Jump to content

Neonode N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά..

Λέω να τσιμπήσω και εγώ το "μικρό" με την λογική οτι χρειάζομαι ένα δεύτερο τηλέφωνο αλλά έχω μια σημαντική απορία...

Γνωρίζει κανείς στα σίγουρα να μας πει τι ακτινοβολία εκπέμπει... διότι κάπου διάβασα το εξωφρενικό νούμερο 1,8w/kg και το απέρριψα....

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Ξέχνα το Χθες...Ζήσε το Σήμερα...Ονειρεύσου το Αύριο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 459
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δυστυχως ισχυει και αναγραφεται και στο manual του κινητου το οποιο θα βρειτε στο παρακατω link

http://www.unlocked-mobiles.com/images/manuals/Neonode_N2_User_Manual.pdf

Link to comment
Share on other sites

απαραδεκτα υψηλο SAR προσοχη μονο με bluetooth το τηλεφωνακι

 

οπως λεει και στο manual το οποιο θα βρειτε στο παρακατω link

http://www.unlocked-mobiles.com/imag...ser_Manual.pdf

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ισχυει και αναγραφεται και στο manual του κινητου το οποιο θα βρειτε στο παρακατω link

http://www.unlocked-mobiles.com/images/manuals/Neonode_N2_User_Manual.pdf

 

Αυτό είναι και ένα απ' τα πιο αρνητικά στοιχεία του κινητού, το οποίο μάλιστα δεν εμφανίζεται στο Ελληνικό βιβλιαράκι με τις οδηγίες αλλά μόνο στο αγγλικό!! Το για ποίον λόγο γίνεται αυτό... δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τους δύο για την άμεση απάντηση σας...

Οπότε πάω για κάτι άλλο αν και η τιμή του είναι πλέον άκρως δελεαστική....

Ξέχνα το Χθες...Ζήσε το Σήμερα...Ονειρεύσου το Αύριο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα σημαντικό.

Πριν λίγες μέρες το κινητό μου έπαψε να βγάζει ήχο απ' το μεγάφωνο. Είτε για ομιλία κατά την διάρκεια μιας κλήσης είτε για την αναπαραγωγή κάποιου ήχου. Δοκίμασα να βάλω τα ακουστικά του και πάλι δεν ακουγόταν κανένας ήχος. Η επόμενη μου κίνηση ήταν να συνδέσω το κινητό στον υπολογιστή σαν σκληρό δίσκο(απενεργοποιημένο). Με το που πήγα να κάνω διπλό κλικ στον υπολογιστή μου για να ανοίξει μου έβγαλε ένα εικονίδιο που έλεγε ότι η κάρτα μνήμης δεν είναι διαμορφωμένη και ρωτούσε αν θέλω να κάνω φορμάτ. Πάτησα ναι γιατί ήμουν αποφασισμένος να κάνω φορμάτ ούτως ή άλλως. Μ' έβγαλε στο παράθυρο που κάνεις φορμάτ μέσα απ' τα Windows και μόλις πάτησα διαμόρφωση της κάρτας μνήμης μου είπε ότι δεν γίνεται διαμόρφωση λόγω μη σύνδεσης με το Ι/Ο (ή κάτι τέτοιο). Προσπάθησα στην συνέχεια να κάνω φορμάτ μέσα απ' το λογισμικό αναβάθμισης της Neonode. Και πάλι ούτε κι εκεί δεν γινόταν φορμάτ γιατί μου έλεγε ότι πρέπει πρώτα η κάρτα μνήμης να είναι σε μορφή FAT.

Από τότε το κινητό δεν ανοίγει καν. Με το που πατάω το κουμπί ενεργοποίησης μου βγάζει το NEONODE κάτω κάτω όμως δεν ξεκινάει κανένα βελάκι προς τα δεξιά στο πάνω μέρος της οθόνης.

Το θέμα είναι ότι θα μπορούσα να πάρω μια καινούρια κάρτα μνήμης και να περάσω μέσα την καινούρια έκδοση και να την βάλω στο κινητό. Όμως δεν ξέρω αν το πρόβλημα με το ηχείο ήταν θέμα της κάρτας μνήμης και του λογισμικού του που έτσι κι αλλιώς δεν δούλευε πάντα καλά ή αν είναι θέμα της συσκευής και τεχνικό πρόβλημα. Λέτε να το στείλω για Service ή να προσπαθήσω με μια καινούρια κάρτα μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

:D ξανα τα ιδια?

γνωμη μου να μην πειραξεις τπτ και να το στειλεις με τη μια στο service...

 

Κι εγώ όσο το σκέφτομαι εκεί καταλήγω... Κανένας άλλος καμία γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

καλα το κινητο τα σπαει απιστευτα γρηγορο τελειο interface και απολυτα ψαρωτικο. νομιζω στην τιμη που το δινουν τωρα αξιζει. ειχα παρα πολυ καιρο να παθω τετοια πλακα με gadget.
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή δηλ. τώρα είναι 155€; Και μου 'λεγε ένας γνωστός ότι τα Χριστούγεννα θα πάει 99€. Μπορεί να περιμένω λιγάκι ακόμα. Έχουν ενσωματώσει το τελευταίο firmware;
Link to comment
Share on other sites

Γενικα η μπαταρια ποσο σας κραταει;Χρειαζεται κατι ιδιαιτερο για το φορτισμα;Ποσες ωρες την φορτιζεται;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Το πήρα πριν κανά μήνα. Το τηλεφωνάκι είναι πολύ καλό.

