Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι καλύτερα να ανανεώσεις με κάρτα 20 ευρώ. Μάλιστα αν το κάνεις από κατάστημα WIND κερδίζεις και το φόρο ( 2,14 Ευρώ) Έτσι θα έχεις τα 1200 + 1200 εντελως δωρεάν . Στους επόμενους μήνες μπορείς να αγοράζεις τα 1200 + 1200 με 7 ευρώ.

με τα κερδισμένα μιλάς σε όλη την WIND και Q , με τα αγορασμένα μόνο με F2G .

 

Την ανανέωση την έκανα από κατάστημα Wind με 20 ευρώ και κρατήθηκε ο φόρος κανονικά. Το είπα και αυτό όταν κάλεσα το cc και μου είπαν ότι δεν ισχύει πλέον το οτι δεν κρατάνε τον φόρο από 20 ευρώ και πάνω στα καταστήματα Wind.

 

Το πρόβλημα πάντως με το οτι μου παιρνει χρήματα απο τον διπλασιασμό αλλά και το κανονικό υπόλοιπο συνεχιζεται.

Link to comment
Share on other sites

Την ανανέωση την έκανα από κατάστημα Wind με 20 ευρώ και κρατήθηκε ο φόρος κανονικά. Το είπα και αυτό όταν κάλεσα το cc και μου είπαν ότι δεν ισχύει πλέον το οτι δεν κρατάνε τον φόρο από 20 ευρώ και πάνω στα καταστήματα Wind.

 

Το πρόβλημα πάντως με το οτι μου παιρνει χρήματα απο τον διπλασιασμό αλλά και το κανονικό υπόλοιπο συνεχιζεται.

 

εμένα μου έστειλαν μήνυμα για ανανέωση από καταστήματα της wind ότι χαρίζουν τον φόρο, πήγα το πρωί σε κατάστημα και έχει μπλοκάρει το σύστημα :blink:

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Την ανανέωση την έκανα από κατάστημα Wind με 20 ευρώ και κρατήθηκε ο φόρος κανονικά. Το είπα και αυτό όταν κάλεσα το cc και μου είπαν ότι δεν ισχύει πλέον το οτι δεν κρατάνε τον φόρο από 20 ευρώ και πάνω στα καταστήματα Wind.

 

Το πρόβλημα πάντως με το οτι μου παιρνει χρήματα απο τον διπλασιασμό αλλά και το κανονικό υπόλοιπο συνεχιζεται.

σε ποιο κατάστημα πάλι έγινε αυτό;; χθες πρωί 9.30 ανανέωσα στο κατάστημα της Πανόρμου και μπήκε κανονικότατα ένα ολόκληρο 20άρικο στο λογαριασμό μου. Ο φόρος χαρίζετε εδώ και 2 χρόνια σχεδόν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο κατάστημα πάλι έγινε αυτό;; χθες πρωί 9.30 ανανέωσα στο κατάστημα της Πανόρμου και μπήκε κανονικότατα ένα ολόκληρο 20άρικο στο λογαριασμό μου. Ο φόρος χαρίζετε εδώ και 2 χρόνια σχεδόν

 

Στο Carefure Μαρούσι, αλλά δεν έχει σημασία αφού μου το είπαν από το Customer Support όταν τους πήρα και τους είπα ότι μου φεύγουν χρήματα ενώ έχω bonus διπλασιασμού.

Link to comment
Share on other sites

Στο Carefure Μαρούσι, αλλά δεν έχει σημασία αφού μου το είπαν από το Customer Support όταν τους πήρα και τους είπα ότι μου φεύγουν χρήματα ενώ έχω bonus διπλασιασμού.

μάλλον βλακείες σου είπε το cc ως συνήθως εκτός κι αν άλλαξε κάτι σήμερα. Επίσης και στο κατάστημα όταν ειχα ρωτήσει παλιότερα αν δίνει το φορο bonus δεν είχαν ιδέα και τους το απέδειξα εγώ δείχνοντας το μήνυμα οτι μπήκαν καθαρά 20€ μέσα. Και επειδή τη προηγούμενη εβδομάδα βάλαμε 4 άνθρωποι 20€ στο κινητό και σε όλους μπήκε το συνολικό ποσό χωρίς να κρατηθεί φόρος απορώ τι έπαιξε, ίσως άλλαξε από σήμερα αλλά θα φανεί

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μάλλον βλακείες σου είπε το cc ως συνήθως εκτός κι αν άλλαξε κάτι σήμερα. Επίσης και στο κατάστημα όταν ειχα ρωτήσει παλιότερα αν δίνει το φορο bonus δεν είχαν ιδέα και τους το απέδειξα εγώ δείχνοντας το μήνυμα οτι μπήκαν καθαρά 20€ μέσα. Και επειδή τη προηγούμενη εβδομάδα βάλαμε 4 άνθρωποι 20€ στο κινητό και σε όλους μπήκε το συνολικό ποσό χωρίς να κρατηθεί φόρος απορώ τι έπαιξε, ίσως άλλαξε από σήμερα αλλά θα φανεί

 

Μακάρι να είναι έτσι, αλλά αυτό είναι το λιγότερο.

