Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Χθες έκανα ανανέωση σε δύο νούμερα f2g με κάρτα χρεωστική της εθνικής και μου κράτησε προμήθεια από 1 ευρώ! Πρώτη φορά συμβαινει. Έγινε από λάθος ή το έχετε αντιληφθεί ότι πλέον υπάρχει προμήθεια..

 

Κάτι δεν πάει καλά... δεν μπορεί να είναι τυχαίο.

 

Κάποιος το είχε ξανά αναφέρει αλλά δεν το βρίσκω..

Έβαλα κάρτα από την εφαρμογή σήμερα (με κάρτα ΕΤΕ) και με χρέωσε 1€ επιπλέον. Τί είναι αυτή η χρέωση;

 

Από τους όρους χρήσης της online ανανέωσης χρόνου ομιλίας:

 

"Για οποιαδήποτε αμφισβήτηση ή και ερώτηση σχετικά με χρεώσεις στην κάρτα τους, οι Χρήστες θα πρέπει να απευθύνονται απευθείας στην τράπεζα που έχει εκδώσει την κάρτα τους. Αντίστοιχα, για οποιαδήποτε αμφισβήτηση ή και ερώτηση σχετικά με το λογαριασμό paypal, οι Χρήστες θα πρέπει να απευθύνονται απευθείας στο Paypal."

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Χθες έκανα ανανέωση σε δύο νούμερα f2g με κάρτα χρεωστική της εθνικής και μου κράτησε προμήθεια από 1 ευρώ! Πρώτη φορά συμβαινει. Έγινε από λάθος ή το έχετε αντιληφθεί ότι πλέον υπάρχει προμήθεια..

 

Την έκανες μέσα από το site του f2g; ή μέσα από της εθνικής;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

σε 10 ημερολογιακες ημερες (ητοι 8 εργάσιμες) σε εμένα εξαφανίστηκε η μικρη (προ)έγκριση. Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

σε 10 ημερολογιακες ημερες (ητοι 8 εργάσιμες) σε εμένα εξαφανίστηκε η μικρη (προ)έγκριση.

Πρέπει να υπάρχει πρόβλημα με τις συγκεκριμένες χρεωστικές της Εθνικής. Το ίδιο σε εμένα. Το ποσό του 1 ευρώ απλώς δεσμεύεται για 1 εβδομάδα και αποδεσμεύεται κατόπιν αυτόματα.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά στο f2go τα υπόλοιπα από πακέτα ομιλίας μεταφέρονται αν ανανεωθεί το ίδιο πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο;
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά στο f2go τα υπόλοιπα από πακέτα ομιλίας μεταφέρονται αν ανανεωθεί το ίδιο πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο;

 

Όχι δεν μεταφέρονται σε καμιά εταιρία.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά στο f2go τα υπόλοιπα από πακέτα ομιλίας μεταφέρονται αν ανανεωθεί το ίδιο πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο;

οχι δεν μεταφέρονται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν μεταφέρονται σε καμιά εταιρία.

μεταφερονται, αλλού. Μην λέμε και οτι θέλουμε..

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μεταφέρονται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μεταφερονται, αλλού. Μην λέμε και οτι θέλουμε..

 

Τα λεπτά ομιλίας;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας;

στην Vodafone με ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου πριν την λήξη του

Link to comment
Share on other sites

ναι για αυτό ρώτησα γιατί στο cu καραμετραει
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

ναι, αν ενεργοποιηθει ιδιο ακριβως πακετο.

 

στην Vodafone με ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου πριν την λήξη του

 

Ζητώ συγνώμη. Εγώ ήξερα ότι μεταφέρονται μόνο τα data σε cosmote και vodafone.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

εαν μετατρέψω το συμβολαιο μου σε κάρτα (χρησιμοποιώ κατά μέσο όρο 100 λεπτα ομιλίας και 1 γιγα ιντερνετ) τι με συμφέρει και τι θα χρειαστεί να αγοράζω σε πακέτο? Ως τώρα έχω vodafone συμβόλαιο και δίνω 26 ευρώ... Νιώθω ότι δίνω πολλά

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

εαν μετατρέψω το συμβολαιο μου σε κάρτα (χρησιμοποιώ κατά μέσο όρο 100 λεπτα ομιλίας και 1 γιγα ιντερνετ) τι με συμφέρει και τι θα χρειαστεί να αγοράζω σε πακέτο? Ως τώρα έχω vodafone συμβόλαιο και δίνω 26 ευρώ... Νιώθω ότι δίνω πολλά

Όχι πολλά μα πάρα πολλά....

