Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ενεργοποιήθηκε στην γραμμή μου forthnet από wind που είχα στις 11/8, λόγω μίας προσφοράς που είχε πάρει ο πατέρας μου τηλεφωνικά. Για να μην τα πολυλογώ με την ιστορία μου η βασική μου ερώτηση είναι: δικαίωμα υπαναχώρησης χωρίς penalty δεν έχω; Γιατί από το 13831 μου είπαν ότι θα χρεωθώ το penalty από τη στιγμή που ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου, και ότι μόνο πριν ενεργοποιηθεί μπορούσα να κάνω την ακύρωση της αίτησης

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε κάθε εταιρεία, από τη στιγμή που ενεργοποιείται η γραμμή, πρέπει να πληρώσεις penalty για αν διακόψεις πριν από τους 6 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενεργοποιήθηκε στην γραμμή μου forthnet από wind που είχα στις 11/8, λόγω μίας προσφοράς που είχε πάρει ο πατέρας μου τηλεφωνικά. Για να μην τα πολυλογώ με την ιστορία μου η βασική μου ερώτηση είναι: δικαίωμα υπαναχώρησης χωρίς penalty δεν έχω; Γιατί από το 13831 μου είπαν ότι θα χρεωθώ το penalty από τη στιγμή που ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου, και ότι μόνο πριν ενεργοποιηθεί μπορούσα να κάνω την ακύρωση της αίτησης

 

λογικά είναι αναλογικά με τους μήνες που είσαι στην εταιρεία . για οποιαδήποτε ενέργεια κάνεις καλύτερα θα ήταν να στείλεις αυτό που θες στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 και θα σε πάρουν αυτοί τηλέφωνο για να σου πουν το ποσό ή ότι άλλο θες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενεργοποιήθηκε στην γραμμή μου forthnet από wind που είχα στις 11/8, λόγω μίας προσφοράς που είχε πάρει ο πατέρας μου τηλεφωνικά. Για να μην τα πολυλογώ με την ιστορία μου η βασική μου ερώτηση είναι: δικαίωμα υπαναχώρησης χωρίς penalty δεν έχω; Γιατί από το 13831 μου είπαν ότι θα χρεωθώ το penalty από τη στιγμή που ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου, και ότι μόνο πριν ενεργοποιηθεί μπορούσα να κάνω την ακύρωση της αίτησης

 

Έχεις 14 μέρες γι αυτό βιάσου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχεις 14 μέρες γι αυτό βιάσου.

Ωραία, έχω ας πούμε 14 μέρες. Πάω σε ένα κατάστημα forthnet και κάνω κάποια αίτηση υπαναχώρησης; Και μετά αν γίνει δεκτή χάνω την γραμμή (νούμερο);

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Κάνει έτσι απλά αίτηση σε άλλη εταιρία (προτείνω hol). Και άστους να κολοχτυπιούνται. Όταν θα σε πάρουν τηλέφωνο εξήγησέ τους ότι ασκείς το δικαίωμά σου στην υπαναχώρηση και αν σου στείλουν μπουγιουρντί κάνεις καταγγελία και στρώνουν οι ποποί.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε εταιρεία, από τη στιγμή που ενεργοποιείται η γραμμή, πρέπει να πληρώσεις penalty για αν διακόψεις πριν από τους 6 μήνες.

 

Μετά τους 6 μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Μετά τους 6 μήνες?

