Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για τα login and win ξερουμε ποτε ληγουν?ποτε θα τα αποσυρει απο το σιτε? ή ειναι αγνωστο ακομα?

 

Τώρα που μας τα έδωσαν πιστεύω πως θα είναι μεγάλη βλακεια τους να τα αποσύρουν! Θα ξενερώσει πολύς κόσμος με τη Wind. Ας ελπίσουμε να κρατήσουν για πολύ! (Αν όχι για πάντα)!!!

Link to comment
Share on other sites

No offence, αλλά τι σε εξέπληξε ακριβώς; Ότι οι υπηρεσίες της δουλεύουν; :blink:

Με εξέπληξε το γεγονός ότι ενεργοποιήθηκε Log n Win χωρίς να έχει κάνει ακόμη ανανέωση χρόνου. Είχα την εντύπωση ότι για να μπορείς να ενεργοποιείς και τα δώρα, θα πρέπει πρώτα να κάνεις ανανέωση. Προφανώς να ενεργοποιήθηκε δώρο Log nWin επειδή είναι η πρώτη εγγραφή στο my f2g. Να ρωτήσω και κάτι. Στέλνω στο 1237 τη λέξη ΟΧΙ για διαγραφή από την αυτόματη υπηρεσία για ενεργοποίηση του πακέτου 200 λεπτά προς όλους με 5€ και μου έρχεται μήνυμα ότι η εντολή είναι λάθος, προσπαθήστε αργότερα. Δεν κάνω κάτι σωστά ή θα πρέπει να κάνω ανανέωση χρόνου πρώτα και μετά να στείλω το μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που μας τα έδωσαν πιστεύω πως θα είναι μεγάλη βλακεια τους να τα αποσύρουν! Θα ξενερώσει πολύς κόσμος με τη Wind. Ας ελπίσουμε να κρατήσουν για πολύ! (Αν όχι για πάντα)!!!

 

ας μην το καταργήσουν αμάν πια καθε λιγο και λιγακι μας εκπλήσει η wind. για αυτον τον λογω την χρησιμοποιώ τωρα αλλιως θα την ειχα στο συρταρι..

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

τι σας έχει πιάσει όλους κάθε 3 και λίγο πότε θα καταργήσουν το log n win.

Δε μπορείτε να χαλαρώσετε και να απολάυσετε την υπηρεσία?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Κανα νέο με τις φορητοτητες? Ενεργοποιηθηκε σε κάποιον?εμενα απο Δευτέρα μου ειχαν πει πως θα το λύσουν το πρόβλημα αλλα ακομη τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

τι σας έχει πιάσει όλους κάθε 3 και λίγο πότε θα καταργήσουν το log n win.

Δε μπορείτε να χαλαρώσετε και να απολάυσετε την υπηρεσία?

+1

μανια την εχουν λες και υπογραψαν συμβολαια

free to go το λενε,μην το ξεχναμε

Link to comment
Share on other sites

Με εξέπληξε το γεγονός ότι ενεργοποιήθηκε Log n Win χωρίς να έχει κάνει ακόμη ανανέωση χρόνου. Είχα την εντύπωση ότι για να μπορείς να ενεργοποιείς και τα δώρα, θα πρέπει πρώτα να κάνεις ανανέωση. Προφανώς να ενεργοποιήθηκε δώρο Log nWin επειδή είναι η πρώτη εγγραφή στο my f2g. Να ρωτήσω και κάτι. Στέλνω στο 1237 τη λέξη ΟΧΙ για διαγραφή από την αυτόματη υπηρεσία για ενεργοποίηση του πακέτου 200 λεπτά προς όλους με 5€ και μου έρχεται μήνυμα ότι η εντολή είναι λάθος, προσπαθήστε αργότερα. Δεν κάνω κάτι σωστά ή θα πρέπει να κάνω ανανέωση χρόνου πρώτα και μετά να στείλω το μήνυμα;

"Το καρτοκινητό σου θα ενεργοποιηθεί μόλις κάνεις την πρώτη χρεώσιμη εξερχόμενη κλήση."

δεν εχεις προβλημα με καρτα των 5€,10αρα θελει

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=289

edit:πως μας επηρεαζει αυτο

 

02/12/2013

Η WIND Hellas Τηλεπικοινωνίες ΑΕΒΕ ανακοινώνει σήμερα, πως από την 1η Ιανουαρίου 2014 θα προβεί στην τροποποίηση του τέλους τερματισμού για τις φωνητικές κλήσεις που τερματίζουν σε αριθμούς τελικών χρηστών στο δίκτυο κινητών επικοινωνιών της.

