Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπορει αν εχει καποιος την καλοσυνη να κανει μια απλη και συντομη αναφορα σχετικα με το video driver του καιζερ? εχω χασει για λιγο καιρο τη συζητηση. εχω την official rom 6.1 και εγκατεστησα ta driver απο το samsung omni(xda) αλλα δεν εχω δει καμια διαφωρα ουτε σε αναπαραγωγη βιντεο ουτε σε καποια 3d παιχνιδια αν και στα δειγματα που ειναι μαζι με το πακετακι διχνει συμαντικη βελτιοση.

 

Αυτό είναι. Δεν υπάρχει video driver ... μόνο driver για 3d (όσο 3d μπορεί να είναι αυτό...)

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άραγε πως τα πηγαινει το σήμa gps αν το kaiser είναι μέσα σε δερμάτινη ή πλαστική θηκή? το χει δοκιμάσει κανείς?

 

επίσης τι car mount kit χρησιμοποιείτε? προσπαθώ να βρω ένα καλό... που να μην χρειάζεται να βιδώσω, να μην ξεκολλάει, να μην μπλοκάρει αεραγωγούς. αποκλείεται η βεντούζα για παρμπρίζ!

 

σχεδον καμια διαφορα για την θηκη.

car mount kit που να μην ξεκολλαει βιδωνει μλοκαρει αεραγωγους?:wacko::confused::blink:

περιμενε το πειραμα στο cern κ κατι εχω ακουσει αν παει καλα θα βγαλουν με αντιβαρυτικους κινητηρες που θα αιωρουνται:happy::p

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

guys μολιw ειδα στο xda αυτο:

[17 September 08] HyperDragon III Pro + Manila2D + YouTube + Much More!

και εγω οταν την εβαλα προχτες ελεγε 15.την ξαναεβγαλε?και δεν αναφερει τπτ.παλι flasharisma με το που τελειωσα το στησιμο του?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
άραγε πως τα πηγαινει το σήμa gps αν το kaiser είναι μέσα σε δερμάτινη ή πλαστική θηκή? το χει δοκιμάσει κανείς?

 

Mono gia tis metalikes exoun ginei anafores oti endexomenws na epireazei to sima tou GPS,

 

επίσης τι car mount kit χρησιμοποιείτε? προσπαθώ να βρω ένα καλό... που να μην χρειάζεται να βιδώσω, να μην ξεκολλάει, να μην μπλοκάρει αεραγωγούς. αποκλείεται η βεντούζα για παρμπρίζ!

 

Me afta pou exeis apokleisei... den exeis epiloges. H' sto parmpriz me ti bentouza, h' ston aeragwgo. Ektos kai ean exeis kati custom made sto myalo sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ για λίγες μέρες την L26 V12 ....εχω παρατηρήσει οτι μετά κάποιο διάστημα δεν λειτουργούν τα πληκτρα πρασινο κόκκινο , οκ, μυνήματα , internet expolrer.. δεν γνωρίζω για το κουμπι της κάμερας ....επανέρχονται μονο μετα απο softreset ....έχετε καμια γνώμη?
Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς κανένα τρόπο η προγραμματάκι ωστε σε εισερχόμενη κλήση να εμφανίζεται ι φωτογραφία full screen και οχι σε μικρο μέγεθος?
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς κανένα τρόπο η προγραμματάκι ωστε σε εισερχόμενη κλήση να εμφανίζεται ι φωτογραφία full screen και οχι σε μικρο μέγεθος?

 

 

Ναι ειναι το PHOTO CONTACTS PRO 5.

http://www.pocketx.net/products/photocontactspro_ppc/screenshots/v506/pcpro_506_12.gif

iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χρησιμοποιώ για λίγες μέρες την L26 V12 ....εχω παρατηρήσει οτι μετά κάποιο διάστημα δεν λειτουργούν τα πληκτρα πρασινο κόκκινο , οκ, μυνήματα , internet expolrer.. δεν γνωρίζω για το κουμπι της κάμερας ....επανέρχονται μονο μετα απο softreset ....έχετε καμια γνώμη?

