Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ποιότητα του ήχου της τηλεφωνίας πως είναι; Σε μένα απαράδεκτη. Πρέπει να φωνάζω στο τηλέφωνο για να με ακούσουν...

 

Εν τω μεταξύ παίρνω τηλ. στν Forthnet χθες (εκεί που νόμιζα ότι ήταν τεχνική υποστήριξη...) και απαντάει κάποιος, δεν με άκουγε καλά και μου λέει να μιλήσω πιο δυνατά... και του λέω η γραμμή σας είναι... :mad: ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μάλλον εγώ είμαι πολύ τυχερός εεε?

18/09 έκανα την αίτηση και 04/10 ενεργοποιήθηκα και συγχρονίζομαι στα ~19000,κατέβασμα απο ntua ένα αρχείο ~1,4 mbps!:happy:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Αποδεδειγμένο πλέον πως όσο κοντά σε κόμβο της Forthnet είσαι, τόσα λιγότερα προβλήματα θα έχεις.&-
Link to comment
Share on other sites

Αποδεδειγμένο πλέον πως όσο κοντά σε κόμβο της Forthnet είσαι, τόσα λιγότερα προβλήματα θα έχεις.&-

Αυτο που εγω ηξερα παντως ειναι οτι η ενταση του σηματος στις ευρηζωνικες συνδεσεις ειναι αντιστροφως αναλογη προς την αποσταση απ'τα DSLAM.

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

05/10/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

05/09/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

20/08/07 Κατάθεση Αίτησης

 

Είμαι Γέρακα, Κέντρο Παλλήνης.

παίρνουνε το πάσο τους ??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει αίτηση στις 15/4/07 !!!!!!! και ακόμα περιμένω........να ανοίξει πόρτα.

(Περιοχή Ιπποκρατειο).Έλεος

 

ε φίλε κάτι δεν πάει καλά με σένα, σίγουρα δεν χάθηκε η αίτηση σου? Εγώ περίμενα μόνο 3 μήνες και 10 μέρες :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα του ήχου της τηλεφωνίας πως είναι; Σε μένα απαράδεκτη. Πρέπει να φωνάζω στο τηλέφωνο για να με ακούσουν...

 

Εν τω μεταξύ παίρνω τηλ. στν Forthnet χθες (εκεί που νόμιζα ότι ήταν τεχνική υποστήριξη...) και απαντάει κάποιος, δεν με άκουγε καλά και μου λέει να μιλήσω πιο δυνατά... και του λέω η γραμμή σας είναι... :mad: ...

 

Ναι εχει δικο και αυτο εχει χειροτερεψει..

 

Αρα εχουμε και λεμε:

 

Απαραδεκτες ταχυτητες και προφιλ συνδεσης

Πολυ κακη ποιοτητα τηλεφωνιας...

ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΕΛΛΕΙΨΗ Υποστηριξης.....Δεν πιανεις κανενα στο τηλεφωνο...

 

Αυτα ειναι τα αποτελεσματα της κακοδιοικησης των παχυλα

αμοιβομενων managers,διευθυνταδων,συμβουλων κλπ...

 

Και βεβαια η τσεπη να γεμιζει μονο ο μοναδικος σκοπος των Ελληνων επιχειρηματιων...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι μόνο στον 1,5 μήνα και περιμένω!!!!!!!!!!!

EETT Xθες

Όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, σύμφωνα με τη συγκεκριμένη Απόφαση Προσωρινών Μέτρων της 7ης Ιουνίου, η ΟΤΕ Α.Ε. "όφειλε α) να ενεργοποιήσει τους μεριζόμενους και πλήρεις βρόχους που είχαν αιτηθεί καταναλωτές εναλλακτικών παρόχων έως τις 15 Ιουνίου 2007 ( πρόστιμο 804.000 ευρώ) και β) να παραδώσει σε εναλλακτικούς παρόχους τα επιπλέον ζεύγη συνδετικού καλωδίου που της είχαν αιτηθεί για την εξυπηρέτηση αιτημάτων τοπικού βρόχου των καταναλωτών μέχρι το τέλος Ιουνίου 2007 (πρόστιμο 2.210.000 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εγω ηξερα παντως ειναι οτι η ενταση του σηματος στις ευρηζωνικες συνδεσεις ειναι αντιστροφως αναλογη προς την αποσταση απ'τα DSLAM.

 

Kserei kaneis sti thessaloniki pou briskontai ayta ta DSLAM ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis sti thessaloniki pou briskontai ayta ta DSLAM ?

Kατα κανονα η καθε τηλεφωνικη γραμμη συνδεεται στο πλησιεστερο DSLAM με βαση την χιλιομετρικη αποσταση.

 

Υπαρχουν πολλα κεντρα.Εχει να κανει με το ποια περιοχη μενεις...

