Jump to content

[Επίσημο] Nokia N76


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αφορμή το post του Pharmex και επειδή νομίζω όλοι εδώ στο myphone είμαστε έξυπνοι καταναλωτές...:happy:

 

Προς σύγκριση και για κάποιον που δεν θέλει smartphone & χωρίς παρεξηγήσεις !!

 

Το RAZR V6 MAXX κυκλοφορεί εδώ και ένα χρόνο, είναι 150€ φθηνότερο απο το Ν76 και έχει και touch buttons εξωτερικά, nvidia κάρτα γραφικών και SAR 0.47 W/kg :!:

 

H ΝΟΚΙΑ πως την είδε ? Tο 2007 με SAR 1.04 W/kg ???

Bεβαίως, εδώ πληρώνεις σειρά Ν και smartphone :O

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 817
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το διαφημιζει και η wind στην τηλεοραση πλεον
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia diavasa sto arxiko POST oti exei "optional 2 GB micro SD"

 

Auto simenei pos mexri 2GB dexete karta i k parapanw??? me endiaferi kapos to kinito auto k ithela na 3ero mexri poso mporei na ftasei.

 

k an nai poies exete dokimasi k isos poies protinete???

 

Euxaristo poly

 

 

PS: to oti exei 20MB eswterikis mnimis aparadekto :) alla eutixos exoun arxisi na ginonte ftines oi kartes pleon! ! !

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

Paidia diavasa sto arxiko POST oti exei "optional 2 GB micro SD"

 

Auto simenei pos mexri 2GB dexete karta i k parapanw??? me endiaferi kapos to kinito auto k ithela na 3ero mexri poso mporei na ftasei.

 

k an nai poies exete dokimasi k isos poies protinete???

 

Euxaristo poly

 

 

PS: to oti exei 20MB eswterikis mnimis aparadekto :) alla eutixos exoun arxisi na ginonte ftines oi kartes pleon! ! !

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1947522#post1947522 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, διάβασα πολλές από της συζήτησής και τα σχόλια για το Ν76 και ενώ αρχικά είχα σκοπό να το πάρω τώρα έχω επιφυλάξεις, λέτε να περιμένω για το 6500 classic.θέλω ένα λεπτό και κομψό κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. παρελαβα σημερα απο ebay τα screenprotector που ειχα παραγγειλει για το Ν76. με 7 $ περιπου 5 ευρώ δηλαδη ελεβα 2 σετ για

εσωτερική και εξωτερική οθόνη.

Βάζω ενα λινκ για οποιον ενδιαφερετε, δεν ειμαι εγω δεν τον ξέρω οποτε δε μπορεί να θεωρηθεί οτι κάνω διαφήμιση για όφελος μου, απλα μου αρεσαν και τα συνιστώ.

NOKIA N76 SCREEN PROTECTORS

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το υψηλό SAR, δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο το οτι η κεραία βρίσκεται στο κάτω μέρος του κινητού το οποίο όταν μιλάς απέχει αρκετά από το αυτί σου αν και πλέον το ΒΤ έχει καθιερωθεί σχεδόν σε όλους όσους μιλούν πολύ. Το σήμα πάντως είναι φοβερό και ειδικά σε σύγκριση με το Ν80 που χρησιμοποιούσα πρόσφατα.

 

Η εμφάνιση είναι καθαρά θέμα γούστου. Σε πολλούς αρέσει σε άλλους πάλι όχι. Εγώ πάλι πέτυχα κάτοχο razr που του άρεσε πολύ και έδωσε το razr για να πάρει το Ν76. Γούστα είναι αυτά!

 

Τα restart είναι πραγματικότητα αλλά δεν νομίζω οτι είναι συχνό φαινόμενο. Σε 1μήνα χρήσης το έχω δει να κάνει 4-5 restart μέχρι τώρα.

Η μπαταρία έχει ξεχειλώσει ελαφρώς σε σχέση με τις πρώτες μέρες και με ελαφριά χρήση (περίπου 20-30 λεπτά την ημέρα ομιλία) και το υπόλοιπο 24ωρο σε κατάσταση standby σε 3G mode, την έχω δει να φτάνει και 4 μέρες. Τελειώνει πολύ γρήγορα όμως όταν παίζεις αρκετή ώρα μαζί του. Σαν mp3 player πάντως έχει αρκετά καλή αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

 

Euxaristw poly Nervous! 4gb akougete euxaristh solution! thx

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! παρασκευη σημερα υπομονη σε όσους εργαζονται. ερχεται σκ:p !

Σε όλους τους κατόχους αυτου του όμορφου τελικα(γιατι είχα άλλη αποψη πριν κυκλοφορησει)κινητο θερμη παρακληση να μου αναφερουν τα + και - του γιατι ενδιαφερομαι πολυ να το παρω αλλα πολλα τα λεφτα και θελω να ειμαι σίγουρη. ευχαριστω πολυ παιδια. και παλι καλημερα σας:D

lots of kisses from Salonica :happy:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! παρασκευη σημερα υπομονη σε όσους εργαζονται. ερχεται σκ:p !

Σε όλους τους κατόχους αυτου του όμορφου τελικα(γιατι είχα άλλη αποψη πριν κυκλοφορησει)κινητο θερμη παρακληση να μου αναφερουν τα + και - του γιατι ενδιαφερομαι πολυ να το παρω αλλα πολλα τα λεφτα και θελω να ειμαι σίγουρη. ευχαριστω πολυ παιδια. και παλι καλημερα σας:D

 

extes to phra einai poly omorfo kinito k eukoloxristo. exei arketa pragmata alla sigkritika me tin timi tou den axizei. Stin teliki omos panta metraei ti thelis k ti sou aresi.

