Jump to content

Neonode N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούρια αναβάθμιση στην σελίδα:

http://www.neonode.com/el/support/n2/downloads/software/Επιτέλους! Θα την δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 459
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καινούρια αναβάθμιση στην σελίδα:

http://www.neonode.com/el/support/n2...oads/software/Επιτέλους! Θα την δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια αναβάθμιση στην σελίδα:

http://www.neonode.com/el/support/n2...oads/software/Επιτέλους! Θα την δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις.

 

ναι πες μας! ευτυχωσ που ασχολειται και καποιος..απο μεθαυριο θα πω κ γω εντυπωσεις

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Απλά η καλύτερη έκδοση που έχει βγει μέχρι τώρα!!!

Απλώς τέλεια! Πολλά αναβαθμισμένα στοιχεία και τώρα το μόνο που λείπει απ' τη συσκευή είναι η εγγραφή βίντεο! Τα λόγια είναι περιττά γι' αυτή την έκδοση. Λυθήκαν όλα τα προβλήματα που είχαμε μέχρι τώρα, μπήκαν καινούρια εικονίδια στην θέση που υπήρχαν τα βελάκια κατεύθυνσης, ήρθε καινούριο πρόγραμμα ηχογράφησης, καινούριος media player αντίστοιχος των κινητών NOKIA, SonyEricsson κλπ. και γενικά υπάρχουν πολλές αισθητικές και πρακτικές βελτιώσεις. Τέλος στο πρόβλημα με τα SMS. Τέλος και στο πρόβλημα με το ίντερνετ καθώς εκτός απ' τον κλασικό browser, προστέθηκε και ένας καινούριος με το όνομα WAP. Είμαι κατενθουσιασμένη! Προστέθηκε τέλος μια ακόμη καρτέλα στο βασικό μενού, το οποίο πλέον είναι πιο προσαρμόσιμο από ποτέ!!! Οι συντομεύσεις που υπήρχαν στην τελευταία καρτέλα του μενού απέκτησαν δικό τους εικονίδιο και υπάρχουν τώρα μέσα εκεί! Η μόνη συμβουλή που έχω... ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕ ΤΩΡΑ κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Απλά η καλύτερη έκδοση που έχει βγει μέχρι τώρα!!!

Απλώς τέλεια! Πολλά αναβαθμισμένα στοιχεία και τώρα το μόνο που λείπει απ' τη συσκευή είναι η εγγραφή βίντεο! Τα λόγια είναι περιττά γι' αυτή την έκδοση. Λυθήκαν όλα τα προβλήματα που είχαμε μέχρι τώρα, μπήκαν καινούρια εικονίδια στην θέση που υπήρχαν τα βελάκια κατεύθυνσης, ήρθε καινούριο πρόγραμμα ηχογράφησης, καινούριος media player αντίστοιχος των κινητών NOKIA, SonyEricsson κλπ. και γενικά υπάρχουν πολλές αισθητικές και πρακτικές βελτιώσεις. Τέλος στο πρόβλημα με τα SMS. Τέλος και στο πρόβλημα με το ίντερνετ καθώς εκτός απ' τον κλασικό browser, προστέθηκε και ένας καινούριος με το όνομα WAP. Είμαι κατενθουσιασμένος! Προστέθηκε τέλος μια ακόμη καρτέλα στο βασικό μενού, το οποίο πλέον είναι πιο προσαρμόσιμο από ποτέ!!! Οι συντομεύσεις που υπήρχαν στην τελευταία καρτέλα του μενού απέκτησαν δικό τους εικονίδιο και υπάρχουν τώρα μέσα εκεί! Η μόνη συμβουλή που έχω... ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕ ΤΩΡΑ κιόλας!

τελικα εισαι κοπελα η αγορι? για να ξερουμε πως να σου μιλαμε :P

η αναβαθμιση γτ ειμαι ασχετος με το κντ,πως μπαινει? με usb? απο ποιο λινκ? thanks

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Guest manthos
Καινούρια αναβάθμιση στην σελίδα:

http://www.neonode.com/el/support/n2...oads/software/Επιτέλους! Θα την δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις.

 

bad request μου βγάζει το link...

υπάρχει κάποιο link άλλο για να κατεβάσω το νέο update?

επίσης...τίποτα wallpapers για το εν λογω κινητό υπάρχουνε?

Link to comment
Share on other sites

bad request μου βγάζει το link...

υπάρχει κάποιο link άλλο για να κατεβάσω το νέο update?

