Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πριν 2 βδομαδες παω να χρισιμοποιησω το κινητο και η οθονη εχασε τα χροματα ξαφνικα(ειναι σαν αρνητικο)!!!!!!!!!!!καποιος μου ειπε οτι ειναι απομαγνιτισμος οθονης ισχυεί?γινετε να το επαναφερω οπως ηταν πριν?helppppppppppppppp

 

παιζει να ειναι αυτο.

 

γενικα για να μην υπαρχουν προβληματα με μαγνητισμους και τετοια, καλο θα ηταν, σε περιπτωση που υπαρχουν, να μην εχετε διπλα απο την οθονη ηχεια ή οτι αλλο εχει μαγνητη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πριν 2 βδομαδες παω να χρισιμοποιησω το κινητο και η οθονη εχασε τα χροματα ξαφνικα(ειναι σαν αρνητικο)!!!!!!!!!!!καποιος μου ειπε οτι ειναι απομαγνιτισμος οθονης ισχυεί?γινετε να το επαναφερω οπως ηταν πριν?helppppppppppppppp

 

Εγώ το έπαθα μια φορά αυτό μετά από soft-reset. Ξαναέκανα soft-reset και έφτιαξε :ninja:

Link to comment
Share on other sites

paidia, osoi exoun kanei tin anavathmisi pou vgike prin apo ligo kairo stin version 1.12.00 exete mallon kai eseis paratirisei oti ta sms pleon einai stin antistrofi seira apo oti prota kai ara to teleftaio sms einai kato kato kai oxi pano pano opos prin? Ginetai tipota gia na to xanaallaxoume gia afto. Ipotheto pos den iparxei rithmisi alla an xerei kaneis kati mipos apo tin registry? Efxaristo!!

 

Δεν φταίει η αναβάθμιση. Πήγαινε στα μηνύματα, πάτα στο Received πάνω δεξιά και ξανά-επέλεξε το (ήδη επελεγμένο) Received. Θα αντιστραφεί η σειρά και τα καινούργια μηνύματά σου θα είναι πάνω πάνω :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε prophet μηπως γινεται να μ πεις πως κανω soft reset(soft reset τι ειναι?το restart?) μπας και κανω δουλεια γιατι υποψιαζομαι οτι δε θα υπολογιζετε μεσα στην εγγυηση αυτο το προβλημα και θα πρεπει να πλερωσω απο τη τσεπη μου...
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η αναβάθμιση. Πήγαινε στα μηνύματα, πάτα στο Received πάνω δεξιά και ξανά-επέλεξε το (ήδη επελεγμένο) Received. Θα αντιστραφεί η σειρά και τα καινούργια μηνύματά σου θα είναι πάνω πάνω :)
Σ'ευχαριστώ πολύ!! Καλά θυμόμουν πως το είχα ξανακάνει με άλλο PDA αλλά δεν πήγε καθόλου το μυαλό μου.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

φιλε prophet μηπως γινεται να μ πεις πως κανω soft reset(soft reset τι ειναι?το restart?) μπας και κανω δουλεια γιατι υποψιαζομαι οτι δε θα υπολογιζετε μεσα στην εγγυηση αυτο το προβλημα και θα πρεπει να πλερωσω απο τη τσεπη μου...

Soft reset είναι το restart ναι. Βάζεις το stylus ή κάτι μυτερό στην οπή που έχει το κινητό στο κάτω μέρος δίπλα στην usb θύρα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την διευκρινηση φιλε deyan!!αλλα οσο αναφορα το κινητο δεν επανηρθε οπως ηταν πρωτα.......μηπως γνωριζετε αν γινετε να κανω κατι αλλο για να φτιαξει.....?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την διευκρινηση φιλε deyan!!αλλα οσο αναφορα το κινητο δεν επανηρθε οπως ηταν πρωτα.......μηπως γνωριζετε αν γινετε να κανω κατι αλλο για να φτιαξει.....?

Αν θέλεις να επανέλθει όπως πρώτα τότε υπάρχει και το Hard Reset! Αλλά με αυτό επανέρχονται οι εργοαστασιακές ρυθμίσεις καθώς επίσης χάνονται ότι έχεις στο κινητό σου (όχι από την κάρτα μνήμης όμως). Κοινώς Format!

