Jump to content

GPS: Πλοήγηση στο αυτοκίνητο (PNAs)


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 626
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η εγχώρια δεν έχει φτιάξει το Destinator από όσο ξέρω. Απλά το υποστηρίζει με ελληνική χαρτογράφηση.

 

http://www.destinatoreurope.com

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης έχουν και άλλες εταιρίες χαρτογράφηση όπως η teleatlas και η navteq αλλά όπως οι περισσότεροι λένε δεν είναι σαν της NGi.
Link to comment
Share on other sites

Αν του αρεσουν πηγες που κρυβουν την οθονη, και που οταν βγαινει φαινεται να μην πω σαν τι :p ,τοτε ναι ειναι μια ολοκληρωμενη λυση!!!

 

Γιατί πως φαίνεται;:p Μια χαρά είναι για μη-μόνιμη λύση,απο την στιγμή που δεν θέλει λύσεις pda και ζητά μεγάλη οθόνη για dvd και navigation τι άλλο έχουμε να του προτείνουμε;Το μόνο που με προβληματίζει είναι οι χάρτες οι Ελληνικοί και κατά πόσο είναι ακριβείς..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πως φαίνεται;:p Μια χαρά είναι για μη-μόνιμη λύση,απο την στιγμή που δεν θέλει λύσεις pda και ζητά μεγάλη οθόνη για dvd και navigation τι άλλο έχουμε να του προτείνουμε;Το μόνο που με προβληματίζει είναι οι χάρτες οι Ελληνικοί και κατά πόσο είναι ακριβείς..

 

Κατ εμε αντιαισθητικο, για να το πω ωραια...

Αλλα γουστα ειναι αυτα...Εγω προσωπικα προτιμω τις σταθερες οθονες!:)

Για τους χαρτες θα σου πουν περισοτερα τα παιδια αφου βλεπω το κατεχουν το θεμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης έχουν και άλλες εταιρίες χαρτογράφηση όπως η teleatlas και η navteq αλλά όπως οι περισσότεροι λένε δεν είναι σαν της NGi.

 

H navteq exei xartes gia Ellada?? Gia poia sistimata/aftokinita? Persi pou eixa steilei email mou eixan pei pws etimazoun xartes gia Ellada mesa sto 2006.

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι τιμές υπάρχουν παιδιά στα In car Navigators? Έχω PPC, έχω Destinator και GPS αλλά ψάχνω για κάτι με λιγότερα καλώδια, βάσεις στήριξης, φορτιστές, βεντούζες στα παράθυρα κλπ...

 

Ψάχνω κάτι που να είναι μια οθόνη (GPS+πρόγραμμα πλοήγησης) μόνο και να θέλει απλά φόρτιση... To πιο φθηνό από πόσο ξεκινάει, και πόσο φθάνει;

 

Έχω κάνει ένα search, αλλά βρίσκω προτάσεις με 1500-2000 ευρώ. Υπάρχει κάτι πιο οικονομικό, εκτός από αυτό που πρότεινε ο Sakis?

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Τι τιμές υπάρχουν παιδιά στα In car Navigators? Έχω PPC, έχω Destinator και GPS αλλά ψάχνω για κάτι με λιγότερα καλώδια, βάσεις στήριξης, φορτιστές, βεντούζες στα παράθυρα κλπ...

 

Ψάχνω κάτι που να είναι μια οθόνη (GPS+πρόγραμμα πλοήγησης) μόνο και να θέλει απλά φόρτιση... To πιο φθηνό από πόσο ξεκινάει, και πόσο φθάνει;

 

Έχω κάνει ένα search, αλλά βρίσκω προτάσεις με 1500-2000 ευρώ. Υπάρχει κάτι πιο οικονομικό, εκτός από αυτό που πρότεινε ο Sakis?

 

Μπορεις να μηνεις με αυτα που εχεις και απλα να "μαζεψεις" - "κρυψεις" ολα τα καλωδια...

