Jump to content

Αγορά Οθόνης TFT.Τι να προσέξω;;


vasoula78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πως σας φαινεται αυτη η οθονη??? http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.168532

 

Πολύ καλή.

Έχουν πέσει πολύ οι τιμές, πάρα πολύ...:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να αγοράσω μια νέα οθόνη tft και έχω μερικές ερωτήσεις.Πρώτον, η απόστασή μου από την οθόνη είναι περίπου 1 μέτρο, ποια είναι η καλύτερη επιλογή σε μέγεθος, 17 ιντσών ή 19 ιντσών;Δεύτερον, έχω κατασταλάξει σε δύο μοντέλα 17', αυτό και αυτό.Ποιο νομίζετε ότι είναι το καλύτερο;Επίσης, σε και σε 19' είναι αυτό.Εάν έχετε κάποιο άλλο μοντέλο να μου προτείνεται, δεκτό.Τέλος, ποια είναι η γνώμη σας για τις wide screen οθόνες;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)
Link to comment
Share on other sites

Οπωσδηποτε να εχει εγγυηση για καμμενα pixel. Εγω την πατησα και τωρα οποτε βλεπω ταινια το ματι πεφτει πανω στο καμμενο pixel.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Άρα πάω σε LG.Έλεισα τώρα μάρκα.Τι μέγεθος όμως να αγοράσω 17' ή 19';;;:confused: :worry:Είμαι σε απόσταση 1 μέτρου από την οθόνη.

 

 

Θα σου ελεγα να παρεις 19' μια χαρα ειναι το ενα μετρο.

Link to comment
Share on other sites

Άρα πάω σε LG.Έλεισα τώρα μάρκα.Τι μέγεθος όμως να αγοράσω 17' ή 19';;;:confused: :worry:Είμαι σε απόσταση 1 μέτρου από την οθόνη.

 

 

Όσο μεγαλύτερη,τόσο το καλύτερο.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγαλύτερη,τόσο το καλύτερο.:)

 

Ρωτάω, γιατί έχω ακούσει ότι όταν έχεις μεγάλη οθόνη και είσαι σε μικρή απόσταση από αυτή, τότε χάνεται το μάτι σου και κουράζεσαι πιο πολύ και μου ακούγεται πολύ λογικό.Άρα όσο μεγαλύτερη οθόνη τόσο καλυτερα για μεγάλες αποστάσεις.Εάν κάνω την αγορά σε 19' ιντσών tft οθόνη, θα ήταν καλό να πήγαινε σε wide screen;;;Ποια η γνώμη σας για αυτού του είδους τις οθόνες;;;:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω, γιατί έχω ακούσει ότι όταν έχεις μεγάλη οθόνη και είσαι σε μικρή απόσταση από αυτή, τότε χάνεται το μάτι σου και κουράζεσαι πιο πολύ και μου ακούγεται πολύ λογικό.Άρα όσο μεγαλύτερη οθόνη τόσο καλυτερα για μεγάλες αποστάσεις.Εάν κάνω την αγορά σε 19' ιντσών tft οθόνη, θα ήταν καλό να πήγαινε σε wide screen;;;Ποια η γνώμη σας για αυτού του είδους τις οθόνες;;;:happy:

 

Εντάξει, λογικό αυτό που λες, αλλά η 19άρα δεν είναι και τόσο μεγαλύτερη από τη 17άρα.

Όσο για τη wide screen είναι καθαρά θέμα γούστου.Αν βλέπεις πολλές ταινίες θα σε βολέωει καλύτερα πάντως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φαίνεται τραβηγμένη η εικόνα με την wide screen οθόνη;;;:worry: :confused:

Λίγο θα φαίνεται.Αλλά σου λέω ότι μπορεί να σου αρέσει.

Προσωπικά δεν τρελαίνομαι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λίγο θα φαίνεται.Αλλά σου λέω ότι μπορεί να σου αρέσει.

Προσωπικά δεν τρελαίνομαι.

