Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το καλυτερο συγκριτικο ειναι αυτο που θα κανεις ο ιδιος!!!

 

δεν μπορει να κανεις αγορες της ταξης των 800ε και να στηριζεσαι σε γνωμες αλλων :!:

 

πηγαινε σε ενα μαγαζι που να μπορεις να το δουλεψεις και δες το απο κοντα ;)

 

Φυσικά και μπορώ να στηρίζομαι σε γνώμες άλλων, ειδικά αν ασχολούνται τόσο με το κινητό, όσο εσείς... :lol:

 

Φυσικά και δεν μπορώ να το δω από κοντά, καθόσον είμαι ολίγον μακριά από μαγαζιά... :ninja:

 

Υπάρχει άνθρωπος να μου δώσει 5 δυνατά σημεία για να αλλάξω αυτό που έχω με το TC; :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορώ να στηρίζομαι σε γνώμες άλλων, ειδικά αν ασχολούνται τόσο με το κινητό, όσο εσείς... :lol:

 

Φυσικά και δεν μπορώ να το δω από κοντά, καθόσον είμαι ολίγον μακριά από μαγαζιά... :ninja:

 

Υπάρχει άνθρωπος να μου δώσει 5 δυνατά σημεία; :rolleyes:

 

Τα δυνατά σημεία θα τα ορίσεις εσύ ο ίδιος ανάλογα με τις ανάγκες σου..

Το Cruise είναι 60 gr. πιο ελαφρύ δεν έχει keyboard και έχει ραδιόφωνο που δυστυχώς -όπως και τα πάντα- θέλει να έχεις κουμπωμένα τα ακουστικά στο επικύνδυνο για καθημερινή χρήση mini-usb port για να παίξει..

Επίσης το cruise έχει και τον γνωστό κύβο της HTC σαν today plugin για πιο finger friendly καθημερινή διαχείρηση εφαρμογών, επαφών κλπ..

 

Στην ουσία τα δύο τηλ. είναι ίδια εκτός από το keyboard του κάιζερ.. όλες οι άλλες διαφορές καλύπτονται εύκολα με software προσθήκες (πχ άπειρες finger friendly εφαρμογές και για τα δύο, ραδιόφωνο μαζί με stereo ΒΤ -βλ. zaharakis- που βέβαια δε χρειάζεται κουμπωμένα ακουστικά κλπ. κλπ..)

 

Να μη ξεχνάμε πως αυτό που τα κάνει τελικά να ξεχωρίζουνε είναι δύο πράγματα:

1. Φυσικά η εμφάνιση.. νεανικό και σπορτίφ το ένα, δυνατή επαγγελματική παρουσία το άλλο, σίγουρα σε κάποια κατηγορία από τις δυό θα κλείνεις περισσότερο.. και φυσικά δε ξεχνάμε..

2. To ίδιο αυτό το thread που μόνο του είναι ο λόγος για να αγοράσεις το κάιζερ φίλε μου.. καταπληκτική παρέα.. διαμάντι παιδιά.. Να σου πω την αλήθεια ξέρω κανα δυό από εδώ μέσα που ενώ έχουν cruise κοτσάρανε κάιζερ στο avatar.. όχι δε λέω ονόματα..:D:lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

yep :)

 

η με το kaiser tweak που υπαρχει στο λινκ της υπογραφης μου ;)

 

Καταρχην σ ευχαριστω πολυ !! Οταν λες οτι το εχεις στο disabled...εννοεις οτι πρεπει να σβησω το enabled και να γραψω στη θεση αυτη disabled ??? Σωστα εχω καταλαβει ??

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

tranaee ευχαριστώ πολύ, είμαι ήδη κάτοχος του Kaiser και μου δόθηκε η ευκαιρία να το ανταλλάξω με το HC αλλά τελικά με βάση αυτά που μου λες, αποφάσισα να μείνω σε αυτό που έχω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καταρχην σ ευχαριστω πολυ !! Οταν λες οτι το εχεις στο disabled...εννοεις οτι πρεπει να σβησω το enabled και να γραψω στη θεση αυτη disabled ??? Σωστα εχω καταλαβει ??