 

Kapoio locking programma pou exeis balei sou kleidwnei ta pliktra meta apo ena xroniko diastima. Ean den mporeis na bgaleis akri... hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει καποιος το πακετο των ελληνικων που περναμε πανω αποο την επαναφορα γιατι δεν μπορω ναβρω το αρχειο στο site της htc...
Link to comment
Share on other sites

Mono gia tis metalikes exoun ginei anafores oti endexomenws na epireazei to sima tou GPS,

 

 

 

Me afta pou exeis apokleisei... den exeis epiloges. H' sto parmpriz me ti bentouza, h' ston aeragwgo. Ektos kai ean exeis kati custom made sto myalo sou.

έχω υπόψην μου θήκη της krusell σε συνδυασμό με αυτό http://www.krusellcases.com/uk/p_krusell_product.aspx?i=135628

 

επίσης κάποια βεντούζα όχι μόνο για παρμπρίζ αλλά και για πλαστικά όπως

http://products.ram-mount.com/rammount/productdetail.aspx?partnumber=RAP-B-166-2U

 

και συνεχίζω να ψάχνω για την τέλεια (και affordable) λύση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μετα τις φοβερες και τρομερες εξελιξεις για τα πανταχου kaiserακια :) manila2d κλπ κλπ , μηπως,λεω μηπως , εχει ανακαλυψει κανεις τροπο ωστε τα μηνυματα που εμφανιζονται μεσω περιβαλλον manila και ειναι στα ελληνικα, να εμφανιζονται κιολας? Σε μενα τουλαχιστον οπου υπαρχουν ελληνικα , ειναι κενα τα γραμματα.:blink: Ευχαριστω.

 

Edit: Για οποιον ενδιαφερεται νομιζω οτι το προβλημα λυνεται εγκαθιστωντας αυτο το cab. Αν θελει καποιος ας το επιβεβαιωσει.:happy:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

μπορεί να βοηθήσει κάποιος εδώ?

 

http://www.htc.com.gr/forum/showpost.php?p=82018&postcount=6

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μετα τις φοβερες και τρομερες εξελιξεις για τα πανταχου kaiserακια manila2d κλπ κλπ , μηπως,λεω μηπως , εχει ανακαλυψει κανεις τροπο ωστε τα μηνυματα που εμφανιζονται μεσω περιβαλλον manila και ειναι στα ελληνικα, να εμφανιζονται κιολας? Σε μενα τουλαχιστον οπου υπαρχουν ελληνικα , ειναι κενα τα γραμματα.:blink: Ευχαριστω.

Το ψάχνω και εγώ αυτό εδώ και μέρες αλλά δυστυχώς δεν βρήκα ακόμα καμία επίσημη λύση. Ευτυχώς όμως που εντελώς τυχαία βρήκα μία λύση τύπου "πατέντα" ;) :lol: Εγκατέστησα του πληκτρολόγιο του diamond το οποίο αν και δεν δουλεύει σωστά (δουλεύει σωστά μόνο αν είναι ήδη μέσα στην ρομ) και είδα ότι τα ελληνικά εμφανίζονται κανονικά στο touchflo2d :confused: :blink: Δοκίμασέ το και πες μου :)

 

EDIT: Μόλις είδα το edit σου. Το δοκιμάζω και επιβεβαιώνω

EDIT 2: Δουλεύει αλλά τα ελληνικά είναι ελαφρώς πιο κοντά από τα αγγλικά και έτσι φαίνονται λίγο περίεργα. Αλλά δουλεύει! Με αυτό που είχα δοκιμάσει εγώ φαίνονται όλα κανονικά.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω και εγώ αυτό εδώ και μέρες αλλά δυστυχώς δεν βρήκα ακόμα καμία επίσημη λύση. Ευτυχώς όμως που εντελώς τυχαία βρήκα μία λύση τύπου "πατέντα" ;) :lol: Εγκατέστησα του πληκτρολόγιο του diamond το οποίο αν και δεν δουλεύει σωστά (δουλεύει σωστά μόνο αν είναι ήδη μέσα στην ρομ) και είδα ότι τα ελληνικά εμφανίζονται κανονικά στο touchflo2d. Δοκίμασέ το και πες μου :)

 

EDIT: Μόλις είδα το edit σου. Το δοκιμάζω και επιβεβαιώνω

EDIT 2: Δουλεύει αλλά τα ελληνικά είναι ελαφρώς πιο κοντά από τα αγγλικά και έτσι φαίνονται λίγο περίεργα. Αλλά δουλεύει! Με αυτό που είχα δοκιμάσει εγώ φαίνονται όλα κανονικά.

