Jump to content

[Επίσημο] Samsung SGH-i600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μενα η καλυτερη θηκη που εχω δει ειναι αυτη.Βεβαια ειναι αρκετα τσιμπημενη αλλα ειπα να σας τη παραθεσω.

 

http://www.noreve.com/brand/Samsung/product/Housse_cuir_Samsung_SGH-i600_-_i607_-_Blackjack_Tradition.html

 

πολύ καλή! την παράγγειλα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Σημερα πηρα το κινητο αλλα μπαινω στο skype.com και δεν εχει προγραμμα για i600 ενω παλια που ειχα ξαναμπει το ειχα δει.

Δοκιμασα να κατεβασω την εκδοση για το htc s620 αλλα οταν παω να κανω κληση σε μια επαφη κολαει και πρεπει να κανω reset.

Αν καποιος εχει την παλια εκδοση (την beta) που ηταν στο skype.com σας παρακαλω ας τη στειλει στο kkordas@carras.gr.

Ειναι θεμα ζωης και θανάτου.

Ευχαριστω...

 

Tha sou proteina na dokimaseis gia HTC S620, to opoio to eixa prosfata kai epaize kanonika. Einai sxedon to idio til me to Samsung. Tora vevaia me to i600 paizei kai to exis, na doulepsei kai i mprostini kamera ? Den xero, dokimase kai pes mas, emena de me kaiei amesa.

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

 

Ευτυχής κάτοχος και εγώ του i600 εδώ και 2 μέρες. 2 οι ερωτήσεις μου..

 

1. Πως γράφω Ελληνικά ;

2. Πρόγραμμα με χάρτες συμβατό (tomtom , destinator ? ποιες εκδόσεις; )

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια Χαρά σε όλους,

 

Καλησπέρα σε όλους..

 

Ευτυχής κάτοχος και εγώ του i600 εδώ και 2 μέρες. 2 οι ερωτήσεις μου..

 

1. Πως γράφω Ελληνικά ;

2. Πρόγραμμα με χάρτες συμβατό (tomtom , destinator ? ποιες εκδόσεις; )

 

ευχαριστώ

 

Andriko για να γραψεις Ελληνικούς χαρακτήρες πάτησε το πλήκτρο '123' (βρίσκεται στην τελευταία σειρά των πλήκτρων) και έπειτα επέλεξε από το μενού που θα εμφανιστεί : 'Γλωσσες' -> 'Ελληνικά'.

Για χάρτες δεν το έχω ψαξει.

 

 

 

Mporei na mou pei kapoios giati otan syndeoomai me WiFi kai vrisko diktyo otan patiso sto IE prospathei na syndethei me GPRS ? Pos ginetai na syndetho sto internet meso WiFi ?

 

kkmet Θα πρέπει να ρυθμίσεις τον ΙΕ ως εξής : 'Μενού' -> 'Εργαλεία' -> 'Επιλογές' -> 'Συνδέσεις' -> Επελέξε 'Το Intenet' στην ετικέτα 'Επιλογή δικτύου'.

Επίσης στις ιδιότητες του δικτύου WiFi που συνδέεσαι θα πρέπει στην ετικέτα 'Τύπος δικτύου' να είναι επιλεγμένη η τιμή 'Internet'.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είμαι στα μηνήματα.. sms.. και προφανώς επιλέγω το πλήκτρο δίπλα στο 123 (το βελάκι κάτω από το * ) - γλώσσες. Ελληνικά δεν έχει.. έχει γαλλικά, ισπανικά, κλπ, αλλά όχι ελληνικά. την πάτησα; καποια λύση σε software ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις δίκιο για το πλήκτρο...λάθος μου.

