Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γειά σας. Κατέστρεψα το τηλ. μου οπότε πάω για rom update . Κοιτάω όμως αυτήν την hyper... 3 και σκέφτομαι να φύγω απο wm6 ( dutty lite rom ) και να πάω σε 6.1.

 

Πως σας φαίνεται η ιδέα μου.....? Τώρα αυτός ο sakajati έχει δύο roms . Ποια είναι η lite ?

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά γειά σας. Κατέστρεψα το τηλ. μου οπότε πάω για rom update . Κοιτάω όμως αυτήν την hyper... 3 και σκέφτομαι να φύγω απο wm6 ( dutty lite rom ) και να πάω σε 6.1.

 

Πως σας φαίνεται η ιδέα μου.....? Τώρα αυτός ο sakajati έχει δύο roms . Ποια είναι η lite ?

 

αυτη δουλευω με τον zalaro εδω και μερες και δουλευουν ολα τελεια

[25 July 2008] HyperDragon IIIr WM6.1 WWE ROM - Based on Raphael ROM CE OS 5.2.19965 Build 19965.1.2.3.

 

http://rapidshare.com/files/132502646/RUU_Kaiser_HyperDragon_IIIr_Lite_WWE_250708.rar

 

 

με το 1.65.24.36 ραδιο παντα:!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η νέα έκδοση των drivers και παρατήρησα (χωρίς να καταλαβαίνω γιατί) πως το διαγώνιο σπάσιμο στο scrolling μέσα σε εφαρμογές δεν υπάρχει έντονα πλέον... Δεν ξέρω πως το επιρρέασε αυτό γιατί υποτίθεται πως οι τύποι ασχολούνται με D3D drivers αλλα ισχύει
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

ξαφνικά το ΤΥΤΝ-ΙΙ φαίνεται να έχει κολλήσει. Αναβοσβήνει το πράσινο φωτάκι μεν (άρα λειτουργεί και το τηλέφωνο είναι ενεργοποιημένο), αλλά η οθόνη είναι σβηστή και δεν ανοίγει με τίποτα. Προσπάθησα να την ενεργοποιήσω με τι πλαϊνό κουμπί, χωρίς αποτέλεσμα. Δοκίμασα να κλείσω εντελώς την συσκευή (πάλι με το πλαϊνό κουμπί) αλλά όση ώρα και να το είχα πατημένο δεν είχε αποτέλεσμα :(

 

Δοκίμασα να με πάρω τηλέφωνο, δίνει σήμα ότι χτυπάει κανονικά, αλλά το τηλέφωνο δεν χτυπάει :cry:

 

Θέμα μπαταρίας δεν είναι, γιατί το φόρτιζα χθες τη νύχτα και όπως έγραψα πιο πρίν, το φωτάκι αναβοσβήνει κανονικά.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα, τί θα μπορούσα να κάνω;

 

Δεν θέλω να κάνω reset, αν δεν εξαντλήσω πρώτα τις άλλες πιθανότητες, γιατί φοβάμαι ότι θα χάσω όλα τα δεδομένα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μύρων

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η νέα έκδοση των drivers και παρατήρησα (χωρίς να καταλαβαίνω γιατί) πως το διαγώνιο σπάσιμο στο scrolling μέσα σε εφαρμογές δεν υπάρχει έντονα πλέον... Δεν ξέρω πως το επιρρέασε αυτό γιατί υποτίθεται πως οι τύποι ασχολούνται με D3D drivers αλλα ισχύει

TNA απο που μπορουμε να παρουμε αυτους τους drivers?

Ειναι αρχειο cab η ειναι εγκατεστημενη σε καποια rom?

Thanksss:)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

καλά έχω πάθει πλάκα με τα 6.1 . αυτή δε η ταχύτητα του μενού εναρξη είναι για χάζεμα.....!

 

Μου αφήσαν όμως μόνο 50mb. Κάτι σε ποιο ελαφρύ βρε Δημήτρη δεν υπάρχει.

 

Απίστευτα όμως....!

