Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eνώ συμπλήρωσα το καρτοκινητό μου στα στοιχεία προχθές (με φορητότητα από vodafone με πρόθεμα 6948) μου απάντησαν χθες με email ότι θέλουν το νούμερο καρτοκινητού f2g!:w00t:

 

Ελεος ρε wind, δεν ξέρεις ποιά νούμερα αντιστοιχούν στο δίκτυο σου?:lol:

 

Απάντηση σήμερα δεν πήρα οπότε ξαναέστειλα email.

 

Aν δεν πάρω απάντηση, αύριο θα στείλω δύο email, μεθαύριο τέσσερα και ούτω καθ' εξής.:cool:

Ελπίζω να μη φτάσει η μέρα που θα στέλνω εκατοντάδες.:O

Πάντως έτσι δεν θα το αφήσω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σούπερ τα 50 λεπτά του bonus προς όλα τα δίκτυα ενώ κι εκεί λέει ότι η χρέωση γίνεται ανά τρίλεπτο δεν ισχύει, πέφτει κανονικά ανα δευτερόλεπτο κι εκεί. Τι έγινε τους έχουν κολλήσει τα συστήματα τόσο καιρό ή εσκεμένα το κάνουν;; σούπερ πάντως γιατί αν ήταν ανα τρίλεπτο ήταν καθαρά 16 κλήσεις αυτά τα 50λεπτά ενώ τώρα βγαίνει καθαρά ακόμα και ο μήνας για μένα με 50 λεπτά

Κρίμα όμως που τα 50' που μας δίνει για μια 10αρα κάρτα ισχύουν για 24 ώρες μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα όμως που τα 50' που μας δίνει για μια 10αρα κάρτα ισχύουν για 24 ώρες μόνο...

 

Αυτό έλεγα κι εγώ... 1 εβδομάδα θα ήταν πολύ καλά!

Αλλά ποντάρουν ή στο ότι θα βάλεις 30αρα για να σου κρατήσει το bonus,

ή ότι δε θα προλάβεις να τελειώσεις τα 50 λεπτά και τα 50 μηνύματα.

Ειδικά μέσα στην εξεταστική, είναι αδύνατον!! :p

Α ρε Wind, κάνε το καλό και ρίξτο στο γυαλό μια φορά, για εμάς που σ' αγαπάμε!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλεγα κι εγώ... 1 εβδομάδα θα ήταν πολύ καλά!

Αλλά ποντάρουν ή στο ότι θα βάλεις 30αρα για να σου κρατήσει το bonus,

ή ότι δε θα προλάβεις να τελειώσεις τα 50 λεπτά και τα 50 μηνύματα.

Ειδικά μέσα στην εξεταστική, είναι αδύνατον!! :p

Α ρε Wind, κάνε το καλό και ρίξτο στο γυαλό μια φορά, για εμάς που σ' αγαπάμε!!! :lol:

 

Γιατί λες μόνο αυτό;

Το γεγονός ότι η κατανάλωση των δωρεάν μπόνους 50 λεπτών γίνεται ανά 3 λεπτά κάνει το bonus ανύπαρκτο. Η ύπαρξή του είναι μόνο και μόνο για μια καλή διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λες μόνο αυτό;

Το γεγονός ότι η κατανάλωση των δωρεάν μπόνους 50 λεπτών γίνεται ανά 3 λεπτά κάνει το bonus ανύπαρκτο. Η ύπαρξή του είναι μόνο και μόνο για μια καλή διαφήμιση.

Ναι.Αλλά όπως έχουν γράψει και άλλα μέλη μέχρι στιγμής η χρεώση γίνεται ανά δευτερόλεπτο και όχι ανα 3 λεπτά.:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Αλλά όπως έχουν γράψει και άλλα μέλη μέχρι στιγμής η χρεώση γίνεται ανά δευτερόλεπτο και όχι ανα 3 λεπτά.:)

 

Δηλαδή θες να πεις ότι η wind ενημερώνει λάθος τους συνδρομητές της;

 

Έστω ότι γίνεται αυτό μπορεί κάποιος συνδρομητής να το επικαλεστεί όταν θα τον χρεώνει ανά 3 λεπτά;

 

Τέλος εμπιστεύεσαι κάποια εταιρεία που άλλα λέει και άλλα κάνει πότε υπέρ του συνδρομητή και πότε κατά (βλέπε περίπτωση άρνησης επιστροφής των 9 ευρώ λόγω αναπροσαρμογής της τιμής της υπηρεσίας).

 

Πολλά μπράβο αν είναι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Ξερει καποιος να μου πει ποια ειναι η χρεωση ανα λεπτο απο fg1 -αντιστοιχο της Q-, για κληση σε αλλη εταιρεια? π.χ. προς vodafone? (κι αν η χρεωση γινεται ανα δευτερολεπτο?)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Ξερει καποιος να μου πει ποια ειναι η χρεωση ανα λεπτο απο fg1 -αντιστοιχο της Q-, για κληση σε αλλη εταιρεια? π.χ. προς vodafone? (κι αν η χρεωση γινεται ανα δευτερολεπτο?)

Η χρέωση ''πρός όλους'' είναι 0,21€/λεπτό με τις νέες χρεώσεις και 0,25€/λεπτό με τις παλιές χρεώσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση ''πρός όλους'' είναι 0,21€/λεπτό με τις νέες χρεώσεις και 0,25€/λεπτό με τις παλιές χρεώσεις.:)

 

Η χρεωση γινεται ανα δευτερολεπτο ετσι?

