Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο σπίτι ποια εταιρεία έχεις;

 

Μοιραζομαστε με αλλους 3 μια forthnet και omnivoice με φορητοτητα για τηλεφωνια.

Αλλα σε κυριο ρολο εχω το voipyo για να καλω και omnivoice για να μη χασω τον αριθμο του σταθερου κυριως αλλα και κανα τηλεφωνο μικρης διαρκειας.

Ποιοτητα...αριστη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιον τρόπο να συνδεθώ από PC στο myf2g και να φαίνεται σαν να είμαι από κινητό, για να πάρω μέρος στην κλήρωση για το Sony Xperia Z?
Link to comment
Share on other sites

Ας με βοηθήσει κάποιος να καταλάβω.. χάζευα στο σαιτ της wind και κοιταγα τα συμβόλαια. Χρεώνουν 25 ευρώ τα 200' ομιλίας ενω στο F2G το έχουμε με 5 ευρώ (!) Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο ύπαρξης αυτών των προγραμμάτων. Περα απο προγράμματα τύπου vodafone red που έχουν πραγματικά πολύ χρονο ομιλίας και μηνύματα, τα μικρότερα προγράμματα των εταιριών δεν ειναι καθόλου ανταγωνιστικά και υπερτερεί η καρτοκινητή
Link to comment
Share on other sites

Ας με βοηθήσει κάποιος να καταλάβω.. χάζευα στο σαιτ της wind και κοιταγα τα συμβόλαια. Χρεώνουν 25 ευρώ τα 200' ομιλίας ενω στο F2G το έχουμε με 5 ευρώ (!) Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο ύπαρξης αυτών των προγραμμάτων. Περα απο προγράμματα τύπου vodafone red που έχουν πραγματικά πολύ χρονο ομιλίας και μηνύματα, τα μικρότερα προγράμματα των εταιριών δεν ειναι καθόλου ανταγωνιστικά και υπερτερεί η καρτοκινητή

 

Μην μπερδεύεσαι γιατί σε εμάς τα 200' είναι 3λέπτα. Ελάχιστη διάρκεια κλήσης. Ενώ στα συμβόλαια είναι 1λεπτό. Βεβαια και παλι δεν διακαιολογεί την διαφορά αλλα......

Link to comment
Share on other sites

ισως τα συμβόλαια είναι γι αυτούς που φοβούνται ότι θα λήξει η τάδε ή δείνα προσφορά στο καρτοκινητό...

 

Νομιζω, οτι τα συμβολαια ειναι γι' αυτους που δεν θελουν να να ασχολουνται με το τηλεφωνο τους και με τις εξελιξεις. Φαντασου εναν 50+ χρονων που θα πρεπει καθε τοσο να κοιταει ποσο υπολοιπο ομιλιας εχει, που να παρει να ενεργοποιηθει η προσφορα, να ανανεωνει χρονο ομιλιας να ενημερωνεται για εναρξεις και ληξεις προσφορων, κοστη διαφορετικα απο ιντερνετ, καθε μηνα ανανεωση πακετου κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ισως τα συμβόλαια είναι γι αυτούς που φοβούνται ότι θα λήξει η τάδε ή δείνα προσφορά στο καρτοκινητό...

 

Τα συμβολαια ειναι κυριως για εταιρειες γιατι μονο ετσι δικαιολογουνται ως εξοδα και αφαιρειται και το φπα.

