορά Surf & Email 60

 

Μέχρι και τις 30 Σεπτεμβρίου για κάθε αγορά Surf & Email 60, η Vodafone διπλασιάζει τα ΜΒ του πακέτου και προσφέρει 120ΜΒ για ακόμα περισσότερο σερφάρισμα στο Internet από το κινητό!)

 

 

Υπάρχει επίσης το Internet όλη μέρα με 1 ευρώ την μέρα

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9141

Link to comment
Share on other sites

4.Στα δωρεάν λεπτά ομιλίας και SMS δεν συμπεριλαμβάνονται βίντεο-κλήσεις ή MMS καθώς και κλήσεις ή SMS προς το εξωτερικό και κατά τη διάρκεια περιαγωγής.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8691

Internet Υπάρχει με 3 ευρώ τον μήνα 60 ΜΒ η πρώτη εενργοποίηση δωρεάν (Προσφορά Surf & Email 60

 

Μέχρι και τις 30 Σεπτεμβρίου για κάθε αγορά Surf & Email 60, η Vodafone διπλασιάζει τα ΜΒ του πακέτου και προσφέρει 120ΜΒ για ακόμα περισσότερο σερφάρισμα στο Internet από το κινητό!)

 

 

Υπάρχει επίσης το Internet όλη μέρα με 1 ευρώ την μέρα

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9141

Ναι , μονο που εγω μιλαω για WIND

Link to comment
Share on other sites

Μπαιρδεύτικα με τον τίτλο Νέα καρτοκινητή...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η απάντηση βρίσκεται εδώ.

 

Ευχαριστώ!! Το χα διαβάσει κιόλας αυτο το ποστ όταν έγινε αλλα δεν κατάλαβα τώρα ότι το δικό μου ήταν αυτό που είχα διαβάσει:O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.στην προσφορα της wind για το 2010 με τα 1500΄ και 1500 sms συμπεριλαμβανονται mms?

 

Όχι, δεν περιλαμβάνονται..

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω 30€ από ένα φ2γ σε ένα άλλο. Το sharing δεν λειτουργεί. Όμως, στο σάιτ αναφέρεται κανονικά. Τι κίνηση θα μπορούσα να κάνω ώστε να πετύχω να γίνει η μεταφορά, βασιζ.ομενη στο γεγονός ότι υπάρχει στο σάιτ; Να κάνω έγγραφο αίτημα με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ; Πώς να το συντάξω; "Κύριοι της wind, στην ιστοσελίδα σας αναφέρεται ότι η εταιρία σας παρέχει την υπηρεσία wind sharing για την μεταφορά χρημάτων μεταξύ των καρτοκινητών free to go που διαθέτετε. Όμως, η υπήρεσία σας αυτή είναι ανενεργή από τον Ιούλιο του 2010. Πάρακαλώ να προβείτε στις απαραίτητες ενέργειες ώστε να γίνει η μετάφορα χ ευρώ από τον αριθμό Α στον αριθμό Β, ή να ενημερώσετε για τυχόν κατάργηση της υπήρεσίας. Παρόλα αυτά, η μεταφορά που ζητώ θα πρέπει να γίνει αφού σήμερα υπάρχει αναρτημένη στην ιστοσελίδα σας η υπηρεσία αυτή."

Πώς σας φαίνεται; Άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω 30€ από ένα φ2γ σε ένα άλλο. Το sharing δεν λειτουργεί. Όμως, στο σάιτ αναφέρεται κανονικά. Τι κίνηση θα μπορούσα να κάνω ώστε να πετύχω να γίνει η μεταφορά, βασιζ.ομενη στο γεγονός ότι υπάρχει στο σάιτ; Να κάνω έγγραφο αίτημα με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ; Πώς να το συντάξω; "Κύριοι της wind, στην ιστοσελίδα σας αναφέρεται ότι η εταιρία σας παρέχει την υπηρεσία wind sharing για την μεταφορά χρημάτων μεταξύ των καρτοκινητών free to go που διαθέτετε. Όμως, η υπήρεσία σας αυτή είναι ανενεργή από τον Ιούλιο του 2010. Πάρακαλώ να προβείτε στις απαραίτητες ενέργειες ώστε να γίνει η μετάφορα χ ευρώ από τον αριθμό Α στον αριθμό Β, ή να ενημερώσετε για τυχόν κατάργηση της υπήρεσίας. Παρόλα αυτά, η μεταφορά που ζητώ θα πρέπει να γίνει αφού σήμερα υπάρχει αναρτημένη στην ιστοσελίδα σας η υπηρεσία αυτή."

Πώς σας φαίνεται; Άλλη ιδέα;

 

Το έχω κάνει ήδη. Είμαστε στο διάστημα του ενός μήνα που πρέπει να απαντήσει η Wind. Σίγουρα δεν θα ήταν άσχημο εαν έκανες κι εσύ μια κίνηση να δείξεις ότι σε ενοχλεί η όλη κατάσταση.

Αν θες σου στέλνω σε pm την καταγγελία μου

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

H wind έχει ως πάγια τακτική να μην απαντά σε γραπτές καταγγελίες. Αν δείτε ότι περνάνε οι μέρες και δεν έχετε λάβει απάντηση, θα πρέπει να στείλετε υπομνηστική αναφορά στην ΕΕΤΤ σημειώνοντας και τον αριθμό πρωτοκόλλου της πρώτης καταγγελίας. Συνήθως απαντά μέσα σε 15-20 μέρες από τότε που της κοινοποιήθηκε το δεύτερο έγγραφο.

 

Σύμφωνα με το νόμο η παράλειψη απάντησης σε ερώτηση της ΕΕΤΤ και παροχής των απαιτούμενων πληροφοριών, ή η καθυστέρησή των παραπάνω ενεργειών πέραν της τεθειμένης προθεσμίας, συνιστά πειθαρχικό παράπτωμα, αλλά και ποινικό αδίκημα, αφού στην ουσία αποτελεί ανυπακοή σε εντολή δημόσιας Αρχής.

 

Για τους παραπάνω λόγους μου προκαλεί τεράστια εντύπωση ότι η ΕΕΤΤ ανέχεται την διαιώνιση αυτής της κατάστασης, που αποτελεί πλέον παγιωμένη τακτική της εταιρείας.

 

Σημειώνεται ότι κατά το παρελθόν η εταιρεία Vodafone είχε καταδικαστεί σε πρόστιμο για την παράλειψη απάντησης επί καταγγελιών καταναλωτών ή για την αδικαιολόγητη καθυστέρηση απάντησης ή παροχής πληροφοριών. Η ΕΕΤΤ ωστόσο και τότε απέφυγε να κινήσει την διαδικασία υπηρεσιακής αναφοράς στην εισαγγελία για την κίνηση ποινικών διώξεων (αν και είχε δικαίωμα να το κάνει σύμφωνα με τον Κώδικα Ποινικής Δικονομιας).

 

Παρά ταύτα, η wind φαίνεται πως απολαμβάνει μία ειδικού τύπου «ασυλία» σχετικά με το θέμα αυτό από την ΕΕΤΤ. Ως πότε όμως;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...