Jump to content

[Επίσημο] Samsung SGH-i600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι, δεν ειναι μεγαλη η διαφορα στο παχος.

Η αυτονομια ειναι σαφως καλυτερη απο το i-320 (50% αυξημενη) και οπως παντα δυο μπαταριες στο πακετο.

Πραγματικα το μονο μειον που βρισκω σε αυτη τη συσκευη ειναι η μικρη οθονη του. Δεν αναφερομαι στην αναλυση (τα 320x240 λογω του μικρου μεγεθους δειχνουν αψογα), αλλα στις φυσικες της διαστασεις.

Μεχρι την ελευση του Ε61i κατα τη γνωμη μου θα παιζει χωρις αντιπαλο.

Εκει θα υπαρξει πολυ δυνατη κοντρα :)

 

thanks. οχι το nokia προσωπικα δεν το υπολογιζω γιατι δεν ειναι windows mobile και γιατι ειναι σιγουρα πιο ογκωδες. η μικρη σε διαστασεις οθονη του i600 φαινεται οτι τουλαχιστο του εδωσε την δυνατοτητα μικροτερου μεγεθους και σε πλατος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

thanks. οχι το nokia προσωπικα δεν το υπολογιζω γιατι δεν ειναι windows mobile και γιατι ειναι σιγουρα πιο ογκωδες. η μικρη σε διαστασεις οθονη του i600 φαινεται οτι τουλαχιστο του εδωσε την δυνατοτητα μικροτερου μεγεθους και σε πλατος

 

Και ενα αλλο μεγαλο συν του i600 ειναι η ταχυτητα του.

Οποτε, αν σε ενδιαφερει κανε κινηση χωρις δευτερη σκεψη :)

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι άψογη σχεδόν σε όλα. Πολύ καλό μέγεθος, πάρα πολύ γρήγορη, με αρκέτo software και extra home screens από την Samsung. Τα ελλήνικα δουλεύουν και αυτά άψογα.

Γράφω στην αρχή ότι η συσκευή είναι σχεδόν άψογη για δύο λόγους. Ο πρώτος είναι ότι τα νούμερα δεν είναι πάνω στα φοτιζόμενα πλήκτρα, αλλά δίπλα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην φαίνονται σχεδόν καθόλου. Το δευτερο είναι ότι το πλήκρο back είναι πολύ κοντά στο δεξι softkey με αποτέλεσμα πάρα πολύ συχνα να πατιέται κατα λάθος.

Κατα τα άλλα, τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω.

Για όσους αναρωτιούνται ακόμη έχει Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα το πήρα και εγώ.Πολύ καλό,ολα τα λεφτα τα θέματα της samsung.Δεν ξερω τι θα γίνει όμως με την αναβάθμιση σε windows mobile 6.H htc θα τη δώσει για το s620 η samsung δε ξέω τι θα κάνει
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα σας ρωτήσω gmarvel και jacquescr: Μπορείται να στέλνετε SMS με 160 χαρακτήρες στα ελληνικά χωρίς να σπάνε σε μικρότερα στον παραλήπτη; Η μόνο UNICODE των 70;
Link to comment
Share on other sites

kai afto den allazei e? den uparxei kanena 3rd part?

 

exei vrei kaneis an uparxei extended battery?

osooi to exoun meres boroun na mas diafwtisoun gia tin autonomia?

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν το κινητό έχει την δυνατότητα να εξερευνείς τα αρχεία ενός άλλου κινητού μέσω Bluetooth όπως έχουν τα άλλα κινητά τις Samsung; Ρωταω επειδή έχει Windows Mobile.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρώτήσω αν το κινητό μπορεί να χρησιμοποιεί απ ευθείας την μνήμη της κάρτας μνήμης του και όχι να την χρησιμοποιεί σαν ένα απλο αποθηκευτικό μέσο. Ρωτάω γιατί ως τώρα σε όσα κινητά της εταιρίας έχω χρησιμοποιήσει αυτό γινότανε, όπως με το D600 και με το D900. Είναι κρίμα να σε περιορίζει η μνήμη της συσκευής τη στιγμή που έχεις καρτά μνήμης.

