Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κακό είναι οτι έχω πολύ πράμα ακόμη στο non-stop της παρέας μέχρι τις 17/8 και φοβάμαι μην τα χάσω αν αλλάξω από απλό F2G σε F2G2.

 

Όχι δεν θα χάσεις κανένα πακέτο αν κάνεις αλλαγή στο F2G1 .

Είναι καρατσεκαρισμένο πάμπολες φορές .

Μόνο στο F2G5 ή F2G6 μήν πας γιατί εκεί δεν ισχύει το non-stop της παρέας και θα το χάσεις .

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την προσφορα με τα 1200 μην αλλαξεις πακετο γιατι ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΧΑΝΕΤΑΙ με οποιαδηποτε αλλαγη πακετου.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την προσφορα με τα 1200 μην αλλαξεις πακετο γιατι ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΧΑΝΕΤΑΙ με οποιαδηποτε αλλαγη πακετου.

Ναι, τα 1200 έχω.

Θα περιμένω μέχρι 17/8 να τελειώσει το non-stop & μετά θα αλλάξω πακέτο.

Αν και μάλλον θα ξαναγυρίσω στο what's-up γιατί η wind δεν έχει κάτι παραπάνω να προσφέρει.

Ευχαριστώ και τους λοιπούς φίλους για τις απαντήσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Εχει πιο πολλα να σου δωσει το F2G απο το what's up.Eιδικα με F2G1 θα εχεις τις φτηνοτερες χρεωσεις της αγορας αλλα και τα nonstop(παρεας,προς σταθερα,Q και συμβολαια wind)ενω στο what's up θα εχεις ΜΟΝΟ το call600.
Link to comment
Share on other sites

Sidera να κάνω μία προσωπική ερώτηση. Ποιό πακέτο non stop προτιμάς αυτά που είχε από παλιά προς 2 νούμερα wind ή της παρέας με 600 λεπτά προς F2G χρήστες και χρέωση ανά 3 λεπτά;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το θεμα μας τι προτιμαω εγω.Το γεγονος οτι με μια καρτα F2G εχεις την δυνατοτητα να μιλας αναλογα με τις αναγκες σου ειτε με συμβολαια wind ,ειτε με σταθερα, κινητα Q και ειτε με την παρεα F2G αλλα και ταυτοχρονα να εχεις τις φτηνοτερες χρεωσεις της αγορας ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στην καρτοκινητη σημερα.Τωρα εχω ενεργοποιημενο το nonstop παρεας.Να σε ρωτησω και εσενα κατι προτιμας F2G1 με τις φτηνοτερες χρεωσεις στην αγορα +nonstop 'Η what's up με μονο call600?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το θεμα μας τι προτιμαω εγω.Το γεγονος οτι με μια καρτα F2G εχεις την δυνατοτητα να μιλας αναλογα με τις αναγκες σου ειτε με συμβολαια wind ,ειτε με σταθερα, κινητα Q και ειτε με την παρεα F2G αλλα και ταυτοχρονα να εχεις τις φτηνοτερες χρεωσεις της αγορας ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στην καρτοκινητη σημερα.Τωρα εχω ενεργοποιημενο το nonstop παρεας.Να σε ρωτησω και εσενα κατι προτιμας F2G1 με τις φτηνοτερες χρεωσεις στην αγορα +nonstop 'Η what's up με μονο call600?

 

Μια απλή ερώτηση έκανα αλλά μάλλον κυκλοφορεί μια μίγα και μιγιάστικες. Τέλος πάντων. Προσωπικά προτιμώ το call600 διότι έχω 30 άτομα με τα οποία μιλάω εδώ και δύο χρόνια με 5 ευρώ τα 600 λεπτά και χρέωση ανα δευτερόλεπτο μετά τα 3 πρώτα λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα μια F2G. Για να μάθω πόσο υπόλοιπο χρόνο ομιλίας έχω, που τηλεφωνώ...;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Στειλε κενο μηνυμα στο 1269 'Η παρε τηλεφωνο. alany εγω σε ρωταω αντικειμενικα ποιο θεωρεις καλυτερο?
Link to comment
Share on other sites

Εχει πιο πολλα να σου δωσει το F2G απο το what's up.Eιδικα με F2G1 θα εχεις τις φτηνοτερες χρεωσεις της αγορας αλλα και τα nonstop(παρεας,προς σταθερα,Q και συμβολαια wind)ενω στο what's up θα εχεις ΜΟΝΟ το call600.

