Jump to content

[Επίσημο] Samsung SGH-i600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oxi den exei.

 

Yparxei kai allos tropos na pairneis email, xwris periorismo na einai pop3, ta 20MB kai fisika me taxythta 3G.

Vevaia edw kalo einai na exeis Wind, alliws de gnwrizw kata poso symferei.

 

Grafesai se mia online ipiresia pou prowthei opoiodipote logariasmo email exeis se afton pou tha ftia3eis esy sto site. Fisika tha apothikevodai kai ta original email. Sto site loipon exei rithmiseis gia wm mobiles, kai stin ousia kanei asirmata sync mesw 3G kai erxodai ta mail soy.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oxi den exei.

 

Yparxei kai allos tropos na pairneis email, xwris periorismo na einai pop3, ta 20MB kai fisika me taxythta 3G.

Vevaia edw kalo einai na exeis Wind, alliws de gnwrizw kata poso symferei.

 

Grafesai se mia online ipiresia pou prowthei opoiodipote logariasmo email exeis se afton pou tha ftia3eis esy sto site. Fisika tha apothikevodai kai ta original email. Sto site loipon exei rithmiseis gia wm mobiles, kai stin ousia kanei asirmata sync mesw 3G kai erxodai ta mail soy.

 

...καλα, αν δεν τον ενοχλει το παγιο των 10 ευρω ας κανει τη δουλεια οπως πρεπει και να εχει και το κεφαλι του ησυχο... Αλχημειες με απο εδω και απο δω ειναι λιγο φασιαριοζικες... ;)

:X
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνει την μαμημένη αναβάθμιση η samsung σε wm6 ποτέ?

ξέρει κανείς κάτι?

Μέσα Ιουλίου είμαστε!!!!!!!!!!!!!

Zείτε μεσ' τις φλέβες μας!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω σύντομα... Με τους ρυθμούς που κινείται εδω η Samsung...

Σήμερα τσεκάρησα και την Samsung.de η οποία μάλιστα είχε δώσει και σχετικό link, αλλά τζίφος...

Επιπρόσθετα σήμερα μιλούσα με κάποια γνωστή απο wind και μου έλεγε οτι η εν λόγω εταιρία (samsung) αργεί πάρα πολύ σε θέματα service,

αναβαθμίσεων κλπ. οπότε...

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά λύστε μου μια απορεία...Τόσο καιρό δεν έχω καταφέρει να δω ελληνικό site μέσω του i600.Βλέπω κουτάκια αντί ελληνικών γραμμάτων (σου θυμίζει κάτι jois21;)).Εκτός από μερικές εξαιρέσεις (yahoo.gr, google.gr). Έχω αλλάξει τη ρύθμιση σε unicode UTF8, Greek(ISO), Greek(Windows) - το τελευταίο μετά απο προτροπή της αντιπροσωπείας της samsung- τίποτα δεν δουλεύει. Δοκίμασα copy-paste ελληνικά fonts από τα xp μέσα στo φάκελο fonts του i600, αλλά βλέποντας τις ιδιότητες τους τα εμφανίζει unknown type.

Μέσα στο file conversion settings του activesync, στα fonts αναφέρει μετατροπή από *.fon (windows) σε *.fnt (mobile) ενώ όλα τα fonts στα XP είναι TTF!!!

Έχει κανείς καμία ιδέα; Με την εξυπηρέτηση πελατών της samsung όταν μίλησα μου είπαν να δοκιμάσω την επιλογή Greek(Windows) και εάν δεν πιάσει να το στείλω για service. Επειδή όμως από όσο καταλαβαίνω δεν είναι hardware το πρόβλημα και επειδή δεν υπάρχει ακόμα upgrade για το συγκεκριμένο τηλέφωνο και το σπουδαιότερο, δεν θέλω να μείνω χωρίς τηλέφωνο για κανένα τρίμηνο (εσωτερική πληροφορία από εταιρεία κινητής τηλεφωνίας: το service της samsung έχει τρομερότατες καθυστερήσεις) βοηθήστε εαν γνωρίζετε κάτι ρε παιδιά γιατί προβλέπω να θάβω το i600 σε καμία γλάστρα και να αγοράζω κανένα HTC ή ακόμα καλύτερα κανένα motorola startac!