Και κανενας ξεμπαρκος απο συνηθεια. Οι απλοι πολιτες μονο χαμενοι βγαινουν με τα συμβολαια, ακομη κι αν ειναι πλουσιοι και δεν τους νοιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα σημερα 20€ σε f2g και μου δωσαν μονο τα 300'+300 sms προς wind&Q+βιντεοκλησεις(σε μαγαζι wind)!!!Τι εγινε?τα αλλα 300'που διναν προς ολους,τα καταργισανε???:mad:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Είχα συμβόλαιο αρκετά χρόνια και το έκανα f2g για να μαζέψω όσο μπορώ τα οικονομικά μου. Στην αρχή προβληματίστηκα λίγο μήπως ξεμείνω από χρόνο χωρίς να το καταλάβω, αλλά στην πορεία είδα ότι το f2g ειδικά συμφέρει πολύ τουλάχιστον αυτή την στιγμή ακόμη και από άλλη καρτοκινητή. Ειδικά με τον ηλεκτρονικό τρόπο που έχει για παρακολούθηση του υπόλοιπου και για ανανέωση, δεν έχει να ζηλέψει ακόμη και από συμβόλαια. Όταν είχα συμβόλαιο είχα ενεργοποιημένο το ebill οπότε και δεν μου έρχονταν χαρτιά ταχυδρομικώς, αλλά και τώρα με τον ίδιο τρόπο παρακολουθώ/ανανεώνω χρόνο και έχω τον πλήρη έλεγχο. Επιπλέον θετικό στην καρτοκινητή, η ελευθερία που έχεις ώστε εάν συμφέρει οικονομικά κάποια στιγμή, άλλη εταιρεία με μια φορητότητα έχεις καθαρίσει και δεν περιμένεις π.χ. έναν χρόνο στα συμβόλαια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα σημερα 20€ σε f2g και μου δωσαν μονο τα 300'+300 sms προς wind&Q+βιντεοκλησεις(σε μαγαζι wind)!!!Τι εγινε?τα αλλα 300'που διναν προς ολους,τα καταργισανε???:mad:

 

καμμία απάντηση παιδιά; Το έκοψαν χωρις ενημερωση και στους ΄΄παλιους΄΄;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

καμμία απάντηση παιδιά; Το έκοψαν χωρις ενημερωση και στους ΄΄παλιους΄΄;;;;;;

 

Παιδια συγνωμη!!!Πηρα τηλ.στη Wind και ισχυουν κανονικα!!!Απλως ισχυουν για τις δυο πρωτες ανανεωσεις καθε μηνα(με 20€ 300'+sms προς Wind*Q και 300'προς ολους)...Τις αλλες φορες,παιρνεις μονο τα 300'και 300 sms προς Wind&Q...Παλι καλα!!Σ.Σ:Ξερω.εχει ξαναειπωθει,αλλα κολλησα...!!!!!!!

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη!!!Πηρα τηλ.στη Wind και ισχυουν κανονικα!!!Απλως ισχυουν για τις δυο πρωτες ανανεωσεις καθε μηνα(με 20€ 300'+sms προς Wind*Q και 300'προς ολους)...Τις αλλες φορες,παιρνεις μονο τα 300'και 300 sms προς Wind&Q...Παλι καλα!!Σ.Σ:Ξερω.εχει ξαναειπωθει,αλλα κολλησα...!!!!!!!

 

Ξέρετε αν ισχύει και για νέους στο f2g αυτό? Με 20€ (με 20€ 300'+sms προς Wind*Q και 300'προς ολους)

 

Έκανα μεταφορά εχθές, δεν έχει ολοκληρωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν ισχύει και για νέους στο f2g αυτό? Με 20€ (με 20€ 300'+sms προς Wind*Q και 300'προς ολους)

 

Έκανα μεταφορά εχθές, δεν έχει ολοκληρωθεί.

 

Όχι, για τους νέους συνδρομητές F2G ισχύουν μόνο τα λεπτά ομιλίας και τα μηνύματα προς WIND/Q με κάθε ανανέωση αξίας 20€ και μόνο μέσω άυλης ανανέωσης. Η προσφορά των 300 λεπτών προς όλους δεν υφίσταται πλέον στους νέους συνδρομητές.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήρθα σήμερα από Q, δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι έχει κοπεί το bonus ανανέωσης εδώ και ένα μήνα!

Από ότι βλέπω τώρα και οι άλλοι το σταματήσαν ε; Ενώ πρόσθεσαν το πακέτο 200' για 5 και διατηρούν το 1' για 0,01.