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν θα βλέπω και πολλές ταινίες, αλλά όταν θα είμαι μπροστά από την οθόνη, θέλω να έχω πολύ καλή εικόνα.Έστω ότι πάω σε 17', ποια μου προτείνεις από τις δύο LG που έχω δημοσιοποιήσει παραπάνω;;;:happy:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν θα βλέπω και πολλές ταινίες, αλλά όταν θα είμαι μπροστά από την οθόνη, θέλω να έχω πολύ καλή εικόνα.Έστω ότι πάω σε 17', ποια μου προτείνεις από τις δύο LG που έχω δημοσιοποιήσει παραπάνω;;;:happy:

 

Την L1752S γιατί έχει καλύτερο contrast

Αλλά και οι 2 είναι εξαιρετικές.Εγώ πριν 2 χρόνια πήρα την 1730s και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Την L1752S γιατί έχει καλύτερο contrast

Αλλά και οι 2 είναι εξαιρετικές.Εγώ πριν 2 χρόνια πήρα την 1730s και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

 

Μάλλον σε αυτή θα κατασταλάξω!!!Μια τελευταία ερώτηση, αφού η LG1752S είναι καλύτερο μοντέλο από την LG1718S, γιατί είναι ακριβότερη;;;Με λίγα λόγια, ποιες οι κύριες διαφορές;;;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε αυτή θα κατασταλάξω!!!Μια τελευταία ερώτηση, αφού η LG1752S είναι καλύτερο μοντέλο από την LG1718S, γιατί είναι ακριβότερη;;;Με λίγα λόγια, ποιες οι κύριες διαφορές;;;

 

Από ότι είδα , η διαφορά τους είναι 3 ευρώ??

Ε, σιγά τη διαφορά.

Ίσως έχει να κάνει με την ηλικία του κάθε μοντέλου, δεν ξέρω:blink:

Αλλά από τα χαρακτηριστικά που είσα, μόνο στο contrast έχοτν διαφορά και αυτό είναι υπερ της 1752s

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Egw xtyphsa mia samsung prin kana mhna. 17ara.

Hmoun kai egw se dillhma anamesa se mia samsung kai mia LG.

Telika kateliksa sthn samsung logw koryfaiwn prodiagrafwn kai den to exw metaniwsei. Akoma... :worry:

 

Egw xtyphsa ayth se 17ara. http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=891&product=907022

Prin ena mhna eixe 50 euros panw...

 

Se 19ara tha proteina ayth. http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=892&product=907030

 

Koryfaies othones. Dokimasmenes proswpika. Na paizoun kathimerina toulaxiston 17 wres.

Link to comment
Share on other sites

Egw xtyphsa mia samsung prin kana mhna. 17ara.

Hmoun kai egw se dillhma anamesa se mia samsung kai mia LG.

Telika kateliksa sthn samsung logw koryfaiwn prodiagrafwn kai den to exw metaniwsei. Akoma... :worry:

 

Egw xtyphsa ayth se 17ara. http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=891&product=907022

Prin ena mhna eixe 50 euros panw...

 

Se 19ara tha proteina ayth. http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=892&product=907030

 

Koryfaies othones. Dokimasmenes proswpika. Na paizoun kathimerina toulaxiston 17 wres.

 

Πολύ καλές επίσης!

Αλλά και οι lg επίσης πολύ καλές.

Οι samsung έχουν zero pixel εγγύηση?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω sta ποσα Pixels ειναι η εγγύηση. Αλλά έτσι και αλλιώς δεν την χρειάζονται.

 

Καλά, μην το λες.

Μακάρι βέβαια να μην αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα με τη δική σου:D

Πάντως σε χαρακτηριστικά δεν είναι και πολύ μακριά από τις lg(αντίθετα είναι σημαντικά ακριβότερη)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω sta ποσα Pixels ειναι η εγγύηση. Αλλά έτσι και αλλιώς δεν την χρειάζονται.

 

Και εγω samsung εχω πολυ καλη αλλα με ενα καμμενο pixel :(

Link to comment
Share on other sites

Και εγω samsung εχω πολυ καλη αλλα με ενα καμμενο pixel :(

Μετά από πόσο καιρό σου κάηκε το pixel?

Ρώτησες στο service της samsung αν μπορεί να γίνει τπτ; (επισκευή ή αλλαγή)

Ποιο μοντέλο έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Και εγω samsung εχω πολυ καλη αλλα με ενα καμμενο pixel :(

 

Κρίμα ρε συ...:(

Και από εγγύηση, όχι ε?

Τίποτα, δεν το συζητώ.Αν δεν έχει zero pixel εγγύηση, δεν αξίζει.:nagger:

Το ρισκάρεις???:X

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά.Κι εμένα που έχει zero pixel μου έχει καεί ένα pixel κάτω αριστερά και βαριέμαι την διαδικασία για την αντικατάσταση!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...