Jump to content

[Επίσημο] Samsung SGH-i600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ειδα και εγω χτες στο Πλαισιο και εντυπωσιαστηκα. Αν δωσουν και την αναβαθμιση σε WM6 οπως λεγεται τοτε θα ειναι τελειο απο καθε αποψη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για απενεργοποίηση του 3G σε κατάσταση αναμονής πληκτολογείς τον κωδικό (*#1546792*#) χωρίς παρενθέσεις και θα εμφανιστεί ένα μενού επιλογών, μπορείς να απενεργοποιήσεις το 3G από το Network & Call Settings -> Network Mode, το WCDMA είναι το 3G.

 

thnx, το ειχα βρει παλιοτερα αλλαδε θυμομουν τον αριθμο. Να κλεισουμε και το GPRS δε γινεται φανταζομαι;

 

Μηπως ξερει κανεις που θα βρουμε ακριβρεις οδηγιες για GPRS/3G/MMS των 3 δικτυων;

 

Περι αυτονομιας: Μετα την 1η φορτηση κρατησε περιπου 2 νυχτες και 1,5 μερα. Λεω περιπου γιατι δε το αφησα να σβησει οταν δεν εμεινε καμια μπαρα στην ενδειξη, ισως κρατουσε ακομα μερικες ωρες.

Σε αυτο το διαστημα εστειλα μερικα σμσ(ειναι 70 χαρακτηρων αλλα με προγραμμα στελνει 160), μιλησα 3(!)+ ωρες, ελαχιστο wifi, 2-3 φωτος, 15' mp3, πολυ σκαλισμα στο μενου του και 3G ενεργοποιημενο.

Κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ καλη για 1η φορτηση.:)

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

hello,

να ρωτήσω και γω κάτι?

 

στο i320 και στο i600 τα κάτω κουμπιά είναι όμοια έτσι

τα πάνω κουμπιά στο i600 (σε αντίθεση με το i320) δλδ οι πρώτες δύο σειρές είναι γυαλιστερά κουμπιά σαν αυτά που έχουν κάποια se που είναι δύσκολα στη χρήση?

πραγματικά δε μπορούσαν να αφήσουν τα κουμπιά ίδια με του i320 που είναι μια χαρά, έπρεπε σώνει και ντε να τα διαφοροποιήσουν?

επίσης οι φωτογραφίες που υπάρχουν σε προηγούμενο post είναι αντιπροσωπευτικές? εσάς πως σας φαίνονται?

και κάτι άλλο ξέρεις κανείς αν θα έρθει και στα vodafone stores κάποια στιγμή?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά,

μετά από αρκετό διάστημα χρήσης PPC αποφάσισα να πάρω και εγώ το i600.

Ναι το έφερε και η Vοdafone στα καταστήματα της, κατόπιν παραγγελίας.

Νομίζω ότι τα κουμπιά είναι πολύ πιο λειτουργικά από τον προκάτοχο του.

Βγάζει αξιόλογες φωτο αν και 1.3, ενώ από αυτονομία είναι πραγματικά άριστη. Χωρίς να το απενεργοποιήσω είμαστε στα 2 βράδια και κατ' επέκταση την 3 ημέρα. Είναι επίσης εντυπωσιακό ότι η συσκευασία έχει και 2η μπαταρία και ένα έξυπνο σύστημα για να φορτίζεις την δευτερη μπαταρία.

Zείτε μεσ' τις φλέβες μας!
Link to comment
Share on other sites

Tα σοφκις ειναι στο ιδιο ηψος με τα υπολοιπα και καμια φορα μπερδευεσαι.

Του 320 ειναι καπως καλυτερα.

 

Οι φωτος ειναι τυπικες 1,3ΜΡ, σχετικα καλες τη μερα.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

thnx, το ειχα βρει παλιοτερα αλλαδε θυμομουν τον αριθμο. Να κλεισουμε και το GPRS δε γινεται φανταζομαι;

 

Μηπως ξερει κανεις που θα βρουμε ακριβρεις οδηγιες για GPRS/3G/MMS των 3 δικτυων;

 

Περι αυτονομιας: Μετα την 1η φορτηση κρατησε περιπου 2 νυχτες και 1,5 μερα. Λεω περιπου γιατι δε το αφησα να σβησει οταν δεν εμεινε καμια μπαρα στην ενδειξη, ισως κρατουσε ακομα μερικες ωρες.