Έκανα μια αναζήτηση στο Google και βρήκα ότι χρειάζεται αλλαγή της RΟΜ για αυτό που ζητάς όσων αφορά όμως PPC (Για smartphone δεν βρήκα κάποια αναφορά). Εγώ θα σου πρότεινα να το ψάξεις λίγο ακόμα για κανά software μπας και υπάρχει και αν δεν βρεις κάτι να επικοινωνήσεις με τη Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είμαι στα μηνήματα.. sms.. και προφανώς επιλέγω το πλήκτρο δίπλα στο 123 (το βελάκι κάτω από το * ) - γλώσσες. Ελληνικά δεν έχει.. έχει γαλλικά, ισπανικά, κλπ, αλλά όχι ελληνικά. την πάτησα; καποια λύση σε software ?

nomizo oti tha lythei to provlima soy

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή! την παράγγειλα!

 

Λοιπόν, η θήκη της noreve είναι πολύ καλή,

 

έχω μόνο έναν ενδοιασμό γιατί το πίσω μέρος κουμπώνει με μαγνητάκια, ένα από αυτά βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από την memory card και ενδεχομένως να την επηρεάσει..

Link to comment
Share on other sites

lol, οχι βεβαια, δεν ειναι σκληρος δισκος.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

paidia apo shmera eimai k egw enas eytixhs katoxos aytou tou kin k thelw na rwthsw pws mporoyme na kanoyme hard k soft reset

pou mporw na vrw themata k software gia to kin

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Σε κειμενο νομιζω με εφρμογη.

 

Αρχειο κανονικα.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενω στην καρτα μου (πορδαφον) εχω ενεργοπιοισει το 3g gprs ktl τωρα στο i600 δεν μπορω να συνδεθω με 3g κ δεν εχω βρει πουθενα επιλογη για να επιλεξω 3g η gsm μπορει να με βοιθισει κανενας???

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

To 3G ειναι μονιμα ενεργοποιημενο, οταν εχει σημα το εμφανιζει.

 

Για να κλησει πρεπει να μπεις στο κρυφο μενου. Κοιτα μερικες σελιδες πισω, εχει αναφερθει.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

To 3G ειναι μονιμα ενεργοποιημενο, οταν εχει σημα το εμφανιζει.

 

Για να κλησει πρεπει να μπεις στο κρυφο μενου. Κοιτα μερικες σελιδες πισω, εχει αναφερθει.

 

thx man to vrika telika htan sto gsm k to evala sto aytomato.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια καλησπερα σε ολους.

Θελω την βοηθεια σας. Στις επομενες 1-2 μερες παω να παρω το blackberry 8800 για ενα μονο λογο. Για να μου προωθει ολα τα emails μου (3), στο κινητο και να με ειδοποιει με ηχο για το καθε εισερχομενο.

 

Η ερωτηση μου ειναι απλη. Μπορω να κανω ακριβως το ιδιο (δηλ συγχρονισμο εταιρικου email, yahoo, gmail) στο samsung 600 που μου αρεσει περισσοτερο??

Δεν μ ενδιαφερει αν το κανει μεσω microsoft. Με ενδιαφερει αν θα με ειδοποιει καθε φορα που θα εχω email σ εναν απ αυτους τους λογαριασμους. Και αν το set up γινεται ευκολα.

Ελπιζω σε μια γρηγορη απαντηση γιατι το blackberry 8800 ειναι μονο ενα και μου το εχουν κρατημενο.

 

Σας ευχαριστω.

Νικος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε ολους.

Θελω την βοηθεια σας. Στις επομενες 1-2 μερες παω να παρω το blackberry 8800 για ενα μονο λογο. Για να μου προωθει ολα τα emails μου (3), στο κινητο και να με ειδοποιει με ηχο για το καθε εισερχομενο.

 

Η ερωτηση μου ειναι απλη. Μπορω να κανω ακριβως το ιδιο (δηλ συγχρονισμο εταιρικου email, yahoo, gmail) στο samsung 600 που μου αρεσει περισσοτερο??

Δεν μ ενδιαφερει αν το κανει μεσω microsoft. Με ενδιαφερει αν θα με ειδοποιει καθε φορα που θα εχω email σ εναν απ αυτους τους λογαριασμους. Και αν το set up γινεται ευκολα.

