Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

erotisi arxariou

 

yparxei periptosi kapos na perasoume to logismiko tou 6828 me auto to programma mias pou exei kai radio to 6828??

 

 

Αν θέλεις να περάσεις αγγλικό (WWE) λειτουργικό,αυτό γίνεται όμως πρώτα πρέπει να κατεύασεις από ιστιοσελίδα της ΗΡ κατάλληλο λογισμικό για τη δικιά σου συσκεύη και αυτό γίνεται http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=ru&prodTypeId=215348&prodSeriesId=1839224&prodNameId=1839225&swEnvOID=2067&swLang=8&mode=2&taskId=135&swItem=ip-45505-1 ....

Σε μερικά φόρουμ είχα διαβάσει ότι κάποιοι περνούσαν λογισμικό για 6815 και μετά καταλήγανε στο service ή ακόμη χειρότερα σκοτώνανε τη συσκεύη(((

mpx 200
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες, θέλω να ρωτήσω το εξής:

 

Υπάρχει κάποιος Media Player ή συνδιασμός δύο, που να μπορεί να αναπαράγει όσο το δυνατόν περισσότερα αρχεία ήχου και βίντεο αλλά και να διαθέτει ισοσταθμιστή (equalizer);

 

Επίσης να είναι αξιόπιστο πρόγραμμα.

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο και τη βοηθειά σας :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, θέλω να ρωτήσω το εξής:

 

Υπάρχει κάποιος Media Player ή συνδιασμός δύο, που να μπορεί να αναπαράγει όσο το δυνατόν περισσότερα αρχεία ήχου και βίντεο αλλά και να διαθέτει ισοσταθμιστή (equalizer);

 

Επίσης να είναι αξιόπιστο πρόγραμμα.

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο και τη βοηθειά σας :)

τι εννοείς ακριβώς; ταυτόχρονα δυο αρχεία;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει κοίταξε εδώ

 

Αυτό ακριβώς έψαχνα. Τουλάχιστον μέχρι τώρα έχει παίξει όλα τα forma videos που με ενδιαφέρουν ενώ ο ισοσταθμιστής προσφέρει καλύτερη ένταση στην αναπαραγωγή της μουσικής.

 

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κανείς το έχει παρατηρήσει. Εάν βάλεις το ξυπνητήρι ( μετά την αναβάθμιση της ROM- έχω την ελληνική ROM ) η μπαταρία εξαντλείτε το πολύ σε 4-5 ώρες φορτισμένη πλήρως !!!! ¨ετσι τα δύο τελευταία πρωινά το τηλέφωνο είναι νεκρό. Οταν ξαναφωρτήση όλα βαίνουν καλώς μέχρι να βάλεις ξανά ξυπνητήρη !!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κανείς το έχει παρατηρήσει. Εάν βάλεις το ξυπνητήρι ( μετά την αναβάθμιση της ROM- έχω την ελληνική ROM ) η μπαταρία εξαντλείτε το πολύ σε 4-5 ώρες φορτισμένη πλήρως !!!! ¨ετσι τα δύο τελευταία πρωινά το τηλέφωνο είναι νεκρό. Οταν ξαναφωρτήση όλα βαίνουν καλώς μέχρι να βάλεις ξανά ξυπνητήρη !!!!

 

πιστεύω ότι είναι θέμα rom και όχι μπαταρίας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε Cretaman λογικά είναι θέμα της νέας ROM γιατί στο παρελθόν δεν είχε γίνει ποτέ κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω αν το παρατήρησε και κάποιος άλλος χρήστης.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε Cretaman λογικά είναι θέμα της νέας ROM γιατί στο παρελθόν δεν είχε γίνει ποτέ κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω αν το παρατήρησε και κάποιος άλλος χρήστης.

