Jump to content

[Επίσημο] Samsung SGH-i600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει καταφερει κανεις να στελνει μηνυματα με 160 χαρακτηρες αντι των 70?Υπαρχει τροπος?

 

Μα καλα η ιδια η Samsung αντι να βαλει επεξεργαστη samsung εβαλε OMAP?Παραλογο μου φαινεται,αλλα αφου οπως λεγεται δουλευει σφαιρα δε μου πεφτει λογος..

Ααα και κατι ακομη δεν δεχεται java???

 

Φιλε jois21 οταν λες βγηκαν τα office τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα εκανε με τον ΟΜΑΡ, εμενα ετσι μου βγαζει 3 μερες, με ιντελ αμφιβαλω αν αθα εβγαζε τοσο.

 

Για το οφις εννοω οτι βγηκαν σπασμενα αυτα που εχουν ενσωματωθει στα 6 και μπορεις να τα περασεις στο κινητο.

 

160 χαρακηρες με προγραμμα μονο, κοιτα στα myfiles...

 

Τζαβα δεν εχω ιδεα, δεν εχω δοκιμασει να βαλω κατι.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο,προφανως για λογους καταναλωσης εγινε αυτο.Κοιταξα στα

 

myfiles και βρηκα κατι αρχειακια για εκδοση 2002-3 τα δοκιμασες και

 

λειτουργουν?Αν μπορεσεις να τεσταρεις καποια στιγμη java θα σου ημουν

 

υποχρεος.

 

Παντως πιστευω πως αυτη τη στιγμη το i600 δε παιζεται αν αναλογιστεις δυνατοτητες-μεγεθος-ποιοτητα κατασκευης-τιμη.Εχω αδικο?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν εχεις.

Για σμσ που στελνω σπανια και ειναι πανω απο 70 χαρ. χρησιμοποιω αυτο που λες, παιζει κανονικοτατα. Επισης σου δινει την επιλογη εκτος απο το ελληνικο πληκτρολογιο (που εχει Τ9) να γραφεις οπως και με κανονικο κινητο με τα κουμπια 1-9.

 

Για τζαβα θελει καποια 3η εφαρμογη για να τρεξει (σιγουρα), οποτε και να μη τρεχει μονο του δε σε νοιαζει.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

jois, ημερομηνία? μάλλον για 26/5. εδώ και μέρες το έγραψαν σε thread πιο πάνω.

Κάτι που είναι πολύ σημαντικό, αν και οι κάτοχοι της εν λόγω συσκευής ίσως προς στιγμήν να είναι λίγοι, είναι ότι δεν έχει νόημα να παραμένει το post του samsung i600 σ' αυτό το σημείο. Πιστέυω πως πρέπει να μπεί εκεί που αναφέρονται όλα τα smartphones.

Επίσης, να πω το εξής, ανεξάρτητα αν υπάρχουν πολλοί χρήστες της συσκευής αυτής, όποιοσδήποτε θεωρεί κάτι σημαντικό να το postαρει.

Τέλος, να ενημερώσω ότι λόγο της landscape οθόνης του δεν ταιριάζουν όλα τα skins των home screens που κυκλοφορούν.

 

Η συσκευή έφτασε στα χέρια μου χθές...Έχοντας καταβολές Nokia :) μου φαίνεται περίεργο το i600. Παντως για το WM6, επικοινώνησα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Samsung και δεν είχαν ιδέα για το αν και πότε θα ξεκινήσει να γίνεται αναβάθμιση. Όσο για το site, δεν υπάρχει πουθενά αναφορά για το συγκεκριμένο θέμα. Μου ξεφεύγει κάτι;

 

ΥΓ: καλά, οι υπενθυμίσεις και το ξυπνητήρι λειτουργούν μόνο αν η συσκευή είναι ON!!!!;;;;;;:mad:

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ποια ειναι η εντυπωση σου mmyron?Ποιο ηταν το προηγουμενο σου κινητο για να καταλαβουμε το μετρο συγκρισης!
Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ...

