Jump to content

Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς


bianca76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Unbelievable! Μετά από 25 τηλεφωνήματα τα παρατώ! Γνωρίζετε κάποιο τρόπο επικοινωνίας με το τμήμα εταιρικών πελατών; Υποτίθεται ότι θα υπήρχε κάποιο υποτυπώδες helpdesk για τα εκατοντάδες στελέχη που θα ήθελαν να μάθουν την πορεία της αίτησής τους... Μόνο τις συνδέσεις θέλουν και να μας τα πάρουν. και δεν μπορείς να βρεις κάποιον διευθυντή τμήματος. Όσοι ξέρετε εναλλακτικά τηλέφωνα εκτός του 6158800 παρακαλώ ρίξτε τα φώτα σας!
Link to comment
Share on other sites

Unbelievable! Μετά από 25 τηλεφωνήματα τα παρατώ! Γνωρίζετε κάποιο τρόπο επικοινωνίας με τις σαβούρες του τμήματος εταιρικών πελατών; Υποτίθεται ότι θα υπήρχε κάποιο υποτυπώδες helpdesk για τα εκατοντάδες στελέχη που θα ήθελαν να μάθουν την πορεία της αίτησής τους...Απλά μες έχουν γραμμένους στα απαυτά τους! Μόνο τις συνδέσεις θέλουν και να μας τα πάρουν οι καραγκιόζηδες...και δεν μπορείς να βρεις κάποιον διευθυντή τμήματος για να τους ρίξεις κανένα μπινελίκη! Όσοι ξέρετε εναλλακτικά τηλέφωνα εκτός του 6158800 παρακαλώ ρίξτε τα φώτα σας!

Δοκίμασες μέσω του 1277 από το κινητό; ή από το κέντρο 210 6158000; Επίσης, καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου, αλλά θα σου ζητήσω να προσέχεις λίγο τον τρόπο έκφρασής σου.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες μέσω του 1277 από το κινητό; ή από το κέντρο 210 6158000; Επίσης, καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου, αλλά θα σου ζητήσω να προσέχεις λίγο τον τρόπο έκφρασής σου.

 

Οκ Πέτρο, sorry!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο!!! Προσπαθώ πάνω από μια εβδομάδα να πάρω τηλέφωνο και δεν το σηκώνει κανείς!!!!

 

Μα κανείς!!!!

 

Εάν πάρεις στο 1277 ή στο 210 6158000 σε παραπέμπουν στο 2106158800 και λένε ότι αυτοί δεν ξέρουν τίποτα.

 

Αν είναι δυνατόν! Μάλλον αυτός που δουλεύει εκεί έχει πάει διακοπούλες, χωρίς φυσικά να έχει άδεια. Σε ερώτησή μου στο 210 6158000 αν δουλεύει το τμήμα αυτό η απάντηση ήταν θετική. Όταν ρωτούσα γιατί δεν το σηκώνουν έλεγαν δε μπορούμε να κάνουμε κάτι...

 

Τα λόγια είναι περιττά...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Unbelievable! Μετά από 25 τηλεφωνήματα τα παρατώ! Γνωρίζετε κάποιο τρόπο επικοινωνίας με το τμήμα εταιρικών πελατών; Υποτίθεται ότι θα υπήρχε κάποιο υποτυπώδες helpdesk για τα εκατοντάδες στελέχη που θα ήθελαν να μάθουν την πορεία της αίτησής τους... Μόνο τις συνδέσεις θέλουν και να μας τα πάρουν. και δεν μπορείς να βρεις κάποιον διευθυντή τμήματος. Όσοι ξέρετε εναλλακτικά τηλέφωνα εκτός του 6158800 παρακαλώ ρίξτε τα φώτα σας!

