Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαζη ερωτηση αλλα ας την κανω.

 

Σε ναρκη δεχεται κανονικα κλησεις ε;

 

 

Kαι στα win mobile 6 πρεπει να κανουμε το κολπο να μη ξεκιναει το activesync συνεχεια;

 

Πολυ καλο, το touch flo σου δινει τη δυνατοτητα να το χρησιμοποιεις σαν τηλεφωνο ανετα, αρα δεν χρειαζεσαι το stylus συνεχεια, οτι πρεπει!

 

 

Ολα καλα, i'm happy i bought it :)

9/10 ανετα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη πολλοι απο εσας θα θελετε να προσθεσετε την πολη σας στο today για να εχετε τον καιρο σας παραθετω παρακατω τον τροπο που εγραψε ο φιλος Natech στο forum της ace hellas, τον οποιο και ευχαριστω :

 

==========================================================================

Για να προσθέσετε και άλλες πόλεις μπορείται να κάνετε το εξής :

 

1) Πάμε στο http://www.accuweather.com . Αναζητάμε την πόλη μας (πχ Ioannina) και όταν την βρούμε , θα δούμε στο addressbar αυτό http://www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&locCode=EUR|GR|GR019|IOANNINA

 

Αυτό που έχω σε Bold είναι το σημαντικό.

 

2) Πάμε ¨Έναρξη ->ρυθμίσεις ->Σήμερα και απενεργοποιούμε το HTC Home. Κάνουμε επανεκκίνηση.

 

3) Αφού κάνει επανεκίνηση πάμε στο activesync και μπαίνουμε στον φάκελο των windows της συσκευής μας. Παίρνουμε το αρχείο HH_0408_WeatherCities.xml και το αποθηκεύουμε στο Pc. Το επεξεργαζόμαστε με το Notepad

 

4)Για τα ιωάννινα προσθέτουμε

 

<city name="Ιωάννινα, GR" locationcode="EUR|GR|GR019|IOANNINA"/>

 

5) Το αποθηκεύουμε στον φάκελο των windows του ppc και αντικαθιστοιύμε το παλιό.

 

 

Πάλι επανεκκίνηση το ppc Και ξανα ενεργοποιούμε το htc home

====================================================================

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Σωστος! το δοκιμασα και πετιχε

 

Για Θεσσαλονικη βαζετε :

<city name="Θεσσαλονίκη, GR" locationcode="EUR|GR|GR048|SALONIKA"/>

 

Μια παρατηριση επειδη οταν μετα πατε να αποθηκευσετε το αρχειο .xml στο HTC ενδεχετε να μην σας αφηνει γιατι ειναι προστατευομενος o φακελος (windows) , τοτε το αποθηκευετε καπου αλλου και με εναν file manager p.x. resco explorer το βαζετε στο φακελο windows .

 

θεσσαλονικη ειχε ηδη μεσα με

την καινουρια αναβαθμιση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το παρέλαβα και εγώ σήμερα.

Πρωτες εντυπώσεις από την ποιότητα κατασκευής θετικότατες θα έλεγα.

Τωρα οσον αφορα την πρωτη φορτηση. Με το που το εβαλα στην πριζα το λαμπακι ηταν πρασινο.

Στις οδηγιες λεει οτι επρεπε να ειναι πορτοκαλι και οταν ολοκληρωθει θα γινει πρασινο. Τι παιζει? Να το αφησω να φορτιζει?

Thanks

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το HTC Touch και έχω άριστες πρώτες εντυπώσεις.

 

Ψάχνω ένα πρόγραμμα μέ χάρτες, τύπου destinator, αλλά επειδή δεν έχω ακόμα GPS θέλω να του λέω ότι είμαι εδώ και θέλω να πάω εκεί.

Με το destnator από ότι είδα δεν μπορείς να του πεις που είσαι το βρίσκει μόνο του και καλά μέσω GPS.

Εγώ ψάχνω να του ορίζω αρχή και τέλος διαδρομής.

Είχα δει στο P3600 με ένα άλλο πρόγραμμα ότι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το HTC Touch και έχω άριστες πρώτες εντυπώσεις.

 

Ψάχνω ένα πρόγραμμα μέ χάρτες, τύπου destinator, αλλά επειδή δεν έχω ακόμα GPS θέλω να του λέω ότι είμαι εδώ και θέλω να πάω εκεί.

Με το destnator από ότι είδα δεν μπορείς να του πεις που είσαι το βρίσκει μόνο του και καλά μέσω GPS.

