Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalispera stous filous

 

exo balei tin kartoula 8gb kai anigontas tin fotografiki mixani mou grafei oti exo akoma 51 fotografies na trabikso eno exo paei stis ri8miseis kai exo epileksei karta mnimis.i karta exei elef8era akoma 4,5gb

 

lipsi video mou epitrepei mono 8 lepta:(

 

exei kaneis kamia idea???:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηρε νερό η οθόνη μου (οταν μίλησα στο τηλέφωνο ενώ ημουν ακομα βρεγμενος απο το μπάνιο!!!!!!) και χάλασε το Digitizer.

Ξερεται πόσο μπορεί να κοστιζει η επισκευή? Επειδή έχω πολύ ασχημη εμπειρία από την αντιπροσωπεια σχετικα με τις τιμες της αλλα και τον χρονο εξυπηρέτησης ξέρεται αν υπαρχουν αλλοι που μπορουν να κάνουν αυτη την επισκευή.

Δεν ειχα σκοπο να κρατησω πολύ ακομα αυτη την συσκευη αλλα οσο καθυστερεί το touch pro η to xperia πρεπει αναγκαστηκα να την συντηρήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οπουδήποτε αλλού το πας εκτός της ACE Hellas, αυτόματα χάνεις και την εγγύηση.

 

Έχεις δοκιμάσει να το στεγνώσεις με το πιστολάκι για να φύγει η υγρασία, μήπως και δουλέψει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηρε νερό η οθόνη μου (οταν μίλησα στο τηλέφωνο ενώ ημουν ακομα βρεγμενος απο το μπάνιο!!!!!!) και χάλασε το Digitizer.

Ξερεται πόσο μπορεί να κοστιζει η επισκευή? Επειδή έχω πολύ ασχημη εμπειρία από την αντιπροσωπεια σχετικα με τις τιμες της αλλα και τον χρονο εξυπηρέτησης ξέρεται αν υπαρχουν αλλοι που μπορουν να κάνουν αυτη την επισκευή.

Δεν ειχα σκοπο να κρατησω πολύ ακομα αυτη την συσκευη αλλα οσο καθυστερεί το touch pro η to xperia πρεπει αναγκαστηκα να την συντηρήσω.

 

Αν σε πρόλαβα, μέχρι να κάνεις οτιδήποτε δεν πρέπει να λειτουργήσεις την συσκευή για να μην βραχυκυκλώσει μέχρι να στεγνώσει τελείως...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού δοκίμασα καμιά 500αριά (:Ρ) 6.1 γύρισα στην πασίγνωστη που προτείνει κατά καιρούς ο Δημήτρης αλλά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα: δεν μου παίζει τις καρδιές, τι πταίει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού δοκίμασα καμιά 500αριά (:Ρ) 6.1 γύρισα στην πασίγνωστη που προτείνει κατά καιρούς ο Δημήτρης αλλά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα: δεν μου παίζει τις καρδιές, τι πταίει;

 

ψαξε για αλλη εκδοση τους ;)

 

δεν θυμαμαι που την εχω αν την βρω θα την ποσταρω :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο προγραμματακι που να μειωνει αυτοματα την φωτεινοτητα της οθονης αναλογα με την ωρα,πχ το βραδυ,και το πρωι να αυξανεται παλι;Ευχαριστω πολυ.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Εχω ελληνικό Kaiser της Ace.

Στα μηνύματα έχει μια λειτυργία που μάλλον δεν έχει το αγγλικό (το δοκίμασα στον αγγλικό Emulator και δεν το έχει).

 

Οταν είσαι στην σύνταξη ενος μηνύματος και είσαι στα contacts, με το που αρχίζεις να γράφεις το όνομα ανοίγει ένα παραθυράκι με πλαίσιο και περιέχει τα contacts που ταιριάζουν σε αυτό που γράφεις και μπορεις να διαλέξεις από αυτά.

Το πρόβλημα είναι όταν έχεις software πλητρολόγιο που είναι ψηλότερο από το κλασσικό κοντό τότε το παραθυράκι αυτό βγαίνει πολύ ψηλά και πολλές φορές το μισό βγαίνει εκτός οθόνης.

 

Υπάρχει τρόπος να ρυθμιστεί αυτό?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Poio software pliktrologio xrisimopoieis? Den se bolevei na kaneis scroll (panw-katw) gia na breis tin epafi pou theleis anamesa se aftes pou sou emfanizontai?

 

Μπορώ να κάνω πάνω κάτω αλλά αν πχ. έχω 5 ονόματα Κώστας τότε μπορεί να εμφανίζεται εντός οθόνης μόνο τα 2 και τα άλλα 3 να έχουν βγει εκτός οθόνης προς τα πάνω. Ακόμα και εκείνα τα διαλέγει κανονικά αλλά δεν τα βλέπεις.

 

Συμβαίνει με όλα τα πληκτρολόγια που έχουν μεγαλύτερο ύψος. Και με το pocketcm και με το resco keyboard με το iphone scin.

Για να καταλάβεις είχα στο pocketcm με 4 σειρές πλήκτρα όπου είχα στην τέταρτη πάνω σειρά τους αριθμούς. Οπότε είχα το πρόβλημα. Κάνοντας μετατροπή το layout το έκανα 3 σειρές και έβαλα τους αρθιμούς σε άλλο tab οπότε μειώθηκε το ύψος και όλα είναι καλά.