 

http://www.neonode.com/el/support/n2/downloads/software/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω πουθενά στο μήνυμά μου να λέει ότι είμαι κατενθουσιασμένος! Για κοίτα το καλύτερα... :wink:

 

Η αναβάθμιση γίνεται με το κινητό απενεργοποιημένο. Το συνδέεις με τον υπολογιστή με το usb, σου βγάζει την συσκευή ότι συνδέθηκε και αφού έχεις κατεβάσει το αρχείο απ' τον παραπάνω σύνδεσμο που σου δίνω τότε το κάνεις διπλό κλικ και αρχίζει να κάνει την εγκατάσταση. Αν έχεις παραπάνω απορίες κοίτα και το βιβλιαράκι με τις οδηγίες γιατί τα λέει αναλυτικά εκεί.

o,ti kai na les,i tropopoiisi katw katw,ta marturaei ola :P

thx gia to link..

mou proteineis molis to parw na min to anoiksw kan kai na kanw install tin kainourgia anavathmisi?

me tis fortiseis ti paizei? to apofortizw me ti mia opws mou to dinoun kai meta 8 wres kleisto?

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ είναι όπως τα λες...

Έκανα τροποποίηση στο θέμα γιατί είχα ένα ορθογραφικό:D. Τώρα αν δεν με πιστεύεις, δεν μπορώ να πιστέψω κι εγώ ότι έγραφε κατενθουσιασμένος εκεί που λες.:p Με καταλαβαίνεις φαντάζομαι ε?

 

Του βάζεις κατευθείαν την καινούρια έκδοση λογισμικού εκτός αν θες να ανοίξεις πρώτα την παλιά και μετά να δεις τις διαφορές.

Το φορτίζεις στην αρχή για 8-10 ώρες και τις πρώτες φορές το αφήνεις να αποφορτίσει εντελώς. Οι επόμενες φορτίσεις ας είναι γύρο στο 2ωρο το πολύ 3ωρο.

 

οκ σε πιστευω ;)

thx για τις info.tha to anoiksw arxika na dw ti αναβαθμιση...

αυτο με την εντονη ηλιοφανεια ,ισχυει οντως? δηλ δεν υπακουει η οθονη σε εντονο φως,εξαιτιας του τροπου λειτουργειας της...

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

το χω ηδη χρησιμοποιησει 1μιση μερα...πολυ διαφορετικο,αλλα το γουσταρω σαν συσκευη κ θα κατσω να το μαθω.ισως το χω για να μιλαω κ οχι για sms γτ δεν ενδεικνυται κ τρελα για sms,απλα για να κανεις τη δουλεια σου.παντως ειναι απιστευτα λιλιπουτειο,κ εκπληκτικα ελαφρυ!η αποκριση του στις εντολες ειναι αριστη,δε χρειαζεται στυλακι,ενω ειχα ενδοιασμους σε αυτο το θεμα...το μονο που μενει ειναι να βαλω κ την αναβαθμιση που μας ειπε η σαλαμανδρα και θα ποσταρω κ γω εντυπωσεις...
Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση απλα τα σπαει.αλλαζει αρδην το κντ.φευγουν τα δυσνοητα βελακια στις ακρες και αντικαθισταται απο εικονιδια για το τι κανει αν πατησεις εκει,το σημα βελτιωνεται,το μενου αλλαζει κατα το ημισυ...ειναι must το update αυτο.αλλαζει κατα πολυ το κντ...
Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Είναι λες κι έχεις άλλο κινητό εντελώς είναι!!! Και αν το είχες χρησιμοποιήσει για πολύ καιρό πιο πριν θα έβλεπες όχι απλά μικρές αλλά τεράστιες διαφορές. Είναι η καλύτερη αναβάθμιση μέχρι τώρα και το μόνο που λείπει απ' το κινητό αυτό είναι η εγγραφή βίντεο αν γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι θα αργησει πλεον η επομενη αναβαθμιση...οπως κ να χει το κντ ειναι φοβερο για το μεγεθος του.ειναι κατι το τελειως διαφορετικο.
Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι η προηγούμενη έκδοση ήταν αρκετά αποτυχημένη και παρ' όλα αυτά βγήκε τον Απρίλιο του 2008... και η επόμενη είναι αυτή που έχουμε στα χέρια μας τώρα... τότε σκέψου αυτή που γενικώς αρέσει απ' ότι είδα μέχρι στιγμής και σε ξένα site ότι θα μείνει για αρκετό καιρό παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και γω με 155 ευρώ από τον Γερμανό.

Όταν μετά από 24 ώρες θα είναι έτοιμο θα αρχίσει η μάχη του destinator.

