Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατ' αρχήν ξέχασα να πω ότι με το λάπτοπ μπαίνω κανονικά με wireless, το πρόβλημα είναι τα κινητά και μόνο (το έχω δοκιμάσει με πολλά).

Έχω πάει εκεί που είπες αλλά το μόνο που έχει είναι ενεργοποίηση ή όχι του wireless, αλλάγή κωδικού και access list. Δεν έχει να αλλάξω την ασφάλεια π.χ. (που μάλλον εκεί είναι το πρόβλημα).

Επίσης, όταν ανοίγω το wifi στο κινητό, βρίσκει μεν το μόντεμ αλλά γράφει "παρουσιάστηκε σφάλμα πιστοποίησης", πριν κάνω καν προσπάθεια να βάλω κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κατ' αρχήν ξέχασα να πω ότι με το λάπτοπ μπαίνω κανονικά με wireless, το πρόβλημα είναι τα κινητά και μόνο (το έχω δοκιμάσει με πολλά).

Έχω πάει εκεί που είπες αλλά το μόνο που έχει είναι ενεργοποίηση ή όχι του wireless, αλλάγή κωδικού και access list. Δεν έχει να αλλάξω την ασφάλεια π.χ. (που μάλλον εκεί είναι το πρόβλημα).

Επίσης, όταν ανοίγω το wifi στο κινητό, βρίσκει μεν το μόντεμ αλλά γράφει "παρουσιάστηκε σφάλμα πιστοποίησης", πριν κάνω καν προσπάθεια να βάλω κωδικό.

 

Δοκιμασε να διαγράψεις τελειως απο τη μνημη του κινητου το ssid και να δοκιμασεις να κανεις νεα σαρωση και συνδεση, ώστε να βαλεις τον κωδικο που εχεις.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα, το έχω δοκιμάσει με πολλά κινητά. Προσωπικά έχω το galaxy s2, γιατί να μην το υποστηρίζει?
Link to comment
Share on other sites

Παντως στο manual δειχνει ότι εκει που ρυθμίζεις το SSID ρυθμίζεις και την ασφαλεια.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχει κάποιο πρόβλημα το ρούτερ . Στείλε μήνυμα στην εξυπηρέτηση της forthnet https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 και πες τους να σου κάνουν αντικατάσταση το παλιό ρούτερ με καινούργιο .
εχω αλλαξει 3 ρουτερ και σημερα τους πηρα και τους ειπα οτι θα διακοψω και δε θα παρουν φραγκο και μου ειπαν οτι το ZTE ειναι ρουτερ με χαμηλη εμβελια και θα μου στειλουν αλλο ρουτερ πολυ καλυτερο που το δινουν και στα vdsl
Link to comment
Share on other sites

Αν αφήσουμε μήνυμα σε τηλεφωνητή όταν κάποιος έχει κλειστό το κινητό, χρεωνόμαστε αν έχουμε τα δωρεάν λεπτά προς κινητά?
Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει 3 ρουτερ και σημερα τους πηρα και τους ειπα οτι θα διακοψω και δε θα παρουν φραγκο και μου ειπαν οτι το ZTE ειναι ρουτερ με χαμηλη εμβελια και θα μου στειλουν αλλο ρουτερ πολυ καλυτερο που το δινουν και στα vdsl

Τουλάχιστον θα σου δώσουν από τη forthnet ένα δωρεάν ρούτερ πολύ καλύτερο που λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα αφού θα έχει υψηλότερη εμβέλεια

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον θα σου δώσουν από τη forthnet ένα δωρεάν ρούτερ πολύ καλύτερο που λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα αφού θα έχει υψηλότερη εμβέλεια
το θεμα ειναι οτι το Techicolor 788 ειναι οντως καλυτερο και οντως εχει μεγαλυτερη εμβελια η θα μπλεξω παλι ?
Link to comment
Share on other sites

αφού θα στο δώσουν δωρέαν και δεν θα πληρώσεις κάτι επιπλέον μια χαρά είναι . Αν έχεις πάλι μπλεξίματα τους ρωτάς και αν δεν βγάλεις άκρη τότε πάρε ένα δικό σου .
Link to comment
Share on other sites

