Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφόσον τα πακέτα των 8,5 ευρώ πρόκειται σύμφωνα με την τελευταία ανακοίνωση να καταργηθούν στις 30/9, τότε από βδομάδα θα βγουν νέα πακέτα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, αλλά επειδή καταργούνται αρκετά πακέτα, υποθέτω ότι θα βγουνε και άλλα.

Απλή υπόθεση κάνω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13.5 το μήνα μου είπε!

Αυτό το προνομιακό καρτοσυμβόλαιο είναι για 1μήνα ή για 4 βδομάδες όπως θα γίνουν τα πακέτα των καρτοκινητών από το Νοέμβριο;
Link to comment
Share on other sites

Ίσως με 12€, αλλά όπως είδαμε και στις προηγούμενες αλλαγές από τις άλλες εταιρίες τα βγάζουν πριν καταργήσουν τα πιο μικρά.

Το τηλέφωνο για την καρτοσυνδεση ποιο ειναι; Τα 15€/25 μέρες του προνομιακού είναι πολλά και θέλω να δω τι μπορώ να κάνω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Με πήρε η wind όπως ήταν αναμενόμενο.

Είμαι στο γνωστό προνομιακό κ μου είπαν ότι από 15-11 αλλάζει η χρέωση των καρτών.

Η προσφορά:13,5 ευρώ,600 προς όλους,1000 προς wind,q ,100 sms και 3.5 γιγα.

Μου θυμίζετε λίγο τι θα γίνει για μας που έχουμε το προνομιακό με τα 300?Για να έχουμε τα 300 προς όλους κ τα 500mb θα πρέπει να βάζουμε τουλάχιστον 12 το μήνα και θα τραβάει τα 10,4?

Πως σας φαίνεται η προσφορά?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Ακριβώς το ίδιο έχω. Είναι καρτοσυνδεση και όχι καρτοκινητή.

Εγώ το έχω ένα χρόνο περίπου και προσφέρει τα εξής

1000' προς wind και q

600' προς υπόλοιπους

100 μηνύματα

3.5 γίγα

8€ χρηματικό ποσό όχι για αγορά πακέτων αλλά για συμπλήρωμα αν τελειώσει κάτι από τα προηγούμενα.

 

Διάρκεια 30 μέρες.

Συμβόλαιο 2 χρόνια

Τελική τιμή είναι τα 13.5€ Δεν έχει άλλες χρεώσεις.

Το έκανα μετατροπη από προνομιακό καρτοκινητό.

 

Η προσφορά είναι σούπερ και από τώρα σκέφτομαι σε ένα χρόνο που θα τελειώσει το συμβόλαιο αν θα μου το ξανά ανανεώσουν με τους ίδιους όρους. Μεταξύ μας, χλωμό το κόβω για αυτό διατηρώ άλλο ένα προνομιακό νούμερο μήπως χρειαστεί μετά.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ τελικά καρτοσυμβολαιο με 13,50 το μήνα για δυο χρόνια

Ρώτησα την κοπέλα που με πήρε τηλ αν κάνω και δεύτερο νούμερο που έχω αν έχω κάποια επιπλέον έκπτωση μου είπε όχι αλλά μου είπε ότι καλό είναι να το κάνω καθώς από την ενημέρωση που έχουν αυτοί είναι πως σε λίγο καιρό σε όλες τις εταιρίες η ελάχιστη κάρτα που θα μπορούν να βάλουν θα γίνει 15 ευρώ ξέρετε κάτι ; Άκουσε κανείς κάτι περί αυτού ;

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να πάει η κάρτα την ευκολία που προσφέρει έναντι του συμβολαίου δεν νομίζω προσωπικά πως υπάρχει κάτι καλύτερο. Ο αείμνηστος Μπονάτσος άλλωστε το έλεγε από τότε...εποχες telestet.. δε δίνεις λογαριασμό, δεν παίρνεις λογαριασμό!! Προσωπικά έκανα το λάθος και έκανα συμβόλαιο για κάποια χρόνια στη Wind αλλά ευτυχώς γύρισα σε καρτοκινητό μπορώ να έχω πλέον και από τις τρεις εταιρίες νούμερα να ανανεώνω, όποτε θέλω, να τα κόβω όποτε θέλω και να μην δίνω λογαριασμό σε κανέναν

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες με πήραν απο την wind να με ενημερώσουν οτι απο αρχές Νοεμβρίου η κάρτα θε γίνει 15 ευρω η ανανέωση και αν θέλω να κάνω το καρτοσυμβολαιο με που ανάφερε ο φιλος ποιο πανω.Για αρχη το απέρριψα. Θα δούμε στην πορεία.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να πάει η κάρτα την ευκολία που προσφέρει έναντι του συμβολαίου δεν νομίζω προσωπικά πως υπάρχει κάτι καλύτερο. Ο αείμνηστος Μπονάτσος άλλωστε το έλεγε από τότε...εποχες telestet.. δε δίνεις λογαριασμό, δεν παίρνεις λογαριασμό!! Προσωπικά έκανα το λάθος και έκανα συμβόλαιο για κάποια χρόνια στη Wind αλλά ευτυχώς γύρισα σε καρτοκινητό μπορώ να έχω πλέον και από τις τρεις εταιρίες νούμερα να ανανεώνω, όποτε θέλω, να τα κόβω όποτε θέλω και να μην δίνω λογαριασμό σε κανέναν

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι. Χρόνια με καρτοκινητό. Απλά στο βασικό νούμερο πάντα έβαζα πακέτο 1 φορά τον μήνα. Και αυτό το 25αημερο δεν μπορούσα με τίποτα να το καταπιώ. Έπρεπε πλέον να βάζω 12€ (για 25 μέρες) άρα πιο ακριβό από τα 13.5€ που δίνω τώρα το μήνα και με πολλές περισσότερες παροχές ( βασικά τα ντατα) οπότε το έκανα καρτοσυνδεση και δεν το μετάνιωσα ποτέ.