 

Το κινητό κατα τα άλλα είναι σουπερ με όλη τη σημασία της λέξης! Το είδα χτες στο πλαίσιο και το δούλεψα για λίγο και το βρήκα τρομερά εύχριστο και λειτουργικο. Ανταποκρίνεται αμέσως στις εντολές εκτός αν πρόκειται να ανοίξει κάποιο πρόγραμμα το picsel viewer για παράδειγμα όπου καθηστέρησε κάπως. Δυστηχώς το σημείο με τη κάρτα μνήμης μου διέφυγε και το παρατήρησα παρόλο που το θεωρώ πολύ σημαντικό! Επίσης οι κάρτέλες που ενελλάσονται ήταν πολύ έξυπνη ιδέα από την εταιρία και συνεργάζονται πολύ καλά με τη ροδέλα στο πλάι του τηλεφώνου!

Link to comment
Share on other sites

paidia iparxei kapoios tropos na epeksergazesai arxeia office i mono mporeis na ta diavaseis? estw k me alli efarmogi.

 

episis exei perasei kapoios xartes athinas kai leitourgoun kanonika?

 

to imerologio einai voliko?

μονο να τα διαβασεις απο τις εφαρμογες του τηλεφωνου.Τωρα με αλλη εφαρμογη δε ξερω .το ημερολογιο ειναι βολικο αλλα υπαρχου απειρες αλλες εφαρμογες που μπορεις να βρεις.Χαρτες,μου ειπαν οτι παιζει to destinator μολις το δοκιμασω θα ενημερωσω.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

μονο να τα διαβασεις απο τις εφαρμογες του τηλεφωνου.Τωρα με αλλη εφαρμογη δε ξερω .το ημερολογιο ειναι βολικο αλλα υπαρχου απειρες αλλες εφαρμογες που μπορεις να βρεις.Χαρτες,μου ειπαν οτι παιζει to destinator μολις το δοκιμασω θα ενημερωσω.

 

Για πες εντιπωσεις απο τη μπαταρια του.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά ασ μας πει κάποιος αποθηκεύει το κινητό απ ευθείας στην κάρτα μνήμης του βίντεο εικόνες προγράμματα? 'Η την κάρτα μνήμης την έχει μόνο για αποθηκευτικούς λόγους και περιορίζεσαι από τη μνήμη του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά ασ μας πει κάποιος αποθηκεύει το κινητό απ ευθείας στην κάρτα μνήμης του βίντεο εικόνες προγράμματα? 'Η την κάρτα μνήμης την έχει μόνο για αποθηκευτικούς λόγους και περιορίζεσαι από τη μνήμη του κινητού;

το κινητο αποθηκευει οπου του πεισ εσυ.Στα προγραμματα σε ρωταει ,ενω στα βιντεο και τις φωτογραφιες που τραβας μεσα απο τις ρυθμισεις διαλεγεις που θελεις να αποθηκευονται.Η μπαταρια γυρω στις δυο μερες αναλογα με τη χρηση.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Samsung recently announced that existing i600 owners will get a free upgrade to the new Windows Mobile 6. The update will be released on May 26th for testing, after which it will be available for current users to download. The important features in Windows Mobile 6 include Voice Command, Windows Update, Microsoft Office Mobile and Windows Live.αντε να χαρουμε και εμεις λιγο.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Samsung recently announced that existing i600 owners will get a free upgrade to the new Windows Mobile 6. The update will be released on May 26th for testing, after which it will be available for current users to download. The important features in Windows Mobile 6 include Voice Command, Windows Update, Microsoft Office Mobile and Windows Live.αντε να χαρουμε και εμεις λιγο.

http://www.vistaultimate.com/windows-vista-news/reviews-samsung-i600-windows-mobile-smartphone/47/

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

μονο να τα διαβασεις απο τις εφαρμογες του τηλεφωνου.Τωρα με αλλη εφαρμογη δε ξερω .το ημερολογιο ειναι βολικο αλλα υπαρχου απειρες αλλες εφαρμογες που μπορεις να βρεις.Χαρτες,μου ειπαν οτι παιζει to destinator μολις το δοκιμασω θα ενημερωσω.