Σε αυτο το διαστημα εστειλα μερικα σμσ(ειναι 70 χαρακτηρων αλλα με προγραμμα στελνει 160), μιλησα 3(!)+ ωρες, ελαχιστο wifi, 2-3 φωτος, 15' mp3, πολυ σκαλισμα στο μενου του και 3G ενεργοποιημενο.

Κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ καλη για 1η φορτηση.:)

Από Start --> Settings --> Operator Settings μπορείς να επιλέξεις operator και παίρνει αυτόματα ρυθμίσεις για wap,mms,GPRS τουλάχιστον για VF δουλεύει. Αλλά και από το Support στα site των operator μπορείς να βγάλεις ακρή. Δεν έχω βρεί ακόμη τρόπο να απενεργοποιείται το GPRS αλλά μάλλον δεν γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει βάλει destinator στο i600? Και αν ναι ποιό?

Το ψάχνω και εγώ αλλά δεν έχω βρεί έκδοση για WM5 Smartphone. Κατεβάζω μια έκδοση για δοκιμή μόλις έχω νέα θα στείλω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

΀ο ΟΞ¬ΟΞ½Ο ΞΊΞ±ΞΉ Ξ΅Ξ³Ο Ξ±Ξ»Ξ»Ξ¬ δΡν Ξ*ΟΟ Ξ²ΟΡί Ξ*κδοΟΞ· Ξ³ΞΉΞ± WM5 Smartphone. ΞΞ±ΟΞ΅Ξ²Ξ¬ΞΆΟ ΞΌΞΉΞ± Ξ*κδοΟΞ· Ξ³ΞΉΞ± δοκιμΠμΟΞ»ΞΉΟ Ξ*ΟΟ Ξ½Ξ*Ξ± ΞΈΞ± ΟΟΡίλΟ.

 

Se 3ena forum i ekdosi gia smartphone landscape leitourgei kanonika ap oso exw diavasei.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

να διευκρυνήσω κάτι για όσους ενδιαφέρονται επειδή έγραψα πιο πάνω για τα κουμπιά

τελικά η συσκευή που είχα δει είχε πάθει ζημιά, είδα μια καινούρια και δεν είχε πρόβλημα αλλά βέβαια και πάλι προτιμώ τα πλήκτρα του μοντέλου i320 ενώ επίσης είναι πιθανόν στο i600 με τη χρήση να χαλάει σιγά σιγά το κουμπί (είναι ένα συγκεκριμένο πλήκτρο που έχει μια μικρή δυσκολία να πατηθεί, το πάνω δεξιά)

πάντως βρίσκομαι αρκετά κοντά να το αγοράσω τώρα που το διευκρίνησα κι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ola ta koubia leitourgoyn apsoga. An nomizei kapoios oti tha vrei smartphone kaluterhs poiothtas mallon einai gelasmenos.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγγυημένα πρόκειται για μια πολύ καλή συσκευή. Να δούμε πως θα αντιδράσει και με τα wm6 πάνω!
Zείτε μεσ' τις φλέβες μας!
Link to comment
Share on other sites

no doubt για τα χρήματά του και για ακόμη περισσότερα είναι μάλλον το καλύτερο imo

edit:

α και μία ακόμη ερώτηση γιατί μέχρι πρόσφατα δεν παρακολουθούσα τις εξελίξεις στα κινητά

για μένα είναι αρκετά χρήματα, εσείς που ξέρετε πείτε μου να περιμένω μήπως πέσει η τιμή?

δεν ξέρω κ πόσο να περιμένω πριν αποσυρθεί, υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξέρω πριν εξαντληθεί?

δε βιάζομαι καθόλου πάντως αλλά ετοιμάζω κι άλλες αγορές και πρέπει να επιδιώξω καλές τιμές

Link to comment
Share on other sites

Einai akoma arxh gia na pesei h timh.

