Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι όμως ναι έτσι της έκαναν,απλά.επειδή πάντα τις βάζω εγώ κάρτα η παίρνει από το περίπτερο και περνάει δεν ήξερε ότι στο κατάστημα δε γίνεται έτσι.τους είπε απλά ότι θέλει να της περάσουν μια κάρτα 20 ευρώ και αυτοί μου είπε ότι της έβγαλαν ένα χαρτί και της πέρασαν στο κινητό κάτι απλά που να ξερε η γυναίκα ότι στα καταστήματα γίνεται αλλιώς.

 

να παρεις στην εξυπητετηση πελατων και να διαμαρτυρηθεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν κάνω φορητότητα αριθμού σε voda cu πόσο καιρό κάνει

και μετά αφού πάρω την κάρτα voda .. σε πόσο καιρό μπορώ να κάνω αίτηση να επιστρέψω στην wind??

Link to comment
Share on other sites

@pexths

Από τη στιγμή που το υπόλοιπο του 1269 έχει τριπλασιαστεί, δεν πειράζεται από κανέναν(εκτός κι αν διαμαρτυρηθεί στη WIND που του μπήκε τριπλάσιο υπόλοιπο:ninja:).

Το "εικονικό" τριπλασιασμένο υπόλοιπο που έχει ισχύ 15 μέρες/1 μήνα δε φαίνεται στο 1269 αλλά σε ένα από πολλά νούμερα που έχει βγάλει η WIND για ενημερώσεις υπολοίπου προσφορών(βλ. παλαιότερα posts 1237, 1210 κλπ.)

 

αν κάνω φορητότητα αριθμού σε voda cu πόσο καιρό κάνει

και μετά αφού πάρω την κάρτα voda .. σε πόσο καιρό μπορώ να κάνω αίτηση να επιστρέψω στην wind??

~3 εργάσιμες για να ολοκληρωθεί η φορήτοτητα. Για επιστροφή στη WIND νομίζω πρέπει να παραμείνεις για 1 μήνα στο δίκτυο της Vodafone.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

WIND PANORMOU SUCKS!

 

Παιδιά, και μένα μου χαν κάνει λαδιά στη Wind Πανόρμου..

Τότε με το διπλασιασμό της 2ης και 3ης κάρτας, είχα πάει να βάλω 5+10€ για να μου διπλασιαστούν τα 10, και επέμεναν οτι δεν ισχύει αυτό και ήθελαν να μου βάλουν και τα 15 μαζί.. Και όταν επέμεινα εγώ οτι να μου τα βάλουνε σπαστά, χωρίς να το καταλάβω, ενώ τους είπα πρώτα τα 5 και μετά τα 10, αυτοί μου βάλανε ανάποδα 10+5, και μου διπλασιάστηκαν μόνο τα 5...

Δε ξέρω τι γίνεται, κακιασμένοι είναι εκεί και σε όλους κάνουν στραβές;;:mad:

Link to comment
Share on other sites

@pexths

Από τη στιγμή που το υπόλοιπο του 1269 έχει τριπλασιαστεί, δεν πειράζεται από κανέναν(εκτός κι αν διαμαρτυρηθεί στη WIND που του μπήκε τριπλάσιο υπόλοιπο:ninja:).

Το "εικονικό" τριπλασιασμένο υπόλοιπο που έχει ισχύ 15 μέρες/1 μήνα δε φαίνεται στο 1269 αλλά σε ένα από πολλά νούμερα που έχει βγάλει η WIND για ενημερώσεις υπολοίπου προσφορών(βλ. παλαιότερα posts 1237, 1210 κλπ.)

 

η λογικη αυτο λεει. Αλλα με την γουιντ ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος.

Αν τελικα οντως ειναι ετσι, μια ακομη τρελη προσφορα-μαγκια της γουιντ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω f2g2,δεν μου εχει ερθει κανενα μηνυμα,αν βαλω 5€ θα μου τριπλασιαστει;

Είναι πιθανόν χωρίς να είναι σίγουρο. Εκτός κι αν είναι bug του συστήματος κι ενώ φαίνεται να είναι επιλεκτική προσφορά, τελικά ισχύει για όλους.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εχω f2g2,δεν μου εχει ερθει κανενα μηνυμα,αν βαλω 5€ θα μου τριπλασιαστει;

 

Με 5 διπλασιαζεται, με 10 τριπλασιαζεται.

Βαλε και γραψε μας αμα εγινε τελικα επειδη εχω και εγω ενα νουμερο που δεν μου ηρθε μνμ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, και μένα μου χαν κάνει λαδιά στη Wind Πανόρμου..