 

Ελπίζω η τιμή που έγραψες να είναι διαφορά κάποιας επιδότησης και να μην έχει σκέτο τόσο, γιατί θα το πουλήσω και ήλπιζα να πάρω τουλάχιστον τα 2/3 της αρχικής τιμής του πίσω... :wacko:

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει όλα τα sites αλλά για windows (έστω και enchanced CE) περίμενα περισσότερες (πολύ περισσότερες) εφαρμογες...:lol:

 

Κι εγώ το ίδιο πριν την αγοράσω όμως μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάτι καινούριο... Αν βρεις εσύ εννοείται πως το γράφεις κι εδώ να το βλέπουμε όλοι ε; φανταστικέ gpou;! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η τιμή αυτή ήταν κανονική για την συσκευή και μόνο! Είδες ότι στο mediamarkt έχει φτάσει στα 119€? Το θέμα είναι πως απ' την αρχική τιμή της συσκευής που ήταν στα 380€ τώρα η μέση τιμή σε διάφορα καταστήματα είναι τα 220€ απ' ότι υπολογίζω... Άρα σαν συσκευή έχει πέσει αισθητά η τιμή της!

Ελπίζω να το πουλήσεις πάνω από 150€ πάντως γιατί τόσο του αξίζει σαν κινητό απ' ότι πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΚ ΚΑΙ ΤΡΟΜΟΣ! :blink:

 

NEONODE N2

Μετρητοίς: 155€

Δόσεις: 13,69€ x 12

magna: 155

 

Κατάλαβα... Με βλέπω να το κρατάω για spare, ή για καμιά βραδυνή έξοδο. :(

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

AΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! Κι όμως αληθινό!

 

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό που θα σας πω όμως είμαι 100% σίγουρη ότι το κινητό ρυθμίζει αυτόματα και μόνο του τον φωτισμό της οθόνης!!!

Σας λέω την εμπειρία μου και αν θέλετε δοκιμάστε το...

Τις προηγούμενες ημέρες και αφού είχα αναβαθμίσει με την τελευταία έκδοση την συσκευή μου, όταν βρισκόμουν σε εξωτερικούς χώρους έβλεπα ότι η οθόνη του κινητού είχε πιο έντονο φωτισμό χωρίς να χρειάζεται να τον ρυθμίζω κάθε φορά χειροκίνητα. Δεν έδωσα όμως μεγάλη σημασία μέχρι που ήμουν σήμερα πριν από λίγο στο σπίτι μου και έγραφα ένα μήνυμα καθώς ετοιμαζόμουν να βγω έξω... Καθώς λοιπόν έβγαινα απ' το σκοτεινό δωμάτιο προς την ηλιόλουστη αυλή παρατήρησα ότι ο φωτισμός του κινητού έγινε αυτόματα πιο έντονος και έτσι δεν είχα πρόβλημα με τον πολύ ήλιο. Δεν το περίμενα να γίνει αυτό και για να διαπιστώσω αν ήταν οφθαλμαπάτη ή αν συνέβη όντως συνέχισα να πληκτρολογώ το μήνυμα (έχει σημασία γιατί αυτό σημαίνει πως δεν μειώθηκε η ένταση του φωτισμού επειδή είχαν περάσει ορισμένα δευτερόλεπτα χωρίς να αγγίξω την οθόνη, όπως συμβαίνει συνήθως) και ξαναμπήκα στο πιο σκοτεινό δωμάτιο σε σχέση με την αυλή. Αμέσως ο φωτισμός του κινητού μειώθηκε και η ένταση επανήλθε στο μεσαίο επίπεδο!!! Βγαίνοντας ξανά στον ήλιο η ένταση του φωτισμού οθόνης ανέβηκε! Είμαι πολύ ενθουσιασμένη γιατί δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η λειτουργία στο κινητό και μέχρι τώρα κάθε που έβγαινα έξω με ήλιο έπρεπε να ρυθμίζω χειροκίνητα την συσκευή για να μπορώ να βλέπω την οθόνη. Επανέλαβα και σε άλλους χώρους το ίδιο πείραμα και διαπίστωσα ότι όντως ισχύει!! Δεν ξέρω με ποιόν τρόπο λειτουργεί η συγκεκριμένη λειτουργία και θα ήθελα να μάθω αν κάποιος από εσάς ξέρει να μου πει, γιατί μέχρι τώρα πίστευα ότι για να γίνει αυτό είναι θέμα καθαρά της συσκευής και όχι του λειτουργικού. Είναι όμως γεγονός ότι δεν συναίβενε με την προηγούμενη έκδοση του λογισμικού αλλά συμβαίνει με την τελευταία αναβάθμιση! Δοκιμάστε το και αν ξέρετε κάτι παραπάνω καλό είναι να μάθουμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...