Δυστυχώς τα καρτοκινητά τα ακριβαίνουν συχνά πυκνά ώστε να τα κάνουν ασυμφερα. Και δεν είναι μόνο ότι ακριβαίνουν τα πακέτα. Όταν φτάσανε να σε αναγκάζουν να κάνεις τουλάχιστον μια ανανέωση το δίμηνο, στην ουσία συμβόλαια τα έχουν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι με την κάρτα έχεις καλύτερο έλεγχο, ακόμη και τώρα με το δίμηνο.

Βάζεις όποιο πακέτο επιλέξεις, ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Έχεις τη δυνατότητα για data nights και data weekend, που στοιχίζουν 5 ευρώ τα 10 gb και 2 ευρώ τα 3 γίγα αντίστοιχα . Δεν ξέρω αν παρέχονται και στην καρτοσύνδεση.

Κατά καιρούς έρχονται συμφέρουσες προσφορές.

Βολεύουν τα magic numbers και τα log and win πακέτα.

Γενικά έχεις μια ευελιξία και το κυριότερο δεν δεσμεύεσαι με συμβόλαιο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα 15 ευρω ελάχιστη ανανέωση μου το εχουν αναφέρει σε καταστημα που πηγα για αλλη δουλεια .... Θα δειξει το μελλον.

 

Εχω μ;ζεψει μεσα στην καρτα μου κανα 70ευρω και μου εχουν κανει την γνωστη προσφορα καρτοσυμβολαιο με 13.5 ευρω.

 

Αλλα δεν θελω να τους τα χαρισω τα 70 ευρω !!!

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι και για αυτό άλλωστε με τις καινούργιες αυξήσεις που ανακοίνωσαν μας κάνουν τη χάρη θα έλεγα και αφήνουν μέσα στην κάρτα μας των 12 ευρώ ένα υπόλοιπο της τάξης των 0, 01€ ώστε να μπορεί να παίξει το ίντερνετ

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην θέση σου θα έστελνα μνμ σε κανα διαγωνισμό μπας και κερδίσω για να μην τους τα χάριζα
Μάλλον για χαμόγελο του παιδιού τα βλέπω ....

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω μ;ζεψει μεσα στην καρτα μου κανα 70ευρω και μου εχουν κανει την γνωστη προσφορα καρτοσυμβολαιο με 13.5 ευρω.

 

 

Εγώ στην θέση σου θα έστελνα μνμ σε κανα διαγωνισμό μπας και κερδίσω για να μην τους τα χάριζα
Link to comment
Share on other sites

ανακοινώνεται ότι από 30 Σεπτεμβρίου 2019, τερματίζεται η εμπορική διάθεση για νέες ενεργοποιήσεις των πακέτων F2G Data #1, Talk to All & SMS, Talk to All & Data, Blender αξίας 8,5€ καθώς επίσης και των πακέτων αξίας 8,57€: 600’ + 600 SMS προς WIND/Q & 300 ΜΒ και 600’ + 600 SMS προς WIND/Q & 150’ προς σταθερά

 

επίσης ότι από 30 Σεπτεμβρίου 2019, για τους συνδρομητές F2G που είναι εγγεγραμμένοι στην Φοιτητική προσφορά, η χρέωση του πακέτου που αποδίδει 1500 λεπτά προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα και 1,5 GB και επιπλέον bonus 500MB για 25 ημέρες, μεταβάλλεται από 10€ σε 10,40€.

 

πηγη : https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/1526313977813/

 

οποτε πρακτικα παμε στο πακετο με τα 10! , και χανουμε και τα mb απο το rollover του πακετου των 8,50 ευρω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί τους, μου είπαν να αγοράσω ένα των δέκα και θα γίνει rollover

 

Το τόνισα 5 φορές, ηχογραφημένη συνομιλία

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως ισχύσει μπράβο τους που σκέφτηκαν και αυτούς που θα έχουν κάνει κάποια καβάτζα από το πακέτο που καταργούν. πρωτόγνωρη κίνηση θα έλεγα για WIND

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες με πήραν απο την wind να με ενημερώσουν οτι απο αρχές Νοεμβρίου η κάρτα θε γίνει 15 ευρω η ανανέωση και αν θέλω να κάνω το καρτοσυμβολαιο με που ανάφερε ο φιλος ποιο πανω.Για αρχη το απέρριψα. Θα δούμε στην πορεία.

 

οταν σας παιρνουν τηλεφωνο θα τους λετε οτι ηχογραφειτΕ την κληση και να πουν το ονοματεπωνυμο τους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...