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

na kano kana 2 erotiseis gia to forthnet 2play?

ksekinao.to pagio einai mono 40euro to mina i exei kai alles "krifes" xreoseis?diladi erxetai mono 80euro to dimino?

kai kati allo:ego meno stin perioxi tou evosmou(thessaloniki) pros tin nea politeia(an gnorizete).tha ithela na matho an ontos tha exo tin taxitita 24mbps.i esto kati ligotero apo 24.

a,se poso kairo tha pragmatopoiithei i sindesi sto idioktito an kano aitisi avrio i methavrio?

afta

Link to comment
Share on other sites

σημερα ολο διακοπες ειναι forthnet απο το πρωι ...μια συνδεετε μια κοβετε (περιοχη καλλιθεας)...μα τι γινεται? κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

na kano kana 2 erotiseis gia to forthnet 2play?

ksekinao.to pagio einai mono 40euro to mina i exei kai alles "krifes" xreoseis?diladi erxetai mono 80euro to dimino?

kai kati allo:ego meno stin perioxi tou evosmou(thessaloniki) pros tin nea politeia(an gnorizete).tha ithela na matho an ontos tha exo tin taxitita 24mbps.i esto kati ligotero apo 24.

a,se poso kairo tha pragmatopoiithei i sindesi sto idioktito an kano aitisi avrio i methavrio?

afta

 

Το πάγιο είναι 40 Ευρώ και δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις. Τουλάχιστον μέχρι τώρα. Σε αυτό το σημείο να σημειώσω πως η ποιότητα του ήχου στο τηλέφωνο δε θα είναι εξίσου καλή με του Οτε (ή του οποιοδήποτε Οτε) Τουλάχιστον όσοι ξέρω που έχουν Forthnet σε τηλεφωνία, μέσα σε αυτούς και εγώ, δεν είναι ευχαριστημένοι.

 

Ο Εύοσμος έχει ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet. Το να έχεις 24Mpbs είναι σχεδόν αδύνατο αλλά το να έχεις λιγότερο... ίσως. Με το "ίσως" εννοώ ότι εγώ προσωπικά από τότε που έβαλα Forthnet έχω 0,3 μέχρι 1Μbps. Άλλοι πάλι πιάνουν κάπως περισσότερο. Η απάντηση από το τμήμα τεχνικής υποστήριξης της Forthnet είναι πως "Η Θεσσαλονίκη αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα το οποίο είναι άγνωστο να σας πούμε πότε θα επιδιορθωθεί πλήρως." So... It's up to you.

 

Εμένα ενεργοποιήθηκε μετά από 3 μήνες, άλλοι περιμένουν εδώ και 6 μήνες και σε μία γνωστή μου ενεργοποιήθηκε σε 1 μήνα. Σ' αυτό το τομέα θα παίξει ρόλο το πόσο τυχερός είσαι!

If we forget about them, don't worry

If they forget about us, then hurry

How about the people who don't matter anymore?

Link to comment
Share on other sites

Το πάγιο είναι 40 Ευρώ και δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις. Τουλάχιστον μέχρι τώρα. Σε αυτό το σημείο να σημειώσω πως η ποιότητα του ήχου στο τηλέφωνο δε θα είναι εξίσου καλή με του Οτε (ή του οποιοδήποτε Οτε) Τουλάχιστον όσοι ξέρω που έχουν Forthnet σε τηλεφωνία, μέσα σε αυτούς και εγώ, δεν είναι ευχαριστημένοι.

 

Ο Εύοσμος έχει ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet. Το να έχεις 24Mpbs είναι σχεδόν αδύνατο αλλά το να έχεις λιγότερο... ίσως. Με το "ίσως" εννοώ ότι εγώ προσωπικά από τότε που έβαλα Forthnet έχω 0,3 μέχρι 1Μbps. Άλλοι πάλι πιάνουν κάπως περισσότερο. Η απάντηση από το τμήμα τεχνικής υποστήριξης της Forthnet είναι πως "Η Θεσσαλονίκη αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα το οποίο είναι άγνωστο να σας πούμε πότε θα επιδιορθωθεί πλήρως." So... It's up to you.

 

Εμένα ενεργοποιήθηκε μετά από 3 μήνες, άλλοι περιμένουν εδώ και 6 μήνες και σε μία γνωστή μου ενεργοποιήθηκε σε 1 μήνα. Σ' αυτό το τομέα θα παίξει ρόλο το πόσο τυχερός είσαι!

 

ama einai na exo 1mbps tote den me simferei na kano dsl me conn-x?afou tha dino 21,5eurro to mina anti 40euro to mina gia tin idia taxitita.

Link to comment
Share on other sites

Το πάγιο είναι 40 Ευρώ και δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις. Τουλάχιστον μέχρι τώρα. Σε αυτό το σημείο να σημειώσω πως η ποιότητα του ήχου στο τηλέφωνο δε θα είναι εξίσου καλή με του Οτε (ή του οποιοδήποτε Οτε) Τουλάχιστον όσοι ξέρω που έχουν Forthnet σε τηλεφωνία, μέσα σε αυτούς και εγώ, δεν είναι ευχαριστημένοι.