Εγώ ψάχνω να του ορίζω αρχή και τέλος διαδρομής.

Είχα δει στο P3600 με ένα άλλο πρόγραμμα ότι γίνεται.

 

 

Μπορείς να του ορίσεις που είσαι, πας στη διευθυνση και πατάς "Ορισμος ως αφετηρια" ή κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το παρέλαβα και εγώ σήμερα.

Πρωτες εντυπώσεις από την ποιότητα κατασκευής θετικότατες θα έλεγα.

Τωρα οσον αφορα την πρωτη φορτηση. Με το που το εβαλα στην πριζα το λαμπακι ηταν πρασινο.

Στις οδηγιες λεει οτι επρεπε να ειναι πορτοκαλι και οταν ολοκληρωθει θα γινει πρασινο. Τι παιζει? Να το αφησω να φορτιζει?

Thanks

καλοριζικο!!

αφησε το να τελειωσει πληρως η μπαταρια που εχει

και μετα βαλτο σε φορτιση.

Ναι αλλα δεν κανουν ολοι αναβαθμηση ! Δηλαδη να κανω αναβαθμηση για να εχω την Θεσσαλονικη και να τα περναω ολα παλι απο την αρχη? no thanks

 

οκ!!δεκτο:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολλοι απο εσας θα θελετε να προσθεσετε την πολη σας στο today για να εχετε τον καιρο σας παραθετω παρακατω τον τροπο που εγραψε ο φιλος Natech στο forum της ace hellas, τον οποιο και ευχαριστω :

 

==========================================================================

Για να προσθέσετε και άλλες πόλεις μπορείται να κάνετε το εξής :

 

1) Πάμε στο http://www.accuweather.com . Αναζητάμε την πόλη μας (πχ Ioannina) και όταν την βρούμε , θα δούμε στο addressbar αυτό http://www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&locCode=EUR|GR|GR019|IOANNINA

 

Αυτό που έχω σε Bold είναι το σημαντικό.

 

2) Πάμε ¨Έναρξη ->ρυθμίσεις ->Σήμερα και απενεργοποιούμε το HTC Home. Κάνουμε επανεκκίνηση.

 

3) Αφού κάνει επανεκίνηση πάμε στο activesync και μπαίνουμε στον φάκελο των windows της συσκευής μας. Παίρνουμε το αρχείο HH_0408_WeatherCities.xml και το αποθηκεύουμε στο Pc. Το επεξεργαζόμαστε με το Notepad

 

4)Για τα ιωάννινα προσθέτουμε

 

<city name="Ιωάννινα, GR" locationcode="EUR|GR|GR019|IOANNINA"/>

 

5) Το αποθηκεύουμε στον φάκελο των windows του ppc και αντικαθιστοιύμε το παλιό.

 

 

Πάλι επανεκκίνηση το ppc Και ξανα ενεργοποιούμε το htc home

====================================================================

 

Εκανα ολα τα βηματα κανονικα αλλα για τα Χανια ΔΕΝ δουλεψε.

Τη νεα γραμμη με τη διευθυνση για τα Χανια που πηρα απο το accuweather την εβαλα πρωτη στο αρχειο xml.

πρεπει να την βαλω μηπως στο τελος ????

Το εχει κανει καποιος αλλος για καποια πολη και του δουλεψε ???

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να του ορίσεις που είσαι, πας στη διευθυνση και πατάς "Ορισμος ως αφετηρια" ή κατι τετοιο.

 

Έχω το Destinator 7 και δεν υπάρχει κάποιο "Ορισμος ως αφετηρια", μόνο "Ξεκινήστε Εδώ" αλλά πρέπει να πας χειροκίνητα, δεν μπορείς να βάλεις διεύθυνση.

 

Προς γενική πληροφόρηση προτείνω τα προγράμματα

-SK tools(καλύτερη διαχείριση του PDA)

-Opera browser

-Resco file explorer

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πανω γραφω οτι το κολπο πετιχε και το εκανα γα Θεσσαλονικη. δουλευει κανονικα , μαλλον καποιο λαθος εχεις κανει

 

Edit:

 

Για να μην παιδευεσε αλλα και για να δουμε εαν εχεις κανει κανα λαθος κανε ενα τσεκ με αυτον τ κωδικα

 

<city name="Χανία, GR" locationcode="EUR|GR|GR027|CHANIA"/>

 

Δεν παιζει ρολο εαν ειναι πρωτο η τελευταιο , αρκει να το εχεις σωστο , επεισης δινω ποιο πανω μια συμβουλη για το πως θα το ξανα στειλεις το αρχειο πισω στο κινητο

Δεν δουλευει φιλε μου για Χανια. Το ξαναδοκιμασα και εκανα ολα τα βηματα κανονικα.