 

Μπορείς να απευθυνθείς στο ΕΚΕΜΣ όπου απο όσο γνωρίζω πρέπει να έχει δημιουργηθεί ένα τμήμα που εξυπηρετεί το στρατιωτικο προσωπικό του λεκανοπεδίου.Δοκίμασε αν μάθω κάτι επιπλέον θα ανεβάσω.Δεν υπάρχει λόγος να σκάμε για τέτοια θέματα όλα θα γίνουν:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απευθυνθείς στο ΕΚΕΜΣ όπου απο όσο γνωρίζω πρέπει να έχει δημιουργηθεί ένα τμήμα που εξυπηρετεί το στρατιωτικο προσωπικό του λεκανοπεδίου.Δοκίμασε αν μάθω κάτι επιπλέον θα ανεβάσω.Δεν υπάρχει λόγος να σκάμε για τέτοια θέματα όλα θα γίνουν:shifty:

 

Ξέρεις το νούμερό τους; Στο τηλεφωνικό κέντρο που πήρα μου είπαν δεν υπάρχει τέτοιο τμήμα...Σκάω γιατί θέλω τα τηλέφωνα μέχρι τον Σεπτέμβριο και δεν ξέρω που τους έχει παραπέσει η αίτησή μου...Γιατι στο ΓΕΕΘΑ με την Cosmote δεν έχουν τέτοια προβλήματα...;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις το νούμερό τους; Στο τηλεφωνικό κέντρο που πήρα μου είπαν δεν υπάρχει τέτοιο τμήμα...Σκάω γιατί θέλω τα τηλέφωνα μέχρι τον Σεπτέμβριο και δεν ξέρω που τους έχει παραπέσει η αίτησή μου...Γιατι στο ΓΕΕΘΑ με την Cosmote δεν έχουν τέτοια προβλήματα...;

 

Θα ρωτήσω αύριο και θα σου στειλω

Link to comment
Share on other sites

κανέις για τον διαγωνισμό ??? που έιναι η ανακοίνωση η αρχική ....αν ξέρει κάποιος ας πει!

 

Στο http://www.army.gr στην ενοτητα ΠΥΛΗ στο νουμερο 16 εκει θα τα βρεις ολα σχετικα με τον διαγωνισμο

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ....το είχα δει αυτό!

εγώ ψάχνω την διακήρυξη του διαγουνισμού!

αυτό είναι η ενημέρωση!

Μπορείς να με βοηθήσεις?

 

Στο http://www.army.gr στην ενοτητα ΠΥΛΗ στο νουμερο 16 εκει θα τα βρεις ολα σχετικα με τον διαγωνισμο
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ....το είχα δει αυτό!

εγώ ψάχνω την διακήρυξη του διαγουνισμού!

αυτό είναι η ενημέρωση!

Μπορείς να με βοηθήσεις?

 

Kαλησπέρα αυτο που ζητάς μπορείς να το βρείς απο την ΓΕΣ/ΔΔΒ που είναι αρμοδία για το θέμα αυτό.Εγώ πάντως δεν τον έχω δεί

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Από 18/1/2010 το πρόγραμμα θα είναι διαθέσιμο στα καταστήματα της wind.

Ταυτότητα, αποδεικτικό ΑΦΜ και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για όσους θέλουν περισσότερες απο 1 γραμμές. Χωρίς φαξ, καθυστερήσεις, κλπ... Κατά τ'άλλα ισχύουν τα γνωστά: μηδενικό πάγιο, απεριόριστη δωρεάν επικοινωνία μεταξύ όλων των γραμμών του πακέτου ΓΕΣ, 130 δωρεάν sms ανά γραμμή, 115€ επιδότηση ανά γραμμή (χωρίς δυνατότητα συμψηφισμού), χρεώσεις προς τρίτους 0,0015€ το δευτερόλεπτο!!! (δηλ.50-70% χαμηλότερες απο ανάλογα πακέτα!!!!).

Υποψιάζομαι ότι δεν θα είναι για μεγάλο χρονικό διάστημα διαθέσιμο στα καταστήματα...