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

ένα cu με 10€ το μήνα ανανέωση κ οποιοδήποτε πακετο είσαι καλυμμένος
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις ΤheSmiths οπωσδηποτε f2g με 10 ευρω ανανεωση σε καταστημα ή online δινει 500 mb και μετα ενεργοποιεις καποιο πακετο

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/

π.χ combo με 8,5 ευρω ωστε να εχεις 300' προς ολους και 500 mb ακομα. Οι κλησεις στο f2g εχουν 3λεπτη ελαχιστη διαρκεια οποτε σε καλυπτει για την χρηση που θες.

Απο εκει και περα για τετοια χρηση πιο συμφερον πακετο στην wind ειναι το q card (1 giga στην ανανεωση >10 και πακετο με 150' προς ολους και 150' προς wind απο την εφαρμογη με 3,5 ευρω και ελαχιστος χρονος 1'')

 

μπορεις να δεις το αντιστοιχο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=212685

ή το myq.gr

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Την έκανες μέσα από το site του f2g; ή μέσα από της εθνικής;

Από την εφαρμογή του f2g στο κινητό όπως κάνω πάντα,

Πρέπει να υπάρχει πρόβλημα με τις συγκεκριμένες χρεωστικές της Εθνικής. Το ίδιο σε εμένα. Το ποσό του 1 ευρώ απλώς δεσμεύεται για 1 εβδομάδα και αποδεσμεύεται κατόπιν αυτόματα.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς φίλε από δεσμεύεται? Δηλαδή μου επιστρέφεται? Γιατί το βλέπω σαν χρέωση στο ebanking. Επίσης θέλω να ρωτήσω κάποιον αν γνωριζει το εξής. Αν κάνω ανανέωση με PayPal και στο PayPal έχω δηλωμένη την ίδια κάρτα κρατάει το 1 ευρώ η όχι?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε από δεσμεύεται? Δηλαδή μου επιστρέφεται? Γιατί το βλέπω σαν χρέωση στο ebanking. Επίσης θέλω να ρωτήσω κάποιον αν γνωριζει το εξής. Αν κάνω ανανέωση με PayPal και στο PayPal έχω δηλωμένη την ίδια κάρτα κρατάει το 1 ευρώ η όχι?

 

η μικρή αυτή δεσμευση ειναι απλα μια προ-έγκριση συνηθως για να διαπιστωθει οτι η καρτα ειναι "ενεργή" και όχι π.χ. κλεμμενη, για λόγους ασφαλείας και διασφαλισης δηλαδη. Το μικρό ποσό αυτό μετα απο καποιες ημερες (7~8εργάσιμες) αποδεσμεύεται και "επιστρεφει" στο διαθέσιμο (τραπεζικό) υπόλοιπο σου.

Συγκεκριμενα, αυτο που λες οτι βλεπεις λογικά είναι κάτι τέτοιο. Σε λίγες ημερες το μικρόποσό αυτο θα επανέλθει στο διαθεσιμο υπόλοιπό σου.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

η δεσμευση ειναι απλα μια προ-έγκριση συνηθως για να διαπιστωθει οτι η καρτα ειναι "ενεργή", για λόγους ασφαλείας. Μετα ή τραβαει τα λεφτα ο εμπορος ή το ποσό αυτό μετα απο καποιες ημερες (7~8εργάσιμες) αποδεσμεύεται και "επιστρεφει" στο διαθέσιμο (τραπεζικό) υπόλοιπο σου.