 

Ο Εύοσμος έχει ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet. Το να έχεις 24Mpbs είναι σχεδόν αδύνατο αλλά το να έχεις λιγότερο... ίσως. Με το "ίσως" εννοώ ότι εγώ προσωπικά από τότε που έβαλα Forthnet έχω 0,3 μέχρι 1Μbps. Άλλοι πάλι πιάνουν κάπως περισσότερο. Η απάντηση από το τμήμα τεχνικής υποστήριξης της Forthnet είναι πως "Η Θεσσαλονίκη αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα το οποίο είναι άγνωστο να σας πούμε πότε θα επιδιορθωθεί πλήρως." So... It's up to you.

 

Εμένα ενεργοποιήθηκε μετά από 3 μήνες, άλλοι περιμένουν εδώ και 6 μήνες και σε μία γνωστή μου ενεργοποιήθηκε σε 1 μήνα. Σ' αυτό το τομέα θα παίξει ρόλο το πόσο τυχερός είσαι!

Tα πραγματα εχουν αρχισει και φτιαχνουν.

Αυτο με την χαλια ποιοτητα ηχου την ειχα κι εγω αλλα μετα απο τηλεφωνο μου στο τεχνικο τμημα διορθωθηκε μεσα σε 12 ωρες κι ακουγομαστε καμπανα.

Κρυφες χρεωσεις δεν υπαρχουν(οι επιπλεον ψηφιακες λειτουργιες θα χρεωνονται απο 1/Δεκεμβρη) και ο λογαριασμος ενα ωραιοτατο 50αρι ευρω η διμηνια (SoHo)

Οσο για ταχυτητες τις ωρες αιχμης παιζει 1-2Mbps και τις αλλες εμενα δινει το μεγιστο που κλειδωνει το μοντεμ.Να σημειωσω οτι τις πρωτες 10 ημερες η συνδεση ηταν χαλια αλλα ολα φαινεται να εφτιαξαν επιτελους.

 

http://img76.imageshack.us/img76/7499/screenhunter11oct071005ju4.gif

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

ama einai na exo 1mbps tote den me simferei na kano dsl me conn-x?afou tha dino 21,5eurro to mina anti 40euro to mina gia tin idia taxitita.

 

H ταχύτητα προφανώς θα φτιάξει κάποια στιγμή, άσε που εσύ μπορεί να πιάνεις πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες και μπορεί όντως να έχει κάποιο πρόβλημα η Θεσσαλονίκη και να μην είναι βλακείες για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα όπως κάνουν τελευταία!

 

Περιστασιακά αργά το βράδυ πιάνω μέχρι 3,5Mbps αλλά για 1-2 ώρες. Δεν έχω τη σύνδεση που ακούω από κάποια παιδιά εδώ μέσα (Πχ 7-9Mbps)

If we forget about them, don't worry

If they forget about us, then hurry

How about the people who don't matter anymore?

Link to comment
Share on other sites

ta 24mbps dld einai paramithi?telika aksizei na valo to 2play i oxi?

 

Καλά... τα καθαρά 24Mbps είναι σχεδόν αδύνατο να τα πιάσεις. Γι' αυτό και λένε "Ως 24Mbps". Αλλά στη δική μου περίπτωση το 0,5 με το 24(Mbps) απέχει ΑΙΩΝΕΣ! Απλά εύχομαι πως θα στρώσει με τον καιρό.

If we forget about them, don't worry

If they forget about us, then hurry

How about the people who don't matter anymore?

Link to comment
Share on other sites

ta 24mbps dld einai paramithi?telika aksizei na valo to 2play i oxi?

Η εταιρια πουλα ενα προιον με ταχυτητα έως 24....

 

Απ'οτι διαβαζω στα φορουμ οι περισσοτεροι εχουν μεγιστη καπου στα 10-13Mbps αλλα υπαρχουν και λιγοι με 20-22

 

Το 24 ειναι βασικα θεωρητικο περισσοτερο.

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

σημερα ολο διακοπες ειναι forthnet απο το πρωι ...μια συνδεετε μια κοβετε (περιοχη καλλιθεας)...μα τι γινεται? κανεις αλλος?

 

 

Τα ιδια φιλε μου,Δαφνη.Μου εχουν σπασει τα νευρα.Δεν μπορω να κατεβασω τιποτα!Καλυτερα ημουν με την 768....:mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μου ηρθε το router siemens της forthnet.το εκανα συνδεση μεσω ethernet, μπηκε κανονικα στο δικτυο αλλα δν μπορει να συνδεθει το windows live messenger.Μηπως πρεπει να ανοιξω πορτς κ αν ναι πως θα το κανω???

εχω forthnet 1mbit κ περιμενω να μπω στο ιδιοκτητο σε κανα μηνα η λιγοτερο.

 

plzzzzz heeeeelp!!!!!!! :cry:

:ninja: SiL
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.

 

μου ηρ8ε σημερα ο λογαριασμος του φορ8νετ 2 πλαι....με το βασικο ομως 8εμα

 

ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ!περιμενω εδω και 3 μηνες σαν μ...κας!και εχουν το 8ρασσος να μου στειλουν λογαριασμο για κατι που δεν προσφερουν!

 

τι λετε??????????????????????

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...