Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να γραφω στα ελληνικα με το πληκτρολογιο? Γραφει μονο αγγλικα .Ενω με το stilus γραφει και ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να γραφω στα ελληνικα με το πληκτρολογιο? Γραφει μονο αγγλικα .Ενω με το stilus γραφει και ελληνικα.

 

ειναι ελληνικο το τηλ σου ? αν ναι τοτε αλλαζεις γλωσσα με το συνδιασμο πληκτρων fn+space πατωντας πρωτα το fn;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να γραφω στα ελληνικα με το πληκτρολογιο? Γραφει μονο αγγλικα .Ενω με το stilus γραφει και ελληνικα.

 

Αν μιλάς για Kaiser της Ace Hellas:

Όταν έχεις γυρισμένο το πληκτρολόγιο της toucscreen στα ελληνικά τότε και μόνο μπορείς να αλλάξεις το hardware πληκτρολόγιο πατώντας πρώτα shift και μετά space. (Δεν χρειάζεται ταυτόχρονο πάτημα)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ναι ελληνικο.

Το παταω αλλα τπτ......

Οταν παταω το fn αναβει το φωτακι και μετα οταν παταω το space σβηνει.

Ταυτοχρονα πρεπει?

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιήσει κανείς στο Kaiser το WisBar Advance 3΄απενεργοποιώντας τον Task Manager HTC?

 

http://www.lakeridgesoftware.com/products.php?prod=WisBar+Advance+3

 

Εχει πολύ καλύτερο Task Manager από αυτό της HTC το οποιό δεν εμφανίζεται όταν είσαι μέσα σε πρόγραμμα, και κάνει και τα menu σαν των windows. Δηλαδή το programms ανοίγει submenu με λίστα και όχι παράθυρο με shortcuts.

 

Απλά φοβάμει μήπως κάνουν conflict τα 2 task managers ακόμα και εάν απενεργοποιήσω αυτό της HTC.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ναι ελληνικο.

Το παταω αλλα τπτ......

Οταν παταω το fn αναβει το φωτακι και μετα οταν παταω το space σβηνει.

Ταυτοχρονα πρεπει?

 

Shift και μετά Space

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τπτ......

 

Της ACE Hellas είναι? Αν ναι με αυτόν τον τρόπο αλλάζει. ΑΡΚΕΙ όπως σου είπα το software (onscreen) πληκτρολόγιο να είναι γυρισμένο στα ελληνικά.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις...

α)Βρηκε κανενας τελικα καποιο κολπο ωστε να μη κλεινει το Καιζερ την ωρα της πλοηγησης με το τελευταιο destinator 7 περασμενο?

Η το γυρισατε στη προηγουμενη εκδοση (τη beta του 7,η βαζοντας το 6)?

β)Με το activesync που τρεχει συνεχεια απο πισω,τι κανατε?

Υπαρχουν λυσεις,η περιμενουμε καμμια ΡΟΜ καινουρια για να ισιωσει?

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις...

α)Βρηκε κανενας τελικα καποιο κολπο ωστε να μη κλεινει το Καιζερ την ωρα της πλοηγησης με το τελευταιο destinator 7 περασμενο?

Η το γυρισατε στη προηγουμενη εκδοση (τη beta του 7,η βαζοντας το 6)?

β)Με το activesync που τρεχει συνεχεια απο πισω,τι κανατε?

Υπαρχουν λυσεις,η περιμενουμε καμμια ΡΟΜ καινουρια για να ισιωσει?

 

 

αμα θελεις να κανεις την δουλεια σου σωστα χρησιμοποιησε το 6.

αν θελεις να χρησιμοποιεις το 7 απενεργοποιησε την προστασια οθονης οταν ειναι το τηλ στο ρευμα και δουλευε το 7 με τον φορτιστη αυτοκινητου σου.