 

Συνήθως, μετά τους 6 μήνες σε 12μηνη δέσμευση, το penalty μειώνεται αναλογικά όσο πλησιάζεις στο τέλος της δέσμευσης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφυγες από την forthnet φίλε; Είχες παρατράγουδα;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφυγες από την forthnet φίλε; Είχες παρατράγουδα;

Αν έφευγα μόνο wind θα μπορούσα να πάω πάλι που ήμουν, λόγω κλήσεων προς Αλβανία, που θέλουμε απαραίτητα. Θα κάτσω στην forthnet με €32 τελικά και έκανα ακύρωση του νοβα μόνο που δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα. Η βλακεία είναι ότι πριν φύγω η wind μου είχε κάνει πρόταση στα €20 και 2 χρόνια δέσμευση και την έχασα αυτή (τώρα που έφυγε η γραμμή δεν μου την ξαναδίνουν αυτή την προσφορά). Πριν στην wind πλήρωνα €33. Οπότε μία η άλλη μου έρχεται απλά θα χρεωθώ και 35 το τέλος ενεργοποίησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Αν έφευγα μόνο wind θα μπορούσα να πάω πάλι που ήμουν, λόγω κλήσεων προς Αλβανία, που θέλουμε απαραίτητα. Θα κάτσω στην forthnet με €32 τελικά και έκανα ακύρωση του νοβα μόνο που δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα. Η βλακεία είναι ότι πριν φύγω η wind μου είχε κάνει πρόταση στα €20 και 2 χρόνια δέσμευση και την έχασα αυτή (τώρα που έφυγε η γραμμή δεν μου την ξαναδίνουν αυτή την προσφορά). Πριν στην wind πλήρωνα €33. Οπότε μία η άλλη μου έρχεται απλά θα χρεωθώ και 35 το τέλος ενεργοποίησης.

 

πάντως αφού είσαι forthnet έχει ένα πάκετο με διεθνή (περιλμβάνει και Αλβανία) και με 7 ευρώ έχεις 400 λεπτά για να σου έρχεται πιο φθήνα http://www.forthnet.gr/ServicesBasketForm.aspx?a_id=7296

Link to comment
Share on other sites

πάντως αφού είσαι forthnet έχει ένα πάκετο με διεθνή (περιλμβάνει και Αλβανία) και με 7 ευρώ έχεις 400 λεπτά για να σου έρχεται πιο φθήνα http://www.forthnet.gr/ServicesBasketForm.aspx?a_id=7296

Ναι το ξέρω, με τα διεθνή μου το δίνουν στα €31,90 συνολικά το 2play

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

όποιος έχει το 3play start pack nova μπορεί για αυτό το σαββατοκύριακο που ξεκινάει η super league να δει δωρεάν όλους τους αγώνες χωρίς να έχει το novasport . ουσιαστικά είναι από 23-25/08 για την πρώτη αγωνιστική της superleague .Αφού θα το δώσουν δωρεάν είναι καλή ενέργεια αφού προαιρετικά όποιος θέλει μπορεί να δει τους αγώνες
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχει βάλει κανένας την προσφορα you ολυμπιακού με την nova για το sports pack με 25 ευρώ τον Μηνα? Και gia προσφορες εγώ ήμουν ήδη πελάτης forthnet και ζήτησα μία προσφορα για να ανανεώσω Και μου δωσανε 24+απεριόριστα+720 κινητά+nova start pack+όλα τα αθλητικά κανάλια με 39.90 για 12μήνες
Link to comment
Share on other sites

όλοι οι συνδρομητες του nova 3play αυτό το σαββατοκύριακο θα μπορούν να δουν δωρέαν την πρεμιέρα του ελληνικού πρωταθλήματος http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/media/h_premiera_ths_super_league_anoixth_se_oloys_toys_syndromhtes_nova_3play.2982605.html .
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό τοπικ αλλά κάπου πρέπει να γράψω για την κοροιδία αυτών των απατεώνων ώστε μη την πάθει κι άλλος καταναλωτής.

Μέρα Πέμπτη αιτήθηκα σύνδεση νέας τηλεφωνικής γραμμής και προγράμματος ιντερνετ στη φορθνετ. Ρώτησα τον υπάλληλο αν έχω το δικαίωμα να ακυρώσω την αίτηση και μου απάντησε μέχρι 3 μέρες πριν την ενεργοποίηση της τηλεφωνικής γραμμής, η οποία θα γίνει σε περίπου 20 μέρες, όπως είπε.

