Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ θέτω και την άλλη περίπτωση αν ξέρει κάποιος την απάντηση, κάποιος που να έπαιρνε τα 1000' σε q και να το άλλαξε σε f2g αν συνεχίζει να τα παίρνει. Μάλλον δύσκολο γιατι σε βλέπουν για νέο συνδρομητή και είναι ρίσκο,αλλά αν το έχει κάνει κάποιος ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέτω και την άλλη περίπτωση αν ξέρει κάποιος την απάντηση, κάποιος που να έπαιρνε τα 1000' σε q και να το άλλαξε σε f2g αν συνεχίζει να τα παίρνει. Μάλλον δύσκολο γιατι σε βλέπουν για νέο συνδρομητή και είναι ρίσκο,αλλά αν το έχει κάνει κάποιος ας μας πει.
Η πιθανότητα είναι μικρή

Θα πρότεινα να το ρωτήσεις στην φόρμα επικοινωνίας της Nova

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έχω γράψει πάλι, σε αντίθετη μεταφορά, f2g σε q, σταμάτησε η προσφορά και έπρεπε να περιμένουμε για να κάνουμε πάλι αίτηση γιατί ένας από τους περιορισμούς ήταν να είσαι τουλάχιστον 6 μήνες συνδρομητής και στο σύστημά τους φαινόσουν σαν νέος. Αυτό έγινε εν γνώση μας, όμως μέσα στο 6μηνο την κατάργησαν σαν "εμπορικά μη διαθέσιμη για νέους συνδρομητές" και πήραμε πούλο.

Από την στιγμή που αλλάζεις ακόμα κάρτα sim για να γυρίσεις πακέτο θεωρώ εξαιρετικά απίθανο να φαίνεσαι ο ίδιος συνδρομητής.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, spiliot said:

Από την στιγμή που αλλάζεις ακόμα κάρτα sim για να γυρίσεις πακέτο θεωρώ εξαιρετικά απίθανο να φαίνεσαι ο ίδιος συνδρομητής.

Και όμως είσαι στα ίδια συστήματα 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να εξηγήσω ακριβώς τι γίνεται, αλλά στην πράξη F2G και Q είναι αλλαγή που γίνεται με ένα κουμπί.

Ο περιορισμός είναι στη SIM πλέον (καθαρά λόγω του ονόματος). Παλιότερα που γινόταν το National Roaming έτρεχε ένα SIM Provisioning σε εξωτερικό σύστημα γιατί οι SIM ήταν από το 2003 ως MVNO και με την εξαγορά από την τότε ΤΙΜ δεν ήταν εφικτό να γίνει αλλαγή χωρίς αλλαγή SIM.

Σήμερα η κατάργηση του bridge πιθανότατα γίνεται πιο εύκολα αλλά επιλέγουν ακόμα την αλλαγή κάρτας. Σε περίπτωση που όλοι οι χρήστες αλλάξουν και καταργηθεί η γέφυρα, ίσως δούμε και ευκολότερη αλλαγή μεταξύ των πακέτων. Φυσικά προϋπόθεση είναι να μην καταργηθεί η q 😛 . 

Οπως το βλέπω, έγιναν εργασίες που κόστισαν και πλέον επιτρέπουν στην Q με τις νέες κάρτες χωρίς national roaming να έχουν VoLTE, 5G και WiFi Calling. Αν πήγαινε για κατάργηση δεν νομίζω να έμπαιναν στον κόπο, εξάλλου τρέχουν σε μακροπρόθεσμα πλανα και κάθε τους απόφαση γίνεται αρκετά προσεκτικά ώστε να μην σπαταλήσουν χρήματα χωρίς λόγο… 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οι καθυστερήσεις για ενα επαναλανσάρισμα της q ίσως οφείλονται και σε αυτό το οποίο αν δεν κάνω λάθος είχες πει εσύ: ότι έχουν αφήσει την εφαρμογή της q στην τύχη της, όπως ήταν φτιαγμένη από τον προηγούμενο προγραμματιστή. Αν κάποια στιγμή ασχοληθεί η εταιρεία να φτιάξει νέα εφαρμογή όπως έκανε με το free to go θα έχουμε καινούργια q. Αυτό το οποίο γράφεις ενισχύει την άποψή μου ότι δεν πάει προς κατάργηση η q γιατί αυτό έχει άλλες άσχημες συνέπειες, να στέλνεις κόσμο σε καταστήματα να αλλάζει κάρτες κλπ.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Όντως. Nova App, F2G και myQ έχουν αναπτυχθεί από εταιρία που πλέον δεν δραστηριοποιείται και όσα έχουν αλλάξει τα έχουν κάνει οι ομάδες ανάπτυξης της United. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paanos said:

Όντως. Nova App, F2G και myQ έχουν αναπτυχθεί από εταιρία που πλέον δεν δραστηριοποιείται και όσα έχουν αλλάξει τα έχουν κάνει οι ομάδες ανάπτυξης της United. 