Για θεσσαλονικη ειναι λογικο να δουλευει γιατι ειναι μεσα στις πολεις που εμφανιζει στο Site του accuweather οταν επιλεγεις χωρα την Ελλαδα αλλα ετσι και αλλιως δουλευει για Θεσσαλονικη γιατι το εχουν δωσει στη νεα αναβαθμιση ειτε την εχεις περασει ειτε οχι.

Για δοκιμασε να βαλεις μια αλλη πολη που δεν υπαρχει σ'ευτες που εχει η αναβαθμιση (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Βόλος, Λάρισα και Ηράκλειο) και πες μας αν δουλεψει. Βαλε π.χ τα Χανια να δεις οτι δεν θα δουλεψει και σε σενα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Destinator 7 και δεν υπάρχει κάποιο "Ορισμος ως αφετηρια", μόνο "Ξεκινήστε Εδώ" αλλά πρέπει να πας χειροκίνητα, δεν μπορείς να βάλεις διεύθυνση.

 

Αυτό έλεγα, εμένα με βολεύει, τεσπά. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβλημα...

οταν μπαινω στο internet μεσο wifi και σερφαρω πανω

απο 5λεπτα οταν βγαινω και κλεινω το wifi αυτο προσπαθει αυτοματα

να μπει στο GPRS.παλι καλα εχω φτιαξει μια συνδεση που δεν υπαρχει

για να μην χρεωνομαι.καπου ειχα διαβασει οτι για να το διακοψεις

πατας επανω στο σημα G η κρατας πατημενο το πληκτρο κοκκινο(τερματισμο

κλησης).αλλα τιποτα απο τα 2 δεν λειτουργει με αποτελεσμα να

κανω ενα reset την συσκευη για να σταματαει η συνδεση μεσο GPRS.

καμια ιδεα καποιος??

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβλημα...

οταν μπαινω στο internet μεσο wifi και σερφαρω πανω

απο 5λεπτα οταν βγαινω και κλεινω το wifi αυτο προσπαθει αυτοματα

να μπει στο GPRS.παλι καλα εχω φτιαξει μια συνδεση που δεν υπαρχει

για να μην χρεωνομαι.καπου ειχα διαβασει οτι για να το διακοψεις

πατας επανω στο σημα G η κρατας πατημενο το πληκτρο κοκκινο(τερματισμο

κλησης).αλλα τιποτα απο τα 2 δεν λειτουργει με αποτελεσμα να

κανω ενα reset την συσκευη για να σταματαει η συνδεση μεσο GPRS.

καμια ιδεα καποιος??

ευχαριστω!!

 

Αυτό νομίζω το παρατήρησα και εγώ σημερα... Αν καποιος μπορει να βοηθησει θα του ειμαστε υποχρεοι.

 

Και αλλη μια απορια, καλα με τα αλλα πληκτρολογια, δεν υποστηριζουν τα ελληνικα κ.τ.λ. αλλα το πληκτρολογιο της htc μου εδειχνε σε καποιες επαφες που πηγα να στειλω sms 70 χαρακτηρες οριο ενω σε αλλες 160... Τι στο καλο; Αν γραφω με caps lock παλι ως δυο μηνυματα τα στελνει;; :mad:

 

Τα μονα ελλατωματα που βρηκα μετα απο δυο μερες χρησης.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβλημα...

οταν μπαινω στο internet μεσο wifi και σερφαρω πανω

απο 5λεπτα οταν βγαινω και κλεινω το wifi αυτο προσπαθει αυτοματα

να μπει στο GPRS.παλι καλα εχω φτιαξει μια συνδεση που δεν υπαρχει

για να μην χρεωνομαι.καπου ειχα διαβασει οτι για να το διακοψεις

πατας επανω στο σημα G η κρατας πατημενο το πληκτρο κοκκινο(τερματισμο

κλησης).αλλα τιποτα απο τα 2 δεν λειτουργει με αποτελεσμα να

κανω ενα reset την συσκευη για να σταματαει η συνδεση μεσο GPRS.

καμια ιδεα καποιος??