 

Απλά τώρα θέλω να χρησιμοποιήσω το resco με το iphone skin και έχω πάλι πρόβλημα. Ακόμα και αυτό έκανα μετατροπή το skin για να το κοντύνω αλλά πάλι έχω πρόβλημα. Βλέπεις αν το παρακοντύνω γίνεται δυσκολόχρηστο.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο και κατά τη ταπεινή μου γνώμη... δεν μου φαίνεται και τόσο χρήσιμο! :O
Ε καλα,δεν ειναι και το χρησιμοτερο ολων,απλα μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας και σωστη φωτεινοτητα αναλογα με το ποσο φως εχει στο περιβαλλον.Αν γινοταν καπως να εχει και αυτοματη προσαρμογη καπως απ τον αισθητηρα,θα ειχε σιγουρα αρκετη παραπανω διαρκεια η μπαταρια.:)Μαλλον η οθονη τρωει πολλη μπαταρια απ οτι φαινεται.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν γινοταν καπως να εχει και αυτοματη προσαρμογη καπως απ τον αισθητηρα,θα ειχε σιγουρα αρκετη παραπανω διαρκεια η μπαταρια.:)

 

Dystyxws den exei tetoio aisthitira. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Γράφω για πρώτη φορά στο forum με αφορμή την αγορά ενος HTC AT&T Tilt 8925 Kaiser PDA της ATT που σκέφτομαι να αγοράσω απο e-bay.Θα ηθέλα να μάθω αν υπάρχει κάποια ασυμβάτοτητα λόγω ΑΤΤ η τυχών προβλήματα που μπορεί να έχω μέσω αυτης της αγόρας.Η τιμή είναι πολύ συμφέρουσα και το κινητο ειναι ξεκλείδωτο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω πάνω κάτω αλλά αν πχ. έχω 5 ονόματα Κώστας τότε μπορεί να εμφανίζεται εντός οθόνης μόνο τα 2 και τα άλλα 3 να έχουν βγει εκτός οθόνης προς τα πάνω. Ακόμα και εκείνα τα διαλέγει κανονικά αλλά δεν τα βλέπεις.

 

Συμβαίνει με όλα τα πληκτρολόγια που έχουν μεγαλύτερο ύψος. Και με το pocketcm και με το resco keyboard με το iphone scin.

Για να καταλάβεις είχα στο pocketcm με 4 σειρές πλήκτρα όπου είχα στην τέταρτη πάνω σειρά τους αριθμούς. Οπότε είχα το πρόβλημα. Κάνοντας μετατροπή το layout το έκανα 3 σειρές και έβαλα τους αρθιμούς σε άλλο tab οπότε μειώθηκε το ύψος και όλα είναι καλά.

 

Απλά τώρα θέλω να χρησιμοποιήσω το resco με το iphone skin και έχω πάλι πρόβλημα. Ακόμα και αυτό έκανα μετατροπή το skin για να το κοντύνω αλλά πάλι έχω πρόβλημα. Βλέπεις αν το παρακοντύνω γίνεται δυσκολόχρηστο.

 

Ηλια ριξε μια ματια και σε αυτο που χρησιμοποιω εγω.

VITO_Technology_ZoomBoard_v2.0.2

http://rapidshare.com/files/130105535/greek_keyboards.rar

 

ειναι απλα τελειο γραφεις με ενα χερι πολυ πιο ανετα απο καθε αλλο πληκτρολογιο με το εξυπνο ζουμ που εχει.;)

 

 

επισης εχω και αλλα 2 μεσα που ειναι πολυ πρακτικα,τσεκαρισε τα.

περιμενω εντυπωσεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Γράφω για πρώτη φορά στο forum με αφορμή την αγορά ενος HTC AT&T Tilt 8925 Kaiser PDA της ATT που σκέφτομαι να αγοράσω απο e-bay.Θα ηθέλα να μάθω αν υπάρχει κάποια ασυμβάτοτητα λόγω ΑΤΤ η τυχών προβλήματα που μπορεί να έχω μέσω αυτης της αγόρας.Η τιμή είναι πολύ συμφέρουσα και το κινητο ειναι ξεκλείδωτο.

 

Καμμία ιδέα παιδία;Να προχωρήσω στην συγκεκριμένη αγορά,τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

καμμια ασυμβατοτητα φιλε μου, εγω το tilt εχω εδω και 5 μηνες.Η μονη διαφορα ειναι οτι δεν υπερχει μπροστα καμερα για βιντεοκλησεις!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καμμία ιδέα παιδία;Να προχωρήσω στην συγκεκριμένη αγορά,τι λέτε;

 

Ναι... δεν έχεις πρόβλημα. Πόσα χρήματα διαθέτεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ψαξε για αλλη εκδοση τους ;)

 

δεν θυμαμαι που την εχω αν την βρω θα την ποσταρω :O

 

Για την πιο σταθερή... αυτή εδώ μου κάνει νερά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Νομίζω ότι πάντα αυτή πρότεινε ο Δημήτρης σαν πιο σταθερή!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2377055#post2377055

 

Ίσως να έχει προτείνει και κάποια άλλη και να μου έχει ξεφύγει. Ας μας πει ο ίδιος καλύτερα!!! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στο site section για αγγελιες γιατί δεν το βλέπω?

 

Που θα προτείνατε να βαλω το kaiseraki μου αγγελία...?

 

 

 

ΥΓ Το δίνω όσο-όσο....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...