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε βρε παιδιά...Όλοι άδεια πήρατε; Αλίμονο σε εμάς που θα την βγάλουμε εντός πόλεως..:)
Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

μετά από μια σειρά κινητών της SonyEricsson (p800, k750i, k800i) την οποία φυσικά και δεν εγκαταλείπω (βλ. επερχόμενο k850i), απέκτησα χθες το i600 κυρίως λόγω wifi, μικρού μεγάθους αλλά και γενικότερης ποιότητας της Samsung. Μια απορία έχω όμως... έχω εμπειρία σε pda με windows mobile απλά δεν είχε τύχει ποτέ να χρησιμοποιήσω το activesync. Μετέφερα τις επαφές μου από το Κ800 στο Microsoft Outlook στο pc. Πως στο καλό θα τις "στείλω" στο i600; Απλά με συγχρονισμό; Κάνει πάρα πολύ ώρα και φαίνεται να μην "συγχρονίζει" τίποτα...λογικό; Ευχαριστώ in advance ;)
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις εγκατάσταση το ActiveSync το πρόγραμμα σε καθοδηγεί για τις ρυθμίσεις. Εάν συνδέεται το i600 και "βλέπονται" μεταξύ τους δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα. Αυτό που έχω διαπιστώσει με το ActiveSync είναι οτι "τραβάει " τα περιεχόμενα του φακέλου "Contacts" και όχι των τυχών υποφακέλων αυτού. Δηλαδή εάν εχεις ενα φάκελο πχ "Mybackup" μέσα στον "Contacts" που περιέχει τις επαφές σου πρέπει να τις αντιγράψεις στον "Contacts" για να μπορέσεις να τις συγχρονήσεις. Μήπως ισχύει και στην περίπτωση σου αυτό;
Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια,

2 μερες το εχω το κινητο, και ολα καλα.

Οριστε ενα link για την αναβαθμιση σε WM6, αν δεν το εχετε ηδη προσεξει.

http://www.samsungmobile.com/promotion/i600/index.jsp

Λογικα θα ειμαστε ετοιμοι συντομα...

 

Ρε σεις, κανω κατι λαθος, η το ; και το : ειναι αντιστροφα στο πληκτρολογιο? :confused:

Επισης, ξερει κανεις γιατι τα ringtones αργουν τοσο πολυ να ξεκινησουν να παιζουν?

(και οταν τα παιζω στον media player οι μπαρες του eq "κολλανε")

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις τίποτα λάθος...:) Δεν το είχα προσέξει αλλά τώρα που το ανέφερες...

Πάντος το url για την αναβάθμιση αναφέρει οτι θα είναι ενεργό μέχρι 31/10/08. Εάν μέχρι τότε δεν έχει ενεργοποιηθεί η ελληνική σημαία θα κάνω upgrade στα Ρώσικα!

Σ'εμένα παίζει κανονικά τα αρχεία ήχου. Και μάλιστα σχετικά μεγάλα mp3. Τι να πώ;

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου λεει τετοιες βλακειουλες?

 

Λοιπον , παμε

 

Απο μονα τους τα κινητα windows mobile εχουν ενα τροπο να σου πρωοθουν τα μεηλ αλλα ετσι οπως λες εσυ. Να μπαινεις εσυ και να κανεις μονος σου την προωθηση και σε χρεωνει για τον ογκο η καθε εταιρια.

 

Αν ενεργοποιησεις λοιπον την εκαστοτε υπηρεσια του δικτυου που ανηκεις σου στελνουν κατι ρυθμισεις και κατεβαζεις μια εφαρμογη η οποια τι κανει... Ειναι μονιμα ανοικτη και σου προωθει απο μονη της ΟΛΑ σου τα email με την προυποθεση οτι ο λογαριασμος σου ειναι pop3. Αυτη η υπηρεσια λοιπον ειναι ειτε βλακμπερυ αν εχεις παρει τετοια συσκευη, ειτε "βιστο"

αν η συσκευη σου ειναι της σειρας Ν Νοκια, της σειρας P Ericsson ή με windows mobile . Ολα τα smart phones εν ολιγεις....