 

Κρατάς πατημένα τα πλήκτρα αποδοχής-απόρριψης κλήσης (κόκκινο-πράσινο) και το power και ταυτόχρονα πατάς το κουμπί του reset!

Link to comment
Share on other sites

να το κανω δεν εχω να χασω τπτ βασικα μονο καποιες εφαρμογες αλλα αν ειναι να φτιαξει καλως!μηπως ομως ειναι θεμα καθαρα οθονης και οχι του λειτουργικου?τι πιστευεις?
Link to comment
Share on other sites

να το κανω δεν εχω να χασω τπτ βασικα μονο καποιες εφαρμογες αλλα αν ειναι να φτιαξει καλως!μηπως ομως ειναι θεμα καθαρα οθονης και οχι του λειτουργικου?τι πιστευεις?

 

Δοκίμασέ το, αφού δεν έχεις τίποτα να χάσεις (θα σβηστούν και οι επαφές, ε!).

 

Εμένα μου είχε φτιάξει με ένα απλό reset. Μακάρι να σου φτιάξει με το hard reset ώστε να γλιτώσεις το service...

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

δεν εγινε τιποτα παντως ευχαριστω για την βοηθεια σας.οποτε αναγκαστικα service και ελπιζω να το καληψη η εγκυηση.....!κατι αλλο που μα πασχολει ειναι αν γινεται overclocking sto hp...to xei dokimasei kaneis και αν μεχρι ποσο παει
Link to comment
Share on other sites

ειχες παθει το ιδιο δηλ?δηλ υπαρχουν πιθανοτητες ετσι?

 

Ναι, μου έχει συμβεί και εμένα, μια φορά όταν έκανα reset. Αλλά εγώ ήμουν τυχερός, μόλις έκανα ξανά reset έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

sorry για τις πολλες ερωτησεις μου αλλα οταν μου λεει align screen τι πρεππει να κανω(ειναι η πρωτ φορα που αγοραζω ppc (και δε ταλλαζω)γιαυτο τοσες αποριες)
Link to comment
Share on other sites

Απλά σου ζητάει να ευθυγραμμίσεις την touch screen. Θα πατάς με το πενάκι ακριβώς όπου δείχνει ο σταυρός κάθε φορά για να ρυθμιστεί σωστά η touch screen. Μην αγχώνεσαι!
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω ....τα χω παιξει λιγο βεβαια γιατι αν δεν το καλυπτει η εγγυηση αστα να πανε και ειναι κριμα γιατι το χω ενα μηνα μονο ολα τα στραβα σεμενα....
Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα γυρισα απο ΣΦακια οπου ειχα παρει τυχαια το hp και μετα απο ενα χθεσινο hard reset το ανοιξα κ ειχε φτιαξει....απιστευto!!!!!
Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα γυρισα απο ΣΦακια οπου ειχα παρει τυχαια το hp και μετα απο ενα χθεσινο hard reset το ανοιξα κ ειχε φτιαξει....απιστευto!!!!!

 

Είδες που στο'πα; :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγαπημένο μου ipaq έπεσε με αποτέλεσμα σπασμένη οθόνη... Συγκεκριμένα έχει μία οριζόντια γραμμή σαν ράγισμα κάποιες ακόμα αχνές γραμμές και η υπόλοιπη οθόνη είναι λευκή. :cry:

 

Μετά από τις απαραίτητες διαδικασίες, έφυγε προχτές για HP Αυστρίας και αναμένω ενημέρωση εντός εβδομάδας. :(

 

Τι κουστουμάκι να υπολογίζω??? :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να σε φοβίσω/απογοητεύσω αλλά η hp είναι γνωστό ότι είναι 'φωτιά'...... Κάποτε για το κάλυμα της κεραίας (μόνο το πλαστικό κάλυμα!!) ενός pda μου είχαν πει 160 €..... καταλαβαίνεις πως απλά το κόλλησα με logo και ήταν θαυμάσιο!! ;)

Στη δική σου περίπτωση δυστυχώς δεν παίζει κάτι τέτοιο οπότε....ότι σου πουν.... :wacko:

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγαπημένο μου ipaq έπεσε με αποτέλεσμα σπασμένη οθόνη... Συγκεκριμένα έχει μία οριζόντια γραμμή σαν ράγισμα κάποιες ακόμα αχνές γραμμές και η υπόλοιπη οθόνη είναι λευκή. :cry:

 

Μετά από τις απαραίτητες διαδικασίες, έφυγε προχτές για HP Αυστρίας και αναμένω ενημέρωση εντός εβδομάδας. :(

 

Τι κουστουμάκι να υπολογίζω??? :cry::cry:

 

Poli fovamai oti einai kalytera na pareis kainourgio...