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

ξαφνικά το ΤΥΤΝ-ΙΙ φαίνεται να έχει κολλήσει. Αναβοσβήνει το πράσινο φωτάκι μεν (άρα λειτουργεί και το τηλέφωνο είναι ενεργοποιημένο), αλλά η οθόνη είναι σβηστή και δεν ανοίγει με τίποτα. Προσπάθησα να την ενεργοποιήσω με τι πλαϊνό κουμπί, χωρίς αποτέλεσμα. Δοκίμασα να κλείσω εντελώς την συσκευή (πάλι με το πλαϊνό κουμπί) αλλά όση ώρα και να το είχα πατημένο δεν είχε αποτέλεσμα :(

 

Δοκίμασα να με πάρω τηλέφωνο, δίνει σήμα ότι χτυπάει κανονικά, αλλά το τηλέφωνο δεν χτυπάει :cry:

 

Θέμα μπαταρίας δεν είναι, γιατί το φόρτιζα χθες τη νύχτα και όπως έγραψα πιο πρίν, το φωτάκι αναβοσβήνει κανονικά.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα, τί θα μπορούσα να κάνω;

 

Δεν θέλω να κάνω reset, αν δεν εξαντλήσω πρώτα τις άλλες πιθανότητες, γιατί φοβάμαι ότι θα χάσω όλα τα δεδομένα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μύρων

 

 

Τελικά μίλησα με την ACEHellas. Η (απλή) λύση ήταν το reset με την γραφίδα στο κάτω μέρος της συσκευής, και όπως αποδείχθηκε δεν χάθηκαν δεδομένα.

 

Την αναφέρω την λύση, σε περίπτωση που κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα.

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

kserei kanenas pws mporw na balw to mathtype sto pocket pc?(exw to tytn ii)

an kserete 8a me boh8ouse!!!

Είσαι σίγουρος ότι υπάρχει έκδοση του MathType για Pocket PC; Αν πράγματι υπάρχει με ενδιαφέρει κι εμένα, αλλά χλωμό το βλέπω, μάλλον μόνο για PC είναι... :(

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μίλησα με την ACEHellas. Η (απλή) λύση ήταν το reset με την γραφίδα στο κάτω μέρος της συσκευής, και όπως αποδείχθηκε δεν χάθηκαν δεδομένα.

 

Την αναφέρω την λύση, σε περίπτωση που κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα.

Χαλαρά, μην το φοβάσαι το reset με τη γραφίδα στο κάτω μέρος της συσκευής, αυτό λέγεται soft-reset και δεν χάνεις τίποτα (εκτός από αυτά που δεν έχεις σώσει βέβαια). Είναι το ίδιο ακριβώς με το αν κράταγες το power button πατημένο και μετά Yes/Ναι στο παράθυρο. Αυτό που εννοούσες εσύ λέγεται hard-reset και είναι πιο πολύπλοκο να το κάνεις. Με αυτό χάνονται τα πάντα και το μηχάνημα επανέρχεται στην "παρθενική" του μορφή.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

TNA απο που μπορουμε να παρουμε αυτους τους drivers?

Ειναι αρχειο cab η ειναι εγκατεστημενη σε καποια rom?

Thanksss:)

 

HTCClassAction.org - Because HTC dropped the ball, and it's about time they pick it up!

 

καλά έχω πάθει πλάκα με τα 6.1 . αυτή δε η ταχύτητα του μενού εναρξη είναι για χάζεμα.....!

 

Μου αφήσαν όμως μόνο 50mb. Κάτι σε ποιο ελαφρύ βρε Δημήτρη δεν υπάρχει.

 

Απίστευτα όμως....!

 

αυτη ειναι οτι καλυτερο φιλε μου :)

μην ανυσηχεις για την λιγη ραμ...η υπολοιπη ειναι εκει που πρεπει να ειναι ;)

και αυτη που σου μενει ειναι υπεραρκετη..πιστεψε με :)

 

Τελικά μίλησα με την ACEHellas. Η (απλή) λύση ήταν το reset με την γραφίδα στο κάτω μέρος της συσκευής, και όπως αποδείχθηκε δεν χάθηκαν δεδομένα.