 

Εσυ , με το i600 μ ανηκεις στην κατηγορια "βιστο".

Στη Βονταφον χρεωνεσαι 10 Ευρω το μηνα και σου δινει 20 μb χρησης για αποστολη/ληψη email και περιηγηση στο ιντερνετ.

 

Αλλα ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να εχεθις εταιρικη συνδεση για να το ενεργοποιησεις.

Σε οποιοδηποτε προγραμμα και αν εισαι γινεται ενεργοποιηση αμεσα σ 2 μερες εργασιμες το πολυ. Και μετα για ολα σε εξυπηρετει το 1399 που ειναι ισως το καλυτερο support που υπαρχει σε εταιρια κινητης τηλεφωνιας (και αυτο στο λεω με αποδειξεις! )

 

Αυτα. Ελπιζω να βοηθησα

 

Και εγω πουειχα ρωτησει ετσι ειναι. Και μαλιστα το visto ειναι πολυ καλο push email sw. Ασε που στο μελλον αν αποφασισεις να αλλαξεις συσκευη πχ Ρ1, HTC, κλπ τρεχει και εκει ενω με το ΒΒ θα εισαι κολλημενος σε ΒΒ συσκευη.

 

Μια ερωτηση μονον για οσους εχουν Βιστο. Ποσα ΜΒ πιανει στη μνημη?

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ Κ ΕΓΩ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΑΠΟΡΙΕΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!ΚΑΤΑΡΧΑΣ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ VODAFONE ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ TIM ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΙΚΤΥΟ!!ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ .CAB ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΤΑΝ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΣΕ ΑΥΤΟ!
Link to comment
Share on other sites

Πως να το κάνει κανείς; Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα το link για την Ελλάδα.

Πάντως αυτό το " Ο νομός προετοιμάζεται για αυτήν την υπηρεσία" πολύ μου άρεσε!!!

Ούτε καν χώρα δεν μας θεωρούν :)!! Εκτός και αν το country έχει και την έννοια του νομού αλλά και πάλι....

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα να λεμε.

 

Εγω θα το δοκιμασω οταν υπραξει και downgrade εκτος αν εχει τα ιδια προγραμματα μεσα και η 6. Πλεον νομιζω οτι ι600 βγαινει ερχεται με την 6.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα...κατέβασα από της Ισλανδίας το link, όλα τα απαραίτητα αλλά επειδή στην αρχή ζητάει τη version της συσκευής (στην περίπτωση μου ι600XXGC4) αρχίζοντας την διαδικασία μου πετάει "incorrect version" και stop. Καλύτερα εδώ που τα λέμε γιατί δεν εγγυόνται ότι τα τυχόν προγράμματα που είχες πάνω θα δουλεύουν και μετά, και ύστερα αν δεν παίζουν τα Ελληνικά τί γίνεται. Είπα να πειραματιστώ αλλά εφόσον το πείραμα απέτυχε εν τη γεννέση του, λέω να κάτσω φρόνιμα και να περιμένω να ενεργοποιηθεί ο νομός Ελλάδας :)
Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις κι από μένα, καταρχάς είμαι ανάμεσα σ' αυτό και στο P1 της SE.

1. Το ξυπνητήρι χτυπάει όταν το κινητό είναι σβηστό;

2. Η πλοήγηση στο internet βολεύει από τη στιγμή που είναι χωρίς γραφίδα το κινητό;

3. Τα sms υποστηρίζουν 160 χαρακτήρες;

4. Η μπαταρία του πόσες μέρες κρατάει περίπου;

5. Οι φωτογραφίες του πως είναι;

6. βιντεοκλήση έχει κάνει κανείς;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις κι από μένα, καταρχάς είμαι ανάμεσα σ' αυτό και στο P1 της SE.

