Jump to content

Neonode N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγνωμη στο neonode μιλας απο την πισω πλευρά?

βέβαια... το αφτί ακουμπάει στην πλάτι του N2.

 

από εκεί είναι το ακουστικό ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 459
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ignomi k pali..... milas apo to piso meros k opios einai konta sou vlepei stin othoni me pion milas???????k sta motorola otan milouses emfanize to logo tis moto sto neonode????
Link to comment
Share on other sites

sto neonode otan milas i othoni klinei????giati den einai k toso wraio px sto leoforio na milas k o alloa pou einai dipla sou na vlepei me pion milas,sta moto px otan aniges to kapaki evgaze to logo oxi me pion milas...sorry gia greeklish alla grafo apo iphone
Link to comment
Share on other sites

τι να σου κανω. ετσι μιλας. ετσι το εφτιαξε η εταιρια.

 

αμαν πια. αν καποιος μπορει να διαβασει τα τοσο μικρα γραμματα οταν το εχεις στο αφτι σου μαλλον θα βρισκεσαι σε καμια ΕΥΠ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παράλογο αυτό που λέει ο triviz. Αν έχεις μία φωτογραφία σ' αυτόν με τον οποίο μιλάς τότε φαίνεται πολύ καλά η φωτογραφία του. Τα γράμματα δεν φαίνονται και οι αριθμοί γιατί θα πρέπει να είσαι κοντά για να τους δεις αλλά όταν είσαι στο λεωφορείο για παράδειγμα είναι πολύ εύκολο κάποιος να δει με ποιόν μιλάς. Αυτό που κάνω εγώ είναι όταν θέλω να μιλήσω με κάποιον για πολύ ώρα σε δημόσιο χώρο που ξέρω ότι κάποιος μπορεί να δει είναι ή απλώς να μπω στο μενού, ή να ανοίξω κιόλας μια εικονίτσα άσχετη έτσι ώστε να φαίνεται η εικόνα που θέλω και όχι αυτή του προσώπου με το οποίο μιλάω όπως και το όνομα κι ο αριθμός.
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δε με ενοχλεί αν κάποιος που ΔΕΝ με ξέρει βλέπει ότι τηλεφωνώ στο γραφείο.

 

έτσι και αλλιώς όταν μιλάς το κρατάς με την παλάμη και δε φαίνεται τπτ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 μέρα χρήσης μπορώ να πω ότι είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένος. Το menu το συνήθισα αμέσως, με το ηχείο και τον ήχο δεν είχα κανένα μα κανένα πρόβλημα και όλα βαίνουν καλά.

Ελπιζω να μη βγάλει προβλήματα στην πορεία :lol:

 

Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι ενώ εγκατέστηστα μόνο Αγγλικά και Ελληνικά, στο πληκτρολόγιο των sms έχω Ελληνικά και Ρώσικα!!! Any idea?

Link to comment
Share on other sites

φίλε σε τέτοιες περιπτώσεις συνήθως ξαναπερνάς το λογισμικό. η μόνη λογική εξήγηση είναι αυτή. αφού το λογισμικό είναι πάνω στην κάρτα για όλα αυτό θα φταίει. πέρνα το από την αρχή και ίσως λυθούν τα προβλήματά σου. ;-)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

τελικα πρεπει να μασ παιρνανε για πολυ χαζους

γνωστο καταστημα μου πουλησε το Ν2 την παρασκευη και μου εδωσε την συσκευη που ειχαν για δοκιμαστικη(βιτρινα),χωρισ να μου το πουν,για καινουργιο.

οταν το ανοιξα βρηκα μεσα μνμ κλεισεις και foto απο το 2007 παρακαλω.

τωρα παλευω να μου το κανουν αντικατασταση,λενε οτι δεν υπαρχουν συσκευεσ και τετοια ενω σε καταστημα στην περιοχη μου μου ειπαν οτι το παιρνω σε μια μερα.

λετε να το τραβιξω?

ηδη εχω κανει μια κουβεντα με το ΙΝΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα πρεπει να μασ παιρνανε για πολυ χαζους

γνωστο καταστημα μου πουλησε το Ν2 την παρασκευη και μου εδωσε την συσκευη που ειχαν για δοκιμαστικη(βιτρινα),χωρισ να μου το πουν,για καινουργιο.

