Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω μες το καλοκαίρι να είναι έτοιμο το γραφείο μου... Εκεί να δείτε βιτρίνα, την έχω άχτι από την αρχή της συλλογής! :)

 

Αυτή η διεύθυνση "Bienvenue dans ma réalité" είναθ σωστή για να σε επισκεφτούμε.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45402[/ATTACH] Αρχισα να διαβαζω το νημα και πορωθηκα τοσο που σηκωθηκα απο το κρεβατι και ξεθαψα μερικα παλια κινητα.τις επομενες μερες θα επανελθω με περισσοτερα νοκια κινητα αλκα και αλλες φιρμες.
Link to comment
Share on other sites

Αρχισα να διαβαζω το νημα και πορωθηκα τοσο που σηκωθηκα απο το κρεβατι και ξεθαψα μερικα παλια κινητα.τις επομενες μερες θα επανελθω με περισσοτερα νοκια κινητα αλκα και αλλες φιρμες.

 

Να σου στείλω μια διεύθυνση για να μου στείλεις τα Nokia, Sony Ericsson και το Alcatel; :p Υπέροχα κομμάτια!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Να σου στείλω μια διεύθυνση για να μου στείλεις τα Nokia, Sony Ericsson και το Alcatel; :p Υπέροχα κομμάτια!

 

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.ειναι οντως υπεροχα.εχω και πολλα αλλα ακομα που μολις βρω χρονο θα τα ψαξω.σιγουρα ακομα ενα νοκια 8800 και 2 ακομα 8910 .επισης απο αλλες μαρκες καμια 25αρια κινητα.καποια απο αυτα πολυ σπανια.Ο πατερας μου ειχε κολλημα με τα κινητα σαν ηλεκτρονικος μηχανικος και ολο επαιρνε καινουργια και τα αλλα τα εβαζε στο συρταρι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ένα ξεχασμένο 7650! Θα κοιτάξω αύριο αν κάνει ο φορτιστής από ένα παλιό 3100 που έχω μήπως καταφέρω και το ανοίξω!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ lumia 625 & έχω ένα 1616-2 και έχω ανάγκη για δεύτερο νούμερο.Πως γίνεται να περάσω τον κατάλογο μου;:) Στο 1616 φυσικά. Το σωστό είναι να πάω στο 630 άλλα η μετάβαση θα γίνει σε 2 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ lumia 625 & έχω ένα 1616-2 και έχω ανάγκη για δεύτερο νούμερο.Πως γίνεται να περάσω τον κατάλογο μου;:) Στο 1616 φυσικά. Το σωστό είναι να πάω στο 630 άλλα η μετάβαση θα γίνει σε 2 μήνες.

 

USB για σύνδεση με υπολογιστή έχει ; Αν όχι, πέρνα τες με bluetooth (αν έχει).

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από όλα αυτά τα πράγματα του διαβόλου. Μόνο χειροκίνητα; Ή να παίζει και Γερμανός μεταφορά επάφών;
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από όλα αυτά τα πράγματα του διαβόλου. Μόνο χειροκίνητα; Ή να παίζει και Γερμανός μεταφορά επάφών;

 

Τι να σου πω.. αν θες κάνε τον μπακαλίστικο τρόπο που περνάς τις επαφές στη sim και σου κόβει το όνομα στη μέση. Δοκίμασε να πας γερμανό αν μπορέσουν να κάνουν κάτι.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Και εγώ αγαπώ τα ΝΟΚΙΑ.

Έχω ένα ΝΟΚΙΑ 3210, το οποίο είναι Α-Ν-Θ-Ε-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο!!!

Το πέταξε ένας φίλος μου στην μπασκέτα, έβαλε τρίποντο μετά έπεξε και ποδόσφαιρο με αυτό (αντι της μπάλας) και δουλευεί ακόμη!!! Πραγματικά, αυτό το κινητό είναι Α-Θ-Α-Ν-Α-Τ-Ο. Το μόνο που έχω αλλάξει είναι η μπαταρία, αλλά λογικό είναι

Έχω επίσης ένα ΝΟΚΙΑ 3100 RH-19.

Το χρησιμοποιώ ως κανονικό έπειτα από τα επεισόδια με το άλλο, αλλά είναι και αυτό υπέροχο.

ΝΟΚΙΑ 3210 FOREVER!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Και εγώ αγαπώ τα ΝΟΚΙΑ.

Έχω ένα ΝΟΚΙΑ 3210, το οποίο είναι Α-Ν-Θ-Ε-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο!!!

Το πέταξε ένας φίλος μου στην μπασκέτα, έβαλε τρίποντο μετά έπεξε και ποδόσφαιρο με αυτό (αντι της μπάλας) και δουλευεί ακόμη!!! Πραγματικά, αυτό το κινητό είναι Α-Θ-Α-Ν-Α-Τ-Ο. Το μόνο που έχω αλλάξει είναι η μπαταρία, αλλά λογικό είναι

Έχω επίσης ένα ΝΟΚΙΑ 3100 RH-19.

