Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σου ρε Κωστή φίλε.. τι κάνεις ρε συ?

Σε παρακαλώ πολύ δώμας μία επιστημονική απάντηση γι'αυτό το γραφικό..(κοίτα στο τέλος της σελίδας..)

είναι δυνατόν να είναι τόοοσο κομμένο το diamond στα χαμηλα..?:blink:

Γεια σου Δημήτρη, όλα ΟΚ, ζεσταινόμαστε στην τσιμεντούπολη που λέγεται Αθήνα... :heat: Εσύ όλα καλά;

 

Για το διαμάντι... Τι να πω... Χάλια μου φαίνεται! :X Σχεδόν -3 dB στα 40 Hz... Έλεος! Απ' τα νούμερα του πίνακα πάνω από την απόκριση ο νικητής φαίνεται να είναι το iPod (δες τα THD/IMD και DR/SNR). Μάλλον οι εταιρίες σήμερα εστιάζουν στο wow-factor/εντυπωσιασμό και όχι στην ουσία. Στην τελική πόσοι είναι οι πελάτες της HTC που την ψάχνουν όπως εμείς; 0.1% και πολύ λέω.

 

Κατά τα άλλα.. το iphone επιτέλους σκάει μύτη με επίπεδη 3,5mm (hoorahh!!!:w00t:) και Α2DP και πίστεψέ με είναι οι μόνοι λόγοι για να το πάρω.. (μαζί με τη μαμίσια apple μαγεία είναι τέλειο δε χρειάζεται να το πειράξεις!! ακούγεται κάτι και για καλύτερο μουσικό τσιπάκι.. είδωμεν..)

Η ΝΟΚΙΑ κοιμάται κλασσικά βγάζοντας κλώνους κινητών και ανακαλύπτωντας το stylus και το touch και η HTC μας τρελαίνει με τα καταπληκτικά interfaces αλλά με τα συνιθισμένα lagάκια και μισοτελειωμένες εκδόσεις..

 

Τι έχεις στο μυαλό σου πες μας.. Είχαμε καιρό να σε δούμε δε σ'αφήνουμε έτσι εύκολα..

Το νέο iPhone (γενικά το iPhone, παλιό και νέο) είναι πειρασμός. Δεν το είχα ποτέ και δεν ξέρω αν κάποτε θα το αποκτήσω, αλλά (ακόμα και με τους σημαντικούς περιορισμούς που έχει) είναι μια ιδιαίτερη συσκευή που σίγουρα προπορεύεται κατά πολύ στον τομέα του user interface. Το έχω ξαναγράψει, οι τύποι στην Apple είναι τρελαμένοι τελειομανείς, το UI είναι έργο τέχνης πράγματι. Καμία σχέση με τα WM6.x της Micro$oft. Βέβαια το iPhone έχει μεγάλα μειονεκτήματα όπως το κλειστό λειτουργικό (αυτό και μόνο το σκοτώνει για μένα). Πιστεύω για power users που ζητάνε την απόλυτη παραμετροποίηση τα WM είναι μονόδρομος αυτή τη στιγμή (καλώς ή κακώς). Αλλά για music lovers που ζητάνε πολύ καλή ποιότητα ήχου σε συνδυασμό με κινητό και κορυφαίο/εύχρηστο UI ίσως το iPhone είναι μια καλή λύση πράγματι.

 

Τελικά εγώ για μουσική με το Kaiser ακόμα χρησιμοποιώ το Pocket Music 5, αλλά υπάρχει το πρόβλημα που είχες πει παλιότερα με το EQ και το X-Bass που μειώνεται η ένταση αυτόματα. Είχα δώσει μια λύση αν θυμάσαι, αλλά δεν παίζει πάντα δυστυχώς. Πολύ σπαστικό. Απορώ γιατί δεν βάζουν πιο δυνατά αναλογικά ενισχυτάκια ακουστικών μέσα στις συσκευές και τις αφήνουν τόσο ξεψυχισμένες σε ένταση/όγκο... Να φταίει ο γαλλικός νόμος (τι κόλλημα κι αυτό, έλεος); Ελπίζω όχι! Υπάρχει η λύση του BT handsfree που προτείνει ο Δημήτρης (zaharakis), δεν το έχω αγοράσει ακόμα αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Βέβαια σκέψου ότι κάθε ήχος που μεταφέρεται μέσω BT γίνεται re-encoded σε κάποια χαμηλά bps οπότε ό,τι και high-end ακουστικά να βάλεις στην άλλη άκρη εξ' ορισμού θα ακούς χειρότερα από ό,τι αν τα συνδέσεις ενσύρματα. Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι ισχύει αυτό που λέω.