 

Την αναφέρω την λύση, σε περίπτωση που κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα.

 

Μυρωνα απλα απαραδεκτος :rolleyes:

 

με απογοητευσες :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την ρομ που λετε ...αλλα εχω ενα προβλημα με την καμερα οταν τραβαει βιντεο και γενικα οταν βλεπς την εικονα ποθ βλεπει η καμερα κολαει ...εχει πολυ αργο frame .Πως μπορψ να το διορθωσω αυτο<?>
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την ρομ που λετε ...αλλα εχω ενα προβλημα με την καμερα οταν τραβαει βιντεο και γενικα οταν βλεπς την εικονα ποθ βλεπει η καμερα κολαει ...εχει πολυ αργο frame .Πως μπορψ να το διορθωσω αυτο<?>
Link to comment
Share on other sites

 

mpenei kai stin mama rom tis ace???:shock:

 

sorry sorry meta diabasa pio kato :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και συγγνωμη λιγο για την εκτος θεματος ερωτηση.Παραγγειλαμε με φιλο μου το καιζερ μεσω το ezshop.gr

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν ξερει κανεις το σγκερκριμενο μαγαζι τα πουλαει με ελληνικη ρομ και πληρως εξελληνισμενο και αν θα μπορει μεσω της ACE-HELLAS να κανει αναβαθμιση σε wm6.1 Ευχαριστω πολυ,Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το Συγκεκριμένο μαγαζάκι είναι το ηλεκτρονικό κατάστημα της ACE ... δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

συνονοματε η hyperdragon ΙΙΙr που σου αναφερει ο φιλος zalaroς με το αντιστοιχο ραδιο (μονο αυτο και κανενα αλλο!!) ειναι αυτη την στιγμη η καλυτερη ever ρομ wm 6.1 που εχουμε δοκιμασει.;)

 

οσο για τις εφαρμογες φιλε μου μια lite ρομ ειναι οτι καλυτερο μιας και βαζεις οτι εσυ χρειαζεσαι και τπτ παραπανω :)

 

φυσικα οτι χρειαστεις στην πορεια εδω ειμαστε ;)

 

Μετά απο όλους τους αφορισμούς για την 6.1 τελικά παράτησες τα wm 6 και πήγες στα 6.1;

Ρωτάω γιατι ενδιαφέρομαι κι εγω να κάνω το βήμα αλλα με ξενερώνει το γεγονός οτι σου τρώνε περισσότερη μνήμη.Είναι τουλάχιστον γρηγορότερα απο τα 6;

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο όλους τους αφορισμούς για την 6.1 τελικά παράτησες τα wm 6 και πήγες στα 6.1;

Ρωτάω γιατι ενδιαφέρομαι κι εγω να κάνω το βήμα αλλα με ξενερώνει το γεγονός οτι σου τρώνε περισσότερη μνήμη.Είναι τουλάχιστον γρηγορότερα απο τα 6;

 

Δοκίμασε τα και θα πάθεις πλάκα. Το άλλο με την μπαταρία στο είπα....!

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τα και θα πάθεις πλάκα. Το άλλο με την μπαταρία στο είπα....!

 

Πρέπει να βάλω και κάποιο HardSpl; γιατι εχει διάφορα και δεν ξέρω ποίο να βάλω, τι προτείνεις; Και για radio λέτε αυτή;http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=406995

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια . Αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα με την συσκευη μου...Μαλλον δεν φορτιζετε η μπαρατια ενω την εχω στο ρευμα κανονικα. Ενεργοποιω τνην συσκευη και ενω τηνν εχω στην μπριζα για πολυ ωρα η μπαταρια ειναι στον πατο και σε 20 δευτ κλεινει η συσκευη....

Λετε να εχει χαλασει η μπαταρια? Τι μπορει να συμβαινει? Μπαταρια καινουρια εχετε να προτεινετε απο που να αγορασω? Θελω να εχει μεγαλυτερη χωριτηκοτητα απο την μαμα...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλω και κάποιο HardSpl; γιατι εχει διάφορα και δεν ξέρω ποίο να βάλω, τι προτείνεις; Και για radio λέτε αυτή;http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=406995

 

ναι αυτή . τα παιδιά λένε ότι δουλευει μόνο με αυτή. εγώ δεν δοκίμασα τπτ αλλο.