οταν το ανοιξα βρηκα μεσα μνμ κλεισεις και foto απο το 2007 παρακαλω.

τωρα παλευω να μου το κανουν αντικατασταση,λενε οτι δεν υπαρχουν συσκευεσ και τετοια ενω σε καταστημα στην περιοχη μου μου ειπαν οτι το παιρνω σε μια μερα.

λετε να το τραβιξω?:mad: η να :X

ηδη εχω κανει μια κουβεντα με το ΙΝΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα πρεπει να μασ παιρνανε για πολυ χαζους

γνωστο καταστημα μου πουλησε το Ν2 την παρασκευη και μου εδωσε την συσκευη που ειχαν για δοκιμαστικη(βιτρινα),χωρισ να μου το πουν,για καινουργιο.

οταν το ανοιξα βρηκα μεσα μνμ κλεισεις και foto απο το 2007 παρακαλω.

τωρα παλευω να μου το κανουν αντικατασταση,λενε οτι δεν υπαρχουν συσκευεσ και τετοια ενω σε καταστημα στην περιοχη μου μου ειπαν οτι το παιρνω σε μια μερα.

λετε να το τραβιξω?

ηδη εχω κανει μια κουβεντα με το ΙΝΚΑ.

 

Συμβουλή μου... τράβηξέ το!! Δεν είναι δυνατόν να μας κοροϊδεύουν έτσι ρε παιδιά!!! Ντροπή τους... Και μην ντρέπεσαι να μας πεις από ποιό κατάστημα το πήρες... είναι αίσχος!

Link to comment
Share on other sites

τελικα πρεπει να μασ παιρνανε για πολυ χαζους

γνωστο καταστημα μου πουλησε το Ν2 την παρασκευη και μου εδωσε την συσκευη που ειχαν για δοκιμαστικη(βιτρινα),χωρισ να μου το πουν,για καινουργιο.

οταν το ανοιξα βρηκα μεσα μνμ κλεισεις και foto απο το 2007 παρακαλω.

τωρα παλευω να μου το κανουν αντικατασταση,λενε οτι δεν υπαρχουν συσκευεσ και τετοια ενω σε καταστημα στην περιοχη μου μου ειπαν οτι το παιρνω σε μια μερα.

λετε να το τραβιξω?:mad: η να :X

ηδη εχω κανει μια κουβεντα με το ΙΝΚΑ.

 

Σου απάντησα και στο άλλο θέμα και συμφωνώ με τον προλαλήσαντα.

Δεν είμαστε κορόιδα και πρέπει να το καταλάβουν!!! Δεν μπορούν να μας πουλάνε φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες! Μόνο έτσι θα προχωρήσει κάτι μπροστά στην χώρα μας σε κάθε τομέα. Και πες μας από ποιό κατάστημα το πήρες συγκεκριμένα για να ξέρουμε. Δεν είναι δύσκολο να κλείσει ένα κατάστημα (ακόμα και μεγάλης αλυσίδας) όταν αρχίσει να μην έχει ευαισθητοποιημένους πελάτες. Δεν το πήρες από κανέναν περιπλανώμενο πωλητή του δρόμου το κινητό κι αυτό σου δίνει μεγάλη "δύναμη"...:spider::alien:

Link to comment
Share on other sites

τελικα πρεπει να μασ παιρνανε για πολυ χαζους

γνωστο καταστημα μου πουλησε το Ν2 την παρασκευη και μου εδωσε την συσκευη που ειχαν για δοκιμαστικη(βιτρινα),χωρισ να μου το πουν,για καινουργιο.

οταν το ανοιξα βρηκα μεσα μνμ κλεισεις και foto απο το 2007 παρακαλω.

τωρα παλευω να μου το κανουν αντικατασταση,λενε οτι δεν υπαρχουν συσκευεσ και τετοια ενω σε καταστημα στην περιοχη μου μου ειπαν οτι το παιρνω σε μια μερα.

λετε να το τραβιξω?

ηδη εχω κανει μια κουβεντα με το ΙΝΚΑ.

πες το κατάστημα. δεν είναι σωστό αυτό που έγινε.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

το θεμα εληξε εχθες πηγα στο μαγαζι και με τα πολλα μου ειπαν οτι δεν ειχαν αλλη συσκευη και θα εφερναν σε κανενα μηνα,οποτε πηρα πισω τα χρηματα με πολυ ευκολια.μου ζητησαν συγνωμη και ειπαν οτι δεν το ηξεραν οτι ηταν δουλεμενο απλα οτι ειχε ανοιχτει για να το δειξουν σε αλλο πελατη.το θεμα ειναι οτι δεν εχω το super σε επιδισεις και mini σε διαστασεις κινιτο.