 

Πάντως ακόμα θυμάμαι την ένταση και ποιότητα ενός φτηνιάρικου iPod Shuffle μεγέθους USB stick που σε κούφαινε από ένταση... Φίλε Δημήτρη, εγώ σου λέω κράτα το N91 σου και πρόσεξε μη σου πέσει απ' το χέρι και το χαλάσεις γιατί δεν ξαναβγάζει τέτοια η Nokia. :lol:

 

Εγώ προσωπικά άλλο WM/HTC μηχάνημα δεν παίρνω στο άμεσο μέλλον. Όχι γιατί δεν μου αρέσει το Kaiser, ίσα-ίσα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απλά μέχρι στιγμής τα καινούρια μηχανήματα δεν με έχουν συγκινήσει αρκετά (δες το review του Δημήτρη για το διαμάντι). Ακόμα και το Touch Pro το βλέπω επιφυλακτικά. Ίσως με τα επερχόμενα WM7 και αν/όταν η M$ ξυπνήσει κάποτε και μας δώσει κάτι πραγματικά πρωτοποριακό από πλευράς UI, πλαισιωμένο από ένα ώριμο και δυνατό VGA μηχάνημα με καινοτομίες στην ευχρηστία και σταθερότητα, τότε ναι. Αλλιώς θα μείνω με το Καιζεράκι μου και δεν με χαλάει καθόλου. :)

 

Κώστας

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το διαμάντι... Τι να πω... Χάλια μου φαίνεται! Σχεδόν -3 dB στα 40 Hz... Έλεος! Απ' τα νούμερα του πίνακα πάνω από την απόκριση ο νικητής φαίνεται να είναι το iPod (δες τα THD/IMD και DR/SNR). Μάλλον οι εταιρίες σήμερα εστιάζουν στο wow-factor/εντυπωσιασμό και όχι στην ουσία. Στην τελική πόσοι είναι οι πελάτες της HTC που την ψάχνουν όπως εμείς; 0.1% και πολύ λέω.

Τέλος.. Μ'αυτά και μ'αυτά τα έχω διαγράψει τα diamond και touch pro..

 

 

Το νέο iPhone (γενικά το iPhone, παλιό και νέο) είναι πειρασμός...

Φίλε μου είμαι poweruser στη δουλειά μου αλλά ΔΕΝ θέλω να είμαι poweruser στα μηχανήματα που μ'εξυπηρετούν καθημερινά και πρέπει τυφλά να κάνουν αυτό που θέλεις τη στιγμή που το θέλεις.. Επίσης αν σκεφτείς πως ένα καλό μηχάνημα δεν γίνεται να κάνει τα πάντα τέλεια αλλά μόνο τα συγκεκριμένα για τα οποία φτιάχτηκε καταλήγω στο iphone αβλεπί.. Πίστεψέ με.. αν είχε ακόμα τη γουβίτσα στο 3.5 δε θα τ'αγόραζα..:p

 

