Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κατέβασα και το εγκατέστησα εγώ. Το changelog περιέχει διάφορες βελτιώσεις/διορθώσεις, πάντως όχι τίποτα που φαίνεται με μια απλή ματία πέρα από μια μικρή αύξηση ταχύτητας.

 

Η πορεία θα δείξει. Κάνω hard reset κάθε δύο μέρες προσπαθώντας να βρώ ποια από τις εφαρμογές μου κολλάει το ppc κάθε τρεις και λίγο, οπότε σε λίγες μέρες θα ξέρω αν έχει βελτιωθεί καθόλου η σταθερότητα του συστήματος :)

Έχεις την WWE έκδοση; Τυχερέ! Περιμένουμε εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εδώ είναι όλες οι πληροφορίες και τα fixes που περιέχει και οδηγίες εγκατάστασης...

hxxp://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=el&cc=gr&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3183501&swItem=ip-53008-1&prodNameId=3183504&swEnvOID=2067&swLang=8&taskId=135&mode=4&idx=0

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε wwe τι εννοουμε???δεν κανει για ολα τα rw6815?

 

WWE είναι η αγγλική έκδοση :)

 

Λοιπόν... μερικές σύντομες παρατηρήσεις:

 

- Το καινούργιο software είναι λίγο πιο γρήγορο χωρίς να έχω πειράξει την Registry.

 

- Κάποιο πρόγραμμα εξακολουθεί να μου το κολλάει (πατάς το power και δεν ανάβει και θέλει soft reset). Μετά από πολλές δοκιμές θέλω να πιστεύω ότι φταίει είτε το Wisbar (τόσο η 2 όσο και η Lite) ή το Today Plugin που έχει προεγκατεστημένο η HP. Θα φανεί στην πορεία.

 

- Πολύ απογοήτευση τα WM5... τα WM2003 δεν κολάγανε τόσο... Έχω χάσει κλήσεις και μηνύματα εξαιτίας του προβλήματος αυτού... η βλακεία είναι ότι οταν κολλάει η συσκευή οι άλλοι νομίζουν ότι δεν τους απαντάς ενώ τα μηνύματα σου έρχονται και μετά χάνονται! Μακάρι η HP να αξιωθεί και να βγάλει τελικά αναβάθμιση σε WM6 μήπως και δούμε άσπρη μέρα. Τουλάχιστο μέχρι να καταφέρω να περάσω linux :)

Link to comment
Share on other sites

WWE είναι η αγγλική έκδοση :)

 

Λοιπόν... μερικές σύντομες παρατηρήσεις:

 

- Το καινούργιο software είναι λίγο πιο γρήγορο χωρίς να έχω πειράξει την Registry.

 

- Κάποιο πρόγραμμα εξακολουθεί να μου το κολλάει (πατάς το power και δεν ανάβει και θέλει soft reset). Μετά από πολλές δοκιμές θέλω να πιστεύω ότι φταίει είτε το Wisbar (τόσο η 2 όσο και η Lite) ή το Today Plugin που έχει προεγκατεστημένο η HP. Θα φανεί στην πορεία.

 

- Πολύ απογοήτευση τα WM5... τα WM2003 δεν κολάγανε τόσο... Έχω χάσει κλήσεις και μηνύματα εξαιτίας του προβλήματος αυτού... η βλακεία είναι ότι οταν κολλάει η συσκευή οι άλλοι νομίζουν ότι δεν τους απαντάς ενώ τα μηνύματα σου έρχονται και μετά χάνονται! Μακάρι η HP να αξιωθεί και να βγάλει τελικά αναβάθμιση σε WM6 μήπως και δούμε άσπρη μέρα. Τουλάχιστο μέχρι να καταφέρω να περάσω linux :)

Δλδ σου παρουσιάζει πρόβλημα που πριν την αναβάθμιση δε στο εμφάνιζε;

 

Δυστυχώς όσο και να παρακαλάμε WM6 δεν πρόκειται να βγάλει η HP...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ σου παρουσιάζει πρόβλημα που πριν την αναβάθμιση δε στο εμφάνιζε;

 

Δυστυχώς όσο και να παρακαλάμε WM6 δεν πρόκειται να βγάλει η HP...

 

Όχι... μου παρουσιάζει ακριβώς τα ίδια προβλήματα :Ρ Αλλά ξέρω ότι δεν φταίει η HP για αυτό... Τα WM5 φταίνε.