Το χρησιμοποιώ ως κανονικό έπειτα από τα επεισόδια με το άλλο, αλλά είναι και αυτό υπέροχο.

ΝΟΚΙΑ 3210 FOREVER!

 

Βέβαια, καλό είναι να του συμπεριφέρεσαι λίγο πιο νορμάλ, γιατί δεν θα βρίσκεις και ανταλλακτικά μετά...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη ενα βιντεο το n-gage μου βγηκε για φωτογραφηση, οποτε ειπα να βαλω την φωτογραφια και εδω:p

q9dd1DFl.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικοτατο ειναι. Και οπως βλεπεις με τις ζελατινες. Η οθονη φαινεται ετσι λογω χαμηλης φωτεινοτητας και χαμηλου contrast φανταζομαι.

Απο πισω ειναι και το παλιο housing, κομπλε :p

 

@theProdigy :D

Edited by Enema
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι να υπηρχαν screensaver που να καλυπταν ολη την οθονη στα series60 κινητα, για αυτο το ειπα. Και ειδα και αυτα τα γραματα "admin και κιζεζικα"..

 

Φαση εχει να κυκλοφορεις με αυτο εξω να ψαρωνει η νεολαια που δεν τα εζησε αυτα τα κινητα..

Βασικα θα ηθελα να δω την αντιδραση κοριτσιων..

Θα εντυπωσιαζονταν, η θα εκραζαν η θα μας λυποντουσαν;.. :O

Link to comment
Share on other sites

Αν το βλέπανε σε στιγμή που απαντάει σε κλήση πάντως θα γελούσαν σίγουρα :lol:

Εγώ δεν μπορώ να βρω το δικό μου δυστυχώς. Μόνο τα δύο παιχνιδάκια που είχα βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι να υπηρχαν screensaver που να καλυπταν ολη την οθονη στα series60 κινητα, για αυτο το ειπα. Και ειδα και αυτα τα γραματα "admin και κιζεζικα"..

 

Φαση εχει να κυκλοφορεις με αυτο εξω να ψαρωνει η νεολαια που δεν τα εζησε αυτα τα κινητα..

Βασικα θα ηθελα να δω την αντιδραση κοριτσιων..

Θα εντυπωσιαζονταν, η θα εκραζαν η θα μας λυποντουσαν;.. :O

 

Δεν ειναι screensaver, ειναι φωτο με αναλυση 176*208 (native) σε 100% zoom :) Γι'αυτο δεν φαινεται τιποτα αλλο.

 

Το δικο μου παντως δεν το κυκλοφορω, ζει χαρουμενο μεσα σε bubblewrap μην μας παθει τιποτα :p Μεχρι να βρω γνησια ανταλλακτικα εψαχνα χρονια.

 

Η νεολαια λογικα θα μας εκραζε :p

 

 

Αν το βλέπανε σε στιγμή που απαντάει σε κλήση πάντως θα γελούσαν σίγουρα :lol:

Εγώ δεν μπορώ να βρω το δικό μου δυστυχώς. Μόνο τα δύο παιχνιδάκια που είχα βρήκα.

http://mobhappy.com/blog1/wp-content/uploads/2009/10/ngage.jpg

:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μικρή αλλά λατρεμένη :p

https://www.dropbox.com/s/gzt8rs4kcrzh0r0/2014-06-24%2017.23.59.jpg

Το.6510 το 7610 και το.6600 τα απέκτησα τις τελευταίες μέρες!!!το πως ένιωσα δεν περιγράφεται :D :D

Το λατρεμένο ν95 το μαυρουλι θέλω ακόμα και το 8850 !!εάν κάποιος γνωρίζει που θα μπορούσα να τα βρω ας μου πει :)

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι screensaver, ειναι φωτο με αναλυση 176*208 (native) σε 100% zoom :) Γι'αυτο δεν φαινεται τιποτα αλλο.

 

Το δικο μου παντως δεν το κυκλοφορω, ζει χαρουμενο μεσα σε bubblewrap μην μας παθει τιποτα :p Μεχρι να βρω γνησια ανταλλακτικα εψαχνα χρονια.

 

Η νεολαια λογικα θα μας εκραζε :p

 

 

 

http://mobhappy.com/blog1/wp-content/uploads/2009/10/ngage.jpg

:lol:

Το ονοματάκι σου; :p

 

Το είχαμε το 7610, πρώτα η αδερφή μου και μετά εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Το Ν95 8Gb μετάνιωσα που το έδωσα...

 

Πω, για μια στιγμη διαβασα Ν91 και τρομαξα....

 

Το ονοματάκι σου; :p

 

Το είχαμε το 7610, πρώτα η αδερφή μου και μετά εγώ!

 

Νικος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πω, για μια στιγμη διαβασα Ν91 και τρομαξα....

 

 

 

Νικος!

Μήπως είναι Γιώργος;;

 

Εγώ βρήκα τοοοο....

http://www.jamesbondlifestyle.com/sites/default/files/styles/fancybox_popup/public/images/product/bg005-sony-ericsson-t68i.jpg?itok=4ktSY6KB

και είναι και σε καλούτσικη κατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...