Δε ξέρω τι γίνεται, κακιασμένοι είναι εκεί και σε όλους κάνουν στραβές;;:mad:

 

Έτσι όπως τα λες είναι! Άλλες φορές λένε ότι το σύστημα είναι κάτω επειδή βαριούνται να κάνουν log-in (τα έχουν κλείσει και περιμένουν να σχολάσουν) άλλες αρνούνται να δεχτούν πιστωτική επειδή 'τα έργα παρακάτω μας κόψαν τις γραμμές' και γενικά η παραμύθα πάει σύννεφο και ο σεβασμός στον πελάτη είναι μια έννοια άγνωστη σε αυτό το κατάστημα.

 

Να έχετε υπ'όψη σας ότι το μαγαζί είναι franchising - δεν είναι ιδιόκτητο της wind, και κατά συνέπεια - όπως έχω συμπεράνει - η παρεμβάσεις της wind δεν είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικές.

 

Έτσι και εγώ, είπα εδώ και καιρό:

 

WIND ΠΑΝΟΡΜΟΥ: ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ηρθε οτι αν βαλω 5 θα διπλασιαστει.αν βαλω 10ε περνω τριπλασιασμο η απλα διπλασιαζει τα 5 ευρω?
Link to comment
Share on other sites

Τα 60΄ στην Vodafone και cosmote έχουν ελάχιστη χρέωση τα 3λεπτά ενώ η WIND έχει ανά λεπτό. Επίσης για την ενοποίηση που λες δεν νομίζω οτι ενδιαφέρει και πολύ κόσμο. Όσο για την καλύτερη καρτοκινητή πιστεύω οτι η WIND είναι η καλύτερη γιατί η προσφορές της απλά δεν ''παίζονται''.Δεν υπάρχει καλύτερο πακέτο από το f2g αυτήν την στιγμή.9 γνωστά μου πρόσωπα την τελευταία βδομάδα από cosmote και vodafone πήγαν στην wind και πραγματικά μου λένε οτι τέτοιες προσφορές δεν είχαν ΠΟΤΕ στα δίκτυα που ήταν πριν.Αν συνεχίσει έτσι η WIND το f2g θα γίνει ότι ήταν μέχρι πριν λίγο το wu μιας και πλέον όλο και λιγότεροι έχουν wu.

 

Όταν εγώ πληρώνω από 0,06 μέχρι 0,09 ευρώ το λεπτό στη Γερμανία μου φαίνεται κοροϊδία να μου δίνουν κάτι ακριβότερο και να μου το εμφανίζουν ως δήθεν προσφορά. Αν έχουν παντελόνια ας κάνουν μόνιμη έκπτωση επί του καταλόγου. Μάλιστα απορώ πως δεν έχει παρέμβει η επιτροπή ανταγωνισμού και η ΕΕΤΤ για το θέμα και να τους υποχρεώσει να καταθέσουν ένα ρεαλιστικό τιμοκατάλογο.

Link to comment
Share on other sites

+1 στον aegeanblue. Να ρίξουν τις χρεώσεις στους κανονικούς τιμοκαταλόγους και να αφήσουν τις μπούρδες με τις προσφορές επί προσφορών όπου ακόμα και εμείς εδώ στο φόρουμ που είμαστε και πιο "ψαγμένοι" χάνουμε την μπάλλα.

 

Ας μην είναι 6 και 9 cent/min, ας είναι 10 και 13 cent/min προς όλους τους εθνικούς προορισμούς (κινητά/σταθερά) χωρίς ψιλά γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Ας μην είναι 6 και 9 cent/min, ας είναι 10 και 13 cent/min προς όλους τους εθνικούς προορισμούς (κινητά/σταθερά) χωρίς ψιλά γράμματα.

 

Υπάρχει καρτοκινητη με τετοιες χρεώσεις. Πας Frog που ειναι περίπου 25 σεντ το λεπτό, αλλά με τον διπλασιασμό της κάρτας στην ουσία είναι 12,5 σεντ το λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω διπλασιασμούς και "στην ουσία", θέλω οι κανονικές, μόνιμες χρεώσεις τους να είναι χαμηλές. 12ct/min προς όλους τους κινητούς και σταθερούς προορισμούς με χρέωση ανά λεπτό. Όπως στη Γερμανία είναι 9ct/min προς όλους τους κινητούς και σταθερούς προορισμούς στη Γερμανία και προς ελληνικά σταθερά!