 

Πιο συγκεκριμένα, από την 01/01/2014 και ώρα 00:00, το ισχύον τέλος τερματισμού από τα 1,269 Ευρωλεπτά ανά λεπτό με χρέωση ανά δευτερόλεπτο θα μειωθεί στα 1,189 Ευρωλεπτά ανά λεπτό (0,01189 Ευρώ/λεπτό) με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

 

Οι παραπάνω τιμές δεν περιλαμβάνουν ΦΠΑ.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

και τηλέφωνο που πήρα άκρη δε βγηκε..μου είπαν θα με ενημερώσουν εντος 24 ωρών.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

"Το καρτοκινητό σου θα ενεργοποιηθεί μόλις κάνεις την πρώτη χρεώσιμη εξερχόμενη κλήση."

δεν εχεις προβλημα με καρτα των 5€,10αρα θελει

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=289

edit:πως μας επηρεαζει αυτο

 

02/12/2013

Η WIND Hellas Τηλεπικοινωνίες ΑΕΒΕ ανακοινώνει σήμερα, πως από την 1η Ιανουαρίου 2014 θα προβεί στην τροποποίηση του τέλους τερματισμού για τις φωνητικές κλήσεις που τερματίζουν σε αριθμούς τελικών χρηστών στο δίκτυο κινητών επικοινωνιών της.

 

Πιο συγκεκριμένα, από την 01/01/2014 και ώρα 00:00, το ισχύον τέλος τερματισμού από τα 1,269 Ευρωλεπτά ανά λεπτό με χρέωση ανά δευτερόλεπτο θα μειωθεί στα 1,189 Ευρωλεπτά ανά λεπτό (0,01189 Ευρώ/λεπτό) με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

 

Οι παραπάνω τιμές δεν περιλαμβάνουν ΦΠΑ.

 

Αμα εισαι παροχος... σε επηρεαζει αμεσα. Αλλα δεν σε κοβω πχ να εισαι και η Forthnet :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αμα εισαι παροχος... σε επηρεαζει αμεσα. Αλλα δεν σε κοβω πχ να εισαι και η Forthnet :lol:

:lol::lol:

δηλ. η wind μειωνει τα τελη στους αλλους παροχους

ααααα....οκ

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

δηλ. η wind μειωνει τα τελη στους αλλους παροχους

ααααα....οκ

 

Ακριβώς! Μη φανταστείς ότι το κάνει γιατί είναι καλή αλλά γιατί την υποχρεώνει η εεττ...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Με εξέπληξε το γεγονός ότι ενεργοποιήθηκε Log n Win χωρίς να έχει κάνει ακόμη ανανέωση χρόνου. Είχα την εντύπωση ότι για να μπορείς να ενεργοποιείς και τα δώρα, θα πρέπει πρώτα να κάνεις ανανέωση. Προφανώς να ενεργοποιήθηκε δώρο Log nWin επειδή είναι η πρώτη εγγραφή στο my f2g.

το log'n'win δεν προυποθέτει ανανέωση. Με ανανέωση ξεκλειδώνονται τα πακέτα more@2e.

Link to comment
Share on other sites

το log'n'win δεν προυποθέτει ανανέωση. Με ανανέωση ξεκλειδώνονται τα πακέτα more@2e.

 

Τα πακέτα more@2 δεν ξεκλειδώνουν με ανανέωση αλλά με αγορά ενός βασικού πακέτου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

απλά απαράδεκτοι.

3 μερες τους παιρνω τηλέφωνο και ολο καταχωρουν το πρόβλημα μου.

σήμερα καλεσα ποσες φορες στο 1260(το οποιο χρεωνει κανονικοτατα αλλα..... δεν εξυπηρετει, καθώς η κασετουλα μου ειπε πως θα με γειωσει λογω αδυναμιας εξυπηρετησης.

ΤΑ 0.25 απο καθε κληση μια χαρα ξερουν ομως και δεν αδυνατουν να τα παρουν!!

Στο δε φεις και στα μειλ, πιο ανοργανωσια δεν εχω ξαναδει.στελνουν το αυτοματοποιημενο "το διαβασαμε και θα εχετε απαντηση" και μετα σε γραφουν να μην πω που.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τελειώνει η 21η ημέρα απο την αίτηση φορητότητας και ακομα τιποτα. Δεν απαντάνε στα mails, η "εξυπηρέτηση" εξυπηρετεί μονο τα έσοδα της wind χρεώνοντας τις κλήσεις αδυνατώντας να αρθρώσει λέξη παραπάνω απο όσα γράφει το σενάριο που διαβάζουν, δεν συγκινούνται ούτε απο την καταγγελία που έκανα στην ΕΕΤΤ. Πραγματικά ειναι η χειρότερη εμπειρία που είχα ποτε σαν καταναλωτής ανεξαρτήτως κλάδου. Απίστευτη εταιρεία...
Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα more@2 δεν ξεκλειδώνουν με ανανέωση αλλά με αγορά ενός βασικού πακέτου.