Τελικά εγώ για μουσική με το Kaiser ακόμα χρησιμοποιώ το Pocket Music 5, αλλά υπάρχει το πρόβλημα που είχες πει παλιότερα με το EQ και το X-Bass που μειώνεται η ένταση αυτόματα. Είχα δώσει μια λύση αν θυμάσαι, αλλά δεν παίζει πάντα δυστυχώς. Πολύ σπαστικό. Απορώ γιατί δεν βάζουν πιο δυνατά αναλογικά ενισχυτάκια ακουστικών μέσα στις συσκευές και τις αφήνουν τόσο ξεψυχισμένες σε ένταση/όγκο... Να φταίει ο γαλλικός νόμος (τι κόλλημα κι αυτό, έλεος); Ελπίζω όχι! Υπάρχει η λύση του BT handsfree που προτείνει ο Δημήτρης (zaharakis), δεν το έχω αγοράσει ακόμα αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Βέβαια σκέψου ότι κάθε ήχος που μεταφέρεται μέσω BT γίνεται re-encoded σε κάποια χαμηλά bps οπότε ό,τι και high-end ακουστικά να βάλεις στην άλλη άκρη εξ' ορισμού θα ακούς χειρότερα από ό,τι αν τα συνδέσεις ενσύρματα. Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι ισχύει αυτό που λέω.

Έχεις δίκιο.. Το κομμάτι δεν μεταφέρεται ασύρματα σα μουσικό σήμα αλλά σε μορφή data στριμαριστό δηλαδή.. Παρόλα αυτά η ποιότητα του A2DP του κάιζερ είναι ασύληπτη.. τα bh500 είναι πραγματικά χρυσάφι.. πολύ δυνατά και μπασάτα.. τα νόκια ακόμα να έρθουν στη Ελλάδα μεγάλε.. ξεφτυλίστηκε η νόκια το τελευταίο καιρό.. αργοπεθαίνει νομίζω.. Για το Ν91 που λές μάλλον θα πάρω κι ένα δεύτερο όταν έχω αναβάθμιση για να μου μείνει.. οι ευρωπαϊκές νομοθεσίες θα καταστρέψουν τη ζωή μας φίλε κι αυτό που μου φαίνεται παράξενο είναι πως κανείς δεν ασχολείται με uncapping εφαρμογές στο volume.. Κι αυτό μάλλον γιατί όπως λές τα αναλογικά ενισχυτάκια είναι "πραγματικά" μικρά.. οι εταιρείες δεν νοιάζονται πια για το πραγματικό προϊόν παρά μόνο για το πακέτο κι από τη στιγμή που το 90% των music phones αγοράζεται από teens (που δυστυχώς και είναι λυπηρό επί το πλείστον είναι άμουσοι,) την πατήσαμε φίλε

 

 

Εγώ προσωπικά άλλο WM/HTC μηχάνημα δεν παίρνω στο άμεσο μέλλον. Όχι γιατί δεν μου αρέσει το Kaiser, ίσα-ίσα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απλά μέχρι στιγμής τα καινούρια μηχανήματα δεν με έχουν συγκινήσει αρκετά (δες το review του Δημήτρη για το διαμάντι). Ακόμα και το Touch Pro το βλέπω επιφυλακτικά. Ίσως με τα επερχόμενα WM7 και αν/όταν η M$ ξυπνήσει κάποτε και μας δώσει κάτι πραγματικά πρωτοποριακό από πλευράς UI, πλαισιωμένο από ένα ώριμο και δυνατό VGA μηχάνημα με καινοτομίες στην ευχρηστία και σταθερότητα, τότε ναι. Αλλιώς θα μείνω με το Καιζεράκι μου και δεν με χαλάει καθόλου.

 

Κώστας

+1000:up:

Το ξαναερωτεύτηκα το κάιζερ μ'αυτά που βγάζουνε αγαπητέ..

Αγοράζεις μόνο και μόνο WM για να έχεις δυνατότητα παραμετροποίησης και στο παίρνουνε σιγά-σιγά κι αυτό απ'τα χέρια.. σου καταργούνε και τα voip από τα 6,1 με τρόπο και στυλ.. όλοι νομίζουνε πως είναι κάποιο bug μέχρι να το ξεχάσουνε.. άντε και να κάνουνε και κανένα petition.. και τι έγινε..? θα το ξεχάσει ο κόσμος με το επόμενο μοντέλο που θα έχει καθρεπτάκια και χαντρούλες.. :((βλέπε τώρα τους υαλοκαθαριστήρες στον καιρό του diamond.. το ξέχασε ο πολύς ο κόσμος το πρόβλημα των drivers έτσι δεν είναι..?:mad:)

 

Ααααχ.. :(:mad:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σου καταργούνε και τα voip από τα 6,1 με τρόπο και στυλ..