το κρατησα 3 μερες και το ερωτευτηκα,αλλα με ολη αυτη την ιστορια ξενερωσα.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα εληξε εχθες πηγα στο μαγαζι και με τα πολλα μου ειπαν οτι δεν ειχαν αλλη συσκευη και θα εφερναν σε κανενα μηνα,οποτε πηρα πισω τα χρηματα με πολυ ευκολια.μου ζητησαν συγνωμη και ειπαν οτι δεν το ηξεραν οτι ηταν δουλεμενο απλα οτι ειχε ανοιχτει για να το δειξουν σε αλλο πελατη.το θεμα ειναι οτι δεν εχω το super σε επιδισεις και mini σε διαστασεις κινιτο.

το κρατησα 3 μερες και το ερωτευτηκα,αλλα με ολη αυτη την ιστορια ξενερωσα.

 

Μην το βάζεις κάτω... είναι άπαιχτο το κινητό... και νομίζω πως η τιμή του είναι αρκετά χαμηλή για τις δυνατότητές του! Α και πες μας το μαγαζί στο οποίο έγινε όλη η "φασαρία".

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μωρέ κι εσύ αφού είδες ότι ήταν συννενοήσιμοι, αν έβλεπες ότι ήταν άρτιο σαν hardware μπορούσες και να το κρατήσεις. Εξάλλου το software του αλλάζει πλήρως.

Είχα πάρει πριν 3 χρόνια σχεδόν ένα V902 το οποίο ήταν δείγμα και χρησιμοποιημένο (ούτε κι εγώ ήξερα πώς και γιατί) και λειτουργεί ακόμα χωρίς κανένα πρόβλημα... :ninja: Τα ίδια μου είχαν πει τότε κι εμένα (θα αργήσουμε να φέρουμε κ.τ.λ.). :X

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μωρέ κι εσύ αφού είδες ότι ήταν συννενοήσιμοι, αν έβλεπες ότι ήταν άρτιο σαν hardware μπορούσες και να το κρατήσεις. Εξάλλου το software του αλλάζει πλήρως.

Είχα πάρει πριν 3 χρόνια σχεδόν ένα V902 το οποίο ήταν δείγμα και χρησιμοποιημένο (ούτε κι εγώ ήξερα πώς και γιατί) και λειτουργεί ακόμα χωρίς κανένα πρόβλημα... :ninja: Τα ίδια μου είχαν πει τότε κι εμένα (θα αργήσουμε να φέρουμε κ.τ.λ.). :X

 

Δεν έχεις κι άδικο μ' αυτό που λες όμως σε καμία περίπτωση δεν ξέρεις αν ο οποιοσδήποτε κακόβουλα σκεπτόμενος άνθρωπος δεν εγκατέστησε οποιοδήποτε μη ανιχνεύσιμο λογισμικό παρακολούθησης στη συσκευή...

Για σκέψου κι αυτό. Και βέβαια σε ένα μαγαζί κινητής τηλεφωνίας με ανθρώπους ειδικούς σε τέτοια θέματα δεν είναι και κάτι τόσο δύσκολο. Γιατί να κρατήσεις κάτι το οποίο για οποιονδήποτε λόγο θεωρείται μεταχειρισμένο. Και για να το θέσουμε σε άλλη βάση... όταν έρχεται ένα καινούριο μοντέλο αυτοκινήτου σε μια αντιπροσωπεία ένα συγκεκριμένο αυτοκίνητο το κρατάει η αντιπροσωπεία για δοκιμή για κάποιον καιρό και είναι αυτό με το οποίο κάνουν testdrive οι υποψήφιοι αγοραστές. Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο όταν έρθει η ώρα να πουληθεί δεν του βάζουν ξανά τα νάυλον στις θέσεις και το γυαλίζουν για να φαίνεται καινούριο αλλά το πουλάνε σε μία τιμή αρκετά πιο φθηνή απ' την αρχική του παρεμφερή με ένα μεταχειρισμένο! Για ποιόν λόγο λοιπόν και ο συγκεκριμένος χρήστης να μην ζητήσει το ίδιο...?