Το θέμα με το ότι ενώ έχω τον διπλασιασμό που χρησιμοποιώ αλλά λιγοστεύουν και τα χρήματα τα κανονικά όταν τηλεφωνώ, αυτό να λυθεί με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα κάρτα των 20 σε κατάστημα και δεν μπήκε φόρος . Ας είμαστε σίγουροι πριν γράψουμε κάτι εδώ μέσα.

 

Τι δε μπήκε φόρος σου έβαλε 20 ολόκληρα?

 

Τι να ήμαστε σίγουροι, πιο σίγουρος δε γίνεται να είμαι. Εμένα μου κράτησε φόρο, και όταν πήρα το cc, και αυτοί μου είπαν ότι δεν ισχύει πλέον αυτό, Τι πιο σίγουρο?

 

ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!

 

Όπως σίγουρο είναι ότι μου τραβάνε χρήματα ενώ έχω τον διπλασιασμό.

 

ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα κάρτα των 20 σε κατάστημα και δεν μπήκε φόρος . Ας είμαστε σίγουροι πριν γράψουμε κάτι εδώ μέσα.

Απλά διεύκρινησε τι εννοείς να ξέρους και όσοι θέλουν να πάνε, μέχρι 28/2 ΣΙΓΟΥΡΑ φόρο δε κρατούσε από 1/3 άλλαξε τελικά κάτι για επιβεβαίωσε;

 

 

πήρα το cc, και αυτοί μου είπαν ότι δεν ισχύει πλέον αυτό, Τι πιο σίγουρο?

 

Απλά το CC και τόσα χρόνια που δε κρατούσαν φόρο πάλι ιδέα δεν είχε, εδω δε το ήξεραν οι ιδιοκτήτες των καταστημάτων που έβαζαν το χρόνο ομιλίας οι ίδιοι στα κινητά φαντάσου.

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Απλά διεύκρινησε τι εννοείς να ξέρους και όσοι θέλουν να πάνε, μέχρι 28/2 ΣΙΓΟΥΡΑ φόρο δε κρατούσε από 1/3 άλλαξε τελικά κάτι για επιβεβαίωσε;

 

 

Εβαλα από κατάστημα σήμερα το πρωί και δεν μπήκε φόρος , δεν έχει αλλάξει τίποτα.

ΣΙΓΟΥΡΑ πράγματα!!!!!!!!!!!!! Υπόλοιπο 20 ευρώ, δεν είχα ούτε 4 λεπτά υπόλοιπο πριν κάνω ανανέωση.

Edited by asxetoympas
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Απλά διεύκρινησε τι εννοείς να ξέρους και όσοι θέλουν να πάνε, μέχρι 28/2 ΣΙΓΟΥΡΑ φόρο δε κρατούσε από 1/3 άλλαξε τελικά κάτι για επιβεβαίωσε;

 

 

Εβαλα από κατάστημα σήμερα το πρωί και δεν μπήκε φόρος , δεν έχει αλλάξει τίποτα.

ΣΙΓΟΥΡΑ πράγματα!!!!!!!!!!!!! Υπόλοιπο 20 ευρώ, δεν είχα ούτε 4 λεπτά υπόλοιπο πριν κάνω ανανέωση.

Άψογα άρα η προσφορά συνεχίζετε κανονικότατα και το Μάρτιο όπως και αναμενόταν μιας και παίζει εδώ και 2 χρόνια περίπου. Για μια ακόμη φορά το cc δείχνει την ασχετοσύνη του.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Άψογα άρα η προσφορά συνεχίζετε κανονικότατα και το Μάρτιο όπως και αναμενόταν μιας και παίζει εδώ και 2 χρόνια περίπου. Για μια ακόμη φορά το cc δείχνει την ασχετοσύνη του.

 

Πότε μην εμπιστεύεστε το cc. Ευχαρίστως θα τους παραχωρούσα το nick μου. Οι υπάλληλοι των καταστημάτων δεν πάνε πίσω, βεβαία για να σου πασάρουν μια σύνδεση θα στα πουν χαρτί και καλαμάρι για καρτοκινητά έχουν άγνοια καθώς δεν κερδίζουν όπως στις συνδέσεις. Η καλύτερη ενημέρωση είναι από εδώ .

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Απ΄όσο γνωρίζω όσα χρήματα δεν ακούς από το 1269 είναι εικονικά (bonus) και δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για περιαγωγή ή αγορά πακέτων!