 

Θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι έτσι ακριβώς. Είναι απλά πρόβλημα ασυμβατότητας που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο... θα λυθεί σύντομα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που ρωταω παλι αλλα που μπορω να βρω εφαρμογες για το kaiser μου?

 

ευχαριστω και παλι

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Oso den einai link den yparxei problima.

 

Eksallou to ipmart exei kai freeware programmata.

 

Problima tha ypirxe ean edine link pou parapempei kateftheian se paranomo logismiko. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oso den einai link den yparxei problima.

 

Eksallou to ipmart exei kai freeware programmata.

 

Problima tha ypirxe ean edine link pou parapempei kateftheian se paranomo logismiko. :rolleyes:

 

poli sosta ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι επειγόντος βοήθεια. Θέλω να μπώ απο το Laptop στο Internet χρησιμοποιόντας το Pda σαν modem. Μπορεί κάποιος να μου πεί επιγραμματικά (μπαίνω απο gprs με άθλιο σήμα) πώς γίνεται...?

 

Να στε καλά.

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πηρα μια συνδεση vodafone 3g και θελω να την βαλω στο καισερ την καρτα σιμ. Ποιες ειναι οι απαραιτρητεσ ρυθμισεις vmc για να μπορεσω να μπω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι επειγόντος βοήθεια. Θέλω να μπώ απο το Laptop στο Internet χρησιμοποιόντας το Pda σαν modem. Μπορεί κάποιος να μου πεί επιγραμματικά (μπαίνω απο gprs με άθλιο σήμα) πώς γίνεται...?

 

Να στε καλά.

 

δεν είναι τίποτα. Ανοίγεις το Internet connection, πατάς connect και μετά συνδέεις το κινητό στο laptop

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι τίποτα. Ανοίγεις το Internet connection, πατάς connect και μετά συνδέεις το κινητό στο laptop

 

an den kano la8os xriazete kai kapies ri8miseis sto pc:cool:

 

toulaxiston gia mozila pou eixa kanei mia fora ekana kai ekei ri8miseis(wind non stop)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάποιος πάροχος χρειάζεται ρυθμίσεις. Με την O2 που είμαι στην Αγγλία δεν κάνω τίποτα σε κανένα pc. Συνδέομαι απλά βάζοντας το καλώδιο, ενεργοποιώντας το internet connection και τέλος
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Oso den einai link den yparxei problima.

 

Eksallou to ipmart exei kai freeware programmata.

 

Problima tha ypirxe ean edine link pou parapempei kateftheian se paranomo logismiko. :rolleyes:

 

Sorry, λάθος μου.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Intrinsyc acquires Destinator

http://msmobiles.com/news.php/7481.html

 

Μπορεί να είναι και καλό αυτό. Μπορεί επιτέλους να δούμε ένα interface της προκοπής.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι πολλοι εδωπερα εχετε το bt itech clip D radio. Θελω να ρωτησω λοιπόν επειδη σε οσα μαγαζια και αν πηγα δεν εβγαλα ακρη αν το ενα ακουστικο βγαίνει οταν θέλεις ώστε να γίνεται όπως τα μονοφωνικά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι πολλοι εδωπερα εχετε το bt itech clip D radio. Θελω να ρωτησω λοιπόν επειδη σε οσα μαγαζια και αν πηγα δεν εβγαλα ακρη αν το ενα ακουστικο βγαίνει οταν θέλεις ώστε να γίνεται όπως τα μονοφωνικά.