Ελπιζω σε μια γρηγορη απαντηση γιατι το blackberry 8800 ειναι μονο ενα και μου το εχουν κρατημενο.

 

Σας ευχαριστω.

Νικος.

 

 

φυσικα και μπορεις να το κανεις

με το που σου σκανε τα email , στα προωθει και στο κινητο

Αυτο βεβαια μετα απο συνενωοηση για ενεργοποιηση της υπηρεσιας απο το δικτυο σου

 

η βονταφον πχ ειναι εξαιρετικη στην υπηρεσια αυτη και με ΠΑΜΦΤΗΝΟ παγιο

 

Και εγω ετσι το εχω

 

:D

:X
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μπορεις να το κανεις

με το που σου σκανε τα email , στα προωθει και στο κινητο

Αυτο βεβαια μετα απο συνενωοηση για ενεργοποιηση της υπηρεσιας απο το δικτυο σου

 

η βονταφον πχ ειναι εξαιρετικη στην υπηρεσια αυτη και με ΠΑΜΦΤΗΝΟ παγιο

 

Και εγω ετσι το εχω

 

:D

 

mplip καταρχην σ ευχαριστω. Και τωρα που σε βρηκα θελω να σου πω το εξης.

Πηγα σημερα στη vodafone και μου ειπανε οτι η συγκεκριμεν συσκευη δεν σου προωθει τα emails αυτοματα απο το outlook στο κινητο αλλα μονο οποτε μπαινεις εσυ μεσα στο φακελο και κανεις retrieve σου κατεβαζει ολα τα νεα μηνυματα. Δηλ δεν σου χτυπαει απο μονο του το κινητο καθε φορα που εχεις νεο εισερχομενο email.

Εγω εχω τωρα το nokia e61 και τα κανει retrieve (πολυ χρονοβορο). Για να το εκανα αλα blackberry θα επρεπε να ενεργοποιησω την υπηρεσια blackberry αλλα πρωτα θα επρεπε να γυρισω το λογαριασμο μου σε εταιρικο (πιας το αυγο και κουρευτο).

 

Με το i600 θα πρεπει να ενεργοποιησω την υπηρεσια blackberry ή λειτουργει με αλλη πλατφορμα?

 

I appreciate your help γιατι εχω μπερδευτει.

Link to comment
Share on other sites

mplip καταρχην σ ευχαριστω. Και τωρα που σε βρηκα θελω να σου πω το εξης.

Πηγα σημερα στη vodafone και μου ειπανε οτι η συγκεκριμεν συσκευη δεν σου προωθει τα emails αυτοματα απο το outlook στο κινητο αλλα μονο οποτε μπαινεις εσυ μεσα στο φακελο και κανεις retrieve σου κατεβαζει ολα τα νεα μηνυματα. Δηλ δεν σου χτυπαει απο μονο του το κινητο καθε φορα που εχεις νεο εισερχομενο email.

Εγω εχω τωρα το nokia e61 και τα κανει retrieve (πολυ χρονοβορο). Για να το εκανα αλα blackberry θα επρεπε να ενεργοποιησω την υπηρεσια blackberry αλλα πρωτα θα επρεπε να γυρισω το λογαριασμο μου σε εταιρικο (πιας το αυγο και κουρευτο).

 

Με το i600 θα πρεπει να ενεργοποιησω την υπηρεσια blackberry ή λειτουργει με αλλη πλατφορμα?

 

I appreciate your help γιατι εχω μπερδευτει.

 

Ποιος σου λεει τετοιες βλακειουλες?

 

Λοιπον , παμε

 

Απο μονα τους τα κινητα windows mobile εχουν ενα τροπο να σου πρωοθουν τα μεηλ αλλα ετσι οπως λες εσυ. Να μπαινεις εσυ και να κανεις μονος σου την προωθηση και σε χρεωνει για τον ογκο η καθε εταιρια.