 

Δηλαδη αν εχεις ενα excel δεν μπορεις να το επεξεργαστεις και να το σωσεις με τα νεα στοιχεια? Ποιο WM τρεχει, για PPC η Smartphones?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν εχεις ενα excel δεν μπορεις να το επεξεργαστεις και να το σωσεις με τα νεα στοιχεια? Ποιο WM τρεχει, για PPC η Smartphones?

windows smartphone τρέχει το i600. στα wm5 δεν υπήρχε ενσωματομένο office, αλλά μπορούσες να κάνεις edit excel με άλλη εφαρμογή όπως το ptab.

τώρα βέβαια, ακόμα κι αν η samsung δεν ανακοινώσει wm6 για το κινητό δεν υπάρχει πρόβλημα, γιατί κατάφεραν και έβγαλαν το office από τη rom και κυκλοφόρησε "ελεύθερο" στο net

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1882123#post1882123

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιουμε το 3G και το GPRS;

Εχει βρει κανεις τη ρυθμιση;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ το τηλέφωνο είναι απλά τέλειο, δοκίμασα το ActiveSync για την μεταφορά επαφών,WMP,miniSD 1GB (μάλλον υποστηρίζει μέχρι 2 GB,wifi, msn ,εγκατέστησα skype και λειτουργούν όλα ok. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μου αναγνωρίζει την TIM PowerSIM 128k, με άλλες κάρτες παίζει κανονικά (VF,Cosmote,Tim 32k). Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για απενεργοποίηση του 3G σε κατάσταση αναμονής πληκτολογείς τον κωδικό (*#1546792*#) χωρίς παρενθέσεις και θα εμφανιστεί ένα μενού επιλογών, μπορείς να απενεργοποιήσεις το 3G από το Network & Call Settings -> Network Mode, το WCDMA είναι το 3G.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα και το δούλεψα λιγάκι το κινητό που το έχουνε στο Πλαίσιο. Όπως είχα γράψει και παραπάνω το κινητό δουλεύει πολύ καλά!Άψογα, αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ψάχνοντας στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν βρήκα πουθενά επιλογή που να λέει να αποθηκεύει τις φώτο απ ευθείας στην κάρτα μνήμης όπως και τα βίντεο!Αυτό δεν είναι και τόσο πρόβλημα αλλά από εμπειρίες που έχω με τη samsung είναι πολύ περιοριστικό γιατί πρώτα πρέπει να αποθηκεύονται στη μνήμη του τηλεφώνου και τη μετά να μεταφέρονται στη κάρτα μνήμης! Η μνήμη του τηλ ειναι πόσο 60ΜΒ περίπου! Πολύ λίγο αν σκεφτείς ότι θα τη φορτώσεις και με προγραμματάκια! Θα έχεις πολύ μικρή διάρκεια στα βίντεό σου! Παρατήρησα μετά βέβαια ότι δεν είχε κάρτα μνήμης αυτό που είχα στα χέρια και σκέφτηκα ίσως γι' αυτό να μην βγάζει επιλογή έτσι τοποθέτησα τη δική μου από το d600 που έχω.Το αποτέλεσμα ήτανε το ίδιο! Ας μας πει λοιπόν κάποιος που το έχει το κινητό στα χέρια του τι γίνετε!Σε μένα μπορεί να έφταιγε ίσως το γεγονός ότι δεν ήταν διαμορφωμένη η κάρτα μου από το λογισμικό του κινητού παρόλο που αναγνώρισε τα βίντεο και της φώτο μου!

 

Τελικά τι γίνετε δηλαδή; Μπορούμε να αποθηκεύουμε προγράμματα απ' ευθείας στη κάρτα μνήμης ναι ή όχι? Τα βίντεο? Τις φώτο? Ή η κάρτα μνήμης παίζει ένα αδιάφορο αποθηκευτικό μέσο που θα πετάμε κάθε φορά αρχεια για να αδειάζουμε το τηλ.? Για μένα είναι πολύ σημαντικό θέλω να το αγοράσω το τηλ και κολάω σ'αυτό!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στο πλαισιο δεν εχει καρτα μεσα το τηλεφωνο ,αν μπεις στη φωτογραφικη μηχανη,πας μενου,επιλογεςγενικα,προεπιλεγμενη αποθηκευσηκαι διαλεγεις καρτα αποθηκευσης.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...