Jump to content

Neonode N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το είχα παραγγήλει πάνω από βδομαδα και ενώ μου είπαν για 2-3 μέρες μετά άρχισαν χαζές δικαιολογίες του στυλ κλειστές αποθήκες είμαστε επαρχία κ.α. με αποτέλεσμα να μην ξανασχοληθώ.Τελικά δε το παίρνω...

 

Αποτο eshopπου το πηρα, σε 2μερες το ειχα σ χερια μου φιλε pythagora.

Και ειμαι και απο επαρχια.Αποτεεαν το θες πραγματικα μπορεις να το παρεις απο εκει.;)

(μιλαμε οτι χτες οτι το πηρα στα χερια μου,οποτε ειναι προσφατο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 459
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αποτο eshopπου το πηρα, σε 2μερες το ειχα σ χερια μου φιλε pythagora.

Και ειμαι και απο επαρχια.Αποτεεαν το θες πραγματικα μπορεις να το παρεις απο εκει.;)

(μιλαμε οτι χτες οτι το πηρα στα χερια μου,οποτε ειναι προσφατο)

 

το ειχα παραγγειλει από Γερμανο.Τωρα μου χαρίζει ενας θείος μου την αναβάθμηση από voda και εκει λέει δε το έχουν οπότε πάω για άλλο...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το ακουστικο βελτιωθηκε η πρεπει να το κρατας αναποδα?εχει μετρητη χρονου κλησεων?και το sar ειδα οτι αν εχεις cosmote sta 1800 πεφτει στα 0.8 περιπου ενω voda h tim παει το διπλο περιπου 1.6 η 1.8 sar.
Link to comment
Share on other sites

μα εκει ειναι το ακουστικο στην πλατη της συσκευης. με το τελευταιο software ακουγεται παρα πολυ καλα. αυτο που λες για το sar ισχυει οπως και με ολες τις συσκευες που λειτουργουν στα 1800mhz καθως οσο μεγαλωνει η συχνοτητα μειωνεται η ενεργεια και το βαθος διεισδυσης στο ιστους. προσοχη το οτι εχει καποιος κοσμοτε δεν σημαινει οτι ειναι καλυμμενος. και η κοσμοτε εχει φασμα συχνοτητων στα 900 mhz. επισης το SAR με το τελευταιο λειτουργικο ειναι 0.6 και 1.2 καθως το κινητο πωλειται και στις ΗΠΑ που τα ορια ειναι πιο αυστηρα απο την Ε.Ε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μενα.

Πριν λίγο καιρο απεκτησα και εγω το Νeonode.

Προχθες έκανα την τελευταία αναβάθμιση στο κινητό η οποία μου αρεσε αρκετα.

Θα ήθελα να ρωτησω κάτι για την καρτα μνημης, αφου θέλω να χρησιμοποιω το κινητο περισσοτερο ως walkman.

Το Neonode δεχεται καρτες mini SDHC ή μονο mini SD ?

Επισης, επειδη συμφερει να παρω καρτα micro SD μαζί με αντάπτορες mini SD kai SD, θα εχω καποιο προβλημα?

Βασικα η καρτα που θελω να πάρω ειναι μια micro SDHC Kingston 4gb Class 4 με αντάπτορα mini SD

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

goldeneye κατ' αρχάς δεν ήξερα ότι κάθε εταιρία εκπέμπει με διαφορετικές συχνότητες και ότι έτσι το SAR διαφέρει σε καθεμιά απ' τις 3 εταιρίες κινητής τηλεφωνίας. Σ' αυτό μπορεί να έχεις και δίκαιο γιατί δεν το γνωρίζω. Όμως τι εννοείς λέγοντας με το τελευταίο λειτουργικό; Γιατί αν εννοείς με την τελευταία αναβάθμιση τότε δεν πιστεύω ότι γίνεται με μια αναβάθμιση να μειώνεται το SAR...!
Link to comment
Share on other sites