Έχω what's-up από τότε που βγήκε (σχεδόν 2,5-3 χρόνια), όπως ήμουν από τους πρώτους "αρχαίους" που πρόλαβα για 3-4 μήνες να μιλάω πραγματικά non-stop 24x7x365 με την ΤΙΜ. (μετά το κατήργησε και έβαλε τα 500')

Δοκίμασα μετά από 3 χρόνια ξανά ΤΙΜ γιατί έδωσε 1200' προς κινητά & ΣΤΑΘΕΡΑ + 1200 sms, κάτι που ήταν ασυνάγωνιστο!

Περίμενα πως από τα 1200' θα πάει στην χειρότερη στα 600' προς κινητά+σταθερά + 600 sms, αλλά το ξεφτέλυσε πραγματικά και έδωσε ακριβώς τα ίδια με what's-up.

Αυτό μου κακοφάνηκε πολύ γιατί έδειξε πώς πέταξε ένα δόλωμα για να τσιμπήσουν τα ψάρια για έναν μήνα και να τραβήξει πελάτες από WU. Στην ουσία όμως έκανε μια τρύπα στο νερό!

Παρ'όλο που το F2G1+2 είναι τα φτηνότερα πακέτα της αγοράς, στην ουσία δεν έχουν μεγάλη διαφορά από what's-up.

Ναι μεν οι τιμές για F2G & what's-up είναι 0,0020 & 0,0049 ευρώ αντίστοιχα προς F2G ή WU, αλλά αυτό δεν έχει νόημα μιας και με 5ε βάζεις τα αντίστοιχα non-stop πακέτα και μιλάς 10 ώρες.

Προς άλλα κινητά, οι τιμές είναι 0,0042 & 0,0049 αντίστοιχα, δηλαδή απειροελάχιστη διαφορά.

Στα sms, το F2G έχει 0,02ε αλλά το WU σου δίνει 100 δωρεάν sms με κάρτα των 15ε+.

Προς τα υπόλοιπα δίκτυα είναι 0,4ε και 0,5ε αντίστοιχα, μια διαφορά που δεν είναι και τεράστια.

Στο F2G όμως έχεις χρέωση ανα 3' ενώ στο WU, μετά τα 3' έχεις χρέωση ανα sec.

Εκτός αυτού, WU έχει σχεδόν ο μισός ελληνικός πληθυσμός!

Εκτός του ότι οι περισσότεροι γνωστοί μου έχουν WU, μπορείς να καλέσεις κάποιον τυχαία για κάποια περιστασιακή δουλειά και κατά πάσα πιθανότητα να έχει WU και αυτός. Μιλάμε οτι περίπου 2 εκατομύρια πολίτες έχουν WU, πράγμα που σου δίνει περισσότερες πιθανότητες να μιλήσεις πολλές ώρες μαζί τους.

Φυσικά αυτό δημιούργησε και τα σημερινά προβλήματα της cote που πρέπει να δοκιμάσεις 10-20 φορές για να πιάσεις.

Τέλος, το σήμα της Wind είναι απογοητευτικό!

Σε πολλά μέρη που πηγαίνω, το σήμα της είναι μηδαμινό σε αντίθεση με cote που όπου και να πας έχεις δυνατό σήμα.

Η Wind για να ανταγωνιστεί πραγματικά την cote και να τραβήξει πελάτες της, θα πρέπει να δώσει πολύ καλύτερες προσφορές από WU (όπως τα 1200') και να κρατήσουν για χρόνια και όχι για έναν μήνα.

600' το WU? 600' προς κινητά-σταθερά + 600 sms το F2G εφ'όρου ζωής!

Μόνο έτσι και πάλι θα πάρει χρόνο για να ψήσει τον κόσμο να αλλάξει.