Την επόμενη μέρα (Παρασκευή) μετάνοιωσα και ξαναπήγα στο ίδιο κατάστημα για να ακυρώσω την αίτηση.

Μέρα Τρίτη με πήραν από την φορθνετ και με ρώτησαν γιατί ακύρωσα την αίτηση.

Μέρα Τετάρτη μου στείλανε σμσ λέγοντας ότι ενεργοποιήθηκε η τηλεφωνική μου γραμμή. Πήρα τηλέφωνο να μάθω τη συμβαίνει και μου είπαν ότι δεν πρόλαβα να ακυρώσω την αίτηση γιατί μπορεί να την έκανα Παρασκευή αλλά σ'αυτούς έφτασε Δευτέρα και στη συνέχεια έτυχε να γίνει πολύ γρήγορα η ενεργοποίηση.

Τώρα μου ζητάνε λεφτά για να φύγω. Οι τύποι είναι μεγάλα λαμόγια. Μιλάμε για απατεώνες του κερατά.

Φυσικά λεφτά δεν θα πάρουν αλλά αυτό είναι το τελευταίο. Θα τους ξεφτυλίζω παντού για μια ζωή ολόκληρη.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό τοπικ αλλά κάπου πρέπει να γράψω για την κοροιδία αυτών των απατεώνων ώστε μη την πάθει κι άλλος καταναλωτής.

 

Μέρα Πέμπτη αιτήθηκα σύνδεση νέας τηλεφωνικής γραμμής και προγράμματος ιντερνετ στη φορθνετ. Ρώτησα τον υπάλληλο αν έχω το δικαίωμα να ακυρώσω την αίτηση και μου απάντησε μέχρι 3 μέρες πριν την ενεργοποίηση της τηλεφωνικής γραμμής, η οποία θα γίνει σε περίπου 20 μέρες, όπως είπε.

 

Την επόμενη μέρα (Παρασκευή) μετάνοιωσα και ξαναπήγα στο ίδιο κατάστημα για να ακυρώσω την αίτηση.

 

Μέρα Τρίτη με πήραν από την φορθνετ και με ρώτησαν γιατί ακύρωσα την αίτηση.

 

Μέρα Τετάρτη μου στείλανε σμσ λέγοντας ότι ενεργοποιήθηκε η τηλεφωνική μου γραμμή. Πήρα τηλέφωνο να μάθω τη συμβαίνει και μου είπαν ότι δεν πρόλαβα να ακυρώσω την αίτηση γιατί μπορεί να την έκανα Παρασκευή αλλά σ'αυτούς έφτασε Δευτέρα και στη συνέχεια έτυχε να γίνει πολύ γρήγορα η ενεργοποίηση.

 

Τώρα μου ζητάνε λεφτά για να φύγω. Οι τύποι είναι μεγάλα λαμόγια. Μιλάμε για απατεώνες του κερατά.

 

Φυσικά λεφτά δεν θα πάρουν αλλά αυτό είναι το τελευταίο. Θα τους ξεφτυλίζω παντού για μια ζωή ολόκληρη.

 

Αυτά.

 

 

Αν θέλεις γράψε και εδώ http://avclub.gr/forum/showthread.php?t=111900

Μήπως βγάλεις άκρη .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό τοπικ αλλά κάπου πρέπει να γράψω για την κοροιδία αυτών των απατεώνων ώστε μη την πάθει κι άλλος καταναλωτής.

Μέρα Πέμπτη αιτήθηκα σύνδεση νέας τηλεφωνικής γραμμής και προγράμματος ιντερνετ στη φορθνετ. Ρώτησα τον υπάλληλο αν έχω το δικαίωμα να ακυρώσω την αίτηση και μου απάντησε μέχρι 3 μέρες πριν την ενεργοποίηση της τηλεφωνικής γραμμής, η οποία θα γίνει σε περίπου 20 μέρες, όπως είπε.

Την επόμενη μέρα (Παρασκευή) μετάνοιωσα και ξαναπήγα στο ίδιο κατάστημα για να ακυρώσω την αίτηση.