ευχαριστω!!

 

Το συστημα δινει παντα προτεραιοτητα στο WiFi και μετα στην επομενη ασυρματη δυνατοτητα της συσκευης.Οταν υπαρχει ανοιχτη εφαρμογη που ζητα ασυρματη συνδεση κοιτα πρωτα τον διαυλο του WiFi και μετα το GPRS.Ετσι εγω πρωτα κλεινω (απενεργοποιω το explorer) και μετα απενεργοποιω το WiFi.Εσυ προφανως απενεργοποιεις το wifi αφηνοντας τον explorer ανοιχτο και το συστημα αναζητα την επομενη ασυρματη δυνατοτητα για συνδεση του explorer.

Τωρα εγω πηγα στο APN του GPRS της voda που ειναι αποθηκευμενο στην συσκευη και εσβησα λιγο απο το τελος.Και ετσι αστο να χτυπιεται να συνδεθει, και αμα συνδεθει ας μου γραψει.....Στην περιπτωση που ενω εχω το wifi ανενεργο πολλες φορες παταω το εικονιδιο του καιρου κατα λαθος και αμεσως προσπαθει να συνδεθει με GPRS.Αλλα απ'οτι προσεξα (εχοντας κανει την παραπανω ρυθμιση στην διευθυνση του GPRS)κανει καποιες προσπαθειες και μετα κλεινει μονο του,παντως πατοντας πανω στο εικονιδιο του gprs και απο το αναδυομενο παραθυρο πατω ακυρο και παλι διακοπτεται η προσπαθεια,αλλοτε αμεσως και αλλοτε με μια μικρη καθυστερηση.Παρατηρησα οτι διακοπτεται ακομα με το αν πατησεις γρηγορα το κοκκινο πληκτρο,οχι παρατεταμενα.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

αλλα εγω

πρωτα ανοιγω το wifi και μετα το explorer.αμα σερφαρω κατω απο

5λεπτα ολα οκ.αμα σερφαρω παραπανω τοτε μου κανει συνδεση

με GPRS.εξαλλου αυτο κανω.πρωτα βγαινω απο το expoler και μετα

κλεινω το wifi και αυτο συνεχιζει να προσπαθει με GPRS κοιταω αμα τρεχει

κανενα προγραμμα εκεινη την ωρα αλλα ολα ειναι οκ.

δεν ξερω τι κολπα ειναι αυτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειδημων για βοηθεια;

 

Ενω ολα δουλευαν καλα στο θεμα του συγχρονισμου ξαφνικα σημερα συνδεεται μερικως με το activesync, ενω μπορω να δω τους φακελους της κυριας και της microSD μνημης ,δεν συγχρονιζει τιποτα απο τα δεδομενα ουτε με αφηνει με drag and drop να μεταφερω αρχεια.Μου βγαζει εικονιδιο οτι πρεπει να ξανασυνδεθω με το activesync.Αυτο γινεται συνεχεια απο το πρωι .Παντα κανω soft reset αλλα τιποτα,και ενω στο ξεκινημα προσπαθει και λεει συνδεση στο εικονιδιο του activesync και βλεπει και το ονομα της συσκευης Ρ3450 μετα αντι για το ονομα βγαζει αλαμπουρνεζικα ,και ο συγχονισμος αποτυχαινει.

 

Υπαρχει χριστιανος που να γνωριζει σιγουρα τι φταιει μπας και γλυτωσω το καταραμενο το hard....

 

Σιγουρα στα καλα καθουμενα δεν γινεται τιποτα γι'αυτο εξηγουμαι:

 

Εχθες το βραδυ διαβασα το παραπανω ποστ για προσθεση πολεων στο xml αρχειο του καιρου.Μαζεψα τους κωδικους απο σχεδον ολες τις πολεις και ειπα αφου βρηκαμε παπα να θαψουμε 5-6.Εγκατεστησα τον resco explorer και τραβηξα το αρχειο απ'τον φακελο των windows.Εκανα επεξεργασια στο PC και τον επεστρεψα.

Παρενθεση:(Απο τις πολεις που εγκατεστησα μονο ο Βολος η Θεσσαλονικη και η Αθηνα παιζουν,απο τις υπολοιπες δεν μπορει να κατεβασει δεδομενα ενω στο site κατεβαινουν μια χαρα.)

