Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το προσφορά σου έκανε;

 

εδώ και χρόνια(4+???) με φορθνετ δεν έχω κανένα παράπονο.

είχα βέβαια στην αρχή ψιλο(πολυ ψιλο)προβληματάκια αλλά Οκ!

 

 

δυτική Θεσσαλονίκη, κόμβος παύλου μελά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

απο ταχυτητες πως τα πας? ειναι σταθερες η μια πιανεις 10 μια πιανεις 3 ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το ρουτερ είναι κλειδωμένο στα ~10mbps! δεν έχω παράπονο! γενικά εκεί γυρω κλειδώνει. άντε να σε πω από 9 μέχρι 11...

upload 1mbps ΠΑΝΤΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα...

μπηκα στο δικτυο τις forthnet εχθες με ταχυτητα 24mpbs μου ειπανε

θα πιανω 16/17mpbs

και βλεπω ακομα και τωρα το πολυ 4.70 αλλα γενικα

2.80 φταιει το router μου εχω το NETGEAR DGN2200.

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

μπηκα στο δικτυο τις forthnet εχθες με ταχυτητα 24mpbs μου ειπανε

θα πιανω 16/17mpbs

και βλεπω ακομα και τωρα το πολυ 4.70 αλλα γενικα

2.80 φταιει το router μου εχω το NETGEAR DGN2200.

ευχαριστω!!

μαλλον. εγω ειμαι στα 12 παντως. το 24 δεν πιανεται ειναι θεωρητικο. το καλυτερο που εχω δει απο φιλους το 17-18.

Link to comment
Share on other sites

το router τι μπορει να φταει ??

ειναι καινουριο εχει επιλογη μεχρι 300mbps.

 

Υ.Γ μετα απο επικοινωνια με την forthnet 1ωρα ειδανε οτι εχει

προβλημα η γραμμη του ΟΤΕ κατω η εχω το προβλημα μεσα στο σπιτι.

κανονικα στο κεντρο που ειμαι επρεπε να πιανω 17mbps.

τελος παντων θα περιμενω το τεχνικο.

Edited by aris_21
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το router τι μπορει να φταει ??

ειναι καινουριο εχει επιλογη μεχρι 300mbps.

 

Υ.Γ μετα απο επικοινωνια με την forthnet 1ωρα ειδανε οτι εχει

προβλημα η γραμμη του ΟΤΕ κατω η εχω το προβλημα μεσα στο σπιτι.

κανονικα στο κεντρο που ειμαι επρεπε να πιανω 17mbps.

τελος παντων θα περιμενω το τεχνικο.

 

 

 

Δώσε τα στατιστικά του router σου. Η επιλογή 300mbps έχει να κάνει με το τοπικό ασύρματο δίκτυο και καμιά σχέση με την adsl γραμμη.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν μας δώσεις τα στοιχεία όπως SNR/Attenuation δεν κάνουμε τίποτα... :p

 

που ειναι αυτα??:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτα??:rolleyes:

 

 

Δεν γνωρίζω το router. Ψαξτο (εαν εχει τετοιες πληροφοριες)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτα??:rolleyes:

 

Μπες στο interface του router σου, καπου πρεπει να γραφει adsl ή status ή Connection κατι τετοιο

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα διακοπη γραμμης μετα απο 2 χρονια στη forthnet και ολοκληρωθηκε την προηγουμενη εβδομαδα. χθες μου ηρθε ο τελευταιος λογαριασμος αλλα αποτι βλεπω πρεπει να πληρωσω και τους 2 μηνες χωρις να τους εχω χρησιμοποιησει????? επισης στην αρχη οταν εκανα τη συνδεση ειχα πληρωσει καποιο ποσο νομιζω 60 ευρω για τη γραμμη. αυτα τα λεφτα μου ειχαν πει οτι θα μου επιστραφουν στο τελος. ετσι δεν ειναι???
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να βγει ακόμα ενας λογαριασμός, στον οποίο θα σου αφαιρούνται τα πάγια που δεν έχεις χρέωση της υπηρεσίας,

Τα αρχικά 60€ ειναι για την αιτηση ενεργοποίησης της γραμμής και όχι δεν επιστρεφονται

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ο λογαριασμος που μου ηρθε τωρα 52 ευρω δε θα τον πληρωσω? θα περιμενω να ερθει αλλος λογαριαμος?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχει κανεις προβλήματα με το internet στη θεσσαλονίκη?

