Jump to content

[Επίσημο] Nokia N76


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πήγα πίσω στο Fnac και μου το αλλάξαν αμέσως :)

ευτυχώς και είχα τρομερό άνχος γιατί θα μπορούσαν να μου πούν δεν φτέμε πηγαίντε το στην νοκια.Γενικά είναι η τρίτη φορά που μου αλλάζουν κινητό, την μία ήταν στο Πλαίσιο την άλλη σε Γερμανό και τώρα Fnac :D

Μπράβο τους !!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 817
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

το πήγα πίσω στο Fnac και μου το αλλάξαν αμέσως :)

ευτυχώς και είχα τρομερό άνχος γιατί θα μπορούσαν να μου πούν δεν φτέμε πηγαίντε το στην νοκια.Γενικά είναι η τρίτη φορά που μου αλλάζουν κινητό, την μία ήταν στο Πλαίσιο την άλλη σε Γερμανό και τώρα Fnac :D

Μπράβο τους !!

 

Το καινούργιο κινητό σου δουλεύει σωστά? Δεν πιστεύω να έχει τα ίδια προβλήματα.........

992
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει κάποιο θέμα. Εγώ όποιο κι αν προσπαθώ να βάλω μου βγάζει οτι το ποιοστοποιητικό έχει λήξει ενώ στο Ν80 τα εγκαθιστώ χωρίς πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει κάποιο θέμα. Εγώ όποιο κι αν προσπαθώ να βάλω μου βγάζει οτι το ποιοστοποιητικό έχει λήξει ενώ στο Ν80 τα εγκαθιστώ χωρίς πρόβλημα.

 

δοκιμασε να αλλαξεις την ημερομηνια απο 2007 σε 2006

περασε το θεμα και μετα ξαναβαλτην σε 2007.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να αλλαξεις την ημερομηνια απο 2007 σε 2006

περασε το θεμα και μετα ξαναβαλτην σε 2007.

 

Πολύ σωστός!!! Δουλεύει!! Σ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε ενας φιλος μου χθες και ειδα οτι το καπακι της καρτας μνημης δεν κλεινει τελεια σαν να εχει ενα μικρο κενο!!Ετσι ειναι σε ολους σας γιατι το πηγε και του εδειξαν αλλες δυο συσκευες που ηταν ιδιες???

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

To καπάκι της κάρτας είναι έτσι σε όλα τα Ν76..και εμένα με εκνευρίζει λίγο αλλά δεν πειράζει..:)

Όσα theme έχω περάσει μου λειτουργούν μια χαρά..και δεν μου έχει ζητηθεί ποτέ πιστοποιητικό..είχε απενεργοποιημένη την επιλογή από όταν το πήρα για τα πιστοποιητικά..

Να ρωτήσω ρε παιδιά..το quickoffice δεν το είχε σε κανέναν μέσα εγκατεστημένο?? μονο pdf reader είχε σε μένα..

 

Μπορεί κάποιος να βάλει ένα Link για να το βρω αυτό ή το office suite(καπως έτσι δεν λένε το άλλο?)

sorry για το off topic..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βάλει ένα Link για να το βρω αυτό ή το office suite(καπως έτσι δεν λένε το άλλο?)

sorry για το off topic..

 

 

Το έχει ανεβάσει ο φίλος stefidis, οπότε μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ:

http://rapidshare.com/files/35406858/OfficeSuite3rd.rar

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Thanx αλλά το βρήκα ήδη..

 

Ξέρει κανείς μήπως σε ποια μαγαζιά έχουν αντάπτορα για φορτιστή ΝΟΚΙΑ ? επειδή έχω αρκετούς παλιούς και αυτοκινήτου (υπάρχει και βγάζει από μεγάλο βύσμα σε μικρό CA-44 είναι το μοντέλο)

θα κοιτάξω από δευτέρα και σε ΝΟΚΙΑ shop μήπως έχουν..

Link to comment
Share on other sites

παντως οσο καιρο το ειχα δεν ειχα αντιμετωπισει καποιο προβλημα περα απο μια επανεκιννηση,μια χαρα και αυτη η εξωτερικη του οθονη με ειχε καταβολεψει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παντως οσο καιρο το ειχα δεν ειχα αντιμετωπισει καποιο προβλημα περα απο μια επανεκιννηση,μια χαρα και αυτη η εξωτερικη του οθονη με ειχε καταβολεψει.