 

Δεν ξέρω βέβαια τί γίνεται αν καλέσεις αριθμούς υψηλής χρέωσης...

Link to comment
Share on other sites

Οι υπάλληλοι των καταστημάτων δεν πάνε πίσω, βεβαία για να σου πασάρουν μια σύνδεση θα στα πουν χαρτί και καλαμάρι για καρτοκινητά έχουν άγνοια καθώς δεν κερδίζουν όπως στις συνδέσεις.

 

Από πού να μάθουν και αυτοί οι ταλαίπωροι τι ισχύει στη WIND, που κάθε βδομάδα αλλάζουν οι προσφορές και οι προϋποθέσεις? Ένα cc υπάρχει, το οποίο προφανώς δεν ενημερώνεται σωστά από τα "κουστούμια" που παίρνουν τις αποφάσεις...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Απλά διεύκρινησε τι εννοείς να ξέρους και όσοι θέλουν να πάνε, μέχρι 28/2 ΣΙΓΟΥΡΑ φόρο δε κρατούσε από 1/3 άλλαξε τελικά κάτι για επιβεβαίωσε;

 

 

Εβαλα από κατάστημα σήμερα το πρωί και δεν μπήκε φόρος , δεν έχει αλλάξει τίποτα.

ΣΙΓΟΥΡΑ πράγματα!!!!!!!!!!!!! Υπόλοιπο 20 ευρώ, δεν είχα ούτε 4 λεπτά υπόλοιπο πριν κάνω ανανέωση.

 

Παιδιά τι να πω τότε όλα σε εμένα έτυχαν τότε.

 

Εγώ έβαλα στις 18/2 στο Καρφουρ Αμαρουσίου στην wind, 20 ευρώ και από 8 που είχα έγιναν 25 κάτι.

 

Το μεγάλο θέμα πάντως για εμένα είναι αυτό που έθεσα στην αρχή:

 

Ενώ πήρα τον διπλασιασμό που τον τσεκάρω με sms στο 1237, μου φεύγουν και χρήματα από το κανονικό υπόλοιπο. Σημειώνω δε, ότι δε κάνω τίποτα περίεργες κλήσεις, ούτε καλώ εξωτερικό, ούτε τίποτα.

 

Είναι 3η μέρα από τότε που τους το δήλωσα, ακόμα δεν έχω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην πληρώσεις φόρο πρέπει να βάλεις πάνω από 20 ευρώ σε κατάστημα WIND

Με το να πας σε κατάστημα Carrefour δεν κερδίζεις απολύτως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην πληρώσεις φόρο πρέπει να βάλεις πάνω από 20 ευρώ σε κατάστημα WIND

Με το να πας σε κατάστημα Carrefour δεν κερδίζεις απολύτως τίποτα.

 

Εννοείται ότι έβαλα 20 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα WIND, τότε γλιτώνεις τον φόρο.

 

Άντε πάλι. Εμένα μου πήρε φόρο.

 

Το μεγάλο θέμα πάντως για εμένα είναι αυτό που έθεσα στην αρχή:

 

Ενώ πήρα τον διπλασιασμό που τον τσεκάρω με sms στο 1237, μου φεύγουν και χρήματα από το κανονικό υπόλοιπο. Σημειώνω δε, ότι δε κάνω τίποτα περίεργες κλήσεις, ούτε καλώ εξωτερικό, ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο φίλος εννοεί ότι έκανε την ανανέωση από το κατάστημα WIND που είναι μέσα στο Carrefour Αμαρουσίου.......

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο φίλος εννοεί ότι έκανε την ανανέωση από το κατάστημα WIND που είναι μέσα στο Carrefour Αμαρουσίου.......

 

Μα το έχω πει αυτό παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Hθελα ναξερα γιατι δεν ανακοινωνουν το διπλασιασμο του f2g ως προσφορα για ολους.Aφου ολοι το εχουν λαβει.Aντι να γινουν ανταγωνιστικοι τι να πω..εδω το wu μας εχει τρελανει με το reloadit που δινει δωρακια 7ημερων:)Kαλα το τμημα προωθησης-μαρκετινγκ της wind λογικα δεν την παλευει.
Link to comment
Share on other sites

Hθελα ναξερα γιατι δεν ανακοινωνουν το διπλασιασμο του f2g ως προσφορα για ολους.Aφου ολοι το εχουν λαβει.Aντι να γινουν ανταγωνιστικοι τι να πω..εδω το wu μας εχει τρελανει με το reloadit που δινει δωρακια 7ημερων:)Kαλα το τμημα προωθησης-μαρκετινγκ της wind λογικα δεν την παλευει.

 

Με τι χρήμα θα το κάνει αυτό???Χαχαχα...Από πότε έχεις να δεις διαφήμιση για το f2go???χαχαχα!!!Που είναι ο Τσαλταμπάσης βρε???

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...