Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως θυμομαστε πως ενημερωνομαι για τα δωρεαν mb υπολοιπου? εχω ξεχασει τον αριθμο ενημερωσης και ναι ειμαι απο τους τυχερους που εχει για ενα χρονο δωρεαν ιντερνετ....(προλαβα την προσφορα):D...

Καλείς 1245 ή στέλνεις ΥΠ στο 1245

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δε μπορουν να καταλαβουν οτι δεν ειναι υπερ τους η συνεχης αβεβαιοτητα που υπαρχει ; Εμενα μου εχουν στειλει μια προσφορα που καθε μηνα μου διπλασιαζουν τη 1η καρτα, αυτη τη στιγμη εχω 30ευρω μεσα και αν ηταν σοβαρη εταιρια καθε μηνα θα εβαζα 15-20ευρω λογω της προσφορας.
Link to comment
Share on other sites

οι f2g2 εχουμε 0 και συνεχιζουμε.

 

Διαβασα και γω την ανακοινωση, νομιζω οτι ειναι ξεκαθαρη, αφορα ολους τους συνδρομητες f2g.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμεις ανηκουμε σε μη εμπορικα διαθεσιμα πακετα, οπως συνεβη και με τη τιμη του sms. Ετσι κι αλλιως δεν ειχαμε ποτε 30" για να παμε 45". Αυτη τη φορα η ανακοινωση ειναι απολυτα ξεκαθαρη ας μη μπερδευομαστε μονοι μας.

 

"Πιο συγκεκριμένα, η χρέωση αποστολής ανά σύντομο γραπτό μήνυμα, τόσο προς εθνικούς προορισμούς, όσο και προς το ίδιο πακέτο, αυξάνεται σε 0,10€/μήνυμα για τους συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, και σε 0,12€/μήνυμα για τους συνδρομητές της WIND Καρτοκινητής, MOMAD, WIND International, καρτοκινητής ΑΒ, και συνδρομητές που ανήκουν σε παλαιά εμπορικά μη διαθέσιμα πακέτα καρτοκινητής WIND. Οι νέες χρεώσεις ισχύουν για υπάρχοντες συνδρομητές, και νέες ενεργοποιήσεις."

 

Αν ειμασταν συνδρομητες f2g θα επρεπε το μηνυμα να κοστιζει 0,10 και οχι 0,12.

Edited by Nrg
Link to comment
Share on other sites

Εμεις ανηκουμε σε μη εμπορικα διαθεσιμα πακετα, οπως συνεβη και με τη τιμη του sms. Ετσι κι αλλιως δεν ειχαμε ποτε 30" για να παμε 45". Αυτη τη φορα η ανακοινωση ειναι απολυτα ξεκαθαρη ας μη μπερδευομαστε μονοι μας.

 

Όμως σε αντίστοιχη περίπτωση και το Wind 1 που δεν είχε ποτέ ελάχιστη χρέωση 30" ή 45", "μια χαρά" πήγε από το 0 στα 60"...:X

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Όμως σε αντίστοιχη περίπτωση και το Wind 1 που δεν είχε ποτέ ελάχιστη χρέωση 30" ή 45", "μια χαρά" πήγε από το 0 στα 60"...:X

 

οπότε πότε μην λέμε πότε μπορεί να μπει εκεί που δεν το περιμένεις. Για αυτό να προσέχουμε πολύ τις ανακοινώσεις στο σίτε για να ξέρουμε....

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά ήρθε η Wind να ταράξει τα λιμνάζοντα νερά!!!

Μας έφαγε το άγχος με την ανακοίνωση του Ιουλίου που δεν ήταν πλήρως αποσαφηνισμένη και τελικά (ίσως για πρώτη φορά στα 17 χρόνια της κινητής στην Ελλάδα) η ομιλία ανα λεπτό είναι πιο φθηνή από το SMS!!!

 

Άποψή μου είναι ότι μάλλον δεν θα πειραχθούν τα μη εμπορικά διαθέσιμα πακέτα. Σε αντίστοιχες αυξήσεις στην καρτοκινητή Q παρέμεινε η χρέωση ανα δευτερόλπτο (βέβαια εκεί είχαν την ευγενή καλοσύνη να συμπεριλάβουν αυτή τη διευκρίνηση στην ανακοίνωσή τους!!!)

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. εχω το f2g που μιλάς απεριόριστα με όλα τα f2g κινητά.

Αν ενεργοποίησω το "Non Stop Προς Όλους" οι κλήσεις προς f2g θα αφαιρούν από αυτό το πρόγραμμα?

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. εχω το f2g που μιλάς απεριόριστα με όλα τα f2g κινητά.

Αν ενεργοποίησω το "Non Stop Προς Όλους" οι κλήσεις προς f2g θα αφαιρούν από αυτό το πρόγραμμα?