 

 

Eγώ οφείλω να ομολογήσω ότι έχω απογοητευτεί με τη διαρκεια της μπαταρίας του πάντως...δυστυχώς κάθε μέρα και φόρτιση..Αντε να βγει μια μεγάληηηηηη!!!!!!!!!!:ninja:

(και η χρήση που του κάνω πραγματικά είναι ελάχιστη..μήπως είναι ελαττωματική η δικιά μου??είπαμε λίγο αλλά όχι και τόοοσο..)

 

κατα τα άλλα όλα μια χαρά..έχω περάσει πολλά μέσα αλλά το μόνο είναι ένα κόλλημα που είχε φάει τη δευτερη μέρα και με έπαιρναν τηλ και δεν έγραφε το όνομα στην εξωτερική οθόνη..με ένα restart ίσιωσε..ισως επειδή είχα βάλει προγράμματα και δεν είχα κανει restart..

 

btw ξέρει κανείς πως γίνεται να απενεργοποιήσω το Music player από τα προγράμματα που τρέχουν? Ξερω είναι Music phone και γι αυτό τρέχει όλη την ώρα αλλά μηπως κρατάει λίγο παραπάνω..και ας αργεί λίγο να ανοίξει το player όταν το χρειαστώ..:worry:

Link to comment
Share on other sites

Eμενα γυρω στις 2 μερες κραταει η μπαταρια αλλα δεν το βρισκω τοσο ενοχλητικο καθως το βαζω στη φορτιση το βραδυ και το πρωι ειναι ετοιμο...

 

Και εμενα στη μια εβδομάδα που το εχω μία φορα μου κολλησε και επρεπε να βγάλω την μπαταρια για να ξαναπάρει... Βασικα η εσωτερικη οθόνη κολλησε και δεν εδειχνε τιποτα ενω η εξωτερική λειτουργούσε χωρίς πρόβλημα.. Λετε να ειναι κάτι πιο σημαντικο?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το κινητό είναι πολύ βολικό, ειδικά η εξωτερική οθόνη είναι μεγάλη προσθήκη και + για τη συσκευή. Το μόνο που θα ήθελα παραπάνω είναι να μπορείς να μπεις στον κατάλογο και να κάνεις μια κλήση χωρίς να ανοίξεις το folder.
Link to comment
Share on other sites

όποιος καίγεται να το αγοράσει τώρα και δεν έχει επιδότηση, αλλά μια παλιά συσκευή, ας πάει στα carrefour... :D

Το δίνουν με 100€ έκπτωση στα 405€ !! επίσης με άτοκες δόσεις ;)

 

Μόλις πριν το είδα μαύρο στα carrefour της Λάρισας... Πολύ ωραίο, χλιδάτο αλλά και πολύ μεγάλο κινητό σε μέγεθος (αλλά έχει και μεγάλη οθόνη!)

 

:O

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

:!: Απορία: έχει καμία σημασία το κατάστημα από το οποίο θα το αγοράσουμε όσον αφορά την ποιότητα του κινητού;(nokia shop-carrefour που ανέφερε ο xeirwn πριν κλπ.)
. . .
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όχι..αφού όλοι τα προμηθεύονται από την Alpha copy..εκτός αν έχουμε παραεισαγωγή, δηλαδή τα πάρουν μόνοι τους από το εξωτερικό, οπου μπορεί να είναι και από χώρα εκτός Ε.Ε., οπότε να μην έχεις εγγύηση..οπότε καλό είναι να τσεκάρουμε και το product code..;)

 

 

(είμαστε λίγο off topic οπότε καλύτερα να μην το συνεχίσουμε εδώ..)

 

:)

 

 

Θέλω να αγοράσω μια micro sd για το Ν76, 1 η 2 GB χωρητικότητα και είμαι ανάμεσα στις εξής:

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569790

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554491

 

btw πήγα σήμερα στη ΝΟΚΙΑ να πάρω ένα ανταπτορα για τον φορτιστή του αυτοκινητου ωστε να μην πετάξω τον παλιο και ρώτησα για 2gb κάρτα και μου είπαν 90€!!!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ οφείλω να ομολογήσω ότι έχω απογοητευτεί με τη διαρκεια της μπαταρίας του πάντως...δυστυχώς κάθε μέρα και φόρτιση..Αντε να βγει μια μεγάληηηηηη!!!!!!!!!!:ninja:

(και η χρήση που του κάνω πραγματικά είναι ελάχιστη..μήπως είναι ελαττωματική η δικιά μου??είπαμε λίγο αλλά όχι και τόοοσο..)