Link to comment
Share on other sites

Θα ισχύει για όλα τα καταστήματα ενός νομού?Ή π.χ μόνο σε συγκεκριμένα?Ξέρει κανείς?

 

Σε όλα τα καταστήματα. Ορισμένα καταστήματα όμως έχουν την εμπειρία από την προηγούμενη φορά που περνούσε το πακέτο μέσω αυτών και ίσως θα μπορέσεις να εξυπηρετηθείς καλύτερα. Αν μου στείλεις τον νομό ίσως μπορέσω να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Από 18/1/2010 το πρόγραμμα θα είναι διαθέσιμο στα καταστήματα της wind.

Ταυτότητα, αποδεικτικό ΑΦΜ και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για όσους θέλουν περισσότερες απο 1 γραμμές. Χωρίς φαξ, καθυστερήσεις, κλπ... Κατά τ'άλλα ισχύουν τα γνωστά: μηδενικό πάγιο, απεριόριστη δωρεάν επικοινωνία μεταξύ όλων των γραμμών του πακέτου ΓΕΣ, 130 δωρεάν sms ανά γραμμή, 115€ επιδότηση ανά γραμμή (χωρίς δυνατότητα συμψηφισμού), χρεώσεις προς τρίτους 0,0015€ το δευτερόλεπτο!!! (δηλ.50-70% χαμηλότερες απο ανάλογα πακέτα!!!!).

Υποψιάζομαι ότι δεν θα είναι για μεγάλο χρονικό διάστημα διαθέσιμο στα καταστήματα...

 

Πρός τρίτους ,εννοείς ολά τα σταθερά και κινητά δίκτυα ?Το 0,0015 είναι με το ΦΠΑ?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

H περιοχή είναι Λάρισα.

 

Βρήκα σήμερα κατάστημα και αφού τους ενημέρωσα για την προσφορά και το έψαξαν και είδαν ότι ισχύει (δεν το ήξεραν!!!!!) πήγα για αίτηση.

 

Αλλά αντιμετώπισα το εξης πρόβλημα :

 

Ότι ισχύει 137 (115+φπα) επιδότηση ανά γραμμή το ήξερα.

 

Αυτό που έμαθα χθες από τα κεντρικά από την εξυπηρέτηση πελατών (δυστυχώς δεν κράτησα όνομα - αύριο θα κρατήσω) είναι ότι ισχυει η μεταφορά ποσού επιδότησης ανάμεσα στις γραμμές. π.χ έστω ότι έχεις διαλέξει τρεις γραμμές. Πρέπει να πάρεις 3 συσκευές αλλά η συνολική αξία της επιδότησης μπορεί να επιμεριστεί. Δεν ισχύει συμψηφισμός για την αγορά μιας συσκευής από τρεις επιδοτήσεις.

 

Π.χ την συνολική επιδότηση των 3 Χ 137, αν θες την καταμερίζεις στην μία γραμμή διαλέγεις συσκευή των 40 €, στην άλλη των 137 και στην άλλη των 234€.

 

Σήμερα όμως στο κατάστημα που πήγα, μου είπαν ότι αυτό δεν ισχύει. Όταν τους είπα πάρτε την εξυπηρέτηση πελατών, μου είπαν ότι απαγορεύεται να μιλάνε με την εξυπηρέτηση πελατών αλλά μόνο με την εξυπηρέτηση συνεργατών και αυτή τους είπε ότι απαγορεύονται όλοι οι συμψηφισμοί.

 

Αύριο θα πάρω τηλέφωνο να δώ μήπως βάλω να συννενοηθούν εξυπηρέτηση πελατών με συνεργατών !!!!!

Edited by yiankap74_
Link to comment
Share on other sites

H περιοχή είναι Λάρισα.

 

Βρήκα σήμερα κατάστημα και αφού τους ενημέρωσα για την προσφορά και το έψαξαν και είδαν ότι ισχύει (δεν το ήξεραν!!!!!) πήγα για αίτηση.