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειχε φοτο απο το 2007...

οποτε ηταν στην πριζα σχεδον ενα χρονο ποσο θα αντεχε η καημενη η μπαταρια?

οσο για το μαγαζι δεν υπαρχει λογος αφου ελληξε το θεμα

ειναι μεγαλη αλυσιδα και τωρα τελευταια εχει γινει και φρανσα'ι'ζ

 

παντως με εχει μαγεψει σε λιγο καιρο που θα το ξεχασω θα το παρω,δεν μου γλυτωνει!

αν και σαν κινητο (για απλη χρηση)δεν πρεπει να βολευει λοιπουν μικροπραγματα αλλα υπαρχουν σε ολα τα κινητα οπωσ μετρητη κλησεων ή πιο γρηγορη προσβαση στο αρχειο κλησεων μπορει να κανω λαθος αλλα αυτη την εντυπωση πηρα απο υην μικρη επαφη μας

ελπιζω να μην καταργηθει συντομα γιατι μετα θα το παρω υποχρεωτικα used ...

εχετε ακουσει τιποτα?ποτε σταματαει??

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μωρέ κι εσύ αφού είδες ότι ήταν συννενοήσιμοι, αν έβλεπες ότι ήταν άρτιο σαν hardware μπορούσες και να το κρατήσεις. Εξάλλου το software του αλλάζει πλήρως.

Είχα πάρει πριν 3 χρόνια σχεδόν ένα V902 το οποίο ήταν δείγμα και χρησιμοποιημένο (ούτε κι εγώ ήξερα πώς και γιατί) και λειτουργεί ακόμα χωρίς κανένα πρόβλημα... :ninja: Τα ίδια μου είχαν πει τότε κι εμένα (θα αργήσουμε να φέρουμε κ.τ.λ.). :X

 

Kαταρχήν γεια σας!

 

Είμαι καινούριο μέλος, και κάτοχος του Ν2 εδώ και 7 μερες περίπου.

 

Και μένα το κινητό μου αποδειχτηκε πως ήταν ανοιγμένο και χρησιμοποιημένο

στην έκθεση του μαγαζιού, στην αρχή δεν το κατάλαβα... μάλιστα όταν

πήγα να το πάρω θυμάμαι ότι ο πωλητής έβγαλε το αυτοκολητάκι

απ τους πόλους της μπαταρίας, αλλά αργότερα διαπίστωσα ότι

το μαύρο 'πουγκί' είχε λίγη σκόνη, κ τα ακουστικα επίσης. Επιπλέον

όταν το πήρα σπίτι διαπίστωσα ότι έλειπε το usb καλώδιο:blink:

αλλά ευτυχώς την επόμενη μέρα μου δωσαν καλώδιο από άλλο

κατάστημα της αλυσίδας του Γερμανού...

 

Τεσπα είχε κ 3 μηνύματα μέσα από ενεργοποίηση κοσμοκαρτας

και φωτο με ημερομηνίες 29/2, 13/3, και 3 φωτο απο 12/4....

 

Παρόλα αυτά το κινητό ήταν ΟΚ, και η μπαταρία κρατάει προς

το παρόν 4+ μέρες, και αυτό το γεγονός κάπως με ησυχάζει

ότι δεν πρεπει να ναι πολυ-χρησιμοποιημένο :mad:

Στο Γερμανό του mall που χα παει, είχαν το κινητό απενεργοποιημένο

στην έκθεση, σε άλλες εκθέσεις ξέρει κανείς αν είχαν το κινητό να

δουλεύει συνέχεια?

 

Είχα επιλέξει το συγκεκριμένο μαγαζί, επειδή έπεφτε σχετικά κοντά

και επειδή πριν 4 χρόνια είχα πάρει κινητό από κει, που δουλέυει

ακόμη κ είχα μείνει ευχαριστημένος.

 

Δυστυχώς με απογοήτευσε τώρα το συγκεκριμένο μαγαζί

και εννοείται δεν θα το ξαναπροτιμήσω και θα το θάψω :D

είναι ο Γερμανός επι της Υμηττού απέναντι απ τα goody's

στο Παγκρατι :rolleyes:

 

Φιλική συμβουλή, να επιλέγετε τα ΜΕΓΑΛΑ μαγαζιά/υποκαταστήματα

που στανταρ έχουν μεγαλύτερο στοκ, και μπορείς να βρεις καλύτερες

τιμές, κυριώς σε μεγάλες/ακριβές ηλεκτρικές συσκευές.

