Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. Τα 1500’ στα δικά μου νούμερα έφυγαν, αλλά έχω 1000 λεπτά κάθε μήνα λόγω σταθερού, και ανανέωση με 1€ το δίμηνο!
Η πεθερά δεν έχει άλλο μπόνους ομιλίας από τη nova?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Τα 1500’ στα δικά μου νούμερα έφυγαν, αλλά έχω 1000 λεπτά κάθε μήνα λόγω σταθερού, και ανανέωση με 1€ το δίμηνο!
Η πεθερά δεν έχει άλλο μπόνους ομιλίας από τη nova?
Έχει το σταθερό τώρα που το πες στη nova στο όνομα του πεθερού μου. Μπορώ να πάρω τηλ να ζητήσω να της δώσουν τα 1000 λεπτά; Αυτά είναι προς όλους; Για ένα χρόνο και μετά τέλος;
Συγνώμη που σε ζαλισα και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει χρονικό περιορισμό όπως δεν είχαν και τα 120' παλιά. Άμα θέλουν βέβαια τα κόβουν. Ουδεν μονιμότερο του προσωρινού. Τώρα αν το κινητό και το σταθερό είναι σε διαφορετικά ΑΦΜ και επειδή δεν υπάρχει πλέον η διαδικασία που γινόταν στα καταστήματα για δήλωση αριθμού δεν ξέρω αν μπορούν να στο δώσουν. Μήπως έχει δηλωθεί το νούμερο της πεθεράς σου ως τηλέφωνο επικοινωνίας για το σταθερό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει χρονικό περιορισμό όπως δεν είχαν και τα 120' παλιά. Άμα θέλουν βέβαια τα κόβουν. Ουδεν μονιμότερο του προσωρινού. Τώρα αν το κινητό και το σταθερό είναι σε διαφορετικά ΑΦΜ και επειδή δεν υπάρχει πλέον η διαδικασία που γινόταν στα καταστήματα για δήλωση αριθμού δεν ξέρω αν μπορούν να στο δώσουν. Μήπως έχει δηλωθεί το νούμερο της πεθεράς σου ως τηλέφωνο επικοινωνίας για το σταθερό?
Όχι αλλά θα το δηλώσω πριν κάνω οτιδήποτε άλλο. Με βοήθησες πάρα πολύ, να σαι καλά

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, sgatzo said:

Όχι αλλά θα το δηλώσω πριν κάνω οτιδήποτε άλλο. Με βοήθησες πάρα πολύ, να σαι καλά

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Εάν έχεις νεότερα από της ενέργειες σού ενημέρωσε μας....

 

Μακάρι να τα πάρεις τα 1000 λεπτά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sgatzo said:

Έχει το σταθερό τώρα που το πες στη nova στο όνομα του πεθερού μου. Μπορώ να πάρω τηλ να ζητήσω να της δώσουν τα 1000 λεπτά; Αυτά είναι προς όλους; Για ένα χρόνο και μετά τέλος;
Συγνώμη που σε ζαλισα και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μόνο σε ανανέωση συμβολαίου περνάει γιατί υπάρχει ειδικό πεδίο. Επίσης πρέπει κινητό - σταθερό να είναι στο ίδιο ΑΦΜ

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε ανανέωση συμβολαίου περνάει γιατί υπάρχει ειδικό πεδίο. Επίσης πρέπει κινητό - σταθερό να είναι στο ίδιο ΑΦΜ
Θα ρωτήσω πάντως και ότι γίνει. Σε ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sgatzo said:

Θα ρωτήσω πάντως και ότι γίνει. Σε ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν έχεις και σταθερό, και δεν έχεις τα 120’ δωρεάν κάθε μήνα στο κινητό, καλύτερα να απευθυνθείς σε αυτόν που σου έκανε το συμβόλαιο. 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι με της ανανεώσεις σε vdsl 50 k 100 να δίνουν σε ένα καρτοκινητο 1000 λεπτά προς όλους.

Είναι μια μεγάλη αβάντα να παραμείνεις στην Nova... Και δεν τους στοιχίζει τίποτα στην ουσία....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hercoulis said:

Αν έχεις και σταθερό, και δεν έχεις τα 120’ δωρεάν κάθε μήνα στο κινητό, καλύτερα να απευθυνθείς σε αυτόν που σου έκανε το συμβόλαιο. 