αν τωρα δεν θελεις να το εχεις στην φορτιση συνεχως,απενεργοποιησε το κλεισιμο του φωτισμου τελειως.;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας πει ποια ακριβώς προγράμματα έχει προεγκατεστημένα;

 

Εχει ενα πολυ καλο plug-in,το HTC home στη today screen,που εκτος απο μεγαλο ρολοι,εχει γρηγορες επιλογες για τηλεφωνα,προγραμμα καιρου,shortcuts για μηνυματα,αναπαντητες,προγραμματα και ηχους κλησεων.

Ενα πολυ καλο προγραμματακι που περνεις οποιο mp3 γουσταρεις και καβεις-ραβεις οποιο σημειο του τραγουδιου θελεις και το κανεις ηχο κλησης.

World card mobile για να φωτογραφιζεις business cards

GPRS Monitor

Tom tom navigator

Sprite backup

(τα τρια τελευταια στο cd)

Java midlet,προγραμμα για streaming video..

Adobe reader,Messenger,windows live και ολα τα κλασσικα (office,sim manager,κλπ κλπ).

Με λιγα λογια,στο στησιμο,δε χρειαστηκε να του περασω ουτε προγραμμα καιρου,ουτε resco today plug-in για shortcuts,ουτε το ringo για επεξεργασια των mp3 κλπ κλπ...

Το μηχανακι μεσα σε 15 λεπτα στηθηκε..!!!

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας νεος στο forum αν και το παρακολουθω απο πιο παλλια.σημερα το παραγγειλα και εγω το εργαλειο και περιμενω.μεχρι τωρα δεν ειχα ξανα pda αν εξαιρεσουμε ισως το p800.τεσπα.ειμαι ''παιδι της νοκια'' αλλα μετα τα πεταμενα λεφτα για 6680 και ν80 αποφασισα να αλλαξω λιγο.εχω μια ερωτηση να κανω.περα απο ολες τις δυνατοτηες του κινητου.σας τηλεφωνο τι λεει.εννοω με αυτο.για να καλεσω εναν αριθμο τι κανω πρεπει να ανοιξω το πληκτρολογιο?ποσο ευκολο ειναι να διαβασω μηνυματα αναπαντητες και τα σχετικα που με τα νοκια γινεται με ενα πληκρτο?ευχαριστω προκαταβολικα
fiesta rst
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας νεος στο forum αν και το παρακολουθω απο πιο παλλια.σημερα το παραγγειλα και εγω το εργαλειο και περιμενω.μεχρι τωρα δεν ειχα ξανα pda αν εξαιρεσουμε ισως το p800.τεσπα.ειμαι ''παιδι της νοκια'' αλλα μετα τα πεταμενα λεφτα για 6680 και ν80 αποφασισα να αλλαξω λιγο.εχω μια ερωτηση να κανω.περα απο ολες τις δυνατοτηες του κινητου.σας τηλεφωνο τι λεει.εννοω με αυτο.για να καλεσω εναν αριθμο τι κανω πρεπει να ανοιξω το πληκτρολογιο?ποσο ευκολο ειναι να διαβασω μηνυματα αναπαντητες και τα σχετικα που με τα νοκια γινεται με ενα πληκρτο?ευχαριστω προκαταβολικα

 

δεν χρειαζεται να ανοιξεις το qwerty ολα

μπορεις να τα δεις και να τα κανεις με τα κουμπια που

εχει επανω η πατωντας επανω στην οθονη.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ πατωντας στην οθονη.με το δαχτυλο γινεται? ή ειναι τοσο μικρα που θελει στικ?

(τα δαχτυλα μου ειναι νορμαλ ;-) )

fiesta rst
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ πατωντας στην οθονη.με το δαχτυλο γινεται? ή ειναι τοσο μικρα που θελει στικ?