εχει βελτιωθει το management του συστηματος του πομπου με αποτελεσμα να μην εκπεμπει ασκοπα να εχει καλυτερη λήψη και να καταναλωνει λιγοτερη ενεργεια. το SAR εχει μειωθει γι αυτο καταφερε η συσκευη να περασει τα αμερικανικα standards οπου τα ορια ειναι πολυ πιο αυστηρα. γενικα το SAR δεν δειχνει τιποτα καθως είναι πολυ γενικος σαν δεικτης και γενικα τα πραγματα ειναι πολυ πιο σοβαρα απο οσο νομιζουμε. γι αυτο παντα hands free
Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με το site της neonode η μεγιστη δυνατη χωρητικοτητα ειναι τα 32 GB οπως μπορεις να δεις στο παρακατω link http://www.neonode.com/el/products/n2/details/
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω βρει σε κανένα κατάστημα 32gb μνήμη. Αν κάποιος έχει βρει μέσω ίντερνετ ας μας το πει να ξέρουμε.

 

Σήμερα το άφησα σ' έναν "Γερμανό" για service. Να δούμε πόσες μέρες θα μου το κρατήσουν...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθα κ γω στο κλαμπ!

 

πηρα χθες το ν2 το φορτισα για 24ωρες οπως ελεγε το μανιουαλ (καπου ελεγε 8 αλλα προτιμισα το 24!) βαζω τη σιμ μου κ αποτυχγανει να αντιγραψει τις επαφες μου.

τις πταει???

 

σεναριο 1.η σιμ μου ειναι καπως παλια .......κανα 3 χρονακια παιζει να τα χει στη πλατη της.

υπαρχει περιπτωση να ειναι παλαιοτερης γενιας απο αυτη που υποστηρζει το νιο?

 

σεναριο2.δεν εχω αλλαξει φιρμ, ειμαι στο 2,1,247,4 λετε να παιζει θεμα?

 

 

ασχετο/σχετικο:

κανει κ σε σας εναν εντονο θορυβο ο φορτιστης,

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

σεναριο 1.η σιμ μου ειναι καπως παλια .......κανα 3 χρονακια παιζει να τα χει στη πλατη της.

υπαρχει περιπτωση να ειναι παλαιοτερης γενιας απο αυτη που υποστηρζει το νιο?

 

σεναριο2.δεν εχω αλλαξει φιρμ, ειμαι στο 2,1,247,4 λετε να παιζει θεμα?

 

ασχετο/σχετικο:

κανει κ σε σας εναν εντονο θορυβο ο φορτιστης,

Καλωσόρισες και καλή συνέχεια! Ελπίζω και συνέχεια χωρίς προβλήματα...

Στο θέμα που θέτεις νομίζω πως είναι περισσότερο το δεύτερο σενάριο πιο πιθανό γιατί η δική μου κάρτα sim ήταν 5 χρονών και δεν είχε κανένα πρόβλημα το κινητό! Επομένως για αναβάθμησε πρώτα και ξαναδοκίμασε. Και σ' εμένα ο φορτιστής βγάζει έναν μικρό θόρυβο κατά την ώρα της φόρτισης μόνο αλλά δεν είναι και τόσο έντονος. Είναι πιο έντονος απ' αυτόν της NOKIA που ήθελε προσπάθεια για να τον ακούσεις αλλά δεν είναι και πολύ δυνατός θόρυβος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθα κ γω στο κλαμπ!

 

πηρα χθες το ν2 το φορτισα για 24ωρες οπως ελεγε το μανιουαλ (καπου ελεγε 8 αλλα προτιμισα το 24!) βαζω τη σιμ μου κ αποτυχγανει να αντιγραψει τις επαφες μου.

τις πταει???

 

σεναριο 1.η σιμ μου ειναι καπως παλια .......κανα 3 χρονακια παιζει να τα χει στη πλατη της.