Τελικα ξερουμε αν αρχισε να ισχυει η νεα χρεωση 0,21 ευρω/λεπτο συμφωνα με τη δεσμευση τιμης?

Link to comment
Share on other sites

Η χρεωση γινεται ανα δευτερολεπτο ετσι?

Τελικα ξερουμε αν αρχισε να ισχυει η νεα χρεωση 0,21 ευρω/λεπτο συμφωνα με τη δεσμευση τιμης?

 

Όχι ακόμα, και το βλέπω χλωμό να αρχίζει σύντομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, θελω να αγορασω 2 νουμερα καρτοκινητα και εχω μπερδευτει με ποιο ειναι πιο οικονομικο και να συμφερει. θεωρειτε οτι το f2g ειναι το πιο φθηνο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι το πιο φτηνό διότι με την δεύσμευση τιμής έχει τις καλύτερες χρεώσεις.

Κάτω από ορισμένες συνθήκες θα διάλεγα και το A la Carte γιατί έχει και τα 30 λεπτά την εβδομάδα με 5 ευρώ και 30 μυνήματα και την υπηρεσία 0.01 ταυτόχρονα ενώ το F2G δεν τα δίνει ταυτόχρονα .

Κατά τα άλλα το F2G πλεονεκτεί σε όλα τα άλλα σημεία

Μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις τα 50 λεπτά και 50 SMS με κάθε κάρτα ανανέωσης στέλνοντας BONUΣ στο 1209

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες σε όλους,

 

έκανα μια γρήγορη αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι οπότε ρωτάω εδώ: μπορεί να γίνει μεταφορά χρόνου από ένα F2G σε άλλο??

 

ΟΚ το βρήκα από την σελίδα της wind, για όποιον ενδιαφέρεταϊ:

h**p://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=1&pageid=288

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε το 1264 για μεταφορά

Ελάχιστο 1 ευρώ, Μέγιστο 30 ευρώ την μέρα.

χρέωση 0,25

Ενώ αν στείλεις μηνύματα στο 19020 χρεώνεσε 2Χ 0,25

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, όταν η υπηρεσία με τα 1000 λεπτα και μηνύματα απο 9 ευρώ έγινε 1, δεν θα έπρεπε κανονικά να επιστρέψουν 8 ευρώ????

σε μενα πάντως, δεν μου έχουν εποστρέψει τίποτα.

(ενώ στην Vodafone μου έχουν επιστρέψει τα 8 ευρώ, εδώ και πολύ καιρό)

Link to comment
Share on other sites

έστειλα και γω Mail...Να δώ αν θα κάνουν πίστωση! επίσης πότε θα αλλάξουν τις τιμές στα f2g1 + f2g2???

εμένα ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει :(

Link to comment
Share on other sites

εμένα ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει :(

Ούτε εμένα... Μάλλον όσοι πρόλαβαν τον Κύριο είδαν... Οι υπόλοιποι «φάε σκ@τ@ λαέ...» :p

 

Ωραία τακτική της Γουίντ, επιστρέφουμε χρήματα στους πρώτους 10 που θα στείλουν email... Τους υπόλοιπους τους αγνοούμε. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου απάντησαν στο mail (το έστειλα προχτές), αλλά μόλις μου ήρθε μήνυμα οτι μου πιστώθηκε το ποσό (και όντως μου επιστράφηκαν 8 ή 9 ευρώ). Δεν ήμουν απο τους πρώτους που έστειλαν mail.
Link to comment
Share on other sites

Kι εμένα τελικά μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι μου πιστώθηκε το ποσό! :D

 

ΘA ΘEΛAME NA ΣAΣ ENHMEPΩΣOYME OTI EXEI HΔH ΠPOΣTEΘEI TO AITOYMENO ΠOΣO ΣTH ΓPAMMH ΣAΣ. ΠAPAKAΛOYME KAΛEΣTE 1269 ΓIA NA TO ΔIAΠIΣTΩΣETE.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λες μόνο αυτό;

Το γεγονός ότι η κατανάλωση των δωρεάν μπόνους 50 λεπτών γίνεται ανά 3 λεπτά κάνει το bonus ανύπαρκτο. Η ύπαρξή του είναι μόνο και μόνο για μια καλή διαφήμιση.

 

αυτό είναι αλήθεια και γω όταν το είδα ξενέρωσα αλλά η καλή μας η wind χρεώνει ανά δευτερόλεπτο... εχω κάνει 3 κλήσεις μέχρι τώρα κι έχω υπόλοιπα 47 λεπτά και 11 δευτερα. Σουπερ μιλάμε αν δεν αλλάξει το σύστημα χρέωσης θα βγάλω χαλαρά το μήνα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου επέστρεψαν και σε μένα το πόσο και στα 2 κινητά που είχα δηλώσει!
Link to comment
Share on other sites

και μένα μου τα επιστρέψαν! τώρα θέλω να φτιάξουν τις τιμές στην δέσμευση τιμής! άντε άντε να μην αργούμε!!! χα χα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πού μπορώ να βρω τις χρεώσεις του κανονικού F2G χωρίς τη δέσμευση τιμής (πχ. F2G1,2 Κλπ);
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...