Ευχαριστώ

Στην συσκευασια μεσα εχει ενα μονοφωνικο ακουστικο και ενα στερεοφωνικο οποτε επιλεγεις οποιο θελεις

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. γραφω απο το ππσ γιαυτο ζητω συγνωμη για τυχον λαθη. εχω ενα προβλημα οταν παω να κατεβασω τα εμαιλ μου απο hotmail με βγαζει στο windows live messenger αλλα δεν μπορω να δημιουργησω το λογαριασμο στο outlook. και ουτε απο το windows live μπορω να τα δω με πεταει στο outlook να φτιαξω λογαριασμο και οταν βαζω να βρει αυτοματα τι ρυθμισεις με παει παλι στο windows live . μπορει καποιος να βοηθησει ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! έχω κάποια προβληματάκια με το κάιζερ, έβαλα την 6.1 official ρομ, και απο τοτε σε landscape mode σε πολλά σημεία έχω πρόβλημα με την γραμματοσειρά. σε http σελίδες σχεδόν πάντα ότι γράφω σε τεχτbox δεν εμφανίζετε. έχω την εντύπωση ότι κάτι παίζει με το clear type. στα settings υπάρχει μια επιλογή για clear type αλλά δεν γίνετε τίποτα. επίσης δοκίμασα και με το καισερ tweak αλλα πάλι δεν κατάφερα κάτι. μια απορία ακόμα που έχω είναι με το quickmenu. η επιλογη option δεν λειτουργεί και στην εκκίνηση βγάζει μήνυμα σφάλματος. ένα άλλο ακόμα με το quickmenu είναι ότι όσο είναι ενεργό εμφανίζετε σχεδόν παντού στο κέντρο της οθόνης το εικονίδιο ότι και καλά γίνετε κάτι στο παρασκήνιο. αν κλείσω το quickmenu σταματήσει. αν ξέρει κάποιος κάτι και έχει όρεξη ας απαντήσει.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω καποια προβληματακια με το καιζερ, εβαλα την 6.1 official ρομ, και απο τοτε σε landscape mode σε πολλα σημεια εχω προβλημα με την γραμματοσειρα. σε http σελιδες σχεδον παντα οτι γραφω σε τεχτbox δεν εμφανιζετε. εχω την εντυπωση οτι κατι πεζει με το clear type. στα settings eiparxei mia επιλογη για clear type αλλα δεν γινετε τιποτα. επισεις δικιμασα και με το καισερ tweak alla παλι δεν καταφερα κατι. μια απορια ακομα που εχω ειναι με το quickmenu. η επιλογη οπτιον δεν λυτουργει και στην εκινηση βγαζει μηνημα σφαλματος.ενα αλλο ακομα με το quickmenu ειναι οτι οσο ειναι ενεργο εμφανιζετε σχεδον παντου στο κεντρο της οθονης το οικονοδιο οτι και καλα γινετε κατι στο παρασκηνιο. αν κλησω το quickmenu σταματαει. αν ξερει καποιος κατι και εχει ωρεξη ας απαντησει.

ευχαριστο.

 

Απλά να ρωτήσω το παραπάνω κείμενο το έγραψες από το pocket pc? χωρίς παρεξήγηση απλά κάποια ορθογραφικά λάθη είναι και τα έγραψες επίτηδες :X

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστούσα να γυρίσεις στα 6. Tα 6.1 έχουν βγει προβληματικά στο Kaiser.

 

Αρχίζω το διαπιστώνω και παρόλο που αναφέρθηκε το έκανα για δόκιμη μιας και δεν είχα ξανά ασχοληθεί με αλλαγή ρομ. δεν είναι κάτι τρομερά τραγικό απλά μήπως είναι κάτι απλό και διορθώνετε. λέω να περιμένω λίγο ακόμα για μια καλή ρομ που ίσως τελικά να έχει και τα "driver".

 

Απλά να ρωτήσω το παραπάνω κείμενο το έγραψες από το pocket pc? χωρίς παρεξήγηση απλά κάποια ορθογραφικά λάθη είναι και τα έγραψες επίτηδες :X

 

Ναι το έκανα επίτηδες. Λόγο βιασύνης δεν μπήκα στον κόπο να διορθώσω . Σκοτώστεμε είμαι ανορθόγραφος.

Link to comment
Share on other sites

προς θεού... δεν είπα να σε σκοτώσουμε. Όλοι κάνουμε λάθη.

 

Για πλάκα το ανέφερα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λέω να περιμένω λίγο ακόμα για μια καλή ρομ που ίσως τελικά να έχει και τα "driver".

 

Κάτι έχει ακουστεί... αλλά ακόμα είναι μόνο φήμες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...