υπαρχει περιπτωση να ειναι παλαιοτερης γενιας απο αυτη που υποστηρζει το νιο?

 

σεναριο2.δεν εχω αλλαξει φιρμ, ειμαι στο 2,1,247,4 λετε να παιζει θεμα?

 

 

ασχετο/σχετικο:

κανει κ σε σας εναν εντονο θορυβο ο φορτιστης,

κάνε άμεσα αναβάθμιση στην 2.1.552.4

 

η έκδοση σου είναι αρχαία!

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναγραφτει αλλα για να τρεχουμε java εφαρμογες στο Ν2 υπαρχει τροπος.

Πρωτα κανουμε copy-pste το παρακατω και το τρεχουμε μεσα απο το Ν2 (στo programms π.χ.)

http://mahnke.googlepages.com/weme-midp20-wm2003-arm_22.CAB

Μετα κανουμε copy-paste καποιο προγραμμα javA (δοκιμασα το opera-mini) μπαινουμε εκει με τον file explorer του κινητου και το τρεχουμε και ολα πανε οκ.

Για παιχνιδια δεν εχω δοκιμασει ακομα.

Αλλα ο opera mini μου τρεχει μια χαρα!:happy:

Πηγη

 

(Υ.Γ.-Μπορουμε να τρεξουμε μονο μια εφαρμογη καθε φορα.Πρεπει να βγουμε απο την "ταδε" π.χ. για να τρεξουμε την "αλλη")

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι προβλήματα μπορεί να δημιουργήσει μια "περίεργη" java μηχανή στο N2. ειδικά μετά από αναβάθμιση.

 

καλύτερα να το αποφύγουμε.

 

Υ.Γ. αν και με έχει φάει η περιέργεια να το δοκιμάσω :p

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι προβλήματα μπορεί να δημιουργήσει μια "περίεργη" java μηχανή στο N2. ειδικά μετά από αναβάθμιση.

 

καλύτερα να το αποφύγουμε.

 

Υ.Γ. αν και με έχει φάει η περιέργεια να το δοκιμάσω :p

 

Nα σου πω την αληθεια δεν το σκεφτηκα καν...:O

Τωρα...η νεκροψια θα δειξει.:p

Παντως (προς το παρων) ολα λειτουργουν οπως πριν.(αν και ακμα δεν ειχα την ευκαιρια να βαλω τιποτα αλλα java μεσα)

Οταν λες "μετα απο μια αναβαθμιση" εννοεις, σε περιπτωση που κανουμε καμια αναβαθμση και το εχουμε ηδη μεσα το παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Nα σου πω την αληθεια δεν το σκεφτηκα καν...:O

Τωρα...η νεκροψια θα δειξει.:p

Παντως (προς το παρων) ολα λειτουργουν οπως πριν.(αν και ακμα δεν ειχα την ευκαιρια να βαλω τιποτα αλλα java μεσα)

Οταν λες "μετα απο μια αναβαθμιση" εννοεις, σε περιπτωση που κανουμε καμια αναβαθμση και το εχουμε ηδη μεσα το παραπανω?

ναι. ακριβώς τούτο που γράφεις.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχει αλλάξει το sar της συσκευής?

Αν ναι πόσο έχει γίνει και πως αποδεικνύεται αυτή η αλλαγή?

Αναφέρεται στο manual?

Link to comment
Share on other sites

εχει μειωθει στα 1.5 W/kg αλλα και παλι ειναι πολυ υψηλο. ειχε εκδοθει απο την neonode ενα technical note που το ανεφερε αλλα περασε στα κρυφα καθως γενικα στο net περα απο το εγχειριδιο οδηγιων δεν γινοταν πουθενα αναφορα στο SAR ακομα και στα πιο κακοβουλα review. με το τελευταιο update το κινητο βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες η αναμονη με ανοιχτο bluetooth 25 λεπτα κλησεων την ημερα και μερικες φωτο και mp3 κραταει λιγο παραπανω απο τις 3 μερες.δεν γινεται ολα τα κινητα να ηταν τοσο μικρα και ευχρηστα;;;;; επισης τωρα καταλαβα γιατι η apple βασιστηκε στο neno για να εχει ενα τοσο ωραιο interface. κριμα για την neonode. με λιγη διαφημιση θα ειχε κανει παταγο ακομα και οταν κοστιζει 500 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο το service του ΓΕΡΜΑΝΟΥ!!