σωστός,κετημένη ταχύτητα :O

Link to comment
Share on other sites

απλά απαράδεκτοι.

3 μερες τους παιρνω τηλέφωνο και ολο καταχωρουν το πρόβλημα μου.

σήμερα καλεσα ποσες φορες στο 1260(το οποιο χρεωνει κανονικοτατα αλλα..... δεν εξυπηρετει, καθώς η κασετουλα μου ειπε πως θα με γειωσει λογω αδυναμιας εξυπηρετησης.

ΤΑ 0.25 απο καθε κληση μια χαρα ξερουν ομως και δεν αδυνατουν να τα παρουν!!

Στο δε φεις και στα μειλ, πιο ανοργανωσια δεν εχω ξαναδει.στελνουν το αυτοματοποιημενο "το διαβασαμε και θα εχετε απαντηση" και μετα σε γραφουν να μην πω που.

 

Εμένα πάλι στο 1260 μου απάντησε αμέσως.. πιο αμέσως δεν γίνεται. Και επίσης τους πήρα με voipyo οπότε για 9 λεπτά με χρέωσε 4,5 λεπτά του ευρώ ;-)

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Από τις 22 Νοεμβρίου έχω κάνει αίτηση για να έρθω από cosmocarta σε wf2g.

 

Και εννοείται ακόμη το γνωστό συστημικό πρόβλημα.

 

Κάποια στιγμή θα γίνει, αλλά για να μας αποζημιώσει κανονικά, πρέπει ειδικά για μας τους "υπομένοντες" να δώσει κάποια τρελή προσφορά.

 

(Και έδωσα και άκυρο σε προσφορά της cosmote για 200'+ σε 1 ενεργοποίηση μια φορά το μήνα)

Link to comment
Share on other sites

Από τις 22 Νοεμβρίου έχω κάνει αίτηση για να έρθω από cosmocarta σε wf2g.

 

Και εννοείται ακόμη το γνωστό συστημικό πρόβλημα.

 

Κάποια στιγμή θα γίνει, αλλά για να μας αποζημιώσει κανονικά, πρέπει ειδικά για μας τους "υπομένοντες" να δώσει κάποια τρελή προσφορά.

 

(Και έδωσα και άκυρο σε προσφορά της cosmote για 200'+ σε 1 ενεργοποίηση μια φορά το μήνα)

 

Πάρε ένα άλλο νούμερο για λίγες μέρες να κάνεις τη δουλειά σου. Και μετά Πέτα το.

Link to comment
Share on other sites

γνωστό συστημικό πρόβλημα.

στο ιδιο προβλημα αποδιδουν και την χρεωση του 1€ για χρηση data

προς το παρον εχω παρει μονο μια φορα την επιστροφη,μου χρωστανε αλλη μια συνεχομενη ενω ειχα παρει τηλ. στο 1231 για διακοπη

στο fb λενε οτι ναναι,και εαν απαντησουν...απαντουν αυτοματοποιημενα

μετα απο τοσο καιρο στο f2g νομιζω οτι καποια συστημικα γινονται επιτηδες

 

τωρα για αυτους που εχουν την προσφορα απο public

ενημερωνω οτι μια φορα βαζεις καρτα των 5€ και μετα για 6 μηνες παιρνεις το ταληρο ΟΛΟΚΛΗΡΟ που μπορεις να γορασεις οτι πακετο θελεις,αρκει να εχεις υπολοιπο καποια σεντς στον λογαριασμο σου,δεν ξερω ακριβως το ποσο

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν στις 12, από την Wind να μου ζητήσουν συγγνώμη για την πολυήμερη αναμονή.

 

....και να μου πουν ότι μέχρι τις 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ θα είμαι στo δίκτυο τους.

 

Άλλη μια βδομάδα υπομονή..Τους είπα βέβαια για την προσφορά που είχα απο cosmote, και μου είπαν αν θέλω να πάρω νέο νούμερο, όπου με μια κάρτα των 5 ευρώ, κερδίζω 100' λεπτα χρόνο ομιλίας για 3 μήνες.

(και τα 5 ευρώ μένουν στη κάρτα)

 

Δεν είχα όρεξη για βρίσιμο, και τους είπα πως έτσι χάνουν πελάτες, και πως περιμένω καλύτερη προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Και σε εμένα με κάλεσαν σήμερα και μου είπαν για τις 12 του μήνα ενεργοποίηση...και συγνώμη για την ταλαιπωρία...

Σίγουρα λέω Σίγουρα λέει... για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...