 

Επισης εμφανιζονται επιτελους κανονικα και οι τιτλοι τραγουδιων με Ελληνικα στο music!! Το πληκτρολογιο του diamond αν θυμαμαι καλα ειναι αυτο που κανει ωρες να εγκατασταθει και ωρες να απεγκατασταθει?μπρρρ..:cry: Παντως κοιτα να δεις που υπαρχουν παραπανω απο μια λυσεις τελικα!:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

μπορεί να βοηθήσει κάποιος εδώ?

 

http://www.htc.com.gr/forum/showpost.php?p=82018&postcount=6

 

φιλε μου και εγω πριν λιγο πηρα ενα bluetooth και αφου ταλεπωρηθηκα λιγο τα καταφερα

καταρχην δες απο το control panel που υπαρχει εικονιδιο για το bluetooth σε ποιο com ειναι η σύνδεση για serial port ( σε εμενα ηταν το com 7)

επειδη οπως ειδα τα εχεις κανει ολα πολλες φορες και επειδη καποια στιγμη εγινε η συνδεση στο activesync (οπως και εμενα δηλ και μετα ξαναταλεπωρηθηκα)

κανε τα εξης

βαλε στο connection settings του activesync sto pc την επιλογη com 2 οχι δηλ την com 7 που είναι η σωστη. σβησε το λαπτοπ απο τις συνδεσεις του καισερ και επανεκινησε το λαπτοπ (με το com 2 στο activesync);)

στη συνεχεια κανε παλι μια προσπαθεια απο το active sync του καισερ βρες το λαπτοπ σου και φυσικα θα σου δινει επιλογες μονο stereo headset kai serial port;)

αφου δεις αυτα σβήσε παλι το λαπτοπ απο τις συνδεσεις του καισερ στο bluetooth

kai phgaine sto activesync απο το λαπτοπ στο connection settings kai βαλε τωρα το com 7 kai κανε ρεσταρτ το λαπτοπ.

τωρα πηγαινε παλι στο activesync του καιζερ bale connect via bluetooth kane new device και θα δεις το λαπτοπ σου με επιλογες stereo headset και activesync αντι serial com:blink: κανε save και εισαι οκ

βασικικα το προβλημα οφειλεται sto activesync Και τις ρυμίσεις που κραταει για αυτο θελει restart to laptop( αντι να βάλεις την επιλογη com2 μπορεις να ξετσεκαρεις την επιλογη συνδεση μεσω com και να επανεκινήσεις ετσι)

καλη τύχη!

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ.πάω σπίτι και ξεκινάω...θα σου πω αν τα κατάφερα ή όχι :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Micdoc ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου για την σύνδεση με bluetooth. Να ξερες μόνο πόσο καιρό παιδεύομαι για να κάνω αυτήν την σύνδεση. Ακολούθησα τις οδηγίες σου κατα γράμμα και είναι όλα εντάξει. Πρώτη φορά βλέπω το Kaiser connected χωρίς καλώδιο. Ευχαριστώ φίλε.
Link to comment
Share on other sites

Micdoc ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου για την σύνδεση με bluetooth. Να ξερες μόνο πόσο καιρό παιδεύομαι για να κάνω αυτήν την σύνδεση. Ακολούθησα τις οδηγίες σου κατα γράμμα και είναι όλα εντάξει. Πρώτη φορά βλέπω το Kaiser connected χωρίς καλώδιο. Ευχαριστώ φίλε.

 

φίλε το πόσο παιδευτηκες το είδα στο άλλο φορουμ......