 

Θα αφαιρούνται πρώτα από την προσφορά με τα 1500 και μετά από το non stop προς όλους.Απο το non stop καλείς δωρεάν και προς wind καρτοκινητή.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. εχω το f2g που μιλάς απεριόριστα με όλα τα f2g κινητά.

Αν ενεργοποίησω το "Non Stop Προς Όλους" οι κλήσεις προς f2g θα αφαιρούν από αυτό το πρόγραμμα?

Γιατί δεν βάζεις το πακέτο της Q που δίνει με 1€ απεριόριστα προς Wind και Q;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι για να παρω το iphone 4 και εχω την προσφορα της wind με το 1.5 gb

αν αγορασω μια microsim μπορω να περασω εκει τον αριθμο αυτον

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι για να παρω το iphone 4 και εχω την προσφορα της wind με το 1.5 gb

αν αγορασω μια microsim μπορω να περασω εκει τον αριθμο αυτον

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις?

 

εχω την προσφορα με το 1.5gb και σκοπευω να παρω iphone 4 και δεν θελω να αλλαξω νουμερο γιατι θα χασω την προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, πως μπορω να τσεκαρω αν ενας αριθμος ειναι Q η WIND????

 

Γεια σου φίλε ! Αυτό που λες δεν γίνεται .Μπορείς να μάθεις μόνο αν ένας αριθμός είναι f2g με μήνυμα στο 1274.

Link to comment
Share on other sites

εχω την προσφορα με το 1.5gb και σκοπευω να παρω iphone 4 και δεν θελω να αλλαξω νουμερο γιατι θα χασω την προσφορα.

Είναι πολύ απλό αυτό που ζητάς χωρίς να χρειαστείς microsim και phonebook sim. Απλά παίρνεις μια κάρτα SIM από το οικείο περιβάλλον σου για να ενεργοποιήσεις το iPhone 4 και μετά βάζεις απλά την κάρτα WIND που έχεις και είσαι έτοιμος. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό αυτό που ζητάς χωρίς να χρειαστείς microsim και phonebook sim. Απλά παίρνεις μια κάρτα SIM από το οικείο περιβάλλον σου για να ενεργοποιήσεις το iPhone 4 και μετά βάζεις απλά την κάρτα WIND που έχεις και είσαι έτοιμος. ;)

 

το iphone παιρνει microsim η καρτα που εχω ειναι κανονική.

Link to comment
Share on other sites

το iphone παιρνει microsim η καρτα που εχω ειναι κανονική.

 

δεν ξερω αν η wind δινει microsim....αν δινει αλλαζεις sim και κανεις την δουλεια σου...

 

...στην θεση σου θα εκανα εναν κλωνο και θα εκοβα την κλωνοποιημενη sim...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1798&page=95

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα αρκετους μηνες να βαλω καρτα στο wind αριθμο μου, και εχω μπερδευτει!!

 

Εχω το πακετο wind free 2 go, και συνηθως ενεργοποιουσα το προγραμμα με τα 60 λεπτα το μηνα προς σταθερα τηλεφωνα.

 

Τωρα που εκανα ανανεωση μου λεει οτι θα εχω απεριοριστο χρονο ομιλιας προς free2go. Μονο προς αυτους, οχι προς ολα τα κινητα wind, ετσι;

 

Και μετα ηρθε ενα μηνυμα αν θελω να αλλαξω οικονομικο πακετο, να παω στο wind για απεριοριστο χρονο κτλ.. Αλλα δε καταλαβα!

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΕΣ;

Link to comment
Share on other sites

βασικά να μας πείς σε πιό F2G είσαι . Αν τυχόν είσαι στο F2G2 δεν σε συμφέρει η αλλαγή .

Αν θες να μιλάς σε όλη την wind και όλη την Q , πήγαινε στην νέα wind

στο F2G μιλάς μόνο με F2G δωρεάν με κάθε ανανέωση.

Πακέτο 60 λεπτών δεν υπάρχει .

Αν εννοείς το 120 λεπτά σε σταθερά αυτό υπάρχει και στην νέα καρτοκινητή , αλλάζει μόνο ο τρόπος ενεργοποίησης πέρνεις 1268 και πατάς 3 .

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί βέβαια πάντα να πάει απλά στην Q και να έχει 1500 λεπτά και 1500sms προς όλη τη wind και όλη την Q +100mb internet με 1 ευρώ το μήνα...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί βέβαια πάντα να πάει απλά στην Q και να έχει 1500 λεπτά και 1500sms προς όλη τη wind και όλη την Q +100mb internet με 1 ευρώ το μήνα...

 

Αυτό είναι το καλύτερο!;)

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή από wind f2go σε q κρατώντας το ίδιο νούμερο,μόνο με φορητότητα γίνεται ε;δεν υπάρχει τρόπος κατι σαν αλλαγή πακέτου;

στην q το μήνυμα προς όλους έχει 0.05 και η κλήση 0.21/λεπτό ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...