(τα δαχτυλα μου ειναι νορμαλ ;-) )

 

υπαρχουν πολλες επιλογες ωστε να μην ακουμπας την οθονη με τα δακτυλα.οταν συνιθισεις τα πληκτρα του τηλ τοτε η πλοηγηση στο μενου του τηλ θα ειναι πολυ πιο απλη απο οτι μπορες να φανταστεις.:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να ανοιξεις το qwerty ολα

μπορεις να τα δεις και να τα κανεις με τα κουμπια που

εχει επανω η πατωντας επανω στην οθονη.:cool:

 

αρη τα ανεβαζω :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο ακη :)

 

με ενα registry setting απενεργοποιεις αυτο το σκιν και το τηλ γινεται πολυ πιο αμεσο ;)

 

με το resco file explorer παμε

 

my registry/HEY_LOCAL_MACHINE/security/phone/skin/enabled απο 1 την τιμη την κανουμε 0 επανεκινηση και οκ ;)

 

φιλε zaharakis παω στη registy και βρισκω το phone/skin αλλα δεν μπορω να αλλαξω της τιμες απο 1 ,0 που λες παρακατω ! πως το κανουμε ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε zaharakis παω στη registy και βρισκω το phone/skin αλλα δεν μπορω να αλλαξω της τιμες απο 1 ,0 που λες παρακατω ! πως το κανουμε ?

ευχαριστω

 

πατας πανω στην τιμη και σου ανοιγει ενα παραθυρο αλλο.εκει κανεις την αλλαγη της τιμης που γραφω,επιβεβαιωνεις την αλλαγη της τιμης στο μηνυμα που θα σου νγαλει και μετα επανεκινηση;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να προσθεσω μια ελληνικη πολη στον καιρο αν δεν υπαρχει?

Αν αντι για την καρτα sim βαλουμε μια καρτα δεδομενων της vodafone θα μπορεσω να μπω με το umts στο ιντερνετ?

 

Επισης εχω to clip d ths itech κανω για ευρεση συσκευων bluetooth αλλα δεν το βρισκει ....τι μπορει να φατιει?

Link to comment
Share on other sites

πατας πανω στην τιμη και σου ανοιγει ενα παραθυρο αλλο.εκει κανεις την αλλαγη της τιμης που γραφω,επιβεβαιωνεις την αλλαγη της τιμης στο μηνυμα που θα σου νγαλει και μετα επανεκινηση;)

 

το προβλημα ειναι οτι εγω παταω skin και δεν βλεπω καμια τιμη πουθενα ! πατωντας το σκιν φακελο μου βγαζει 2 αλουςτον DIALER KAI PROGRESS ! κανω κατι λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι εγω παταω skin και δεν βλεπω καμια τιμη πουθενα ! πατωντας το σκιν φακελο μου βγαζει 2 αλουςτον DIALER KAI PROGRESS ! κανω κατι λαθος ?

 

 

αυτο βλεπεις αν κανεις οτι σου λεω.εκτος οτι στο δικο σου ακομη η τιμη enabled ειναι ακομη (1) ενω στο δικο μου (0):)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι εγω παταω skin και δεν βλεπω καμια τιμη πουθενα ! πατωντας το σκιν φακελο μου βγαζει 2 αλουςτον DIALER KAI PROGRESS ! κανω κατι λαθος ?

 

ξεχασα :O εχεις επιλεξει στο resco file explorer στα options του να εμφανιζει ολα τα αρχεια??

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

άσχετο λίγο αλλα αναγνώριση γραφής για ελληνικά ποτε θα γίνει? Προσωπικά για τους λατινικούς χαρακτήρες με βολεύει πολύ η αναγνώριση γραφής και θα το ήθελα και στα ελληνικά. Λίγο off topic αλλα επειδή σκέφτομαι το Kaiser...
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα :O εχεις επιλεξει στο resco file explorer στα options του να εμφανιζει ολα τα αρχεια??

 

ωραια το εκανα εβαλα και 0 και εκανα yes ,κανω επανεκινιση και παλι μου βγαζει το σκιν μπροστα ! πρεπει να το ξετσεκαρο και απο το today ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...