αρκετοί γνωστοί, μαζί και γω, έχουμε τρελαθεί με τις συνεχείς αποσυνδέσεις όλη μέρα κάθε μέρα

αποσυνδέεται για λίγα δευτερόλεπτα και μετά από λίγο όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή; Όταν λες απο συνδέσεις εννοείς μόνο ip χάνει ή πέφτει και η adsl ?
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Α...σε αυτό το «υπέροχο» dslam........ :lol: Αφού πέφτει η IP είναι πρόβλημα 4νετ/κέντρου... τους έχεις ενημερώσει; Οι φίλοι σου να υποθέσω οτι πέφτουν στο ίδιο κέντρο ε;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

τους ενημερωσε ενας φιλος χθες. δε μιλησα μαζι του να δω τι του ειπαν

ολοι στο ιδιο dslam ανηκουμε :(

Link to comment
Share on other sites

email προς forthnet από πελάτη:

 

 

Γραμματικόπουλος Ματθαίος

 

Μετά από τηλεφωνική συνομιλία που είχα με συνάδελφο σας (ή εξωτερικό συνεργάτη προώθησης πωλήσεων) αφού με κάλεσε η ίδια , με προέτρεψε να πάω στο πλησιέστερο κατάστημα forthnet και να ανανεώσω το συμβόλαιο μου με καλύτερους οικονομικούς όρους γιατί έχουν βγει πακέτα με νέες “καλύτερες” τιμές.

Αφού της εξήγησα ,ότι για το πακέτο μου (forthnet 2play) υπάρχει μόνο , μία προσφορά σε συνδυασμό με nova, αυτό μου είχαν πει άλλωστε στο κατάστημα forthnet της περιοχής μου 2 μήνες πριν ,μου είπε παρόλα αυτά , να πάω στο κατάστημα και να τους ζητήσω συμβόλαιο με το ίδιο πακέτο σε καλύτερη τιμή και να πω χαρακτηριστικά ότι από την forthnet μου είπαν : ότι ξέρω για ότι το δικαιούμαι.

Φυσικά την επόμενη ημέρα ο υπάλληλος στο κατάστημα forthnet της καλαμαριάς που βρίσκομαι , μου επανέλαβε τα ίδια που μου είχε πει 2 μήνες πριν.

Θα σας παρακαλούσα , να βγάλετε από την πολιτική της εταιρίας , αυτά τα “μέσα” προώθησης πωλήσεων , που κάνουν τον πελάτη να αισθάνεται κυριολεκτικά ηλίθιος.

Αναμένω απάντηση σας για να την αναρτήσω και αυτή στα τρία σχετικά forum που είμαι μέλος.

Link to comment
Share on other sites

email προς forthnet από πελάτη:

 

 

Γραμματικόπουλος Ματθαίος

 

Μετά από τηλεφωνική συνομιλία που είχα με συνάδελφο σας (ή εξωτερικό συνεργάτη προώθησης πωλήσεων) αφού με κάλεσε η ίδια , με προέτρεψε να πάω στο πλησιέστερο κατάστημα forthnet και να ανανεώσω το συμβόλαιο μου με καλύτερους οικονομικούς όρους γιατί έχουν βγει πακέτα με νέες “καλύτερες” τιμές.

Αφού της εξήγησα ,ότι για το πακέτο μου (forthnet 2play) υπάρχει μόνο , μία προσφορά σε συνδυασμό με nova, αυτό μου είχαν πει άλλωστε στο κατάστημα forthnet της περιοχής μου 2 μήνες πριν ,μου είπε παρόλα αυτά , να πάω στο κατάστημα και να τους ζητήσω συμβόλαιο με το ίδιο πακέτο σε καλύτερη τιμή και να πω χαρακτηριστικά ότι από την forthnet μου είπαν : ότι ξέρω για ότι το δικαιούμαι.

Φυσικά την επόμενη ημέρα ο υπάλληλος στο κατάστημα forthnet της καλαμαριάς που βρίσκομαι , μου επανέλαβε τα ίδια που μου είχε πει 2 μήνες πριν.

Θα σας παρακαλούσα , να βγάλετε από την πολιτική της εταιρίας , αυτά τα “μέσα” προώθησης πωλήσεων , που κάνουν τον πελάτη να αισθάνεται κυριολεκτικά ηλίθιος.

Αναμένω απάντηση σας για να την αναρτήσω και αυτή στα τρία σχετικά forum που είμαι μέλος.

 

Μήπως εννοούν την προσφορά για το 2play με 12 x 30,9 ευρώ/μήνα, με την προϋπόθεση να προπληρωθεί η συνδρομή για ένα χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό νομίζω πως θα εννοούσαν.

το 2play το δίνουν και με προπληρωμη οπότε μπορεί να έγινε εκεί η παρεξήγηση

Link to comment
Share on other sites

τους ενημερωσε ενας φιλος χθες. δε μιλησα μαζι του να δω τι του ειπαν

ολοι στο ιδιο dslam ανηκουμε :(

 

του ειπαν οτι κανουν εργασιες στο δικτυο και το προβλημα θα αποκατασταθει πληρως μεχρι το σάββατο(26/11)

για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...