Mallon prepei na primeneis ligous mhnes afou de viazesai kiolas.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Aν και δε βλεω κινηση στο θεμα, να ενημερωσω οτι η σαμσουνγκ ανακοινωσε αναβαθμιση για την εκδοση 6.

 

 

Λογικα σε λιγες μερες θα ειναι φρι στο σαιτ της.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

jois, ημερομηνία? μάλλον για 26/5. εδώ και μέρες το έγραψαν σε thread πιο πάνω.

Κάτι που είναι πολύ σημαντικό, αν και οι κάτοχοι της εν λόγω συσκευής ίσως προς στιγμήν να είναι λίγοι, είναι ότι δεν έχει νόημα να παραμένει το post του samsung i600 σ' αυτό το σημείο. Πιστέυω πως πρέπει να μπεί εκεί που αναφέρονται όλα τα smartphones.

Επίσης, να πω το εξής, ανεξάρτητα αν υπάρχουν πολλοί χρήστες της συσκευής αυτής, όποιοσδήποτε θεωρεί κάτι σημαντικό να το postαρει.

Τέλος, να ενημερώσω ότι λόγο της landscape οθόνης του δεν ταιριάζουν όλα τα skins των home screens που κυκλοφορούν.

Zείτε μεσ' τις φλέβες μας!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να σημειωθεί ότι το review του myphone είναι λάθος.

 

Ο επεξεργαστής δεν τρέχει στα 412 ΜΗΖ αλλά στα 210ΜΗΖ.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μολις η επιδοτηση απο vodafone και το σκεφτομαι σοβαρα να το παρω.Εχω κανα δυο αποριες.

1)Ο δεικτης sar τελικα ποσο ειναι?εκανα λιγο googling και βρηκα πολλα διαφορετικα αποτελεσματα.Ξερεις κανεις με σιγουρια?

2)Η ποικιλια προγραμματων σε wm smartphone ειναι μικροτερη σε σχεση με wm ppc?Δεν εχω δουλεψει ποτε wm smartphone για αυτο ρωταω.

 

Αυτα.....(ελπιζω να μη μου πεταξει η vodafone κανενα δεν "μπορειτε να παρετε τη συγκεκριμενη συσκευη με επιδοτηση")

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

2)Η ποικιλια προγραμματων σε wm smartphone ειναι μικροτερη σε σχεση με wm ppc?

Ναί είναι μικρότερη :(.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μολις η επιδοτηση απο vodafone και το σκεφτομαι σοβαρα να το παρω.Εχω κανα δυο αποριες.

1)Ο δεικτης sar τελικα ποσο ειναι?εκανα λιγο googling και βρηκα πολλα διαφορετικα αποτελεσματα.Ξερεις κανεις με σιγουρια?

2)Η ποικιλια προγραμματων σε wm smartphone ειναι μικροτερη σε σχεση με wm ppc?Δεν εχω δουλεψει ποτε wm smartphone για αυτο ρωταω.

 

Αυτα.....(ελπιζω να μη μου πεταξει η vodafone κανενα δεν "μπορειτε να παρετε τη συγκεκριμενη συσκευη με επιδοτηση")

 

Ευχαριστω

Φυσικά και η Vodafone δεν μπορεί να σου αρνηθεί γιατί κι εγώ κάπως έτσι το πήρα, αρκεί να κάνεις κανά δυο ημέρες υπομονή μέχρι να σου το φέρουν γιατί είναι κατόπιν παραγγελίας.

Zείτε μεσ' τις φλέβες μας!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγγυημένα πρόκειται για μια πολύ καλή συσκευή. Να δούμε πως θα αντιδράσει και με τα wm6 πάνω!

 

Είναι σίγουρο ότι θα μπορεί να πάρει τα wm6;

Σε παρακαλώ αν το ξέρεις απάντησε μου γιατί θέλω να το αγοράσω,

αλλά είναι το μόνο που με προβληματίζει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που βγηκαν τα οφις δε νομιζω οτι εχουν να προσφερουν κατι εξτρα τα 6.

Ισα ισα που ισως εχουν ασυμβατοτητες...

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...