 

ναι μπορείς με αυτό το hardspl. δεν έχει σημασία μου φαίνεται.....!

 

ακόμα να την βάλεις ... :p

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

για τις 6.1 rom πρέπει να κανεις hard spl απο 3.28 και πανω. δες στους Xda για περισσοτερα
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

για τις 6.1 rom πρέπει να κανεις hard spl απο 3.28 και πανω. δες στους Xda για περισσοτερα

 

Εκανα update σε hardspl 3.28 και εχω περασει τα 6.1 που λένε τα παιδιά αλλά δεν μπορώ να περάσω το radio, sto 5% με πετάει έξω! τι φταίει;

Μου βγάζει error 244 invalid model id

Link to comment
Share on other sites

Εκανα update σε hardspl 3.28 και εχω περασει τα 6.1 που λένε τα παιδιά αλλά δεν μπορώ να περάσω το radio, sto 5% με πετάει έξω! τι φταίει;

Μου βγάζει error 244 invalid model id

 

ειναι το σωστο ραδιο?ενοω ειναι για το καιζερ ?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο όλους τους αφορισμούς για την 6.1 τελικά παράτησες τα wm 6 και πήγες στα 6.1;

Ρωτάω γιατι ενδιαφέρομαι κι εγω να κάνω το βήμα αλλα με ξενερώνει το γεγονός οτι σου τρώνε περισσότερη μνήμη.Είναι τουλάχιστον γρηγορότερα απο τα 6;

 

καμια σχεση σε θεματα ταχυτητας!!

η συγκεκριμενη που λεμε ειναι πολυ σταθερη και με το προτεινομενο ραδιο απλα οτι καλυτερο εχω δοκιμασει σε 6.1;)

 

Δοκίμασε τα και θα πάθεις πλάκα. Το άλλο με την μπαταρία στο είπα....!

αυτο κι αν ειναι θεμα για συζητηση!!

η αυτονομια απλα εκτινασεται!!και ειναι θεμα ραδιο ;)

 

Πρέπει να βάλω και κάποιο HardSpl; γιατι εχει διάφορα και δεν ξέρω ποίο να βάλω, τι προτείνεις; Και για radio λέτε αυτή;http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=406995

 

το τελευταιο 3.56 αυτο ειναι και το ιδανικο για τα τελευταια buildsπου κυκλοφορουν.

 

Καλημερα παιδια . Αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα με την συσκευη μου...Μαλλον δεν φορτιζετε η μπαρατια ενω την εχω στο ρευμα κανονικα. Ενεργοποιω τνην συσκευη και ενω τηνν εχω στην μπριζα για πολυ ωρα η μπαταρια ειναι στον πατο και σε 20 δευτ κλεινει η συσκευη....

Λετε να εχει χαλασει η μπαταρια? Τι μπορει να συμβαινει? Μπαταρια καινουρια εχετε να προτεινετε απο που να αγορασω? Θελω να εχει μεγαλυτερη χωριτηκοτητα απο την μαμα...

 

απο usb στο pc σου φορτιζει?

αν ναι απλα παρε νεο φορτιστη ;)

 

 

ναι μπορείς με αυτό το hardspl. δεν έχει σημασία μου φαίνεται.....!

 

εχει και αρκετη μαλιστα σημασια τι hard spl εχεις περασμενο στην συσκευη σου.

με τις νεες 6.1 και με τα τελευταια builds η αναβαθμιση spl σε πιο νεο θεωρειται απαραιτητη!

δημιουργουνται παγωματα οθονης,κοληματα και πολλες φορες αλλου πατας και αλλου βρισκεσαι ..οποτε καντε μια βολτα και κατεβαστε το hard spl 3.56 :)

 

για τις 6.1 rom πρέπει να κανεις hard spl απο 3.28 και πανω. δες στους Xda για περισσοτερα

 

ακριβως :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...