Jump to content

Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς


bianca76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να μπορώ να κάνω νέα σύνδεση, όπως γράφω ποιο πάνω είμαι ήδη συνδρομητής του εν λόγο προγράμματος.

Απλά σύγκρινα της παλαιότερες συμβάσεις με την νέα.

Υ.γ. Δεν είχα προλάβει την εποχή που πήγεναν όλοι με 5 γραμμές και μάζευαν όλες της επιδοτήσεις σε μια συσκευή, όσοι πρόλαβαν τότε πήραν τον αφρό της εποχής!

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορώ να κάνω νέα σύνδεση, όπως γράφω ποιο πάνω είμαι ήδη συνδρομητής του εν λόγο προγράμματος.

Απλά σύγκρινα της παλαιότερες συμβάσεις με την νέα.

Υ.γ. Δεν είχα προλάβει την εποχή που πήγεναν όλοι με 5 γραμμές και μάζευαν όλες της επιδοτήσεις σε μια συσκευή, όσοι πρόλαβαν τότε πήραν τον αφρό της εποχής!

 

Και αργότερα μπορούσες να ενώσεις τις επιδοτήσεις, αλλά έπρεπε να κάνεις συγκεκριμένες κινήσεις, σε συγκεκριμένα καταστήματα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Και επίσημα πλέον στα καταστήματα ξανά

Μια χαρά έγκυρη πηγή έχει. Αν δεν ξέρεις κάτι καλό είναι να μη γράφεις.

 

Έχει υπογραφεί η σύμβαση με τη wind και υπάρχει και η απόφαση ανάρτησης της στο http://www.army.gr

 

Σε λίγη ώρα θα μάθω και λεπτομέρειες για το πρόγραμμα.

 

Edit

 

Λεπτομέρειες του προγράμματος

 

1) Έναρξη του προγράμματος από 15 Δεκεμβρίου

2) 4€ πάγιο ανά σύνδεση

3) 30 min χρόνου ομιλίας προς όλους.

4) 0,0025 €/sec

5) 140 sms προς όλους

6) 50% έκπτωση στα πακέτα ίντερνετ

7) Θα έχει πακέτα με χρέωση που θα προσφέρουν χρόνο ομιλίας προς όλους. (Μάλλον των 10 και 20€)

 

Επιδότηση θα υπάρχει, αλλά δεν ξέρω το ύψος της.

Link to comment
Share on other sites

την επισημη συμβαση για να μαθουμε ακριβως τι οροι παιζουν, που μπορουμε να τη βρουμε???
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς αυτή την στιγμή δεν μπορώ να ανεβάσω την σύμβαση.ισχύει κανονικά οτι ανέφερε ο djuan πιο πριν απλά να προσθέσω ότι υπάρχουν 3 επιπλέον πακέτα που μπορεί να προσθέσει κάποιος.

100 λεπτά προς όλους τους εθνικούς προορισμούς με 10 ευρώ

200 λεπτά προς όλους τους εθνικούς προορισμούς με 18 ευρώ

και 420 λεπτά προς σταθερά με 10 ευρώ

Α! και να προσθέσω ελάχιστο κόστος ανα γραμμή 4 ευρώ ανά γραμμη το μήνα

Edited by PashalisWind
Link to comment
Share on other sites

Τα υπάρχοντα συμβόλαια αυτομάτως θα μεταπέσουν σε αυτό το καθεστώς?

Δλδ αν πάω σε ένα κατάστημα σήμερα το απόγευμα δεν θα με βλέπουν σαν εξωγήινο?

Είμαι ήδη στο πρόγραμμα κυριολεκτικά από την πρώτη μέρα, θα μπορέσω να πάρω άλλα 2 νούμερα στο όνομα μου?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το διευκρίνησα οι παλίες σου γραμμές μένουν όπως έχουν και οι νέες πάνε με την καινούργια πολιτική
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το διευκρίνησα οι παλίες σου γραμμές μένουν όπως έχουν και οι νέες πάνε με την καινούργια πολιτική
'Οταν λες ''οι παλιές σου γραμμές μένουν όπως έχουν'' τι εννοείς; Το οικονομικό μέρος; Γιατί εγώ μίλησα με τον αρμόδιο της ΔΔΒ που υπογράφει το έγγραφο ενημέρωσης των Μονάδων -Υπηρεσιών για τη νέα σύμβαση και μου είπε ότι τα αναγραφόμενα σ' αυτό ισχύουν και για τους παλιούς συνδρομητές. Δεν διευκρίνησα όμως αν η ελάχιστη χρέωση των 4€ συμπεριλαμβάνει ή όχι 23% ΦΠΑ. Για όλες τις άλλες τιμές, όπως αυτές φαίνονται τουλάχιστον στο παράρτημα ''Α'' που θυμάμαι, αναγράφεται ότι συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το διευκρίνησα οι παλίες σου γραμμές μένουν όπως έχουν και οι νέες πάνε με την καινούργια πολιτική

 

Μένουν όπως έχουν;

Οι νέες χρεώσεις δεν ισχύουν για τους παλιούς συνδρομητές δηλαδή;

Πάντως αν ισχύουν και για εμάς τους παλιούς είναι πολύ καλές οι τιμές και ακόμα καλύτερα τα προγραμματάκια(ειδικά αυτό με τα σταθερά).

 

Το ΑΙΩΝΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ με την WIND και τα αντίστοιχα προγραμματάκια είναι οτί σε όσους είναι εταιρικοί(όπως εμείς του ΓΕΣ) ΔΕΝ τους δίνουν την δυνατότητα να ενημερώνονται για τον υπολοιπόμενο χρόνο του προγράμματος που ανήκουν.