Η ανταπόκριση του Ο/S μου φάνηκε κάπως αργή...ίσως θέμα αφόρτιστης μπαταρίας;

Το iTech mini clip II duo δεν λειτουργεί τόσο καλά όσο με το Nokia που είχα. Οι συνομιλητές μου μου λένε οτι ακούγομαι "μεταλικά" και "στο βάθος κήπος":)

Το γεγονός οτι για να κλείσεις μια εφαρμογή πρέπει να το κάνεις μέσω του task manager....θέμα έλλειψης touch screen;

Το θέμα με το ξυπνητήρι το ανέφερα στο αρχικό post....

 

 

Ισως για κάποιον χρήστη με εμπειρία στα smartphones (και δή σ' αυτά με WM) να φαίνονται ψηλά γράμματα αλλά για εναν newφη σαν εμένα είναι "περίεργα".

 

Για αρχή αυτά.... Ψάχνοντας και ανακαλύπτοντας θα επιστρέψω με νεότερα...

 

Όσο για το προηγούμενο τηλέφωνο μου.... ούτε καν symbian δεν ήταν. Μιλάω για το 6233. Αξιοπρεπέστατη συσκευή...

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανε με τον ΟΜΑΡ, εμενα ετσι μου βγαζει 3 μερες, με ιντελ αμφιβαλω αν αθα εβγαζε τοσο.

 

Για το οφις εννοω οτι βγηκαν σπασμενα αυτα που εχουν ενσωματωθει στα 6 και μπορεις να τα περασεις στο κινητο.

 

160 χαρακηρες με προγραμμα μονο, κοιτα στα myfiles...

 

Τζαβα δεν εχω ιδεα, δεν εχω δοκιμασει να βαλω κατι.

Ποιο Software από όλα είναι το κατάλληλο? Το interkey δεν εγκαθίσταται καν.

 

 

Υπάρχει κανένα link για Office?

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/software/file-285.html

 

εδω ειναι το προγραμμα των ελληνικων σμσ

το ιντερκι επισης μου δουλευει κανονικα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=172431

 

εδω για τα οφις06

 

@agekalp

σχετκα με τα οσα γραφτηκαν παραπανω:

ειναι λογικο να φαινεται πιο αργο απο το 6233 αφου το 2ο ειναι Σ40!

για το ξυπνητηρι δεν γνωριζω, το εχω μονιμα ον το κινητο

τον τασκ μανατζερ εγω τον εχω βαλει στο πλαινο πληκτρο και οταν χρειαστει να κλησω κατι απλα τον ανοιγω και υστερα στοπ, ετσι γινεται σε ολα τα σμαρτφοουν-δεν ειναι αρνητικο αυτο.

Α,και ο ηχος του ακουστικου ειναι καλυτερος απο τα νοκια ΣΙΓΟΥΡΑ.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το office το εσβησαν απο rapidshare.ποσο ειναι σε μεγεθος?Ωστε αν το χρειαστω να με βοηθησεις μεσω e-mail...αν μπορεις φυσικα!!!

Για τασκ μανατζερ το ξερω πως σε ολα τα wm ειναι αυτη η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

 

@agekalp

σχετκα με τα οσα γραφτηκαν παραπανω:

ειναι λογικο να φαινεται πιο αργο απο το 6233 αφου το 2ο ειναι Σ40!

για το ξυπνητηρι δεν γνωριζω, το εχω μονιμα ον το κινητο

τον τασκ μανατζερ εγω τον εχω βαλει στο πλαινο πληκτρο και οταν χρειαστει να κλησω κατι απλα τον ανοιγω και υστερα στοπ, ετσι γινεται σε ολα τα σμαρτφοουν-δεν ειναι αρνητικο αυτο.

Α,και ο ηχος του ακουστικου ειναι καλυτερος απο τα νοκια ΣΙΓΟΥΡΑ.

 

Γι' αυτό δεν κάνω λόγω για σύγκριση...

Εφ' όσον αυτή η ταχύτητα είναι νορμάλ σαφώς και είναι αποδεκτή. Εξάλλου, απο πλευράς δυνατοτήτων άλλο s40 και άλλο WM5. Δεν είμαι αχάριστος:) .

Το αυτό ισχύει και για το θέμα task manager. Και φυσικά θα δοκιμάσω το πλαϊνό πλήκτρο (είπαμε περί εμπειρίας...)