 

δοκίμασε να την περάσεις ξανά από την αρχή και μπορεί να στρώσει, ίσως να μην έκατσε σωστά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κανείς το έχει παρατηρήσει. Εάν βάλεις το ξυπνητήρι ( μετά την αναβάθμιση της ROM- έχω την ελληνική ROM ) η μπαταρία εξαντλείτε το πολύ σε 4-5 ώρες φορτισμένη πλήρως !!!! ¨ετσι τα δύο τελευταία πρωινά το τηλέφωνο είναι νεκρό. Οταν ξαναφωρτήση όλα βαίνουν καλώς μέχρι να βάλεις ξανά ξυπνητήρη !!!!
:lol: καλά αν επαληθευτεί αυτό θα είναι πολύ bug. Εγώ έχω αγγλική ROM. Έχω κάνει το upgrade βέβαια αλλά δεν ξέρω μήπως είναι μόνο στην ελληνική. Πάντως δεν χρησημοποιώ πότε το ξυπνητήρι οπότε δεν ξέρω.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιείς το PTravelAlarm που είναι μια χαρά; Δεν το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό που λες μιας και δε χρησιμοποιώ το ξυπνητήρι των windows πλεον...

 

Εγώ την πρώτη μέρα μόνο που έκανα την αναβάθμιση το κινητό μετά από μερικές ώρες είχε κλείσει και δεν άνοιγε με το power.... Αγχώθηκα μήπως εξαντλεί την μπαταρία αμέσω αλλά μόλις το έβαλα στο φορτιστή και πάτησα το power άνοιξε αμέσως και η μπαταρία ήταν στο 90%...! Έκτοτε δεν το ξαναέκανε αλλά δεν κατάλαβα τι μπορεί να είναι

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ότι είναι θέμα rom και όχι μπαταρίας!

 

 

Σίγουρα είναι θέμα ROM και όχι μπαταρίας. Διαφορετικά όλοι θα είχαμε ανάλογο πρόβλημα. Πιθανότατα πρόκειται για κάποιο bug της έκδοσης που χρησιμοποιεί ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια ακούγεται κάπως χοντρό για να έχει περάσει το testing της HP.... περίεργο.... :confused:
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια ακούγεται κάπως χοντρό για να έχει περάσει το testing της HP.... περίεργο.... :confused:
ακριβώς αυτό λέω και εγώ πιο πριν. πολύ κουφό! Εκτος αν πειράξανε τίποτα κατά λάθος στην Ελληνική
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν έβαλα ξανα ξυπνητήρη των windows΄κύριοι και όλα δουλεύουν οκ με την κατανάλωση της μπαταρίας. Ας δοκιμάσει κάποιος με την καινούργια ελληνική ROM το ίδιο να δούμε αν είναι γενικό το κακό . Τότε μπορούμε να κάνουμε ένα υπόμνημα στην HP.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι τώρα τελευταία η όχι αλλα που και που παθαίνει κολυμα και κλείνει εντελώς. Σαν να βγάζω την μπαταρία και η ώρα μηδενίζεται. Ειδικά οταν είμαι έξω και κάνει κρύο!:blink:
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι τώρα τελευταία η όχι αλλα που και που παθαίνει κολυμα και κλείνει εντελώς. Σαν να βγάζω την μπαταρία και η ώρα μηδενίζεται. Ειδικά οταν είμαι έξω και κάνει κρύο!:blink:

OFFTOPIC MODE:

 

Ίσως να τα έπαιξε ο σένσορας θερμοκρασίας:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι τώρα τελευταία η όχι αλλα που και που παθαίνει κολυμα και κλείνει εντελώς. Σαν να βγάζω την μπαταρία και η ώρα μηδενίζεται. Ειδικά οταν είμαι έξω και κάνει κρύο!:blink:

 

E3o kai kanei kruo...??!! pou to kanei auto na pao kai ego pou exo liosei sti zesti???? ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

E3o kai kanei kruo...??!! pou to kanei auto na pao kai ego pou exo liosei sti zesti???? ;)
Τέτοια εποχή Βρυξέλλες σε ένα γήπεδο ποδοσφαίρου στη μέση ενός πάρκου κατα τις 20.00 το βράδυ κάνει κρύο πίστεψέ με!:lol:
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

OFFTOPIC MODE:

 

Ίσως να τα έπαιξε ο σένσορας θερμοκρασίας:lol:

Μπα...σημαίνει πως κάπου υπάρχει μία συγκόληση που δεν κάνει καλή επαφή όταν με την πτώση θερμοκρασίας συστέλλεται το μέταλλο! αλλά τι μπορώ να κάνω; :) τίποτα. :lol:
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

SOS

 

χαλασαν τα ακουστικα μου και δεν μπορω να βρω.

please help

 

ας ειναι και γνησια η καπια αλλα που να ταιριαζουν

 

 

thanks

 

