Jump to content

Neonode N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς αν συνεχίζει να κολλάει;

Το "υψηλό επίπεδο" φωτισμού δεν έχει αλλάξει, να γίνει δηλαδή πιο έντονος ο φωτισμός σε σχέση με πριν.

 

Εννοώ αυτό που έγραφα μια σελίδα πριν:

 

Σε έντονη (ή όχι και τόσο έντονη) ηλιοφάνεια, η λειτουργία touch είναι ουσιαστικά άχρηστη... Οταν περπατάω σε εξωτερικούς χώρους δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω καθόλου το κινητό, πρέπει να πάω σε κάποια σκιερή γωνιά, να κρύψω με τη χούφτα μου το κινητό και με το άλλο χέρι να κάνω τις κινήσεις πάνω στην οθόνη... Το έχει κι άλλος αυτό το πρόβλημα? Φαντάζομαι πως είναι λόγω της λειτουργίας του συστήματος touch (που δεν ελέγχει την αφή αλλά τη φωτεινότητα)...

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 459
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως με την προηγούμενη απάντηση μου σου λύθηκε η απορροία αλλά αν όχι σου λέω και πάλι ότι το επίπεδο "υψηλή ένταση φωτισμού" δεν έγινε πιο έντονο και πιό υψηλό.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως με την καινούρια αναβάθμιση έφτιαξε και το γεγονός ότι όταν μίλαγες σε χώρους με φασαρία ο συνομιλητής σου άκουγε μόνο την φασαρία?αυτός ήταν ο μόνος λόγος που έδωσα το μικρούλι μου πριν αρκετό καιρό!!thnxxx
Link to comment
Share on other sites

Μήπως με την καινούρια αναβάθμιση έφτιαξε και το γεγονός ότι όταν μίλαγες σε χώρους με φασαρία ο συνομιλητής σου άκουγε μόνο την φασαρία?αυτός ήταν ο μόνος λόγος που έδωσα το μικρούλι μου πριν αρκετό καιρό!!thnxxx

 

Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα και δεν έχω ρωτήσει κανέναν συνομιλητή μου να μου το επιβεβαιώσει... Όταν έχω νεώτερα θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

 

παντως σε μενα η ληψη ειναι μια χαρα(εχω παντα και αλλο κντ επισης με κοσμοτε και συγκρινω το σημα).

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να μην υπάρχει ένδειξη πλήρους φόρτισης της μπαταρίας εν έτει 2008!!! Είναι δυνατόν να υπολογίζεις στο περίπου πότε έχει φορτιστεί η μπαταρία? Ή να περιμένεις 8 ώρες όπως γράφει στις οδηγίες?
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να μην υπάρχει ένδειξη πλήρους φόρτισης της μπαταρίας εν έτει 2008!!! Είναι δυνατόν να υπολογίζεις στο περίπου πότε έχει φορτιστεί η μπαταρία? Ή να περιμένεις 8 ώρες όπως γράφει στις οδηγίες?

 

Σωστή η παρατήρησή σου... ελπίζω να μας δώσουν απάντηση απ' την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

salamandra σημερα παρατηρησα και εγω αυτο με το φωτισμο καθως εβγαινα απο ενα κτηριο..ειναι σιγουρο οτι φωτιζει παραπανω.
Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

salamandra σημερα παρατηρησα και εγω αυτο με το φωτισμο καθως εβγαινα απο ενα κτηριο..ειναι σιγουρο οτι φωτιζει παραπανω.

 

Eίδες;!!! Τον ανεβάζει στο τελευταίο επίπεδο. Και όταν μπαίνεις ξανά σε σκοτεινό μέρος τον επαναφέρει στο κανονικό επίπεδο. Μόνο που δεν κατεβαίνει ένα επίπεδο. Δηλαδή αν έχεις ήδη επιλεγμένο το δεύτερο επίπεδο φωτισμού τότε δεν κατεβαίνει στο πρώτο σε περίπτωση που όλο το δωμάτιο είναι σκοτεινό και χωρίς κανένα φως τριγύρο αναμμένο. Δεν υπάρχει πρόβλημα σ' αυτό όμως...

 

Έχω μια ερώτηση τώρα... Για ποιό λόγο η μπαταρία με ομιλία περίπου 50 λεπτά την μέρα αντέχει το πολύ μισή ημέρα και όχι παραπάνω;

Θέλει αλλαγή; Την έχω απ' τον Μάρτιο που αγόρασα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο πολυ ψαξιμο(μια ωρα εφαγα να διαβαζω αποψεις και να βλεπω βιντεακια:p) ηρθε η ωρα να ρωτησω τους ιδιοκτητες.

Οκ η μπαταρια ακουγετε τραγικη αλλα ειναι?Ειμαι ατομο που μιλαει το πολυ 10 λεπτα τη μερα και γραφω 2 μηνυματα, Θα βγαζει 2 μερες?

και κατι ακομα αν και μπορω να το βρω αλλα γιατι να μη ρωτησω, ισχυει ακομα η προσφορα στα mediamarkt? ή θα δοσω 155 σε κανα γερμανο?