Ελπίζω αυτό να έχει αλλάξει.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Κάλησπερα,όχι από ότι μου είπαν οι παλιές γραμμές δεν θα έχουν καμία αλλαγή οπότε φαντάζομαι οτι δεν θα ισχύει και η χρέωση των 4 ευρώ(στην τιμή είναι και το φπα) και λογικά μένουν με τις παλιές παροχές (χρεώσεις και γενικότερα όπως ήταν το παλιό πακετο).

Τώρα όποιος για τον χ.ψ. λόγο μπορεί να θελει να κάνει τις γραμμές του σύμφωνα με την νέα σύμβαση μπορεί να πάει σε κάποιο κατάστημα για να τα κάνει μεταφορα σε κάρτοκινητά (καλήτερα σε Q για να γίνει ποιο γρήγορα) και μετα ξανά σε σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η συμβαση οποιος θελει μπορω να του στειλω αν δεν την εχετε. ειναι ενα .zip αρχειο.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω να παρω μονο πακετο για το mobile internet χωρις να αλλαξω προγραμμα? εχω συνδεση με την παλια συμβαση!!
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα αν μονο οσοι μπουν τωρα στο προγραμμα εχουν την χρεωση των 4 ευρω ανα γραμμη δεν θα ειναι αδικο;δηλαδη τι πρεπει να γινει με αυτους που εμειναν εκτος προγραμματος απο λαθος της εταιριας;η ανανεωση της συμβασης ηταν εως ιουλιο 2011 αλλα η εταιρια σταματησε να δεχεται αιτησεις τον απριλιο,τα καταστηματα δεν ξερανε ή δεν θελανε να εξυπηρετησουν και η εταιρια καθυστερουσε εως και 6 μηνες για νεες συμβασεις.προσωπικα εκανα αποπειρα 3 φορες,την πρωτη μετα απο 3 μηνες και πολλες προσπαθειες επικοινωνιας εμαθα οτι δεν βρισκανε τις αιτησεις μεταφορας (με επιδοτηση συσκευης),την δευτερη (χωρις επιδοτηση) δεν βρισκανε καν την αιτηση και την τριτη (χωρις επιδοτηση) παγωσαν ολες οι μη επεξεργασμενες αιτησεις μεσα σε αυτες ηταν και η δικια μου και θα επρεπε να επανυποβληθει μετα την ανανεωση της συμβασης...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προβλημα με τον rapid λογαριασμο μου και δεν μπορω να το ανεβασω, οποτε σε οποιον το εστειλα ας το ανεβασει στο φορουμ η ας το στειλει σε αυτους που το θελουν
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν την σύμβαση δεν την έχω αλλά όποιος θέλει ας μου στήλει p.m(για να μην απασχολούμε τον κόσμο στο forum) να του στήλω την ενημέρωση από την wind.
Link to comment
Share on other sites

http://www.megaupload.com/?d=PBE8A0O0

 

edit: Έστειλα το PDF σε όσους βάλαν το mail τους εδώ. Καλύτερα θα ήταν να τα σβήσετε τώρα μην σας τρελάνουν στο spam.

edit2: Το αρχείο που απέστειλα ήταν από τον Πασχάλη :-)

Edited by Prosagon
Link to comment
Share on other sites

http://www.megaupload.com/?d=PBE8A0O0

 

edit: Έστειλα το PDF σε όσους βάλαν το mail τους εδώ. Καλύτερα θα ήταν να τα σβήσετε τώρα μην σας τρελάνουν στο spam.

edit2: Το αρχείο που απέστειλα ήταν από τον Πασχάλη :-)

Καλημέρα ναι οτι μπορούμε κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά στο λογαριασμό που θα σας έρθει!

Μου ήρθε σήμερα ο λογαριασμός για τη χρονική περίοδο 15/11-14/12(πριν την έναρξη της νέας σύμβασης, αυτή ισχύει από 15/12).

Δεν είχαν κάνει την έκπτωση κίνησης (αυτή που κάποτε ανέφεραν ως έκπτωση ΓΕΣ) και η οποία γίνονταν κανονικά μέχρι και τον προηγούμενο λογαριασμό. Τηλεφώνησα στο 1277, το είδαν και αυτοί και είπαν ότι θα με ενημερώσουν.

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είναι στην σελίδα που αναφέρεται ΑΛΛΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ-ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ με τον τίτλο ΕΚΠΤΩΣΗ ΚΙΝΗΣΗΣ. Η "ΕΚΠΤΩΣΗ ΓΕΣ" που αναφέρεις ήταν ο παλιός τίτλος που άλλαξε τον Ιούνιο 2011.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Χρησιμοποιώ το πρόγραμμα της WIND με τα αστεράκια εδώ και ένα χρόνο, χωρίς πρόβλημα. Πρόσφατα έμεινα χωρίς συσκευή διότι παρέδωσε πνεύμα!!

Ξέθαψα λοιπόν ένα Ericsson R320s που κρατάω πάντα σαν εφεδρικό και πέρασα τις επαφές μου, διπλές βέβαια, μια με το κανονικό νούμερο και μια με το αστεράκι. Το πρόβλημα είναι πως όποτε διαλέγω από τον κατάλογο μια επαφή με αστεράκι η κλήση δε γινεται ποτέ!!!! Πατάω κλήση και το κινητό επιστρέφει στην αρχική οθόνη αναμονής.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο με παλιότερο κινητό; Υπάρχει κάποια λύση γιατί είναι πραγματικά κρίμα. Αν πληκτρολογήσω το νούμερο με το αστεράκι μπροστά παίρνει κανονικά. Σημειώνων πως το κινητό είναι λειτουργικότατο και πολύ πρακτικό, γι' αυτο και το κρατάω ακόμη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...