Από το 2020 περίπου είχε κοπεί αυτό στα νέα συμβόλαια. Πρόσφατα ξεκίνησε να δίνεται ξανά σε νέα συμβόλαια και ανανεώσεις, άτυπα όμως 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Από το 2020 περίπου είχε κοπεί αυτό στα νέα συμβόλαια. Πρόσφατα ξεκίνησε να δίνεται ξανά σε νέα συμβόλαια και ανανεώσεις, άτυπα όμως 

Εγώ έκανα ανανεώση σε VDSL 100 και αντί να μου το δώσουν μου το έκοψαν γιατί ήταν πάνω στο double play. 

Μόλις έγινε vdsl το είδε σάν μεταβολή και διεκόπη.

Άτυπα πως μπορώ να το πάρω ξανά????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα ανανεώση σε VDSL 100 και αντί να μου το δώσουν μου το έκοψαν γιατί ήταν πάνω στο double play. 
Μόλις έγινε vdsl το είδε σάν μεταβολή και διεκόπη.
Άτυπα πως μπορώ να το πάρω ξανά????
Έπρεπε να τους πάρεις τηλέφωνο και να γκρινιάξεις

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, HEO said:

Έπρεπε να τους πάρεις τηλέφωνο και να γκρινιάξεις

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Το έκανα.

Απλά μου είπαν ότι είναι τεχνικά αδύνατον διότι είναι εμπορικά ΜΗ διαθέσιμο...

Και θα πληρώνω 24 μήνες και ΔΕΝ θα έχω τα 1000 λεπτά έστω για παριγορια

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα.
Απλά μου είπαν ότι είναι τεχνικά αδύνατον διότι είναι εμπορικά ΜΗ διαθέσιμο...
Και θα πληρώνω 24 μήνες και ΔΕΝ θα έχω τα 1000 λεπτά έστω για παριγορια
Πάντως εμένα πριν μερικούς μήνες μου είχε έρθει το παρακάτω

Και όχι μόνο αυτό αλλά με πήρε και μια κυρία και ήθελε να μεταφέρω το καρτοκινητο μου στην wind με δώρο τα 1000 λεπτά

(Έχω σταθερό ίντερνετ και δορυφορική nova και έχω δηλώσει ένα καρτοκινητο , Vodafone για επικοινωνία)d62911ecaa93ae78fa5c61bf54babcc1.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, HEO said:

Πάντως εμένα πριν μερικούς μήνες μου είχε έρθει το παρακάτω

Και όχι μόνο αυτό αλλά με πήρε και μια κυρία και ήθελε να μεταφέρω το καρτοκινητο μου στην wind με δώρο τα 1000 λεπτά

(Έχω σταθερό ίντερνετ και δορυφορική nova και έχω δηλώσει ένα καρτοκινητο , Vodafone για επικοινωνία)d62911ecaa93ae78fa5c61bf54babcc1.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Και τελικά τα πήρες τα 1000?

Ήταν για νέες γραμμές όχι για υπάρχων νούμερα???

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη ένα τηλέφωνο nova που έχει τα 1000 λεπτά, από σύνδεση σταθερου και ίντερνετ μιας γιαγιάς που πλέον μας έχει αφήσει και η σύνδεση έχει διακοπεί παρόλα αυτά τα 1000 τα έχω

Προσπάθησα να την πείσω την κυρία που με πήρε τηλέφωνο τα 1000 να τα πάρει η αδερφή μου που είναι στην nova και η κυρία μου είπε μόνο σε σύνδεση στο όνομα μου και μόνο αν είναι σε άλλο δίκτυο: :(

Οπότε το άφησα μετέφερα το τηλέφωνο της αδερφής μου στο όνομα μου το πήγα στην voda και περιμένω να ξαναπαίξει η προσφορά Για να δούμε :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, damianos said:

Εγώ έκανα ανανεώση σε VDSL 100 και αντί να μου το δώσουν μου το έκοψαν γιατί ήταν πάνω στο double play. 

Μόλις έγινε vdsl το είδε σάν μεταβολή και διεκόπη.

Άτυπα πως μπορώ να το πάρω ξανά????

Άτυπα εννοώ δεν εμφανίζεται κάπου στο συμβόλαιο, όπως εμφανιζοντουσαν παλιότερα τα 120’. 

Αν έκανες πρόσφατα (τύπου 2-3 μήνες πριν) ανανέωση ίσως με μια επικοινωνία να σου τα δώσουν. Σε αυτά είναι αρκετά πρόθυμοι 

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη πρέπει να είστε προσεκτικοί με αυτούς που έχουν τα καταστήματα και σας κάνουνε τα συμβόλαια. Πχ εμένα μου έκαναν ανανέωση, & δεν με βάλαν ξανά στο μητρώο για τις ανεπιθύμητες κλήσεις, ενώ ήμουνα! Θα μπορούσαν επίσης να μου δώσουν τα 120’ αλλά ήταν προτιμότερο για αυτούς να μου φορτώσουν ακόμη ένα νούμερο. 
Έχουμε κ λέμε, και νέα σύνδεση και νέο νούμερο. Και ποιος ξέρει τι άλλο έτρεχε την περίοδο της ανανέωσης και δεν ενημέρωσαν. 
Μας έφαγαν τα bonus. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μάλλον του ξέφυγε γιατί οντως όταν κανεις ανανέωση πρέπει να διαλέγεις ξανά όλα αυτά. Βέβαια από το Nova app η αλλαγή είναι 2 κουμπιά.