Σαν καταστημα αγορας-σερβισ τι προτεινετε?

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κατέβασαν την τελευταία έκδοση με αριθμό 2.552.2 η οποία βγήκε την 21 Ιουλίου 2008 ας ξαναεπισκεφτούν το επίσημο site της Neonode διότι διαπίστωσα πως όσοι/ες σπεύσαμε πρώτοι/ες να κατεβάσουμε την καινούρια έκδοση μάλλον βιαστήκαμε διότι την επόμενη ακριβώς ημέρα βγήκε άλλη έκδοση με τον αριθμό 2.552.4 η οποία υπάρχει ακόμα και μπορεί να την κατεβάσει ο καθένας.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κατέβασαν την τελευταία έκδοση με αριθμό 2.552.2 η οποία βγήκε την 21 Ιουλίου 2008 ας ξαναεπισκεφτούν το επίσημο site της Neonode διότι διαπίστωσα πως όσοι/ες σπεύσαμε πρώτοι/ες να κατεβάσουμε την καινούρια έκδοση μάλλον βιαστήκαμε διότι την επόμενη ακριβώς ημέρα βγήκε άλλη έκδοση με τον αριθμό 2.552.4 η οποία υπάρχει ακόμα και μπορεί να την κατεβάσει ο καθένας.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ότι δεν μπορεί να τρέξει Destinator για δείτε εδώ....

:blink::blink:Θέλω και εγώ....

 

Νομίζω πως μια εικόνα = χίλιες λέξεις...

Ας το ψάξουν λίγο παραπάνω όσοι νομίζουν ότι μπορούν να καταφέρουν κάτι παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

salamandra εγω μαλλον την κατεβασα απο το λινκ που εδωσες οποτε εχουμε την ιδια...βαλε και πες διαφορες γτ ψιλοβαριεμαι να αλλαζω :)
Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

salamandra εγω μαλλον την κατεβασα απο το λινκ που εδωσες οποτε εχουμε την ιδια...βαλε και πες διαφορες γτ ψιλοβαριεμαι να αλλαζω :)

 

Απ' ότι έχω δει μέχρι στιγμής δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά...

Το θέμα δεν είναι από ποιό λινκ την κατέβασες αλλά ποιά μέρα την κατέβασες και ποιός είναι ο κωδικός της έκδοσής σου. Το νούμερο πρέπει να είναι το 2.552.4. Για να το δεις πήγαινε στα εργαλεία, σύστημα και πληροφορίες συστήματος.

 

Επίσης για όσους δεν το έχουν ψάξει και πολύ τώρα τελευταία υπάρχουν καινούρια θέματα στο http://www.neno-art.org

Και μάλιστα πολύ ωραία θέματα, προσαρμοσμένα όλα στο μοτίβο της τελευταίας αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω λιγο,

Οταν πατε να διαβασετε ενα εισερχομενο μηνυμα το δειχνει σε ολοκληρη την οθονη?

Αν μπορει καποιος να ανεβασει και μια φωτο θα με διευκολινε.

Επισης οταν γραφω εγω ενα μηνυμα μονο στο μικρο επανω μερος μπορω να βλεπω τι εχω γραψει ή υπαρχει παραμετροποιηση να αυξηθει λιγο εκεινη η επιφανεια ωστε να διαβαζονται καποιες σειρες παραπανω

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω λιγο,

Οταν πατε να διαβασετε ενα εισερχομενο μηνυμα το δειχνει σε ολοκληρη την οθονη?

Αν μπορει καποιος να ανεβασει και μια φωτο θα με διευκολινε.

Επισης οταν γραφω εγω ενα μηνυμα μονο στο μικρο επανω μερος μπορω να βλεπω τι εχω γραψει ή υπαρχει παραμετροποιηση να αυξηθει λιγο εκεινη η επιφανεια ωστε να διαβαζονται καποιες σειρες παραπανω

 

Το εισερχόμενο μήνυμα εμφανίζεται σε όλη την οθόνη όπως στην φωτογραφία: http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/20161/cat/500/ppuser/99961

Τα μηνύματα που πληκτρολογείς εμφανίζονται με την τελευταία αναβάθμιση στις 3 πρώτες σειρές τις οθόνης. Για να αλλάξει αυτό απλώς μπορείς να μπεις στα εργαλεία και να πατήσεις προεπισκόπηση αλλά δεν είναι κάτι μόνιμο και δεν μπορείς να επεξεργαστείς το μήνυμα σ' αυτή την λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

exw tin .2 ....de ginotan na xw alli efoson tin eixes anevasei esu se rapidshare.den tin katevasa apo episimo link

pes mas gia diafores otan kai efoson vreis :)

Δεν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά μέχρι στιγμής. Απλώς εμένα μου κολλούσε λίγο γι' αυτό και ξαναπέρασα την καινούρια έκδοση 2.552.4

 

τελικά βγήκε στα άλλα 4 χρώματα το N2?

Μπες http://www.neonode.com και δες...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έτσι εξηγείται η κατρακύλα στην τιμή.