 

eimai arketa euxaristimenos k einai mia polu kalh k olokliromeni lisi kinitou. Apo kamera den exei tipota to idiaitero na dwsei. k exei k wreo menu gia na to exeis san mp3 me mia kali karta micro SD [1gb-2gb]

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το σκεφτομαι να το παρω αλλα με χαλανε 2 πραγματα.Το Ν80 ειχε και wlan θα προτιμουσα να ειχε και αυτο κατι τετοιο.Επισης η καμερα του δεν ειναι σαν του Ν73 ας πουμε.Πολυ κατωτερη.Για την μπαταρια δεν ξερω γιατι το τελευταιο ΝΟΚΙΑ που ειχα ηταν το 6510!!!!Θελω ενα κινητο με symbian αλλα να μην ειναι πολυ γκουμουτσα.Απο οτι βλεπω δεν υπαρχουν πολλα βασικα.Και το 76 ψιλομεγαλο ειναι βασικα αλλα τι να κανουμε.Μεχρι εκεινα τα λεφτα εχετε να προτεινετε κατι αλλο?Σε 15 μερες θα παρω κινητο...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το σκεφτομαι να το παρω αλλα με χαλανε 2 πραγματα.Το Ν80 ειχε και wlan θα προτιμουσα να ειχε και αυτο κατι τετοιο.Επισης η καμερα του δεν ειναι σαν του Ν73 ας πουμε.Πολυ κατωτερη.Για την μπαταρια δεν ξερω γιατι το τελευταιο ΝΟΚΙΑ που ειχα ηταν το 6510!!!!Θελω ενα κινητο με symbian αλλα να μην ειναι πολυ γκουμουτσα.Απο οτι βλεπω δεν υπαρχουν πολλα βασικα.Και το 76 ψιλομεγαλο ειναι βασικα αλλα τι να κανουμε.Μεχρι εκεινα τα λεφτα εχετε να προτεινετε κατι αλλο?Σε 15 μερες θα παρω κινητο...

 

Γιατί όχι το Ε65; Σοβαρό και όμορφο με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, επαγγελματικό με Wi-Fi, ίδια κάμερα με το Ν76, καλή μπαταρία και πιο προσιτό. Τι άλλο να ζητήσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι για το Ν76 και εχω μερικες ερωτησεις να σας κανω

το εξωτερικο του ηχειο ειναι καλο σε ποιοτητα και ενταση?

ειναι γρηγορο σαν τηλεφωνο?(το 6290 που ειχε ιδιο επεξεργαστη και παει σφαιρα)

η εξωτερικη οθονη του ειναι καλη ?

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Eιναι γρηγορο και το ηχειο ακουγεται για εμενα καλα.

 

Αλλα παιδια εχει φυγει σχεδον ολο το χρωμα απο την μπροστα οψη.. Το ασημενιο.. Το βαρεθηκα πια!! Θα το παω πισω να δω τι θα μου πουν. Δεν ειναι δυνατον..

Link to comment
Share on other sites

Αλλα παιδια εχει φυγει σχεδον ολο το χρωμα απο την μπροστα οψη.. Το ασημενιο.. Το βαρεθηκα πια!! Θα το παω πισω να δω τι θα μου πουν. Δεν ειναι δυνατον..

nick, από την απλή χρήση των κουμπιών μπροστά? Σε διάστημα λίγων εβδομάδων?

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

oxι των κουμπιων..γυρω απο τα κουμπια και στα πλαγια του κινητου..Το ασημενιο.. Σαν να ηταν φλουδα βγηκε... Και δεν το κακομεταχειριζομαι το κινητο.. Καθε αλλο.. Αν το παω πισω δεν πρεπει να μου το αλλαξουν? Σε διαστημα ενος μηνος.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και πρέπει να στο αλλάξουν.

 

Δεν μπορώ να φανταστώ ότι το φαινόμενο της "φλούδας" γίνεται σε κινητό χωρίς να είναι ελλατωματικό.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του Ν76 από την Τρίτη 26 Ιουνίου και την Παρασκευή που μας πέρασε, δηλαδή 10 μέρες μετά....αυτή η φλούδα η ασημί μου έχουνε στην εξωτερική μεριά του κινητού, ΕΦΥΓΕ!!! Και έφυγε από το πλάι, από εκεί δηλαδή που το πιάνεις για να το ανοίξεις!!! Μου την έχει δώσει τόσο πολύ.... Είναι δυνατόν να έχουνε βάλει ένα αυτοκόλητο πάνω σε πλαστικό???

Και ειλικρινά το προσέχω σαν τα μάτια μου. Το βάλω σε ειδική θήκη στην τσάντα μου, δεν το αφήνω όπου νά' ναι και δεν βρήκα ακόμη τον χρόνο να ασχοληθώ μαζί του, ώστε να προκαλέσω εγώ αυτό το ξεφλούδισμα!!! Παιδιά το θέμα είναι πολύ σοβαρό! Παρακαλώ όποιον πάει νωρίτερα από την Τρίτη το απόγευμα σε NOKIA CLUB να μας πει τι τον είπανε.

Link to comment
Share on other sites

Το κακο με το ξεφλουδισμα ειναι γενικο .

Τα ιδια διαβαζω και σε ξενα φορουμς .Κριμα ...:(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

τι είναι αυτά με το ξεφλούδισμα που λέτε; και ήμουν έτοιμος να το πάρω.Λύνεται με κάποιο τρόπο το πρόβλημα αυτό;

Με ένα ποιοτικότερο κάλυμα από τη Nokia...:tease:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...