 

Το mynova είναι προγραμματισμένο να αλλάξει; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουμε πει ναι, με μια λύση έτοιμη από το group αλλά ακόμα τα συστήματα δεν είναι έτοιμα να συνεργαστούν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, paanos said:

Όπως έχουμε πει ναι, με μια λύση έτοιμη από το group αλλά ακόμα τα συστήματα δεν είναι έτοιμα να συνεργαστούν 

Το ιδανικό θα ήταν να μπορεί ο συνδρομητής πχ. να κάνει αλλαγή προγράμματος μέσω της εφαρμογής. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για τα συμβόλαια εννοείς ε; Αυτό γίνεται μέσω του site πλέον χωρίς να μεσολαβεί εκπρόσωπος. Βέβαια μόνο προς τα πάνω προφανώς, γιατί προς τα κάτω έχεις υποβάθμιση 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει μέσω του site αλλαγή οικονομικού προγράμματος; 

Έχω μείνει στο ότι βάζεις το κινητό και περιμένεις κλήση από εκπρόσωπο. 

Από ο, τι κατάλαβα μπορείς να κάνεις αλλαγή χωρίς εκπρόσωπο μόνο προς τα επάνω; 

Οποιος επιθυμεί να κατεβει σε πάγιο μπορεί αλλά μέσω εκπροσώπου ή καταστήματος; 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή μπορεί να γίνει αποδοχή προσφοράς καθαρά ηλεκτρονικά. Στην περίπτωσή μου ήταν ανανέωση συμβολαίου στο ίδιο πρόγραμμα με χαμηλοτερη τιμή. Αλλά επειδή βλέπω ότι στις προσφορές εμφανίζονται και ανώτερα προγράμματα π.χ. σε αυτούς που έχουν ADSL δίνουν το επόμενο VDSL 50, προφανώς γίνεται και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, παρανόηση. 

Αναφέρομαι σε συμβόλαια. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, p_k said:

Μπορεί να γίνει μέσω του site αλλαγή οικονομικού προγράμματος; 

Ναι, διαλέγεις το πρόγραμμα που θες και επιλέγεις διατήρηση NOVA αριθμού μου

IMG_3200.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paanos said:

Ναι, διαλέγεις το πρόγραμμα που θες και επιλέγεις διατήρηση NOVA αριθμού μου

IMG_3200.png

Ευχαριστώ, αν θέλει κάποιος να κατεβει πάγιο τι κάνει; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αίτημα υποβάθμισης. Πληρώνει ρήτρα αν είναι σε σύμβαση  

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Just now, paanos said:

Αίτημα υποβάθμισης. Πληρώνει ρήτρα αν είναι σε σύμβαση  

Η ρήτρα στην περίπτωση αυτήν είναι 50 ευρώ; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα. Αν θυμάμαι σωστά διαφέρει ανάλογα το πρόγραμμα που εχεις, τα λέει στον τιμοκατάλογο 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Όντως. Nova App, F2G και myQ έχουν αναπτυχθεί από εταιρία που πλέον δεν δραστηριοποιείται και όσα έχουν αλλάξει τα έχουν κάνει οι ομάδες ανάπτυξης της United. 

 

Το νέο Νova Αpp πότε να το αναμένουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν ξέρει πλέον. Έχουν παγώσει γιατί είχαν σοβαρότερα θέματα σε έκδοση λογαριασμών κλπ 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, paanos said:

Κανένας δεν ξέρει πλέον. Έχουν παγώσει γιατί είχαν σοβαρότερα θέματα σε έκδοση λογαριασμών κλπ 

Από Φθινόπωρο ελπίζω! Είμαι νέος στο συμβόλαιο και θέλω το app της μαμάς United.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την πεθερά μου με το παλιό f2go και θέλω να την κάνω μετάβαση στο νέο με το πακέτο των 8 ευρώ.
Στο παλιό είχε τη δυνατότητα για 1500 λεπτά προς 2 wind νούμερα, στο νέο αυτό θα χαθεί;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...