Το τηλέφωνο της αντιπροσωπίας: 8011122554

Το τηλέφωνο της εταιρίας που εισάγει ανταλλακτικά της HP: 2106859153

Link to comment
Share on other sites

Έχω σοβαρό πρόβλημα...... πολύ συχνά τελευταία βρίσκω την μπαταρία μου τελειωμένη το πρωί. Από ότι έχω παρατηρήσει αυτό οφείλεται στο ActiveSync που ξεκινάει χωρίς να έχω καταλάβει πως. Στην αρχή νόμιζα ότι ξεκινάει μόνο μετά την σύνδεση με το pc. Από ότι φαίνεται δεν είναι καθόλου έτσι. Ξεκινάει και κάποιες άλλες φορές, μένει το process να τρέχει και &^%&^%ει την μπαταρία..... Έχει κανείς ιδέα πως να απαλλαγώ από αυτό το ενοχλητικό bug (για μένα) ;;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Έχω σοβαρό πρόβλημα...... πολύ συχνά τελευταία βρίσκω την μπαταρία μου τελειωμένη το πρωί. Από ότι έχω παρατηρήσει αυτό οφείλεται στο ActiveSync που ξεκινάει χωρίς να έχω καταλάβει πως. Στην αρχή νόμιζα ότι ξεκινάει μόνο μετά την σύνδεση με το pc. Από ότι φαίνεται δεν είναι καθόλου έτσι. Ξεκινάει και κάποιες άλλες φορές, μένει το process να τρέχει και &^%&^%ει την μπαταρία..... Έχει κανείς ιδέα πως να απαλλαγώ από αυτό το ενοχλητικό bug (για μένα) ;;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Λοιπόν το activesync όντως ανοίγει σ μερικές περιπτώσεις μόνο του και εγώ τουλάχιστον δεν έχω προσδιορίσει πότε. Ξέρω πως ανοίγει σίγουρα μετα από κάποιο διάστημα αν το βάλεις να φορτίσει. Πάντως το περίεργο είναι πως εγώ ίσα ίσα που όταν είναι ανοιχτό ειναι που μου διαρκεί παραπάνω η μπαταρία! :blink: Μήπως βάζεις ξυπνητήρι και έχεις το ίδιο πρόβλημα με τον Navigate: δές αυτό:

Δεν ξέρω αν κανείς το έχει παρατηρήσει. Εάν βάλεις το ξυπνητήρι ( μετά την αναβάθμιση της ROM- έχω την ελληνική ROM ) η μπαταρία εξαντλείτε το πολύ σε 4-5 ώρες φορτισμένη πλήρως !!!! ¨ετσι τα δύο τελευταία πρωινά το τηλέφωνο είναι νεκρό. Οταν ξαναφωρτήση όλα βαίνουν καλώς μέχρι να βάλεις ξανά ξυπνητήρη !!!!
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι...ναι το έχω διαβάσει το post που μου έδειξες αλλά ούτε την καινούργια ROM έχω βάλει ούτε το ξυπνητήρι φταίει. Επίσης από χτες που έγραψα το παραπάνω post έκανα και το εξής τεστ. Έβγαλα κατ’αρχήν από το startup ένα πρόγραμμα ξυπνητήρι γιατί όντως και εγώ κάτι τέτοιο υποψιαζόμουν.

Το βάζω το βράδυ και φορτίζει. Το βγάζω και τσεκάρω αν τρέχει activesync. Τρέχει, το σταματάω. Μετά από 1 ώρα περίπου ξανατσεκάρω αν τρέχει activesync και δεν τρέχει. Μετά από 2 ώρες περίπου ξανατσεκάρω και βλέπω πως τρέχει activesync!

Το σταματάω…… τώρα είμαστε σε αυτή τη φάση….

Τι να πω…το σίγουρο είναι ότι για κάποιο λόγο σηκώνεται το process…υποθέτω πως πρέπει να υπάρχει κάποιο entry σε κάποιον scheduler…. Θα το κοιτάξω μήπως βρω κάτι με το sktools και αν βρω κάτι θα επανέλθω….πάντως τρώει τρελή μπαταρία το activesync. Ένα κανονικό βράδυ με απενεργοποιημένο το τηλέφωνο τρώει μετρημένα 3% και με το activesync φτάνει τα 28%-32% !!!

Anyway...θα επανελθω......

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...