Σαφώς και θα δοκιμάσω το office του WM6 και ελπίζω να σου δίνει την δυνατότητα για edit.

Τώρα για τον ήχο.... αναφέρθηκα στο ΒΤ dongle που έχω και όχι στο ηχείο της συσκευής.

 

Και κλείνοντας.... Πολύ ζόρι θέλει για να βγάλεις το καπάκι της πίσω πλευράς ή εγώ είμαι εντελώς αδύναμος και αδέξιος

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το office το εσβησαν απο rapidshare.ποσο ειναι σε μεγεθος?Ωστε αν το χρειαστω να με βοηθησεις μεσω e-mail...αν μπορεις φυσικα!!!

 

Για δοκίμασε εδώ :ninja: :ninja: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/software/file-285.html

 

εδω ειναι το προγραμμα των ελληνικων σμσ

το ιντερκι επισης μου δουλευει κανονικα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=172431

 

εδω για τα οφις06

 

@agekalp

σχετκα με τα οσα γραφτηκαν παραπανω:

ειναι λογικο να φαινεται πιο αργο απο το 6233 αφου το 2ο ειναι Σ40!

για το ξυπνητηρι δεν γνωριζω, το εχω μονιμα ον το κινητο

τον τασκ μανατζερ εγω τον εχω βαλει στο πλαινο πληκτρο και οταν χρειαστει να κλησω κατι απλα τον ανοιγω και υστερα στοπ, ετσι γινεται σε ολα τα σμαρτφοουν-δεν ειναι αρνητικο αυτο.

Α,και ο ηχος του ακουστικου ειναι καλυτερος απο τα νοκια ΣΙΓΟΥΡΑ.

 

Ποια ver του interkey έχεις βάλει? Οι καινούργιες δεν εγκαθίστανται, λέγοντας ότι δεν προορίζονται για αυτή τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Έχει κανείς xρησιμοποιήσει WiFi? Αν ναι πως?

Σε εμένα βρίσκει το δίκτυο αλλά ή θα μείνει στο "Σύνδεση σε Εξέλιξη" ή θα εμφανίσει "Διαθέσιμο" αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ (ο explorer μιλάει για ρυθμίσεις που δεν μπορώ να εντοπίσω)

επιπλέον, κανένα καλό πρόγραμμα antivirus ξέρει να προτείνει κανείς?

 

Εγκατέστησα το Office για WM6. Καλό δείχνει....

 

Στο gsmarena κάποιος αναφέρει διαθεσιμότητα του upgrade σε WM6 μέχρι το τέλους του Ιουνίου.... είδωμεν...

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιω ιντερκι, αλλα αυτο που ειχα βαλει ειναι αυτο που δινει το μαιφον.

 

Στο wifi απλα βρησκεις το δικτυο και πατας συνδεση. (κουμπι τερματισμου μια φορα, 2η επιλογη)

 

Το οφις φυσικα εχει επιλογη εντιτ.

 

Αντιβαιρους ΔΕΝ χρειαζεσαι σε καμια περιπτωση.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Στο wifi απλα βρησκεις το δικτυο και πατας συνδεση. (κουμπι τερματισμου μια φορα, 2η επιλογη)

 

Το οφις φυσικα εχει επιλογη εντιτ.

 

Αντιβαιρους ΔΕΝ χρειαζεσαι σε καμια περιπτωση.

 

στο wifi μάλλον δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Σε δύο δίκτυα (γραφείο και σπίτι) και με όλες τις ρυθμίσεις ταυτόσημες με του router, και ενώ βλέπει το δίκτυο δεν συνδέεται "Σύνδεση σε Εξέλιξη"

 

Δλδ, αν μπεις internet μέσω wifi και κατεβάσεις κανένα .exe με ιό δεν τρέχει τίποτα?

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αρχειο που θα πειραξει το λειτουργικο.

Ακομα και ο ιος για πισι ειναι σχεδιασμενος για πισι.

Να ξερεις οτι αλλο το .εχε του κινητου αλλο του πισι.Κανενα δε μπορει να τρεξει του αλλου.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

οκ... αλλα το wifi παρολα αυτά...
Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την μέρα μου προσπαθώντας να κάνω το wifi να συνδεθεί. Τζίφος. Κάποια στιγμή, απελπισμένος, πήγα σε ενα γνωστό που έχει μαγαζί με κινητά και δοκιμάζοντας αυτός βρήκε ένα δίκτυο που ήταν "ξέφραγο" και κατάφερε να συνδεθεί αλλά όχι να μπεί internet!

