Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με 4 νουμεράκια πήγα και με ρώτησε «τα χρησιμοποιείτε όλα;».

 

Αχ έπρεπε να την πιάσω από την κοτσίδα :p

 

:lol::lol:...επρεπε

 

 

Εχω καμμια 400αρα νουμερακια και δεν θέλω να τα πετάξω...

 

φιλε σε καταλαβαινω :p...αν και δεν εχω ποσα πολλα...το συστημα μου ειναι το εξης...τα εχω χωρισει σε μικρες ομαδες των 3-8 και αναλογα τα κεφια μου παω και τα ονομστηκοποιω...συμβουλη μου...πηγαινε σε ιδιοκτητα καταστηματα της wind...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω F2G2, αν ενεργοποιήσω την νέα προσφορά με τα δωρεαν 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 μηνύματα, υπάρχει περίπτωση να χάσω το F2G2 και να πάω σε απλό F2G ή δεν έχει σχέση η προσφορά με το πακέτο που χρησιμοποιείς;

 

Ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω F2G2, αν ενεργοποιήσω την νέα προσφορά με τα δωρεαν 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 μηνύματα, υπάρχει περίπτωση να χάσω το F2G2 και να πάω σε απλό F2G ή δεν έχει σχέση η προσφορά με το πακέτο που χρησιμοποιείς;

 

Ευχαριστώ

 

Μέχρι στιγμής δεν επηρεάζεται το πακέτο από την ενεργοποίηση των δωρεάν λεπτών και μηνυμάτων (πλέον με κάθε ανανέωση από 5 ευρώ).

 

Πολλοί συνδρομητές όμως έχουν αναφέρει πως σε ανύποπτο χρόνο, χωρίς να έχει επέλθει καμία αλλαγή από πλευράς τους, έχει αλλάξει το οικονομικό πακέτο τους από f2go2 σε f2go4 (δηλ. στο κλασικό f2g)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω F2G2, αν ενεργοποιήσω την νέα προσφορά με τα δωρεαν 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 μηνύματα, υπάρχει περίπτωση να χάσω το F2G2 και να πάω σε απλό F2G ή δεν έχει σχέση η προσφορά με το πακέτο που χρησιμοποιείς;

 

Ευχαριστώ

 

Δεν αλλαζει κατι.

 

Μέχρι στιγμής δεν επηρεάζεται το πακέτο από την ενεργοποίηση των δωρεάν λεπτών και μηνυμάτων (πλέον με κάθε ανανέωση από 5 ευρώ).

 

Πολλοί συνδρομητές όμως έχουν αναφέρει πως σε ανύποπτο χρόνο, χωρίς να έχει επέλθει καμία αλλαγή από πλευράς τους, έχει αλλάξει το οικονομικό πακέτο τους από f2go2 σε f2go4 (δηλ. στο κλασικό f2g)

 

Δε νομιζω να εχει συμβει αυτο που λες...

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δες ενδεικτικά τα μηνύματα 5514, 5521 και άλλα στο παρόν θέμα. Έχει συμβεί και σε δικό μου καρτοκινητό, αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία γιατί πήγαινε έτσι κι αλλιώς για πέταμα. Επίσης το ίδιο μου είχε συμβεί και παλιότερα με τα προγράμματα happy hours. Μου είχαν αλλάξει πακέτο μόνοι τους χωρίς να έχω κάνει την αλλαγή εγώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες ενδεικτικά τα μηνύματα 5514, 5521 και άλλα στο παρόν θέμα. Έχει συμβεί και σε δικό μου καρτοκινητό, αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία γιατί πήγαινε έτσι κι αλλιώς για πέταμα. Επίσης το ίδιο μου είχε συμβεί και παλιότερα με τα προγράμματα happy hours. Μου είχαν αλλάξει πακέτο μόνοι τους χωρίς να έχω κάνει την αλλαγή εγώ.

 

αν και εχω δει τα μηνυματα....αυτο που εχω να πω οτι τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση...οπου εχω τσεκαρισμενα αρκετα f2g2 (δικα μου και μελων της οικογενειας)...κανενα δεν αλλαξε απο μονο του....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια άκυρη ερώτηση.

έστω ότι χάνω μια σιμ f2g2.

εφόσον είναι δηλωμένη και πληρώσω τα ~18€ που θέλουν μου δίνουν μια νέα με το ίδιο νούμερο. Μέχρι εκεί καλα.