αφού θα στο δώσουν δωρέαν και δεν θα πληρώσεις κάτι επιπλέον μια χαρά είναι . Αν έχεις πάλι μπλεξίματα τους ρωτάς και αν δεν βγάλεις άκρη τότε πάρε ένα δικό σου .
για πεταμα και αυτο.απο χθες που το εβαλα το ιντερνετ σερνετε
Link to comment
Share on other sites

για πεταμα και αυτο.απο χθες που το εβαλα το ιντερνετ σερνετε

 

Αυτό το ρούτερ της forthnet είναι καλύτερο . Δοκίμασε το 1-2 εβδομάδες μίλα και με τους τεχνικούς να δεις τι φταιεί (όχι με τηλέφωνο )σ το https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 με μήνυμα και πες τους να σου ρίξουν το margin στο 6 να έχεις πιο γρήγορες ταχύτητες και μετά αν δεν είσαι ένταξει τότε πάρε καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ρούτερ της forthnet είναι καλύτερο . Δοκίμασε το 1-2 εβδομάδες μίλα και με τους τεχνικούς να δεις τι φταιεί (όχι με τηλέφωνο )σ το https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 με μήνυμα και πες τους να σου ρίξουν το margin στο 6 να έχεις πιο γρήγορες ταχύτητες και μετά αν δεν είσαι ένταξει τότε πάρε καινούργιο
Μου στειλανε κατεξερεση το Technicolor TG788v2 το οποιο δεν υποστηριζει WPS για να συνδεσω πανω ενα repeater που εχω και εκτος απο αυτο ειναι αργο πανω στη γραμμη μου και με καλωδιο και με wifi δηλαδη μια τρυπα στο νερο οποτε ξαναεβαλα παω το zte και συνδεσα και το repeater μπας και αυτη τη φορα δουλεψει και δε κανει τις βλακειες που μου εκανε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, και εγώ από hol θέλω να το γυρίσω σε 3 play κυρίως λόγω των καναλιών novasports, πήρα τηλέφωνο και μου έκαναν μια προσφορά, για 18 μήνη σύμβαση Δωρεάν τα τέλη,ο εξοπλισμός και 2 μήνες δώρο τα novasports. Μετά τις δύο μήνες 49.90 μέχρι την λήξη του συμβολαίου. Τι λέτε είναι καλή προσφορά, μπορώ να επιδιώξω καλύτερη τιμή ή παίζει κάποια καλύτερη αυτόν τον καιρό;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, και εγώ από hol θέλω να το γυρίσω σε 3 play κυρίως λόγω των καναλιών novasports, πήρα τηλέφωνο και μου έκαναν μια προσφορά, για 18 μήνη σύμβαση Δωρεάν τα τέλη,ο εξοπλισμός και 2 μήνες δώρο τα novasports. Μετά τις δύο μήνες 49.90 μέχρι την λήξη του συμβολαίου. Τι λέτε είναι καλή προσφορά, μπορώ να επιδιώξω καλύτερη τιμή ή παίζει κάποια καλύτερη αυτόν τον καιρό;;;
Εγω παντως εχω θεματα με τη Nova συχνα κολλαει ο αποδικοποιητης,εχουν ερθει 3 φορες τεχνικοι να δουν τι γινετε γιατι χανει το σημα κτλ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, και εγώ από hol θέλω να το γυρίσω σε 3 play κυρίως λόγω των καναλιών novasports, πήρα τηλέφωνο και μου έκαναν μια προσφορά, για 18 μήνη σύμβαση Δωρεάν τα τέλη,ο εξοπλισμός και 2 μήνες δώρο τα novasports. Μετά τις δύο μήνες 49.90 μέχρι την λήξη του συμβολαίου. Τι λέτε είναι καλή προσφορά, μπορώ να επιδιώξω καλύτερη τιμή ή παίζει κάποια καλύτερη αυτόν τον καιρό;;;