 

http://www.marketwatch.com/news/story/neonode-inc-announces-friends-/story.aspx?guid=%7BB66282CE-FA5C-4B51-9D92-EC2F144C0DB4%7D&dist=hppr

 

Neonode Inc. Announces Friends & Family Campaign

Offers the Unlocked Neonode N2 Touch Screen Phone for $199 (EUR 123/GBP 99)

 

Last update: 2:17 p.m. EDT July 21, 2008

 

STOCKHOLM, Sweden, Jul 21, 2008 (BUSINESS WIRE) -- Neonode (NEON:neonode inc com

News, chart, profile, more

Last: 0.25+0.01+4.21%

 

10:26am 08/15/2008

 

Delayed quote dataAdd to portfolio

Analyst

Create alertInsider

Discuss

Financials

Sponsored by:

 

NEON 0.25, +0.01, +4.2%) , the Swedish mobile communication company that develops touch screen technologies and designs mobile handsets, today announced a price promotion campaign offering to all shareholders, current Neonode product owners and all their friends and family. The "Friends & Family campaign" entitles each qualified buyer to purchase the pioneer multimedia touch screen phone, Neonode N2, through the Company's web shop, http://www.neonodewebshop.com, for $199, EUR 123 or GBP 99 through a mail-in rebate program. Each qualified buyer is also offered a 50% discount on all accessories available in the web shop.

Mr. Per Bystedt, CEO and Chairman of Neonode, comments, "We want to show our appreciation to all our valued shareholders and customers by presenting this opportunity for each of them to experience the truly unique Neonode N2. We also want them to be able to share this enjoyment with all their friends and family. With the recent upgraded software the Neonode N2 is now fiercer than ever before."

The web shop price for an unlocked Neonode N2 touch screen phone is $399, EUR 250 or GBP 199, depending on selected currency. With this rebate offering, shareholders, current Neonode product owners and all their friends and family will be able to buy the Neonode N2 for the outstanding price of $199, EUR 123 or GBP 99 from the Company's web shop, http://www.neonodewebshop.com.

The Friends & Family campaign is a mail-in rebate program which means that after purchase, all a customer has to do is to send the IMEI number of their current Neonode product or proof of ownership of Neonode common stock to friendsandfamily@neonode.com or just fax the information to: +46 8 678 18 51. Upon receipt of the information, a 50% discount on all accessories and a $200, EUR 127 or GBP 100 for each Neonode N2 purchased will be credited the buyers account.

The Friends & Family campaign runs until August 31, 2008 or until inventory is sold out and is limited to a maximum of 5 Neonode N2 units per qualified buyer. Local VAT and shipping regulations applies and may vary for each available market.

For details about the campaign, please visit http://www.neonodewebshop.com or contact our customer support at +44 8 456 022 645.

About Neonode Inc.

Neonode Inc. specializes in optical finger based touch screen technology. Neonode's mission is to enhance user experience related to any consumer or industrial device that can benefit from a finger based touch screen solution. Neonode Inc. is a publicly traded company (NEON:neonode inc com

News, chart, profile, more

Last: 0.25+0.01+4.21%

 

10:26am 08/15/2008

 

Delayed quote dataAdd to portfolio

Analyst

Create alertInsider

Discuss

Financials

Sponsored by:

NEON 0.25, +0.01, +4.2%) with offices in Stockholm, Sweden and San Ramon, USA. For more information, visit http://www.neonode.com.

Forward-Looking Statements

This news release contains certain forward-looking statements that involve risks and uncertainties, including statements regarding future products and technology developments. Such statements are only predictions and the company's actual results may differ materially from those anticipated in these forward-looking statements. Factors that may cause such differences include, but are not limited to, the ability of Neonode to develop and sell new products and technologies. These factors and others are more fully discussed in the documents the company files from time to time with the Securities and Exchange Commission, particularly, the company's most recent Form 10-K and Form 10-Q. Neonode and the Neonode logo are registered trademarks of Neonode Inc. All other brand or product names are trademarks or registered trademarks of their respective holders.

SOURCE: Neonode Inc.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει σε βιντεακια οτι εχει καπου και συντομευσεις εκει μπαινει οποιαδηποτε λειτουργια(ξυπνητηρι,μηνυματα,αριθμομηχανη,...)?

Και στον τηλεφωνικο καταλογο δεν εχει να πατησω ας πουμε καποιο γραμμα για να παει σε αυτα τα ονοματα? Ας πουμε για καποιον κωστα εχει να πατησε καπου το "Κ" ή πρεπει να τρεξω ολον τον καταλογο?

 

Έχει έναν φάκελο με συντομεύσεις στο αρχικό μενού του και εκεί μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε εφαρμογή θέλεις η οποία είναι αποθηκευμένη στην κάρτα μνήμης.

Στο κατάλογο μπορείς με ένα άγγιγμα από κάτω προς τα πάνω στην μέση της οθόνης να κάνεις αναζήτηση για όποιο όνομα θέλεις. Όπως επίσης αυτό γίνεται και μέσα στην κάρτα μνήμης. Κάνεις αναζήτηση για όποιο αρχείο θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...