Θα περιμένω λίγο και αν δεν αλλάξει κάτι, επιστρέφω στην τίμια Q.

 

edit:

Ναι DonJuan στους άλλους 2 αναφερόμουνα

Edited by kalligator

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήρθα σήμερα από Q, δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι έχει κοπεί το bonus ανανέωσης εδώ και ένα μήνα!

Από ότι βλέπω τώρα και οι άλλοι το σταματήσαν ε; Ενώ πρόσθεσαν το πακέτο 200' για 5 και διατηρούν το 1' για 0,01.

Θα περιμένω λίγο και αν δεν αλλάξει κάτι, επιστρέφω στην τίμια Q.

 

Το πακέτο των 200 λεπτών προς όλους με 5€ υπήρχε από παλιά, απλώς είναι το μόνο που έχουν οι νέοι συνδρομητές F2G όσον αφορά την ομιλίας προς άλλα δίκτυα. Η WIND δεν παρέχει την υπηρεσία "1 λεπτό το λεπτό", εκτός κι αν είσαι σε κάποιο πακέτο από τη "δέσμευση τιμής".

Link to comment
Share on other sites

Eχω μια απορια που μαλλον εχει απαντηθει αλλά ειναι αρκετα μεγαλο το thread: Αν βαλω το πακετο με τα 200 λεπτα προς ολους αξιας 5 ευρω, μπορω να το ξαναβαλω κατα τη διαρκεια του ιδιου μηνα ή πρεπει να περιμενω να περασει ο μηνας για να το ξαναβαλω?
Link to comment
Share on other sites

Eχω μια απορια που μαλλον εχει απαντηθει αλλά ειναι αρκετα μεγαλο το thread: Αν βαλω το πακετο με τα 200 λεπτα προς ολους αξιας 5 ευρω, μπορω να το ξαναβαλω κατα τη διαρκεια του ιδιου μηνα ή πρεπει να περιμενω να περασει ο μηνας για να το ξαναβαλω?

 

Μπορείς ως 4 φόρες.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν τα 300 λεπτα του bonus ανανεωσης ισχυουν για κλησεις σε 5ψηφια εταιριων που εχουν ομως αστικη χρεωση ; (181xx πχ γραμμες εξυπηρετησης πελατων)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ως 4 φόρες.

Αν δεν κάνω λάθος, μπορεί να το ενεργοποιήσει έως 4 φορές εάν είναι νέος συνδρομητής, δηλαδή να μην έχει το bonus των 300’ προς όλους, διαφορετικά μπορεί έως 2 φορές. Ας με διορθώσει κάποιος εάν γράφω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου... No2!!!

11/4 αίτηση για μεταφορά από Wind to All σε F2G με ημερομηνία μετατροπής 10/5, η οποία μεταφέρθηκε για 15/5, στη συνέχεια για 30/5 και ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ 6/6... ΞΑΝΑ λόγω "συστημικού προβλήματος".

 

Αλήθεια μπορώ να κάνω κάτι; Πήρα στην εξυπηρέτηση και τα "έχωσα" κανονικά! Πρώτη φορά μου έστειλαν sms ότι η υπόθεσή μου καταγράφηκε και προωθήθηκε στο αρμόδιο τμήμα!!!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια ειχα δυο συμβολαια στην wind και εκανα αιτηση στης 19.5 το ενα να το κανω g και το αλλο f2g και ακομα δεν με εχουν ενοχληση ( γιατι θελω να φυγω ) λετε να φαω παρα πανω απο ηνα που μου ειπαν

και κατι που δεν ξερω το τηλεφωνο μου περνη mini sim (razr xt910 motorola)την οποια την εχω αγοραση 5 ευρω και τωρα που μου εδωσαν καρτα f2g η οποια θα ειναι ενεργη μου ειπαν 19.6 εχει το μεγαλο μεγεθος και μου την κοψανε .ειναι το ιδιο να μου την κοψουν η να ζητησω mini sim μηπως εχει κατι καλητερο η mini απο την κομενη μεγαλη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...