1. Το ξυπνητήρι χτυπάει όταν το κινητό είναι σβηστό;

2. Η πλοήγηση στο internet βολεύει από τη στιγμή που είναι χωρίς γραφίδα το κινητό;

3. Τα sms υποστηρίζουν 160 χαρακτήρες;

4. Η μπαταρία του πόσες μέρες κρατάει περίπου;

5. Οι φωτογραφίες του πως είναι;

6. βιντεοκλήση έχει κάνει κανείς;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

1)νομιζω ναι αν θυμαμαι καλα

2)βεβαια. Τι σε ενοχλει η γραφιδα ...

3)στα ελληνικα απο οσο θυμαμαι οχι

4)μια μιαμιση με το ζορι αν εισαι σε 3g... και οταν ετοιμαζεται να σβησει κανει κατι απιστευτα εκνευριστικα. Βγαζει το κινητο εκτος λειτουργιας! Σε flight mode! αυτο μου ειχε τσακισει τα νευρα εμενα... Ασε που μολισ βγαλει κοκκινη γραμμη σβηνει και σχεδον αμεσως

5)οι φωτογραφιες για 1.3 αναλυση ειναι θεικες

6)ναι. ολα οκ

:X
Link to comment
Share on other sites

2 μερες θα στις βγαλει σχετικα ευκολα ακομα και με σερφαρισμα, τα αλλα οτι λεει ο μπλιπ.

Σμσ 160 μονο με προγραμμα, ευχριστο παντως.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά... Είμαι νέος εδώ κ μόλις 3-4 μέρες πριν απέκτισα ένα τέτοιο κινητάκι... Μήπως θα μπορούσε να με βοηθήσει κανένας κ να μου πει πως μπορώ να εγκαταστήσω το Office... Το κατέβασα το προγραμματάκι απο ένα site που βρήκα σε αυτό το Topic το έβαλα στο κινητο μου παταω unzip κ δεν κάνει τπτ... Πρέπει να κάνω κάτι άλλο??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά... Είμαι νέος εδώ κ μόλις 3-4 μέρες πριν απέκτισα ένα τέτοιο κινητάκι... Μήπως θα μπορούσε να με βοηθήσει κανένας κ να μου πει πως μπορώ να εγκαταστήσω το Office... Το κατέβασα το προγραμματάκι απο ένα site που βρήκα σε αυτό το Topic το έβαλα στο κινητο μου παταω unzip κ δεν κάνει τπτ... Πρέπει να κάνω κάτι άλλο??

 

Πολυ μεγαλη οθονη εβαλε η Samsung στο κινητο (2.3)

Απορω πως δουλευετε !! :blink:

 

Που τα Windows ακομα και με 2.4 και 2.6 ειναι προβληματικα :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σμαρτφοουν ειναι, οχι ππσ με αφης (γιατι μονο εκει μπορει να αναφερεσαι οταν μιλας για 2,6" και πανω).

 

Γεια σας παιδιά... Είμαι νέος εδώ κ μόλις 3-4 μέρες πριν απέκτισα ένα τέτοιο κινητάκι... Μήπως θα μπορούσε να με βοηθήσει κανένας κ να μου πει πως μπορώ να εγκαταστήσω το Office... Το κατέβασα το προγραμματάκι απο ένα site που βρήκα σε αυτό το Topic το έβαλα στο κινητο μου παταω unzip κ δεν κάνει τπτ... Πρέπει να κάνω κάτι άλλο??

Κοιτα μερικες σελιδες πισω ή καλυτερα διαβασε ολες τις σελιδες απ την αρχη.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μερικες σελιδες πισω ή καλυτερα διαβασε ολες τις σελιδες απ την αρχη.

 

Συγγνώμη, τις διάβασα όλες αλλά δεν το έχω βρει πουθενά το πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση το office στο κινητό μου σε αυτό το Topic...

 

Μήπως δεν είναι εδώ κ είναι κάπου αλλού?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...