 

Ετσι αφου δεν δουλευαν οι υπολοιπες πολεις πηγα να διορθωσω την καταληξη του κωδικου της Πατρας μηπως και παρω δεδομενα,αλλα την επεξεργασια του xml την εκανα με το wordpad του Touch,γιατι βαριομουν να το συνδεσω στον υπολογιστη.Ετσι ειδα πως δεν κατεβαινουν δεδομενα για την Πατρα αλλα και δεν μπορω πλεον να αλλαξω πολη.Προφανως κατι δεν πηγε καλα με την μετατροπη που εκανε το wordpad και ετσι συνδεοντας το στον υπολογιστη για διορθωση παρουσιαστηκε το προβλημα.

 

Παρατηρω παλι οτι στον φακελο απεγκατασταση εφαρμογων του Touch δεν υπαρχει τιποτα μεσα,την κοπανησαν ολα,και γω αρχιζω σιγα σιγα να κοπαναω το κεφαλι μου.Αλλη μια επισημανση,νωρις εχθες το απογευμα εγκατεστησα.....τα SKTools αλλα δεν πειραξα αρχεια συστηματος ουτε κλειδια στην registry.Το οτι πατησα το quick cleanup εχθες το βραδυ και το free ram εκανα κακο;....και το remove programms χωρις να πειραξω κατι αλλα μονο για να δω τις δυνατοτητες και τον τροπο που λειτουργει η εφαρμογη,οπως θα εκανε οποιοσδηποτε φυσιολογικος ανθρωπος.

 

Ειμαι σιγουρος πως καποιος θα ξερει κατι.Στην αντιμετωπιση προβληματων του activesync απο το σκαναριζμα της συσκευης μου εβγαλε:

 

"δεν ηταν δυνατη η ληψη της διευθυνσης ΙΡ της συσκευης"

 

"δεν ηταν δυνατη η επαληθευση της συνδεσης"

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ολους σας.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

αλλα εγω

πρωτα ανοιγω το wifi και μετα το explorer.αμα σερφαρω κατω απο

5λεπτα ολα οκ.αμα σερφαρω παραπανω τοτε μου κανει συνδεση

με GPRS.εξαλλου αυτο κανω.πρωτα βγαινω απο το expoler και μετα

κλεινω το wifi και αυτο συνεχιζει να προσπαθει με GPRS κοιταω αμα τρεχει

κανενα προγραμμα εκεινη την ωρα αλλα ολα ειναι οκ.

δεν ξερω τι κολπα ειναι αυτα.

 

Eμενα ειναι συνεχεια ανοιχτο, εδω και ωρα. Και καλα, δε συνδεεται πουθενα αφου δεν εχω ουτε ρυθμισεις ουτε τπτ, αλλα δε τρωει μπαταρια;:blink:

 

Κραταμε γερα, δε ξενερωνουμε ακομα :lol: :cry:

 

Αν ξερει κανεις τι παιζει με το πληκτρολογιο της ace και δε στελνει 160 χαρακτηρες ας πει...... Το ποσταρα και στο φορουμ της ace μπας και απαντησει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

αλλα εγω

πρωτα ανοιγω το wifi και μετα το explorer.αμα σερφαρω κατω απο

5λεπτα ολα οκ.αμα σερφαρω παραπανω τοτε μου κανει συνδεση

με GPRS.εξαλλου αυτο κανω.πρωτα βγαινω απο το expoler και μετα

κλεινω το wifi και αυτο συνεχιζει να προσπαθει με GPRS κοιταω αμα τρεχει

κανενα προγραμμα εκεινη την ωρα αλλα ολα ειναι οκ.

δεν ξερω τι κολπα ειναι αυτα.

 

Φιλε Αρη δεν μπορω να βοηθησω συγκεκριμενα αλλα θα πω κατι.Τιποτα δεν συμβαινει στην τυχη,καποια εφαρμογη ζητα σε τακτα χρονικα διαστηματα ενημερωση η στο συστημα σου στα utilities του παροχεα υπαρχει καποια απαιτηση ενημερωσης,τιποτα φακελοι emails για ριξε παλι μια ματια στις ρυθμισεις των εφαρμογων σου,δες παλι το σημειο της συνδεσης GPRS που μαρκαρεται ως αποκλειστικο για συνδεση στο internet ενω θα μπορουσε να υπαρχει επιλογη για wifi οπως τα symbian.Αυτο το σημειο για μενα ειναι κρισιμο.Τωρα που το δοκιμαζω με κλειστο το wifi παταω τον καιρο και προσπαθει και αποσυνδεεται μονο του σε ενα δευτ/το,χωρις να πατησω τιποτα.