 

Αν ενεργοποιησεις λοιπον την εκαστοτε υπηρεσια του δικτυου που ανηκεις σου στελνουν κατι ρυθμισεις και κατεβαζεις μια εφαρμογη η οποια τι κανει... Ειναι μονιμα ανοικτη και σου προωθει απο μονη της ΟΛΑ σου τα email με την προυποθεση οτι ο λογαριασμος σου ειναι pop3. Αυτη η υπηρεσια λοιπον ειναι ειτε βλακμπερυ αν εχεις παρει τετοια συσκευη, ειτε "βιστο"

αν η συσκευη σου ειναι της σειρας Ν Νοκια, της σειρας P Ericsson ή με windows mobile . Ολα τα smart phones εν ολιγεις....

 

Εσυ , με το i600 μ ανηκεις στην κατηγορια "βιστο".

Στη Βονταφον χρεωνεσαι 10 Ευρω το μηνα και σου δινει 20 μb χρησης για αποστολη/ληψη email και περιηγηση στο ιντερνετ.

 

Αλλα ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να εχεθις εταιρικη συνδεση για να το ενεργοποιησεις.

Σε οποιοδηποτε προγραμμα και αν εισαι γινεται ενεργοποιηση αμεσα σ 2 μερες εργασιμες το πολυ. Και μετα για ολα σε εξυπηρετει το 1399 που ειναι ισως το καλυτερο support που υπαρχει σε εταιρια κινητης τηλεφωνιας (και αυτο στο λεω με αποδειξεις! )

 

Αυτα. Ελπιζω να βοηθησα

:X
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου λεει τετοιες βλακειουλες?

 

Λοιπον , παμε

 

Απο μονα τους τα κινητα windows mobile εχουν ενα τροπο να σου πρωοθουν τα μεηλ αλλα ετσι οπως λες εσυ. Να μπαινεις εσυ και να κανεις μονος σου την προωθηση και σε χρεωνει για τον ογκο η καθε εταιρια.

 

Αν ενεργοποιησεις λοιπον την εκαστοτε υπηρεσια του δικτυου που ανηκεις σου στελνουν κατι ρυθμισεις και κατεβαζεις μια εφαρμογη η οποια τι κανει... Ειναι μονιμα ανοικτη και σου προωθει απο μονη της ΟΛΑ σου τα email με την προυποθεση οτι ο λογαριασμος σου ειναι pop3. Αυτη η υπηρεσια λοιπον ειναι ειτε βλακμπερυ αν εχεις παρει τετοια συσκευη, ειτε "βιστο"

αν η συσκευη σου ειναι της σειρας Ν Νοκια, της σειρας P Ericsson ή με windows mobile . Ολα τα smart phones εν ολιγεις....

 

Εσυ , με το i600 μ ανηκεις στην κατηγορια "βιστο".

Στη Βονταφον χρεωνεσαι 10 Ευρω το μηνα και σου δινει 20 μb χρησης για αποστολη/ληψη email και περιηγηση στο ιντερνετ.

 

Αλλα ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να εχεθις εταιρικη συνδεση για να το ενεργοποιησεις.

Σε οποιοδηποτε προγραμμα και αν εισαι γινεται ενεργοποιηση αμεσα σ 2 μερες εργασιμες το πολυ. Και μετα για ολα σε εξυπηρετει το 1399 που ειναι ισως το καλυτερο support που υπαρχει σε εταιρια κινητης τηλεφωνιας (και αυτο στο λεω με αποδειξεις! )

 

Αυτα. Ελπιζω να βοηθησα

 

More than enough!!

Εισαι πρωτος...και γρηγορος. Αν ποτε χρειαζεσαι κατι απο av (lcd/plasma etc) post στο avclub.gr ή στειλε pm (nilo) κ μετα χαρας να βοηθησουμε.

 

Μια τελευταια ερωτηση κ οποτε μπορεσεις. Το ι600 εχει επιλογη να μεγαλωνεις τις γραμματοσειρες των μενου, υπομενου , επαφων ισως......

 

Αυτα.

thanks again!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...