Μέρα Τρίτη με πήραν από την φορθνετ και με ρώτησαν γιατί ακύρωσα την αίτηση.

Μέρα Τετάρτη μου στείλανε σμσ λέγοντας ότι ενεργοποιήθηκε η τηλεφωνική μου γραμμή. Πήρα τηλέφωνο να μάθω τη συμβαίνει και μου είπαν ότι δεν πρόλαβα να ακυρώσω την αίτηση γιατί μπορεί να την έκανα Παρασκευή αλλά σ'αυτούς έφτασε Δευτέρα και στη συνέχεια έτυχε να γίνει πολύ γρήγορα η ενεργοποίηση.

Τώρα μου ζητάνε λεφτά για να φύγω. Οι τύποι είναι μεγάλα λαμόγια. Μιλάμε για απατεώνες του κερατά.

Φυσικά λεφτά δεν θα πάρουν αλλά αυτό είναι το τελευταίο. Θα τους ξεφτυλίζω παντού για μια ζωή ολόκληρη.

Αυτά.

 

στείλε τους και στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 γραπτό μήνυμα για να είσαι καλυμένος και να μην έχεις μόνο προφορική επικοινωνία μήπως και βρεις λύση

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα έχει βάλει κανένας την προσφορα you ολυμπιακού με την nova για το sports pack με 25 ευρώ τον Μηνα? Και gia προσφορες εγώ ήμουν ήδη πελάτης forthnet και ζήτησα μία προσφορα για να ανανεώσω Και μου δωσανε 24+απεριόριστα+720 κινητά+nova start pack+όλα τα αθλητικά κανάλια με 39.90 για 12μήνες

 

Η προσφορά για φιλάθλους του ολυμπιακού από nova είναι αυτή που κάνει 50% έκπτωση για φιλάθλους του ολυμπιακού http://www.axortagos.gr/megali-prosfora-gia-tous-filathlous-tou-olimpiakou-apo-tin-pae-kai-ti-n.html

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που να έχει σκέτο adsl ή vdsl και να έχει πάρει προσφορά;Αν ναι σε τι τιμή;

Λήγει το συμβόλαιο σε κανά δίμηνο και πρέπει να κινηθώ αναλόγως.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που να έχει σκέτο adsl ή vdsl και να έχει πάρει προσφορά;Αν ναι σε τι τιμή;

Λήγει το συμβόλαιο σε κανά δίμηνο και πρέπει να κινηθώ αναλόγως.

 

το σκέτο adsl 24 Mbps αν το κάνεις προπληρωμή για ένα χρόνο έχει 15 ευρώ που έχει και σταθερό αλλά με χρέωση . Είναι δύσκολο να το ρίξουν πιο κάτω με προσφορά . Για το vdsl πρέπει να δεις αν μπορείς να βάλεις vdsl εκεί που είσαι

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που να έχει σκέτο adsl ή vdsl και να έχει πάρει προσφορά;Αν ναι σε τι τιμή;

Λήγει το συμβόλαιο σε κανά δίμηνο και πρέπει να κινηθώ αναλόγως.

 

Πρέπει να δεις αν είναι διαθέσιμο το vdsl στην περιοχή σου και αν δεν είναι τότε πας μόνο για adsl στη forthnet και αν τους ζητήσεις να σου ρίξουν το snr στο 6 θα είσαι μια χαρά σε ταχύτητα και χώρις να έχεις vdsl αλλά και με απλό adsl

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις οτι οταν εχεις 3play με forthnet και Nova και καλεις τη νοβα για δηλωσεις βλαβη κτλ σε χρεωνει κανονικα ανα λεπτο ?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις οτι οταν εχεις 3play με forthnet και Nova και καλεις τη νοβα για δηλωσεις βλαβη κτλ σε χρεωνει κανονικα ανα λεπτο ?

 

αν εννοεις το 18345 ναι πληρωνεις κατι λιγα αλλα μπορεις να παρεις αυτο 2106602000

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...