Συγκεκριμενα, αυτο που λες οτι βλεπεις ειναι μια μικροεγκριση. Σε λίγες ημερες το ποσό αυτο θα επανέλθει στο διαθεσιμο υπόλοιπό σου.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εάν όμως έκανα την αγορά μέσω PayPal, με την ίδια κάρτα δε θα κρατούσε 2 ευρώ έτσι δεν είναι?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εάν όμως έκανα την αγορά μέσω PayPal, με την ίδια κάρτα δε θα κρατούσε 2 ευρώ έτσι δεν είναι?
σωστά, Με PayPal δεν θα υπηρχε προεγκριση
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σχετικά με τη χρέωση 1€ στην κάρτα:

Η δική μου ήταν πιστωτική (όχι χρεωστική) αλλά πάλι της ΕΤΕ. Το 1€ φαινόταν στις συναλλαγές από το web banking για πολλές μέρες, μπορεί και παραπάνω από 10 που αναφέρθηκαν, αλλά δεν φάνηκε ποτέ στον λογαριασμό, κάποια στιγμή απλώς εξαφανίστηκε!

 

Αντίθετα, στο PayPal ο αντιλογισμός φαίνεται καθαρά και αμέσως μόλις βάλεις τον κωδικό που σου ζητάει.

 

Επομένως... υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες σε ένα tablet Lenovo με χρεώνει η Wind 1€ για χρήση ίντερνετ ενώ τα δεδομένα είναι κλειστά. Έστειλα μήνυμα στο facebook το οποίο δε μπορώ να ανεβάσω εδώ με στιγμιότυπο οθόνης, γιατί πάντα το αρχείο είναι μεγάλο....

Η απάντηση της Wind είναι

''Καλησπέρα. Θα πρέπει στη συσκευή να μην είναι επιλεγμένο το 4G/LTE ώστε να αποφεύγεται η κίνηση internet. Αν το επιθυμείς μπορείς να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών και να κάνουμε φραγή στις υπηρεσίες του internet. Στη διάθεση σου.''

Ούτε λόγος για πίστωση ή κάτι άλλο. Ο ενικός για μένα απορώ πως νοείται, είμαι μιας άλλης εποχής ίσως, γενικά δεν μιλάω εύκολα στον ενικό σε υπηρεσίες.

Έχει νόημα να προχωρήσω σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σχετικά με τη χρέωση 1€ στην κάρτα:

Η δική μου ήταν πιστωτική (όχι χρεωστική) αλλά πάλι της ΕΤΕ. Το 1€ φαινόταν στις συναλλαγές από το web banking για πολλές μέρες, μπορεί και παραπάνω από 10 που αναφέρθηκαν, αλλά δεν φάνηκε ποτέ στον λογαριασμό, κάποια στιγμή απλώς εξαφανίστηκε!

 

Αφού είναι απλά μια προεγκριση, όχι χρέωση.

Γιαυτό απλα εξαφανίστηκε και δεν αντιλογιστηκε.

Ο αντιλογισμος προϋποθέτει ότι έχει χρεωθει=εισπραχθεί ήδη το ποσό, και όποτε έπειτα επιστρεφεται=αντιλογιζεται.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες σε ένα tablet Lenovo με χρεώνει η Wind 1€ για χρήση ίντερνετ ενώ τα δεδομένα είναι κλειστά. Έστειλα μήνυμα στο facebook το οποίο δε μπορώ να ανεβάσω εδώ με στιγμιότυπο οθόνης, γιατί πάντα το αρχείο είναι μεγάλο....

Η απάντηση της Wind είναι

''Καλησπέρα. Θα πρέπει στη συσκευή να μην είναι επιλεγμένο το 4G/LTE ώστε να αποφεύγεται η κίνηση internet. Αν το επιθυμείς μπορείς να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών και να κάνουμε φραγή στις υπηρεσίες του internet. Στη διάθεση σου.''

Ούτε λόγος για πίστωση ή κάτι άλλο. Ο ενικός για μένα απορώ πως νοείται, είμαι μιας άλλης εποχής ίσως, γενικά δεν μιλάω εύκολα στον ενικό σε υπηρεσίες.

Έχει νόημα να προχωρήσω σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ;

ειχα το ιδιο προβλημα...καλεσα στην εξυπηρέτηση πελατων και τους είπα το πρόβλημα....και μου πιστωσαν το ποσο χωρις πολλα πολλα....φυσικα ειναι θεμα τυχης... με ποιον θα μιλησεις και τα κεφια του...αχαχαχαχ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...