+ Η ποιότητα πλαστικών και οθόνης

+ Η ποιότητα ήχου (καθαρότητα)

+ Το game puzzle

 

- Μετά την τελευταία αναβάθμιση παρουσίασε μια κουλαμαρα με την ωρα (ξαφνικά άλλαζε κατά 6-7 ώρες). Επειδή άλλαζαν μόνο οι ώρες και όχι τα λεπτά υποψιαζομαι οτι άλλαζε η ζώνη και όχι η ώρα . Δεν το έχω διαπιστώσρι ακόμη αν και μετά απο ενα restart το τηλέφωνο συμπεριφέρθηκε σωστά (15 μέρες τώρα).

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί αγόρασα αυτό το ανόητο κινητό.

Δεν έχει βιντεοσκόπηση,δεν έχει ανοιχτή συνομιλία,έχει δύσκολο ξεκλείδωμα,έχει την οθόνη ανάποδα να φωτίζει προς το εξωτερικό και το χειρότερο απ΄ όλα έχει sar 1.8 που ψήνει αργά αλλά σταθερά τον εγκέφαλο.

Είναι λάθος να θεωρήσει κανεις αυτό το κινητό ως windows mobile συσκευή.

Μόνο για εντυπωσιασμό κάνει.

Μην το αγοράσετε θα το μετανιώσετε.

Link to comment
Share on other sites

δικαιολογησε να τα λες αυτα μονο αν το πηρες τοτε που κοστιζε 400 ευρω. τωρα πλεον ειναι πολυ καλη ευκαιρια. για τα μειονεκτηματα του ειναι γνωστα εδω και πολυ καιρο. βρες μου ενα κινητο που να ειναι ομορφο, μικρο, ελαφρυ και με τοσο γρηγορο και ευκολο user interface. και τελος για το sar ειναι πραγματικα ο πιο αχρηστος δεικτης (δεν υπεισερχεται ο παραγων χρονος) καθως δεν εχει νοημα γιατι η μακροχρονια εκθεση σε RF ειναι επιζημια ουτως ή αλλος. το hands free ειναι απαραιτητο ασχετα απο το SAR. Επίσης ποιος ειπε ότι είναι Windows Mobile; Τέλος βιντεοσκόπηση ουτε το I Phone δεν εχει. Το μόνο αρνητικό ειναι ίσως η μπαταρια και αυτο σε περιπτωση που καποιος μιλαει πολυ (2 μερες).
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον goldeneye. Εγώ πάντως δεν το έχω μετανοιώσει. Μάλιστα σκοπεύω να το κρατήσω μέχρι να του βγουν (ή να του βγάλω) τα μάτια... (ελπίζω πάνω από χρόνο)
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά το λάθος είναι αποκλειστικά δικό μου και όχι δεν το πήρα 400 ευρώ αλλά 155 τα οποία και πάλι θεωρώ υπερβολικά για το συγκεκριμένο κινητό το οποίο πιστεύω ότι θα απαξιωθεί εντελώς εκτός και αν αποκτήσει κάποια γενναία αναβάθμιση λογισμικού ώστε να υποστηρίζει βιντεοσκόπηση,serial port κ.λ.π.

Ελπίζω πάντως να το χαρείτε το κινητό.

Εγώ ήδη το έκρυψα σε ένα συρτάρι (δεν διανοήθηκα να το δώσω σε κάποιον δικό μου να του ψήσει τον εγκέφαλο) και ήδη με 95 ευρώ αγόρασα ένα καταπληκτικό κινητό samsung Ε-590 me 3 megapixel,ανοιχτή ακρόαση ώστε να μην χρειάζομαι συνήθως bluetooth,sar 0,44 !!!! (n2 -1,8), καταπληκτική μπαταρία και άλλα, που ήδη με έκανε να ξεχάσω την ταλαιπωρία μου με το n2.

Να περνάτε όλοι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αφενός γιατί αγνοούσα την ύπαρξη του samsung και αφεταίρου γιατί όπως προείπα δεν στάθμισα σωστά τις ανάγκες μου και το τι προσφέρει το n2.
Link to comment
Share on other sites

με την εκδοση 2.552.2 εχει διαφορα στην καταναλωση μπαταριας, καλυτερο σημα παντου και παιζει mp4 και 3gp video, αριστη ηχογραφηση ομιλιας και πιο καθαρο ηχο στο menu. αρνητικα τα πολυ ασχημα εικονιδια στην θεση που υπηρχαν τα βελακια και μια ανεπαισθητη επιβραδυνση στο menu
Link to comment
Share on other sites

αρνητικα τα πολυ ασχημα εικονιδια στην θεση που υπηρχαν τα βελακια

 

ΑΣΧΗΜΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ;;;;???!!!

Τι λες τώρα;;; σε διαβεβαιώ πως αν χρησιμοποιήσεις για αρκετό καιρό το κινητό με τα σπαστικά βελάκια στην οθόνη τότε τα εικονίδια αυτά θα σου φαίνονται πανέμορφα!

Άσε που πλέον έχεις περισσότερες επιλογές στην εμφάνισή τους ή όχι...

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τωρα περι ορεξεως ουδεις λογος. απλα απο τα update μονο θετικα μπορει καποιος να περιμενει και η διαδικασια ειναι πραγματικα πανευκολη.
Link to comment
Share on other sites

Αυριο το αγοράζω!!!Για να δουμε!!!:rolleyes:

 

το είχα παραγγήλει πάνω από βδομαδα και ενώ μου είπαν για 2-3 μέρες μετά άρχισαν χαζές δικαιολογίες του στυλ κλειστές αποθήκες είμαστε επαρχία κ.α. με αποτέλεσμα να μην ξανασχοληθώ.Τελικά δε το παίρνω...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

e shop αμεσα διαθεσιμο στα 155 euro καθως επισης και σε μερικα oteshop. μην απογοητευεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...