Για τους νέους αριθμούς, ο λόγος είναι η στοχοθεσία. Κυνηγάνε νέες συνδέσεις και προφανώς ο εύκολος τρόπος είναι να δώσεις ένα δόλωμα στον άλλο (πχ εδώ τα 1000’). Και παλιότερα με τα 120, πίεζαν να τα πάρεις σε νέο αριθμό για αυτόν τον λόγο.

Επίσης κάτι που δεν είναι πολύ γνωστό, είναι ότι ένας αριθμός που τον έφερε πχ το Χ κατάστημα, θα δίνει στο Χ κατάστημα εφ όρου ζωής (μέχρι να φύγει από το δίκτυο δηλαδή) ένα μικρό ποσοστό από ανανεώσεις, πληρωμές κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Προχθές έβαλα κάρτα σε ένα κινητό 12 ευρώ και έδωσε δώρο 400 λεπτά προς όλους 400mb και 40sms τελείως δωρεάν.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Το πρώτο μάλλον του ξέφυγε γιατί οντως όταν κανεις ανανέωση πρέπει να διαλέγεις ξανά όλα αυτά. Βέβαια από το Nova app η αλλαγή είναι 2 κουμπιά.

Για τους νέους αριθμούς, ο λόγος είναι η στοχοθεσία. Κυνηγάνε νέες συνδέσεις και προφανώς ο εύκολος τρόπος είναι να δώσεις ένα δόλωμα στον άλλο (πχ εδώ τα 1000’). Και παλιότερα με τα 120, πίεζαν να τα πάρεις σε νέο αριθμό για αυτόν τον λόγο.

Επίσης κάτι που δεν είναι πολύ γνωστό, είναι ότι ένας αριθμός που τον έφερε πχ το Χ κατάστημα, θα δίνει στο Χ κατάστημα εφ όρου ζωής (μέχρι να φύγει από το δίκτυο δηλαδή) ένα μικρό ποσοστό από ανανεώσεις, πληρωμές κλπ. 

Αεροχρονος λέγεται 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, damianos said:

Αεροχρονος λέγεται 

Αεροχρονος είναι τα λεπτά πχ ενός προγράμματος, δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, paanos said:

Αεροχρονος είναι τα λεπτά πχ ενός προγράμματος, δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι

Βάση της καταναλώσεις του αεροχρονου βγαίνει και ένα μικρό πολύ μικρό ποσοστό στο κατάστημα για όσα χρόνια ανήκει στο δίκτυο όπως πολύ σωστά είπες. 

Γι'αυτό θέλουν να ενεργοποιούν δικά τους νούμερα καρτοκινητα....

Έχουν στόχο και νέες γραμμές κινητής.

Νέες γραμμές σταθερής.

Αναβαθμίσεις συμβολαίων.

ΕΟΝ συμβόλαια

Και καρτοκινητα ενεργοποίηση με χρόνο ομιλίας...

Γι'αυτό σε αρπάζουν από την μούρη οι πωλητές για τους στόχους.

Μόνο αυτό τους νοιάζει 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, damianos said:

Βάση της καταναλώσεις του αεροχρονου βγαίνει και ένα μικρό πολύ μικρό ποσοστό στο κατάστημα για όσα χρόνια ανήκει στο δίκτυο όπως πολύ σωστά είπες. 

Σε καρτοκινητά δεν ξέρω αν ισχύει, σε συμβόλαια σίγουρα όχι. Από τους λογαριασμούς παίρνουν. 

Ειναι πάντως υπερβολικά μικρό ποσό πλέον, παλιότερα (εποχές που είχαμε τα WAP Portal πχ) ήταν πολύ καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, king2009 said:

Προχθές έβαλα κάρτα σε ένα κινητό 12 ευρώ και έδωσε δώρο 400 λεπτά προς όλους 400mb και 40sms τελείως δωρεάν.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παράξενο. Αυτές είναι οι παροχές του πακέτου Small του νέου F2G που κοστίζει €7,25.

Μια χαρά μου ακούγεται για δώρο ανανέωσης!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...