οταν μπλέκεις με microsoft προγράμματα (βλεπε activesync) πρέπει να κάνεις τον σταυρό σου ,το φαντάστηκα οτι εκει που θα επιλεγεις com απο την λίστα ......θα είναι για τα ματια του κόσμου......... η επιλογή. η θα σου κάτσει με την πρώτη αλλιώς ...αντε γεια....:wacko:

παρακολοθυώ το φορουμ ενα χρόνο τώρα από τοτε που είμαι κάτοχος του καισερ.... έκλεισα χρονο!

βέβαια τα ποστ μου ειναι λιγοστά......και ενας λογος είναι οτι χρησιμοποιούσα μεχρι πριν λιγες μερες cookedrom sleuth 1.2 η οποία ήταν σχεδόν τέλεια.

εδω και μέρες τρώγωμαι με τις wm6.1 roms και ακόμα δεν έχω καταλήξει.......:cry:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

μου έχει βγάλει την ψυχή...

 

με το που πάω να κάνω σύνδεση μου πετάει κάτω δεξιά ''σφάλμα ελέγχου ταυτότητας HTC''

 

κάνω ότι ακριβώς είπες...κατά λέξη αλλά δεν μου κάνει το χατήρι...

 

όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου έχει βγάλει την ψυχή...

 

με το που πάω να κάνω σύνδεση μου πετάει κάτω δεξιά ''σφάλμα ελέγχου ταυτότητας HTC''

 

κάνω ότι ακριβώς είπες...κατά λέξη αλλά δεν μου κάνει το χατήρι...

 

όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου

 

στο activsync συνδέεσαι η η οχι?

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

μέσω καλωδίου ναι μέσω bleutooth οχι

 

οι επιλογές μεταφορας αρχειων μεσω bluetooth λειτουργουν?

ασχετα με το activesync δηλαδή...

ελπίζω να βαζεις τονιδιο κωδικό στο λαπτοπ και στο καιζερ

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

οι επιλογές μεταφορας αρχειων μεσω bluetooth λειτουργουν?ασχετα με το activesync δηλαδή...

 

ναι λειτουργούν κανονικά

 

ελπίζω να βαζεις τον ιδιο κωδικό στο λαπτοπ και στο καιζερ

 

:lol: ναι τον ιδιο βαζω

 

και μοίρασμα σύνδεσης έχω κανονικά στο λαπτοπ από το καισερ.αλλά ο τρόπος που έχω ιντερνετ στο λαπτοπ είναι λίγο ανορθόδοξος...

 

Πρώτα ανοίγω τα bleutooth από laptop και καισερ.μετά πατάω από το καισερ την επιλογή μοίρασμα σύνδεσης και μετά από το bleutooth του λαπτοπ πατάω σύνδεσή με τη συσκευή.

 

Να σημειωθεί ότι αν πάω στις επιλογές bleutooth του λαπτοπ για να προσθέσω συσκευές μου βρίσκει το καισερ και μου δίνει 2 επιλογές.

 

Μια είναι σαν ''δίκτυο μέσω τηλεφώνου'' και η άλλη ''σημείο πρόσβασης στο δίκτυο(NAP)''

επιλέγω το δεύτερο γιατί στο πρώτο μου ζητάει αριθμό τηλεφώνου και μου λέει ότι κάνει εγκατάσταση ενός modem στην com 40:X

 

Και από την αρχη που τα έκανα χωρίς μοίρασμα σύνδεσης κλπ πάλι τα ίδια

 

activesync giok!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Pantos me to manilla 2d h taxitita me tin opoia xeirizesai tin siskeui apla ektokseuetai. Kamia sxesi me to Tf3d to opoio einai apla argo!

 

To 2d kanei tin siskeui taxitati. exo dipla ena diamond, ena kaiser me tin official 6.1 kai ena pro edo (fisika ta touch den einai dika mou ... alla sinadelfon). To Tf3d kanei ta touch (pro kai diamond) na sernontai kai fainontai arga mprosta sto kaiser me to manilla 2d.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...