Για προσπαθησε να σβησεις μερος του APN του ιντερνετ του παροχεα σου,οπως εκανα εγω πχ. την καταληξη .gr που ανα πασα στιγμη την διορθωνεις αν την χρειαστεις,και διεγραψε την ψευδη συνδεση που εχεις δημιουργησει.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το destinator6 αλλά gps δεν συνδέεται έκανα επανεκίνηση τίποτα :confused: το gps δέν είχε ποτέ πρόβλημα με καμία συσκευή N70 A925 2020i όλα δούλευαν μια χαρά καμιά ιδέα;

Τώρα δίπλα με το 2020 να βρήσκει 10 δορυφόρους και το touch να μην συνδέεται.Στο ΒΤ το βρήσκει κανονικά HOLUX GPSlim236 αλλά όταν ζητάει κωδικό βγάζει το εξείς μήνυμα

''Η συσκευή σας δεν συνδέθηκε με το HOLUX .

Η σύνδεση δικτύου απέτυχε,η ο κωδικός δεν είναι σωστός''

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το destinator6 αλλά gps δεν συνδέεται έκανα επανεκίνηση τίποτα :confused: το gps δέν είχε ποτέ πρόβλημα με καμία συσκευή N70 A925 2020i όλα δούλευαν μια χαρά καμιά ιδέα;

Τώρα δίπλα με το 2020 να βρήσκει 10 δορυφόρους και το touch να μην συνδέεται.Στο ΒΤ το βρήσκει κανονικά HOLUX GPSlim236 αλλά όταν ζητάει κωδικό βγάζει το εξείς μήνυμα

''Η συσκευή σας δεν συνδέθηκε με το HOLUX .

Η σύνδεση δικτύου απέτυχε,η ο κωδικός δεν είναι σωστός''

 

φανταζομαι οταν σου ζητα κωδικο θα βαζεις τα 4 μηδενικα ε?

0000

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν το έβαζα :p δοκίμαζα δικό μου,αλλά και πάλι δεν συνδέονταν χωρίς όμως να βγάζει το λάθος που έγραφα ποιό πάνω και έτσι του τσέκαρα στην συνέχεια και την serial port το αποθήκευσα,ξανά τίποτα.Μετά πήγα για δοκιμή πατώντας θύρες com του όρισα μία αντίστοιχη με το destinator στις ρυθμίσεις που έχει για gps και το βρήκε,ευτυχώς:O αλλά γιατί τόσες ρυθμίσεις:wacko:

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβλημα...

οταν μπαινω στο internet μεσο wifi και σερφαρω πανω

απο 5λεπτα οταν βγαινω και κλεινω το wifi αυτο προσπαθει αυτοματα

να μπει στο GPRS.παλι καλα εχω φτιαξει μια συνδεση που δεν υπαρχει

για να μην χρεωνομαι.καπου ειχα διαβασει οτι για να το διακοψεις

πατας επανω στο σημα G η κρατας πατημενο το πληκτρο κοκκινο(τερματισμο

κλησης).αλλα τιποτα απο τα 2 δεν λειτουργει με αποτελεσμα να

κανω ενα reset την συσκευη για να σταματαει η συνδεση μεσο GPRS.

καμια ιδεα καποιος??

ευχαριστω!!

 

To ιδιο παθαινα και εγω, απο την Ace μου ειχαν πει οτι ασχετα που δειχνει το G στο σημα διπλα, εφοσον δεν κατεβαζω δεδομανα, δεν χρεωνομαι.Βεβαια δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη(λογ/σμος βονταφον Μαρτιου = 90 ευρω ιντερνετ:cry: ...) εκανα reset αλλα και διαγραφη μνημης απο το μενου.Ευτυχως δεν μου το ξαναπαρουσιασε.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή,

μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει το Active Sync

(ή κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα) για Mac?

 

Υπάρχει κάποιο site οπού μπορώ να ενημερωθώ ίσως?

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω κατά πόσο συνίσταται η χρήση κάποιου

anti virus και αν ναι ποιο χρησιμοποιείτε?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή,

μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει το Active Sync

(ή κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα) για Mac?

 

Υπάρχει κάποιο site οπού μπορώ να ενημερωθώ ίσως?

 

δες μηπως κανει αυτο.

http://www.apple.com/downloads/macosx/productivity_tools/themissingsync.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...