Πίσω στο σπίτι άρχισα να πειράζω τις ρυθμίσεις του router (USR9108), κατάφερα ακόμα να βρώ και την mac address του κινητού και ρύθμησα το router να επιτρέπει στη συγκεκριμένη mac να συνδέεται αλλά πάλι τζίφος!

Συμπερασματικά, ή πρέπει το δίκτυο να είναι "μπάτε σκύλοι" για να μπορέσεις να μπείς, ή εγώ πρέπει να παραιτηθώ από IT Manager και να βγάλω άδεια μικροπωλητή για λαϊκές!!!

Πάντως σε σχετικά fora του εξωτερικού, χαίρει μεγάλης εκτίμησης αυτή η συσκευή.

Από το εδώ forum το έχει κανένας άλλος ή μόνο εγώ;

Και σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος μπορεί παρακαλώ πολύ να δώσει καμιά ιδέα- βοήθεια πρίν μου πέσει και το μούσι; (τα μαλλιά τα ξυρίζω οπότε...):) :mad: :O :worry:

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο τρομερα τα πραγματα με το wifi.

Ουτε mac adresses χρεαιαζεται ουτε τιποτα, αν ειναι δυνατον!

 

Απλα το μονο που πρεπει να προσεξεις σε κλειδωμενο δισκτυο ειναι στις ρυθμισεις της συνδεσης να εχεις ιδιο τυπο ασφαλειας με αυτον που εχεις και στο ρουτερ σου, εμενα εχει πχ. WPA-PSK.

Αν το φτιαξεις αυτο μαζι με τον σωστο κωδικο μπαινει παντου.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Στο router εχω τα εξής:

 

wpa2 + wpa-psk

TKIP+AES

mac filtering

 

δοκίμασα αλλαγές και συνδιασμούς αλλά τίποτα...

στο i600 η ρύθμιση για τον τύπο συνδεσης είναι internet ή δίκτυο εργασίας ;

επίσης η τελευταία ρύθμιση που αναφέρει το 802.x πρέπει να είναι checked ή όχι (στο router δεν είναι επιλεγμένο το 802.x)

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα τι ειναι το τελευταιο, το αλλο παντως ειναι ιντερνετ.

 

Το μονο που μπορει να φταιει και βρηκα εγω ειναι το εξης:

 

πηγαινε ρυθμισεις>συνδεσεις>πατα μενου>για προχωρ.

 

Και βαλε την 1η κ 3η επιλογη αυτοματο.

 

Ξαναδοκιμασε...

 

Για να καταλαβεις οτι συνδεθηκε στο ρουτερ θα βγαλει μια κεραια με στρογγυλο πανω μερος (δε μπορω να ο πω αλλιως) διπλα στο μετρητη σηματος.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για τις επιλογές που αναφέρεις, είναι και οι τρεις στο "Αυτόματο"

 

Προσπαθώντας να συνδεθεί, στο client list του router μου εμφανίζει την mac του i600 σαν associated αλλά όχι σαν authorized και στην συσκευή παραμένει το "Σύνδεση σε εξέλιξη" και μετά από λίγο μου εμφανίζει το δίκτυο ώς μή διαθέσιμο! (Μέχρι να πατήσω κάποιο κουμπί οπότε εμφανίζεται ξανά το "Σύνδεση....")

Στο δε router άλλαξα και ρυθμίσεις:

WPA2-PSK

AES

και ενα psw χωρίς ειδικούς χαρακτήρες. Επίσης απενεργοποίησα και το mac filtering.

Από την μία αρχίζω να πιστεύω οτι η συσκευή έχει πρόβλημα αλλά από την άλλη πώς έκανε connect στο άσχετο δίκτυο;

Το ποιό γελοίο είναι πως και από την υποστήριξη της samsung δεν είχαν ιδέα (παίξτε με τις ρυθμίσεις μου είπαν) χθες που τους τ/φ απο το γραφείο.

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...