 

και ακόμα δεν το ξέρει κανενας!!!:) επίσημος δεν υπάρχει ενημερώσει

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι 0,0015€/δευτερόλεπτο (μαζί με τον Φ.Π.Α.) γιατί νομίζω αυξήθηκε σε 0,0031€/δευτερόλεπτο (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.)... Στην παλιά σύμβαση με την Wind τα δωρεάν μηνύματα ήτανε 60, ενώ στη νέα σύμβαση 130. Όπως και το ύψος της επιδότησης νομίζω πήγε στα 155€ ανά γραμμή.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι 0,0015€/δευτερόλεπτο (μαζί με τον Φ.Π.Α.) γιατί νομίζω αυξήθηκε σε 0,0031€/δευτερόλεπτο (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.)... Στην παλιά σύμβαση με την Wind τα δωρεάν μηνύματα ήτανε 60, ενώ στη νέα σύμβαση 130. Όπως και το ύψος της επιδότησης νομίζω πήγε στα 155€ ανά γραμμή.

 

Ισχύουν τα παρακάτω:

-κλήσεις προς wind (εκτός δικτύου ΓΕΣ) - 0,0016/δευτ.

-κλήσεις προς voda-cosmote-Q tel - 0.0018/δευτ.

-κλήσεις προς σταθερά - 0,0016/δευτ.

-Απεριόριστη δωρεάν επικ/νία μεταξύ όλων των γραμμών ΓΕΣ

-130 δωρεάν sms για προορισμούς εντός Ελλάδας ανά γραμμή

-115€ επιδότηση ανά γραμμή (χωρίς δυνατότητα κανενός είδος συμψηφισμού)

-50% έκπτωση σε νέες γραμμές ADSM

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν τα παρακάτω:

-κλήσεις προς wind (εκτός δικτύου ΓΕΣ) - 0,0016/δευτ.

-κλήσεις προς voda-cosmote-Q tel - 0.0018/δευτ.

-κλήσεις προς σταθερά - 0,0016/δευτ.

-Απεριόριστη δωρεάν επικ/νία μεταξύ όλων των γραμμών ΓΕΣ

-130 δωρεάν sms για προορισμούς εντός Ελλάδας ανά γραμμή

-115€ επιδότηση ανά γραμμή (χωρίς δυνατότητα κανενός είδος συμψηφισμού)

-50% έκπτωση σε νέες γραμμές ADSM

 

Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, παρομοια προσφορα έχουμε κι εμείς για τα σώματα ασφαλείας. Σε έρευνα που έκανα σχετικά με την ενοποίηση της επιδότησης (4 γραμμές Χ166.66 Ευρώ), κατέληξα στο ότι είναι στην ευχαίρια κάθε τοπικού καταστήματος πως θα τις διαχειριστεί. Από την εταιρία υπάρχει το ελεύθερο.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, παρομοια προσφορα έχουμε κι εμείς για τα σώματα ασφαλείας. Σε έρευνα που έκανα σχετικά με την ενοποίηση της επιδότησης (4 γραμμές Χ166.66 Ευρώ), κατέληξα στο ότι είναι στην ευχαίρια κάθε τοπικού καταστήματος πως θα τις διαχειριστεί. Από την εταιρία υπάρχει το ελεύθερο.

 

Λάθος....

Έχω δει με τα μάτια μου την κοινοποίηση της εταιρίας προς τα καταστήματα για την απαγόρευση του συμψηφισμού της επιδότησης. Υπάρχουν σοβαρότατες κυρώσεις στα καταστήματα σε περίπτωση που πράξουν διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος....

Έχω δει με τα μάτια μου την κοινοποίηση της εταιρίας προς τα καταστήματα για την απαγόρευση του συμψηφισμού της επιδότησης. Υπάρχουν σοβαρότατες κυρώσεις στα καταστήματα σε περίπτωση που πράξουν διαφορετικά.

 

σωστός!! όντος υπάρχει τέτοια απαγορεύσει :)

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...