αφού σου κάνουν δώρο 2 μήνες, τέλη εξποπλισμό είναι πολύ καλά αφού και η τιμή που δίνουν είναι για πάντά και δεν αλλάζει και έτσι θα ξέρεις τι πληρώνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, και εγώ από hol θέλω να το γυρίσω σε 3 play κυρίως λόγω των καναλιών novasports, πήρα τηλέφωνο και μου έκαναν μια προσφορά, για 18 μήνη σύμβαση Δωρεάν τα τέλη,ο εξοπλισμός και 2 μήνες δώρο τα novasports. Μετά τις δύο μήνες 49.90 μέχρι την λήξη του συμβολαίου. Τι λέτε είναι καλή προσφορά, μπορώ να επιδιώξω καλύτερη τιμή ή παίζει κάποια καλύτερη αυτόν τον καιρό;;;

 

Σε αυτά τα χρήματα δίνουν το full pack.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα δίνουν το full pack.

 

Επειδή αυτό που λες το έχω διαβάσει και από άλλους αλλά όταν μίλησα δεν μου ανέφεραν κάτι τέτοιο, πρέπει να το ζητήσω εγώ να μου το κάνουν ή είναι κάποια προσφορά για ήδη υπάρχοντες συνδρομητές;;

Link to comment
Share on other sites

Πάρτους και πες ότι μόνο έτσι θα πας. Αν έχεις κάνει αίτηση φορητότητας ακύρωσε την για να σφίξουν οι κ0λ01.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πάρτους και πες ότι μόνο έτσι θα πας. Αν έχεις κάνει αίτηση φορητότητας ακύρωσε την για να σφίξουν οι κ0λ01.

 

Ok σ'ευχαριστώ πολύ θα το προσπαθήσω, εννοείται ότι αυτό είναι για δωδεκάμηνη σύνδεση έτσι;;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω 18 αλλά δε παίρνω και όρκο. Πάντως αξίζει αν σε ενδιαφέρει το περιεχόμενο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σε ένα μήνα λήγει το συμβόλαιο μου και επιθυμώ να έχω 24άρα+σταθερά(όπως έχω και τώρα),αλλά να μπει κ το νοβασπορτ στο πακέτο.

Μπορείτε να μ δώσετε μια ενδεικτική τιμή που μπορώ να πετύχω; Τώρα είμαι στα 22.90€.

 

Υγ έστειλα στην φόρμα

Επικοινωνίας μήνυμα για προσφορά κ ότι έχω αργό Ίντερνετ και μου το ανέβασαν 7μππς!!! Έφτασα τα 18(speedtest),καλά είμαι.

Για την προσφορά μ είπε να επικοινωνήσω μερικές μέρες αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνα 30αρι καλά είναι. Κοίτα μην πάρεις ώρες και προς κινητά να υπάρχουν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, και εγώ από hol θέλω να το γυρίσω σε 3 play κυρίως λόγω των καναλιών novasports, πήρα τηλέφωνο και μου έκαναν μια προσφορά, για 18 μήνη σύμβαση Δωρεάν τα τέλη,ο εξοπλισμός και 2 μήνες δώρο τα novasports. Μετά τις δύο μήνες 49.90 μέχρι την λήξη του συμβολαίου. Τι λέτε είναι καλή προσφορά, μπορώ να επιδιώξω καλύτερη τιμή ή παίζει κάποια καλύτερη αυτόν τον καιρό;;;

 

Η προσφορά που παίζει εδώ και ένα μήνα στο μιλητό είναι το 3play full pack (24 + 720' σε κινητά + 400' σε διεθνή +για 1 χρόνο δωρεάν HD + multiview και εξοπλισμό, με δέσμευση για 18 μήνες και 29,90 τους 2 πρώτους μήνες και 49,90 τους υπόλοιπους (πιστεύω να μην ξέχασα κάτι).

 

Τα τέλη ενεργοποίησης είναι 35 ευρώ αλλά, κατά πάγια πολιτική, δεν τη χρεώνουν όταν έρχεσαι από άλλη εταιρεία.

Επομένως, μπορείς να παζαρέψεις με αυτά τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...