θα εξακολουθώ όμως να είμαι στο πακέτο f2g2;

και αν έχω ενεργοποιήσει την προσφορά με τα 1500+1500+ 1,5GB θα εξακολουθεί να ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν επηρεάζεται το πακέτο από την ενεργοποίηση των δωρεάν λεπτών και μηνυμάτων (πλέον με κάθε ανανέωση από 5 ευρώ).

 

Πολλοί συνδρομητές όμως έχουν αναφέρει πως σε ανύποπτο χρόνο, χωρίς να έχει επέλθει καμία αλλαγή από πλευράς τους, έχει αλλάξει το οικονομικό πακέτο τους από f2go2 σε f2go4 (δηλ. στο κλασικό f2g)

 

Πως τυχαινει σε αυτο το forum ολα τα περιεργα να τυχαινουν παντα στα ιδια ατομα δεν μπορω να καταλαβω...Δεν αλλαζει το πακετο απο μονο του..Εδω υπαρχουν πακετα που υπαρχουν απο το 1999 και ακομα ισχυουν.

Link to comment
Share on other sites

αν και εχω δει τα μηνυματα....αυτο που εχω να πω οτι τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση...οπου εχω τσεκαρισμενα αρκετα f2g2 (δικα μου και μελων της οικογενειας)...κανενα δεν αλλαξε απο μονο του....

 

Φαντάζομαι ούτε το υπόλοιπο σου θα σου έχει τύχει να μηδενιστεί. Κι όμως έχει συμβεί σε άλλους συνδρομητές, όπως αναφέρεται λίγες σελίδες πριν σε αυτό το thread. Προφανώς είναι θέμα τύχης/ ατυχίας.

 

Πως τυχαινει σε αυτο το forum ολα τα περιεργα να τυχαινουν παντα στα ιδια ατομα δεν μπορω να καταλαβω...Δεν αλλαζει το πακετο απο μονο του..Εδω υπαρχουν πακετα που υπαρχουν απο το 1999 και ακομα ισχυουν.

 

Δεν είναι ένας ούτε δύο οι συνδρομητές αλλά αρκετοί που έχουν καταγγείλει διάφορα περίεργα με την wind. Και συνήθως δεν πρόκειται για μέλη-φαντάσματα που τρώνε ban και επανεμφανίζονται μετά από λίγο καιρό με διαφορετικό nickname. Όλοι θα θυμόμαστε για καιρό την 25η Μαρτίου που ούτε να καλέσουμε μπορούσαμε, ούτε μήνυμα, ούτε ίντερνετ, παρόλο που είχαμε υπόλοιπα των 30 και 40 ευρώ και εξανεμίστηκαν σε λίγα λεπτά της ώρας.

Edited by hostis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για τα παράξενα της Wind, πόσο καιρό κάνει να απαντήσει και να πιστώσει το ποσό σε περίπτωση που έχει γίνει χρέωση από λάθος του συστήματος?

 

Αύριο κλείνω μια εβδομάδα και ακόμα περιμένω απάντηση...τόσο δύσκολο είναι πια να ελέγξουν τις 10 κλήσεις που είχα πραγματοποιήσει στο διάστημα των 4 ημερών που έγινε η χρέωση των €25 ??

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ούτε το υπόλοιπο σου θα σου έχει τύχει να μηδενιστεί. Κι όμως έχει συμβεί σε άλλους συνδρομητές, όπως αναφέρεται λίγες σελίδες πριν σε αυτό το thread. Προφανώς είναι θέμα τύχης/ ατυχίας.

 

αλλο αυτο....

 

...αυτο ναι μου εχει συμβει με ενα καρτοκινητο...δεν δουλεψε το δωρεαν ιντερνετ -μαλλον- με αποτελεσμα να μηδενιστει το υπολοιπο....πηρα τηλεφωνο και τακτοποιηθηκε το προβλημα...μαλιστα μου εδωσαν και ενα bonus καπου 2 € παραπανω απο αυτο που ειχα....:)

 

σημειωση...το υπολοιπο ηταν καπου 67 λεπτα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για τα παράξενα της Wind, πόσο καιρό κάνει να απαντήσει και να πιστώσει το ποσό σε περίπτωση που έχει γίνει χρέωση από λάθος του συστήματος?