Toulaxiston eixes parei backup?!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :cool:, να ρωτήξω κατι, υπάρχει πιθανοτητα να αγοράσω μια bluetooth συσκευή οτι μπορει να ειναι αυτη πχ Headset ή gps δέκτης και να μην την αναγνωρίσει το hp ipaq;Μέχρι στιγμής μου έχει τύχει 2-3 φορές να μην βρίσκει bluetooth heaset(δεν ηταν και της προκοπής) ή άλλου κινητού. Γνωρίζετε αν υπάρχουν ασυμβατότητες στις version των bluetooth;; πχ του ipaq ειναι v1.2 class 2 αλλα πχ σε ενα καινουριο gps bluetooth δέκτη ειναι v2 θα μπορούν να επικοινωνούν ή οχι;:confused:
Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να σε φοβίσω/απογοητεύσω αλλά η hp είναι γνωστό ότι είναι 'φωτιά'...... Κάποτε για το κάλυμα της κεραίας (μόνο το πλαστικό κάλυμα!!) ενός pda μου είχαν πει 160 €..... καταλαβαίνεις πως απλά το κόλλησα με logo και ήταν θαυμάσιο!! ;)

Στη δική σου περίπτωση δυστυχώς δεν παίζει κάτι τέτοιο οπότε....ότι σου πουν.... :wacko:

 

Με απογοητεύσατε τελείως... Το έχω πάρει με δόσεις και τώρα βλέπω πόσο καλύτερα είναι για τέτοια πράγματα να τα σκας μία και καλή (ή μία και κακή, όπως θέλετε πάρτε το...) :mad:

 

Ένας φίλος μου πρότεινε, αν το κόστος είναι δυσανάλογα μεγάλο, να φέρω από κίνα μέσω ebay νέα οθόνη (ολόκληρη με πλακέτα, κόστος κάπου 90 ευρά με τα μτφ) και να την εγκαταστήσουμε μόνοι μας... :confused:

 

@Dedilou: Σχετικά με το gps δεκτη που έχω τουλάχιστον, στην αρχή νόμιζα ότι δεν μπορούσε να συνδεθεί, μετά όμως βρήκα συγκεκριμένες ρυθμίσεις διασύνδεσης (δηλαδή σε συγκεκριμένη θύρα com), ακολούθησα τα βήματα και συνδέθηκε άψογα. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Με απογοητεύσατε τελείως... Το έχω πάρει με δόσεις και τώρα βλέπω πόσο καλύτερα είναι για τέτοια πράγματα να τα σκας μία και καλή (ή μία και κακή, όπως θέλετε πάρτε το...) :mad:

 

Ένας φίλος μου πρότεινε, αν το κόστος είναι δυσανάλογα μεγάλο, να φέρω από κίνα μέσω ebay νέα οθόνη (ολόκληρη με πλακέτα, κόστος κάπου 90 ευρά με τα μτφ) και να την εγκαταστήσουμε μόνοι μας... :confused:

 

@Dedilou: Σχετικά με το gps δεκτη που έχω τουλάχιστον, στην αρχή νόμιζα ότι δεν μπορούσε να συνδεθεί, μετά όμως βρήκα συγκεκριμένες ρυθμίσεις διασύνδεσης (δηλαδή σε συγκεκριμένη θύρα com), ακολούθησα τα βήματα και συνδέθηκε άψογα. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. :)

καλησπερα για να παρεις μια γευση απο το ποσο θα παει το κουστουμακι της οθονης θα σου πω οτι ενας συναδελφος που εχει την σειρα 69.. εδωσε για την οθονη περι τα 220 ευρωπουλια .Δυστηχως του επεσε ομοιως απο τα χερια.κουραγιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...