PM me for details

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μηνεις με αυτα που εχεις και απλα να "μαζεψεις" - "κρυψεις" ολα τα καλωδια...

PM me for details

 

Συμφωνώ απόλυτα ειδικά μετά από την βάση που αγόρασα για αεραγωγό η οποία είναι άψογη (δεν κουνιέται δεν τρίζει και κάνει και για το Imate Jam μου) μύθε (στην είχα δείξει σε άλλο θέμα) έχω φτιάξει έτσι τα πάντα που δεν φαίνεται τίποτα ούτε με ενοχλούν. :happy:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα ειδικά μετά από την βάση που αγόρασα για αεραγωγό η οποία είναι άψογη (δεν κουνιέται δεν τρίζει και κάνει και για το Imate Jam μου) μύθε (στην είχα δείξει σε άλλο θέμα) έχω φτιάξει έτσι τα πάντα που δεν φαίνεται τίποτα ούτε με ενοχλούν. :happy:

 

 

elteo

 

θελεις να παραθέσεις ξανα την φωτογραφια με την βαση στον αεραγωγο ? να την δω γιατι ενδιαφερομαι για τετοια λυση να δω πως ειναι στο C4

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να το δούμε από κοντά ,διότι όπως τα περισσότερα ,έτσι και η οθόνη των 2 Sony δεν παύει να είναι (ή δείχνει),λίγο μόνο μεγαλύτερη των PDA ,πλέον ότι σαν Sονυ θα είναι και αρκετά ακριβότερo....Το ίδιο αφορά και την χαρτογράφιση και υποστήριξη των Ελληνικών.

Επειδή το Destinator έκανε επιτυχία δεν σημαίνει ότι θάπαξιωθεί σύντομα από άλλες συσκευές

 

-Και μην ξεχνάμε ότι πλέον επίσημα (από το 10/2005) εχουν μπεί και οι αντιπροσωπείες αυτοκινήτων στο "παιχνίδι" με τα εργοστασιακά multimedia Navi και η χαρτογράφιση σίγουρα θα είναι πιό επαγγελματική όταν θα γίνει (ή συμβατή με τις γνωστές εταιρίες χαρτών)

Link to comment
Share on other sites

 

Και σε τι μηχανιματα NAVI παιζουν ?

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχουν οι συσκευές navigator της ALPINE και λοιπών μεγάλων εταιριών εν σχέση με το TiBO και με τα pda; Διοτι ειναι πανάκριβες απ'ότι ξέρω. Για ποιόν λόγο και μάλιστα ενώ δεν έχουν Ελληνική κάλυψη;
Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβά είναι στην Ελλάδα ,διότι δεν πουλάνε,για να πέσουν οι τιμές,λόγω μη χαρτογράφισης (όπως τα περισσότερα ) -Η διαφορα με τα PDA είναι μεγαλύτερη οθόνη ,περισσότερες δυνατότητες + multimedia
Link to comment
Share on other sites

Ego pantos oudepote skeftika na valo GPS kateautou!

Pira to PDA mou, pira kai kereoula GPS kai teleiose to panigiri!

 

Μία από τα ίδια...δεν δίνω τόσα λεφτά για κάτι που δεν μου είναι βασικό και απαραίτητο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Eκτός κι αν έχει all in one όπως το Qtek S100 (I-mate Jam) που είναι και τηλέφωνο με χαμηλό μάλιστα SAR rate 0,41W/Kg ιστού μάζας.

 

(το avatar μου)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το κακο στο PDA ειναι οτι εαν δεν το χρησιμοποιεις (που σημαινει οτι δεν θα το φορτιζεις),χανονται τα δεδομενα του software της πλοηγησης και πρεπει να κανεις παλι εγκατασταση.

 

Ποιος στο ειπε αυτο? Μπορει να γινονταν με συσκευες 2003 SE, αλλα στα WM5 αυτο δεν συμβαινει. Εαν δε εχει το προγραμα ποληγησης στην SD, εισαι 100% σιγουρος οτι δεν προκειται να χασει τιποτα και ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...