Αυτή είναι η γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ F2G1 ειναι πολυ φτηνοτερο(κοιτα υπογραφη μου)! !Οχι απλα φτηνο!Δεν εχει ελαχιστη χρεωση κλησης 30sec ενω το what's up εχει.Ακομα και για κλησεις προς COSMOTE κινητα πληρωνεις με F2G1 0.25euro λεπτο ενω με what's up 0.35ευρω το λεπτο!!Τελος παντων ο καθενας επιλεγει αυτο που θελει.Απλα το what's up σε περιοριζει ΜΟΝΟ προς what's up ενω το F2G1 ειναι οικονομικοτερη λυση ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ(και σε ολα τα δικτυα,και στην παρεα ταυτοχρονα).Οι αριθμοι συνδρομητων που αναφερεις εχεις στοιχεια ?Εγω σου λεω οτι το F2G εχει πιο πολλους συνδρομητες απο what's up(λογω nonstop αλλα και plus nonstop).!!!
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ F2G1 ειναι πολυ φτηνοτερο(κοιτα υπογραφη μου)! !Οχι απλα φτηνο!Δεν εχει ελαχιστη χρεωση κλησης 30sec ενω το what's up εχει.Ακομα και για κλησεις προς COSMOTE κινητα πληρωνεις με F2G1 0.25euro λεπτο ενω με what's up 0.35ευρω το λεπτο!!Τελος παντων ο καθενας επιλεγει αυτο που θελει.Απλα το what's up σε περιοριζει ΜΟΝΟ προς what's up ενω το F2G1 ειναι οικονομικοτερη λυση ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ(και σε ολα τα δικτυα,και στην παρεα ταυτοχρονα).Οι αριθμοι συνδρομητων που αναφερεις εχεις στοιχεια ?Εγω σου λεω οτι το F2G εχει πιο πολλους συνδρομητες απο what's up(λογω nonstop αλλα και plus nonstop).!!!

Βρε sidera βέπω εδώ και καιρό ένα πάθος για την wind και τα πακέτα F2G. Μέχρι πριν λίγο καιρό κατηγορούσες το call600 για την ελάχιστη χρέωση των 3 λεπτών και τώρα εκθιάζεις το non stop της παρέας που έχει χρέωση ανά 3 λεπτά. Τι συμβαίνει; Έχω απορία. Όλοι μας μιλάμε για την εταιρεία που έχουμε αλλά λέμε και τα στραβά της όπως για παράδειγμα τα προβλήματα που έχει το Myview. Είμαι ο μόνος που έχει αναφέρει τα πραγματικά προβλήματα της υπηρεσίας αν και υποστηρίζω την cosmote. Με σενα τι γίνεται. Όλα τέλεια τα έχει η wind; Γίνε ποιό αντικειμενικός.

 

Εσύ αλήθεια έχεις στοιχεία για αυτά που λες;

 

Για να κρατάμε ένε επίπεδο συζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ F2G1 ειναι πολυ φτηνοτερο(κοιτα υπογραφη μου)! !Οχι απλα φτηνο!Δεν εχει ελαχιστη χρεωση κλησης 30sec ενω το what's up εχει.Ακομα και για κλησεις προς COSMOTE κινητα πληρωνεις με F2G1 0.25euro λεπτο ενω με what's up 0.35ευρω το λεπτο!!Τελος παντων ο καθενας επιλεγει αυτο που θελει.Απλα το what's up σε περιοριζει ΜΟΝΟ προς what's up ενω το F2G1 ειναι οικονομικοτερη λυση ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ(και σε ολα τα δικτυα,και στην παρεα ταυτοχρονα).Οι αριθμοι συνδρομητων που αναφερεις εχεις στοιχεια ?Εγω σου λεω οτι το F2G εχει πιο πολλους συνδρομητες απο what's up(λογω nonstop αλλα και plus nonstop).!!!

 

Αυτές οι χρεώσεις που γράφεις για το f2g1 δεν ισχύουν και για το f2g2;

Γιατί στο πίνακα χρεώσεων της εταιρείας η μόνη διαφορά που βλέπω είναι στη χρέωση μηνυμάτων προς ξένα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι.. Τα F2G1 και F2G2 διαφέρουν μόνο στη χρέωση για τα μηνύματα προς τα διεθνή δίκτυα..

Οι υπόλοιπες χρεώσεις είναι πανομοιότυπες..