Το άφησα το κινητό την Τρίτη και χθες Παρασκευή μου είπαν ότι είναι έτοιμο.

Το αναβάθμησαν και είναι έτοιμο. Λειτουργούν όλα κανονικά μέχρι στιγμής!!

Θυμίζω δεν λειτουργούσε το ηχείο και η κάρτα μνήμης είχε κολλήσει.

Μπράβο τους!

 

Δεν γινεται ολα τα κινητα να ηταν τοσο μικρα και ευχρηστα;;;;; επισης τωρα καταλαβα γιατι η apple βασιστηκε στο neno για να εχει ενα τοσο ωραιο interface. κριμα για την neonode. με λιγη διαφημιση θα ειχε κανει παταγο ακομα και οταν κοστιζει 500 ευρω

 

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα με όσα λες!!! Το iphone είναι χάλια από μέγεθος και δεν συγκρίνεται σε τίποτα με το Neonode το οποίο είναι απλώς τέλειο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγω να αγοράσω το κινητό....αλλά δν βλέπω να έχει υποστήριξη για java applications..........8α μπορέσω να χρισιμοποιήσω το mini opera σε wind plus.........επίσης αρνητικό είναι η μη ύπαρξη 3g............

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

αν πας στο αντιστοιχο θεμα για το κινητο στην κατηγορια λοιπα κινητα τοτε θα δεις οτι παιζει και java.
Link to comment
Share on other sites

salamandra7280 το ειχες αγορασει απο γερμανο; το διορθωσαν αυτοι οι το εστειλαν στην αντιπροσωπεια;
Link to comment
Share on other sites

salamandra7280 το ειχες αγορασει απο γερμανο; το διορθωσαν αυτοι οι το εστειλαν στην αντιπροσωπεια;

 

Μου είπαν ότι το έστειλαν για service αλλά όταν τους ρώτησα μου είπαν ότι το έστειλαν στο εξουσιοδοτημένο service τους και όχι στην myphone S.A. Από γερμανό το είχα αγοράσει και είναι ακόμα μέσα στην εγγύηση η συσκευή.

 

Τώρα έχω μια ερώτηση. Στα Vista είμαι καινούριος. Έμαθα ότι για να συγχρονίσεις την συσκευή με τον υπολογιστή χρειάζεται να κατεβάσεις ένα προγραμματάκι που λέγεται Windows mobile device center. Κάνω συγχρονισμό κανονικά με τον υπολογιστή όμως αυτό το πρόγραμμα εμφανίζει τις επαφές και τις εργασίες του ημερολογίου μόνο στο outlook! Εγώ δεν έχω outlook έχω όμως τα προγραμματάκια που έχουν μέσα τα Windows που λέγονται Windows contacts και Windows calendar αντίστοιχα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να συγχρονίσω τις επαφές κυρίως που μ' ενδιαφέρουν με τον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...

Μπορείτε να κάνετε εναλλαγή μεταξύ δύο κλήσεων με το κινητό αυτό;

Στο εγχειρίδιο χρήσης αναφέρει ότι πρέπει να είναι ενεργή η αναμονή και κατά την διάρκεια μιας κλήσης μπορείτε να κάνετε εναλλαγή με μια δεύτερη εισερχόμενη κλήση απλά κάνοντας ένα άγγιγμα πάνω στην δεύτερη κλήση. Στο κινητό μου όσες φορές κι αν το δοκίμασα δεν γίνεται... σ' εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...