 

Αύριο κλείνω μια εβδομάδα και ακόμα περιμένω απάντηση...τόσο δύσκολο είναι πια να ελέγξουν τις 10 κλήσεις που είχα πραγματοποιήσει στο διάστημα των 4 ημερών που έγινε η χρέωση των €25 ??

 

Κι αυτό θέμα τύχης, δυστυχώς. Ο πιο ασφαλής και γρήγορος τρόπος, όπως έχει τελικά αποδειχθεί, είναι να γίνει κοινοποίηση της αναφοράς στην ΕΕΤΤ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ένας ούτε δύο οι συνδρομητές αλλά αρκετοί που έχουν καταγγείλει διάφορα περίεργα με την wind. Και συνήθως δεν πρόκειται για μέλη-φαντάσματα που τρώνε ban και επανεμφανίζονται μετά από λίγο καιρό με διαφορετικό nickname. Όλοι θα θυμόμαστε για καιρό την 25η Μαρτίου που ούτε να καλέσουμε μπορούσαμε, ούτε μήνυμα, ούτε ίντερνετ, παρόλο που είχαμε υπόλοιπα των 30 και 40 ευρώ και εξανεμίστηκαν σε λίγα λεπτά της ώρας.

 

Αν διαβασεις το forum θα δεις οτι τα ιδια ατομα λενε καθε φορα τα ιδια.Αλλο να γινει λαθος χρεωση απο το mobile internet..Αυτο εχει συμβει..Παντως πακετο απο μονο του δεν αλλαζει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Το F2G έχει πακέτα μηνυμάτων προς όλους;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις το forum θα δεις οτι τα ιδια ατομα λενε καθε φορα τα ιδια.Αλλο να γινει λαθος χρεωση απο το mobile internet..Αυτο εχει συμβει..Παντως πακετο απο μονο του δεν αλλαζει ποτε.

 

εγω διαφωνω μαζι σου, και επιμενω οτι ειναι πολυ συνηθισμενο φαινομενο. Εισαι πολυ νεος στο φορουμ για να εισαι τοσο απολυτος στις αποψεις σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2,5μηνες χωρις τηλεφωνο λογω του προβληματος με την προσφορα του 2010 η wind σκαρφιστηκε και αλλη ιστορια για να με διαβεβαιωσει πως δεν μπορω να παρω την προσφορα που ενεργοποιησα στις 23/3..Το τελευταιο διμηνο οπως αντιλαμβανεστε εμεινα χωρις τηλεφωνο και ετσι προχτες ενεργοποιησα την νεα προσφορα με τα 1500´ για να μπορω να επικοινωνησω.Το αποκορυφωμα ηρθε σημερα οταν ξανακαλεσα την εξυπηρετηση πελατων και η εκπροσωπος μου ειπε οτι ενεργοποιησατε την νεα π

ροσφορα και τωρα δεν μπορειτε να ξαναβαλετε την παλια.Της εξηγησα οτι δεν ειχα τηλεφωνο για μηνες και ηταν μια κινηση απογνωσης για να λειτουργησει παλι το κινητο μου.Ο εμπαιγμος σε αυτη την εταιρεια δεν εχει τελειωμο.Θα ηθελα να ξεκαθαρισω πως και οι δυο προσφορες μπορουν να συνδυαστουν απλα η εταιρεια δεν ειχε ποτε σκοπο να μου δωσει αυτο που δικαιουμαι ως συνδρομητης της και σκαρφιστηκε αυτο το τεχνασμα

 

Μη κάθεσαι να τους παρακαλάς, ζήτα φορητότητα. Κι αν θες να το κάνεις πιο επιδεικτικά στείλε τους mail ότι θα ζητήσεις φορητότητα σε άλλη εταιρεία αν δε σου προσφέρουν τη προσφορά.

 

ναι...αλλα στην voda τον βρισκουν απο το νουμερο του τηλεφωνου...και στην wind τωρα τον βρισκουν ετσι και απλα κανουν μια επαληθευση....παλιοτερα στην Wind τον πληκτρολογουσαν :S

....

 

Εδώ και καιρό τον βρίσκουν μέσω του αριθμού κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε καταλαβαινω :p...αν και δεν εχω ποσα πολλα...το συστημα μου ειναι το εξης...τα εχω χωρισει σε μικρες ομαδες των 3-8 και αναλογα τα κεφια μου παω και τα ονομστηκοποιω...συμβουλη μου...πηγαινε σε ιδιοκτητα καταστηματα της wind...