 

Τέλοσπάντων. Έκανα hardreset και εβαλα το SPB Pocket Plus/Phone Suite. Προς το παρόν δεν έχει κολλήσει, αλλά πρέπει να κάνω υπομονή τουλάχιστο 1 μέρα για να σιγουρευτώ :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι... μου παρουσιάζει ακριβώς τα ίδια προβλήματα :Ρ Αλλά ξέρω ότι δεν φταίει η HP για αυτό... Τα WM5 φταίνε.

 

Τέλοσπάντων. Έκανα hardreset και εβαλα το SPB Pocket Plus/Phone Suite. Προς το παρόν δεν έχει κολλήσει, αλλά πρέπει να κάνω υπομονή τουλάχιστο 1 μέρα για να σιγουρευτώ :)

 

Το'πα και έγινε. Πάλι ήθελε softreset για να ξεκινήσει. Αίσχος! Τέλοσπάντων, θα την βρω την λύση και θα σας ενημερώσω :)

Link to comment
Share on other sites

H ενταση κουδουνισματος αυξηθηκε καθολου η μπα?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Το'πα και έγινε. Πάλι ήθελε softreset για να ξεκινήσει. Αίσχος! Τέλοσπάντων, θα την βρω την λύση και θα σας ενημερώσω :)

 

Το δικό σου έχει ελληνικό ή αγγλικό firmware?

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αυτή τη περίοδο η αγορά του rw6815; Το βρήκα με 270ευρώ αχρησιμοποίητο, 2 μηνών σύμφωνα με τον πωλητή. Είναι τόσο προβληματικά τα wm5 όσο αναφέρεται στα παραπάνω post;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου έχει ελληνικό ή αγγλικό firmware?

 

Αγγλικο.

 

Αξίζει αυτή τη περίοδο η αγορά του rw6815; Το βρήκα με 270ευρώ αχρησιμοποίητο, 2 μηνών σύμφωνα με τον πωλητή. Είναι τόσο προβληματικά τα wm5 όσο αναφέρεται στα παραπάνω post;

 

Για τα λεφτά που αναφέρεις αξίζει.

 

Τελικά ηρέμησε το PPC μου. Απέφυγα τον Core Player και το Wisbar, έβαλα το mbutton και του είπα να κάνει Keep Alive και Ignore when Inactive την εφαρμογή Phone και από τότε δεν έχει ξανακολλήσει!

 

Μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 1.12.00 WWE έχω παρατηρήσει τα εξής:

  • Μειώθηκε λίγο η καθυστέρηση χτυπήματος όταν χρησιμοποιείς mp3. Στην χειρότερη αργεί ένα χτύπημα πριν αρχίσει να βαράει.
  • Το PPC πάει ελαφρός πιο γρήγορα. Δεν έχω πειράξει καθόλου την Registry προς το παρόν αλλά πολλά πράγματα, όπως το start menu, ανταποκρίνονται καλύτερα (σαν να την είχα πειράξει) :)

 

Για την ένταση του κουδουνίσματος δεν μπορώ να πώ, δεν θυμάμαι πόσο δυνατά βάραγε πριν...

 

Gooooood :D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγεί το update και για την Ελληνική ROM? Θα ρωτούσα τι κάνει συνήθως η HP αλλά η HP τώρα τελευταία δεν κάνει ότι συνήθιζε...

 

Έχω δοκιμάσει να στείλω μαιλ αλλά οι φόρμες του site δε λειτουργούν... Ούτε mail επικοινωνίας ούτε τηλέφωνο έχουν...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγεί το update και για την Ελληνική ROM? Θα ρωτούσα τι κάνει συνήθως η HP αλλά η HP τώρα τελευταία δεν κάνει ότι συνήθιζε...

 

Έχω δοκιμάσει να στείλω μαιλ αλλά οι φόρμες του site δε λειτουργούν... Ούτε mail επικοινωνίας ούτε τηλέφωνο έχουν...

 

Τι να σου πώ... Πάρε κανένα τηλέφωνο στα γραφεία τους και ρώτα!