 

κατα τα άλλα όλα μια χαρά..έχω περάσει πολλά μέσα αλλά το μόνο είναι ένα κόλλημα που είχε φάει τη δευτερη μέρα και με έπαιρναν τηλ και δεν έγραφε το όνομα στην εξωτερική οθόνη..με ένα restart ίσιωσε..ισως επειδή είχα βάλει προγράμματα και δεν είχα κανει restart..

 

btw ξέρει κανείς πως γίνεται να απενεργοποιήσω το Music player από τα προγράμματα που τρέχουν? Ξερω είναι Music phone και γι αυτό τρέχει όλη την ώρα αλλά μηπως κρατάει λίγο παραπάνω..και ας αργεί λίγο να ανοίξει το player όταν το χρειαστώ..:worry:

εμενα παλι με ειχε βγαλει 2 ημερες με κλειστο το κινητο απο τις 4 το βραδυ ως τις 10 το πρωι,το βραδυ ομως κατα τις 12 με 1 ηθελε φορτισμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια 2gb μνημη απο το Πλαισιο transcend sta 30 ευρω. Δουλευει απροβλημάτιστα.

Εγώ πάλι που την πήρα σήμερα, την πήρα 25€. Trancend 2gb ;)

Link to comment
Share on other sites

Το είχα φορτίσει προχτές το πρωι στις 6 και μέχρι χτες το πρωι στις 11 δεν είχε πέσει όυτε μια γραμμή με αρκετά τηλεφωνήματα και συνδεση με το pc!!!!

βέβαια χτες το βράδυ στη 1 έβγαλε χαμηλή μπαταρία..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το είχα φορτίσει προχτές το πρωι στις 6 και μέχρι χτες το πρωι στις 11 δεν είχε πέσει όυτε μια γραμμή με αρκετά τηλεφωνήματα και συνδεση με το pc!!!!

βέβαια χτες το βράδυ στη 1 έβγαλε χαμηλή μπαταρία..:wacko:

Να ρωτήσω κάτι.Αυτό είναι music phone εντάξει?Αν δηλαδή βάλεις ραδιόφωνο ή μουσική το πιο πιθανό είναι να ξεμείνεις από μπαταρία.:( Πρέπει δηλαδή να κουβαλάς το φορτιστή μαζί σου συνέχεια...:blink: Μα τι κάνει αυτή η nokia...
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

btw ξέρει κανείς πως γίνεται να απενεργοποιήσω το Music player από τα προγράμματα που τρέχουν? Ξερω είναι Music phone και γι αυτό τρέχει όλη την ώρα αλλά μηπως κρατάει λίγο παραπάνω..και ας αργεί λίγο να ανοίξει το player όταν το χρειαστώ..:worry:

 

Η μόνη λύση είναι να βάλεις κάποιο extra software για διαχείρηση των ανοιχτών εφαρμογών. Δες και μερικά post πιο πριν έχει αναφερθεί.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανένας τα ακουστικά που έχει μέσα το πακέτο του N76.Εγώ τα έβαλα και μου έλεγε στην οθόνη μη συμβατό.Τι να παίζει άραγε.Μήπως θέλει καμία ρύθμιση στο τηλέφωνο;Κανονικά απο ότι ξέρω έπρεπε να παίξουν αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολο το θεμα αλλα δυστυχως δεν βρηκα απαντηση στο ερωτημα μου (ή μπορει να μην προσεξα καποια Post που μπορει να το αναφερει... :O )

 

Χθες ειχα στα χερια μου ενα N76 και μου εκανε εντυπωση οτι δεν ειχε τιποτα μεσα απο πλευρας RingTones, εικονες, και γενικοτερα αλλων αρχειων που ερχονται με το κινητο οταν το αγοραζουμε...

Μονο τα θεματα υπηρχαν !

 

Ειναι λογικο αυτο ή υπαρχει περιπτωση καποιος να το ειχε "πειραξει" πριν την αγορα;

Συγκεκριμενα, δεν θυμομαστε αν το αυτοκολλητο "Sealed" στη συσκευασια ηταν αθικτο η ειχε ανοιχτει...

 

Σας παρακαλω την βοηθεια σας ετσι ωστε να προλαβουμε να κανουμε κατι σε περιπτωση που ειναι "πειραγμενο"

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου φαίνεται πολύ περίεργο!

Δηλαδή δεν είχε ούτε έναν ήχο, ούτε μία εικόνα;:confused:

Αν πας από τις αλλαγές στο προφίλ και προσπαθήσεις να αλλάξεις ήχο κλήσης ή μηνύματος δεν υπάρχει ούτε εκεί τίποτε;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...