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ F2G1 ειναι πολυ φτηνοτερο(κοιτα υπογραφη μου)! !Οχι απλα φτηνο!Δεν εχει ελαχιστη χρεωση κλησης 30sec ενω το what's up εχει.Ακομα και για κλησεις προς COSMOTE κινητα πληρωνεις με F2G1 0.25euro λεπτο ενω με what's up 0.35ευρω το λεπτο!!Τελος παντων ο καθενας επιλεγει αυτο που θελει.Απλα το what's up σε περιοριζει ΜΟΝΟ προς what's up ενω το F2G1 ειναι οικονομικοτερη λυση ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ(και σε ολα τα δικτυα,και στην παρεα ταυτοχρονα).Οι αριθμοι συνδρομητων που αναφερεις εχεις στοιχεια ?Εγω σου λεω οτι το F2G εχει πιο πολλους συνδρομητες απο what's up(λογω nonstop αλλα και plus nonstop).!!!

 

Χρησιμοποιω το F2G εδω κ 3χρονια περιπου κ ειμαι υπερ ευχαριστημενοs ειδικα με τιs χρεωσειs του F2G1+2,το wind plus non stop και το non stop τηs παρεαs αλλα δε νομιζω να εχει πιο πολλουs συνδρομητεs απο το what's up.K πιστευω οτι φταιει η WIND γιατι δεν ενημερωνει πολυ καλα τον κοσμο.Ποσοι νομιζετε οτι ξερουν τιs χρεωσειs των F2G1+2;Οχι πολλοι.Τεσπα.Εγω τουλαχιστον ειμαι ευχαριστημενοs

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ηρθα προσφατα απο vodafone cu ειμαι υπερ ευχαριστημενος. Εβαλα το f2g2 μαζι με wind plus.

 

Τωρα τα προπληρωμενα πακετα με αφηνουν αδιαφορο, τα ειχα και στο cu και με ειχαν κουρασει. Ολο το μηνα με την εγνοια του ποτε θα ληξει το πακετο και θα χασω αυτα που προπληρωσα...

Link to comment
Share on other sites

η wind ειναι η πιο οικονομικη αλλα εχει επικρατησει στις παρεες το what's up. τωρα γιατι;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

η wind ειναι η πιο οικονομικη αλλα εχει επικρατησει στις παρεες το what's up. τωρα γιατι;

Γιατί έχει κακό όνομα στην αγορά. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση για το τηλεφωνητή,

έχω μια κάρτα wind f2g1 και θέλω να ενεργοποιήσω τον τηλεφωνητή με το προσωπικό μου μήνυμα. Κάλεσα το 122 όπως έγραφε στο site της wind και ηχογράφησα το προσωπικό χαιρετισμό.

Όταν τελείωσα την κλήση μου είχε αφαιρέσει 4 ευρώ! Περίμενα οτι η χρέωση θα ήταν ανα κλήση αλλά προφανώ έκανα λάθος!

Το θέμα είναι πως όταν καλώ απο άλλο κινητό το δικο μου (όταν το χω κλειστό) δεν μου βγαίνει ο τηλεφωνητης. Τι να κάνω για να ενεργοποιηθεί? Περίμενα πως με την κήση στο 122 θα είχε ήδη ενεργοποιηθεί...

Δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση , αλλά να σημειώσω οτι έχω ενεργή την υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων.

 

Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

^για ρίξε μια ματιά στις εντολές που λέει εδώ:

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=406&pageNo=7#16

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

^για ρίξε μια ματιά στις εντολές που λέει εδώ:

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=406&pageNo=7#16

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ, όντως ενεργοποιήθηκε!

 

 

Να σε ρωτησω και κάτι άλλο αν ξέρεις?

Πόσο χρεώνομαι στον τηλεφωνητή κάθε φορά που ακούω τα μηνύματά μου?

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ, όντως ενεργοποιήθηκε!

 

 

Να σε ρωτησω και κάτι άλλο αν ξέρεις?

Πόσο χρεώνομαι στον τηλεφωνητή κάθε φορά που ακούω τα μηνύματά μου?

 

με μια ματιά που έριξα στον τιμοκατάλογο της wind βρήκα ότι προσωπικός τηλεφωνητής, εντός της ελλάδος(122) στοιχίζει 0,0098Ε/δευτ

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...