 

Για του λόγου το αληθές κοιτάξτε πχ. εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μπορεί να έχει 0,09 πρός όλους , άλλα είναι προς ΟΛΟΥΣ δηλαδή σε χρεώνει και για κλήσεις πρός το ίδιο δίκτυο,

0,27 το έχει η Q και δίνει και 300 λεπτά με 1 ευρώ .

Οπότε ακριβώτερη μου φαίνεται η Γερμανική καρτοκινητή

Link to comment
Share on other sites

επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών σχετικά με τον τριπλασιασμό.

ο υπάλληλος μου είπε ότι το ποσό δεν έχει διάρκεια κατανάλωσης.

(έλεγξε το λογαριασμό μου)

έχει προστεθεί στο κανονικό υπόλοιπο. :D

 

υποθέτω το ίδιο θα ισχύει για όλους.

τώρα κάποιοι είπαν πως στο μήνυμα τριπλασιασμού έγραφε ότι η διάρκεια κατανάλωσης είναι ένας μήνας. το δικό μου μήνυμα δεν έγραφε κάτι για διάρκεια.

οπότε μάλλον είναι διαφορετικές περιπτώσεις.

 

άντε ρε wind μας έφτιαξες πάλι...

Edited by nif
Link to comment
Share on other sites

οπότε μάλλον είναι διαφορετικές περιπτώσεις.

 

μπορει να ισυχει αυτο....σε εμενα εστειλε μηνυμα τριπλασιασμου για 30 ημερες...

 

το ποσο πιστωθηκε στο κανονικο υπολοιπο....εβαλα 11 ευρω και πηρα 29,46 :D + τα δωρα :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ισυχει αυτο....σε εμενα εστειλε μηνυμα τριπλασιασμου για 30 ημερες...

 

το ποσο πιστωθηκε στο κανονικο υπολοιπο....εβαλα 11 ευρω και πηρα 29,46 :D + τα δωρα :p

 

παροτι πιστωθηκε στο κανονικο υπολοιπο αναφερει καπου οτι τα χρηματα τριπλασιασμου ληγουν την ταδε του μηνος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παροτι πιστωθηκε στο κανονικο υπολοιπο αναφερει καπου οτι τα χρηματα τριπλασιασμου ληγουν την ταδε του μηνος?

 

οχι...κανονικο υπολοιπο....μπηκα και στο http://www.wind.com.gr/gr/f2g/ ...δεν λεει τιποτα για ληξη υπολοιπου σε 30 μερες

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

οχι...κανονικο υπολοιπο....μπηκα και στο http://www.wind.com.gr/gr/f2g/ ...δεν λεει τιποτα για ληξη υπολοιπου σε 30 μερες

 

αρα ουσιαστικα δεν υφισταται χρονικος περιορισμος. Ειναι ενας καθαρος τριπλασιασμος. Αν ημουνα 1000% σιγουρος οτι ειναι ετσι θα ανανεωνα με 50 ευρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει να ισυχει αυτο....σε εμενα εστειλε μηνυμα τριπλασιασμου για 30 ημερες...

 

το ποσο πιστωθηκε στο κανονικο υπολοιπο....εβαλα 11 ευρω και πηρα 29,46 :D + τα δωρα :p

 

Κάτσε, σου έλεγε οτι ισχύει για 30 ημέρες, και παρ όλα αυτά μπήκε στο κανονικό υπόλοιπο?? Γιατί κι εμένα έλεγε 10 ευρώ τριπλασιασμό για 30 μέρες.. Αν είναι να πάω να βάλω αν μπαίνει στο κανονικό υπόλοιπο ακόμα και σε μας.. Επίσης αν βάλω 20 πχ πάλι θα τριπλασιαστούνε, ή μόνο τα 10, ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, σου έλεγε οτι ισχύει για 30 ημέρες, και παρ όλα αυτά μπήκε στο κανονικό υπόλοιπο?? Γιατί κι εμένα έλεγε 10 ευρώ τριπλασιασμό για 30 μέρες.. Αν είναι να πάω να βάλω αν μπαίνει στο κανονικό υπόλοιπο ακόμα και σε μας.. Επίσης αν βάλω 20 πχ πάλι θα τριπλασιαστούνε, ή μόνο τα 10, ξέρει κανείς?

 

κανεις δεν ξερει να σου απαντησει. Πολυ μπερδεμενα τα πραγματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν ξερει να σου απαντησει. Πολυ μπερδεμενα τα πραγματα

 

σωστα...

 

... με την wind ποτε δεν εισαι σιγουρος :lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

η προσφορά του τριπλασιασμού είναι επιλεκτική ή για όλους; υπάρχει κάποιος που πήρε τριπλασιασμό χωρίς να έχει λάβει το ανάλογο μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...