 

Τεσπα αρχικά είχε το 2,1,330 κατι firmware

και χτες του πέρασα επιτυχώς το τελευταίο που τελειώνει σε 5,

και το βρίσκω πολύ πιο ωραίο σε σχέση με τα ξερά βελακια που

χε το προηγούμενο.

 

Επίσης πέρασα επιτυχως και μερικα themes

αλλά δεν μπόρεσα να βάλω Mp3 με την πρώτη,

μετά από κανα δυο απενεργοποιήσεις, εμφάνισε

τα mp3 Που χα βάλει στα ringtones και στο music.

 

Ελπίζω να ειναι απροβλημάτιστη η χρήση του, παρόλο που χει

κάποιο παρελθόν και να το ευχαριστηθώ

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο γερμανο το πηρα αλλα σε αλλη περιοχη.

και επισεις ειχα τα ιδια sms και ενα απο εναν διαγωνησμο και φοτο απο 2007.

δεν ηθελα να το ρισκαρω θα το παραγγηλω απο αλλο καταστημα και θα απαιτησω να ειναι κλειστο το κουτι του.

σου ευχομαι να μην παθει τιποτα αλλα και παλι σε καλθπτει η εγγυηση.

το κινητο ειναι φοβερο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούριο μέλος, και κάτοχος του Ν2 εδώ και 7 μερες περίπου. Και μένα το κινητό μου αποδειχτηκε πως ήταν ανοιγμένο και χρησιμοποιημένο στην έκθεση του μαγαζιού, στην αρχή δεν το κατάλαβα... μάλιστα όταν πήγα να το πάρω θυμάμαι ότι ο πωλητής έβγαλε το αυτοκολητάκι

απ τους πόλους της μπαταρίας, αλλά αργότερα διαπίστωσα ότι

το μαύρο 'πουγκί' είχε λίγη σκόνη, κ τα ακουστικα επίσης. Επιπλέον

όταν το πήρα σπίτι διαπίστωσα ότι έλειπε το usb καλώδιο:blink:

αλλά ευτυχώς την επόμενη μέρα μου δωσαν καλώδιο από άλλο

κατάστημα της αλυσίδας του Γερμανού...

 

Καλωσόρισες στην παρέα μας... εύχομαι κι εγώ να έχεις μια απροβλημάτιστη χρήση του κινητού γιατί έχει τις προδιαγραφές με την τελευταία έκδοση να σου δώσει μια τέτοια χρήση. Νομίζω πως έκανες καλά και τους ζήτησες το καλώδιο USB και που μας αναφέρεις από ποιό κατάστημα το πήρες για να ξέρουμε! Και στην ερώτησή σου... ναι, έχω δει καταστήματα του Γερμανού συγκεκριμένα να έχουν το κινητό "24 ώρες" ανοιχτό για το κοινό και όταν ξεφορτίζει να το ξαναγεμίζουν. Καλή συνέχεια και να εκμεταλευτείς στο έπακρο τις δυνατότητες του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από το Γερμανό το πήρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. :) Ήταν πλήρως αχρησιμοποίητο με την έκδοση 2.1.552.4 μέσα! :D

 

Βέβαια από αυτά που διαβάζω προβληματίζομαι γιατί εμένα η μπαταρία μου ζήτημα είναι αν θα μου κρατήσει για μια μέρα υπό φυσιολογική χρήση!!! :cry: Θέλει φόρτιση κάθε μέρα... Κι εδώ διαβάζω για 4 μέρες!!!

Ίσως να φταίει και που της άλλαξα τα φώτα σύνδεσε-αποσύνδεσε στη USB κατά τις εγκαταστάσεις... :( Δεν ξέρω... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εδώ ένα φόρουμ όπου μπορείτε (αν ξέρετε Αγγλικά) να γράψετε τι θα θέλατε να έχει η επόμενη έκδοση λογισμικού για το Neonode N2. Δεν ξέρω αν κάποιος στη συνέχεια θα δώσει αυτή την λίστα επίσημα στην Neonode όμως είναι μια καλή αρχή για διάλογο για το τι θέλουμε να έχει το κινητό μας... όσοι θέλετε λοιπόν μπείτε και γράψτε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...