 

Πάντως δεν είναι τόσο σημαντική αυτή η αναβάθμιση. WM6 θέλουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

File den xero akrivos ti stylus psaxneis. Ego sou dino afto to link gia na deis merika poli-styla. Exei stylo, molivi kai stylus. Ego exo to tri pen IT (747). Einai tromera poiotiko kai poli kalo den pathainei tipota (oxi san kati covertec pou exo parei sto parelthon kai mou diarkesan 2 vdomades). Apo ekei kai pera einai ligo akrivoutsika alla an thes na to xrisimopoieis sinexeia kai gia stylo kai stylus einai oti prepei. Iparxoun vevaia kai alles markes.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

File den xero akrivos ti stylus psaxneis. Ego sou dino afto to link gia na deis merika poli-styla. Exei stylo, molivi kai stylus. Ego exo to tri pen IT (747). Einai tromera poiotiko kai poli kalo den pathainei tipota (oxi san kati covertec pou exo parei sto parelthon kai mou diarkesan 2 vdomades). Apo ekei kai pera einai ligo akrivoutsika alla an thes na to xrisimopoieis sinexeia kai gia stylo kai stylus einai oti prepei. Iparxoun vevaia kai alles markes.

 

 

poli euxaristo file mou tairiazoun apsoga sto hp 6815 milame glistrane telia sti thiki tous.. kala ta lamy

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τι επαθα.

 

εκανα hard reset χωρις να αποθηκευσω τις επαφες ο ???????. εκλεγα καμια ωρα. υπαρχει κανενα προγραμμα για επαναφορα?

 

επισις επιδι μου την εχουν δωσει τα κοληματα θελω να ξαναβαλο το windows mobile γινετε η κατι αλλο τελλος παντον λεο να πειραματιστο λιγο. αυτο απο το ατομ το εβαλε κανενας?

 

please help

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τι επαθα.

 

εκανα hard reset χωρις να αποθηκευσω τις επαφες ο ???????. εκλεγα καμια ωρα. υπαρχει κανενα προγραμμα για επαναφορα?

 

επισις επιδι μου την εχουν δωσει τα κοληματα θελω να ξαναβαλο το windows mobile γινετε η κατι αλλο τελλος παντον λεο να πειραματιστο λιγο. αυτο απο το ατομ το εβαλε κανενας?

 

please help

Όταν κάνεις hard reset χάνονται όλα ανεπιστρεπτί... (τουλάχιστον έτσι γνωρίζω εγώ)

 

Επίσης με το hard reset τα windows επανέρχονται όπως ακριβώς όταν αγόρασες το κινητό. Γιατί θέλεις να τα ξαναβάλεις τότε; πιστεύω ότι δε μπορείς μιας και δεν υπάρχει διαθέσιμη κάποια ROM της HP καθώς και για να βάλεις από το Atom θα πρέπει να ξεκλειδώσεις το κινητό κάτι που δεν έχω βρεί πουθενά στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Προσπαθω να τρεξω jar αρχεια μεσω της εφαρμογης e java που περιεχει η συσκευη αλλα δεν εχω καταφερει να κανω τιποτα....

Γνωριζει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

paidia, osoi exoun kanei tin anavathmisi pou vgike prin apo ligo kairo stin version 1.12.00 exete mallon kai eseis paratirisei oti ta sms pleon einai stin antistrofi seira apo oti prota kai ara to teleftaio sms einai kato kato kai oxi pano pano opos prin? Ginetai tipota gia na to xanaallaxoume gia afto. Ipotheto pos den iparxei rithmisi alla an xerei kaneis kati mipos apo tin registry? Efxaristo!!
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 βδομαδες παω να χρισιμοποιησω το κινητο και η οθονη εχασε τα χροματα ξαφνικα(ειναι σαν αρνητικο)!!!!!!!!!!!καποιος μου ειπε οτι ειναι απομαγνιτισμος οθονης ισχυεί?γινετε να το επαναφερω οπως ηταν πριν?helppppppppppppppp
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 βδομαδες παω να χρισιμοποιησω το κινητο και η οθονη εχασε τα χροματα ξαφνικα(ειναι σαν αρνητικο)!!!!!!!!!!!καποιος μου ειπε οτι ειναι απομαγνιτισμος οθονης ισχυεί?γινετε να το επαναφερω οπως ηταν πριν?helppppppppppppppp
proti fora to akouo. Magnitismos se othoni LCD, oxi den nomizo.kati allo prepei na einai
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

εμ.... οι LCD είναι υγρών κρυστάλων... μάλλον πρέπει να απευθυνθείς άμεσα στην αντιπροσωπία.
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...