Το 70-80% ειναι της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

εγω διαφωνω μαζι σου, και επιμενω οτι ειναι πολυ συνηθισμενο φαινομενο. Εισαι πολυ νεος στο φορουμ για να εισαι τοσο απολυτος στις αποψεις σου.

 

Τα περι νεότητας δεν τα σχολιάζω :ninja:..Επιμένω διότι γνωρίζω ότι πακέτο απο μόνο του δεν αλλάζει..Σου εχει συμβεί εσένα?Μονο οταν καλέσεις 1342..Λαθος χρέωση μπορει να υπάρξει..Να σε παει σε άλλο πακέτο απο μόνο του ετσι ξαφνικα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ εκτός και αν αποφασίσει η εταιρία να μεταφέρει ολα τα καρτοκινητά σε καποιο αλλο πακέτο..

Link to comment
Share on other sites

Το 70-80% ειναι της Vodafone.

 

Θέλεις μία περιουσία μόνο για να τα κρατάς στη ζωή κάθε χρόνο. Δηλ ας πουμε 300 κινητά*5 ευρώ=1500 ευρώ. Δε συμφέρει :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6 μερες οπου δεν μου ειχε ανανεωθει η προσφορα του 2010, αποφασισα κι εβαλα το νον στοπ της παρεας (1200+1200 προς f2g) και διαπιστωσα οτι μολις το εκανα ανανεωθηκε και η προσφορα του 2010.

Φυσικα θα τους στειλω e-mail να μου επιστρεψουν πισω τα 7€ κι αλλα 3-4€ περιπου που χω χρεωθει λογω της μη εγκαιρης ανανεωσης και λογω κλησεων στο 1260.

 

Τελικα μου επεστρεψε η wind ολα τα ευρω (και τα 7ευρω για το νον στοπ) και μου βαλε και 2,5ευρω παραπανω απο οσα ειχα στην καρτα πριν το κολλημα του συστηματος. Εκτοσ απ΄αυτο μου χουν βαλει αλλα εξτρα 1500 λεπτα, sms,kb!!

Οποτε για αυτον τον μηνα εχω 3000λεπτα+1200(του νον στοπ), 3000+1200sms, και 3gb!!

Για να λεμε και τα καλα

Link to comment
Share on other sites

Επιμένω διότι γνωρίζω ότι πακέτο απο μόνο του δεν αλλάζει..

 

Αλλάζουν όμως οι χρεώσεις, όπως παρουσίασε η Vodafone αλλαγή χρεώσεων και για παλιά προγράμματα. Για αυτό μην εκπλαγείται άμα δέιτε ανάλογη κίνησα και από την Wind, και ενώ θα έχεις το F2G2 θα έχεις χρεώσεις F2G4 δηλαδή κανονικού F2G.

Edited by elias_ps
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα περι νεότητας δεν τα σχολιάζω :ninja:..Επιμένω διότι γνωρίζω ότι πακέτο απο μόνο του δεν αλλάζει..Σου εχει συμβεί εσένα?Μονο οταν καλέσεις 1342..Λαθος χρέωση μπορει να υπάρξει..Να σε παει σε άλλο πακέτο απο μόνο του ετσι ξαφνικα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ εκτός και αν αποφασίσει η εταιρία να μεταφέρει ολα τα καρτοκινητά σε καποιο αλλο πακέτο..

 

εχει συμβει και σε μενα και σε παρα πολλους αλλους. Αρα, οι 30-40 ατομα λεμε ψέμματα και δεν ξερουμε τι μας γινεται η εσυ δεν εχεις μαθει να σεβεσε την γνωμη των αλλων και τους θεωρεις αναξιοπιστους απλα και μονο επειδη εχουν αντιθετη αποψη απο τη δικη σου. Ας κριθουμε λοιπον απο τους υπολοιπους συμφορουμιτες και ας σταματησουμε να γεμιζουμε το φορουμ με μηνυματα που λενε τα ιδια και τα ιδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το F2G έχει πακέτα μηνυμάτων προς όλους;
Έχει, αλλά δεν μπορούν να ενεργοποιηθούν. Και καλύτερα δηλαδή, γιατί δεν συμφέρουν, καθώς είναι ακριβά και δεν συμφέρουν πια. Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...