 

Ean pas mesw tou Kaiser Tweak, tha breis afto pou thes, tha deis oti einai disabled kai tha patiseis epanw tou gia sou dwsei tin epilogi sto pop-up menou gia na to kaneis enabled.

 

Ean pas apo ti Registry, "0" einai to disabled kai "1" to enabled.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το activesync θα το κοιτάξω ξανά να δω αν βγάλω άκρι θέλω άλλη μια χαρη στο today screen εχει ενα plug in για καιρο το οποιο θελω να κλεισω για να μην με χρεώνει απο που τα κλείνω όλα αυτά το 3g νομίζω το έκλεισα αλλά gprs δεν ξέρω σίγουρα.....
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε σχέση με το activesync θα το κοιτάξω ξανά να δω αν βγάλω άκρι θέλω άλλη μια χαρη στο today screen εχει ενα plug in για καιρο το οποιο θελω να κλεισω για να μην με χρεώνει απο που τα κλείνω όλα αυτά το 3g νομίζω το έκλεισα αλλά gprs δεν ξέρω σίγουρα.....

 

No Data

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία τα δύο τηλ. είναι ίδια εκτός από το keyboard του κάιζερ.. όλες οι άλλες διαφορές καλύπτονται εύκολα με software προσθήκες (πχ άπειρες finger friendly εφαρμογές και για τα δύο, ραδιόφωνο μαζί με stereo ΒΤ -βλ. zaharakis- που βέβαια δε χρειάζεται κουμπωμένα ακουστικά κλπ. κλπ..)

 

 

Μιλάμε για ραδιόφωνο για το Kaiser; Οταν λες βλ. zaharakis τι εννοείς;

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Thanks για οσα γράψατε για τα Gps προγράμματα. Μάλλον θα μείνω με το Destinator τελικά.

Δοκίμασα και το Igo8 beta και έμεινα με ανάμεικτα συναισθήματα. Πολλές δυνατότητες αλλά στην beta τουλάχιστον πολλές φορές μου έδειχνε ότι είμαι σε δίπλα δρόμο. Ασε που θέλει αρκετό ψάξιμο για poi. Βρίσκω πολλά αλλά όχι μαζεμένα.

 

Επίσης το Destinator6 έχει trip planner που με ενδιαφέρει.

 

Ενα άλλο πολύ βολικό πρόγραμμα είναι το GPS Tuner. Είναι για offroad navigation. Βάζεις οποιοδήποτε jpg image. Μπορείς να κατεβάσεις έυκολα χάρτη από το Google Maps και να είναι έτοιμος με συντεταγμένες για χρήση. Φορτώνει, ύστερα από επιλογή σου, από μόνο του από Google Maps χάρτη όπου βρίσκεσαι κλπ κλπ. Κρατάει trip data, κρατάς σημεία και σε ξαναοδηγεί εκεί με πυξίδα, μπορείς να ορίσεις route και να σε οδηγήσει να την ακολουθήσεις κλπ κλπ. Είναι απλά φανταστικό.

 

Επίσης κρατάει το track μιας διαδρομής που έχει κάνει και μετά μπορείς να την φορτώσεις στο Google Earth και να δεις όλη τη διαδρομή που έκανες, τι ταχύτητα είχες κλπ. (screenshots)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Thanks για οσα γράψατε για τα Gps προγράμματα. Μάλλον θα μείνω με το Destinator τελικά.

Δοκίμασα και το Igo8 beta και έμεινα με ανάμεικτα συναισθήματα. Πολλές δυνατότητες αλλά στην beta τουλάχιστον πολλές φορές μου έδειχνε ότι είμαι σε δίπλα δρόμο. Ασε που θέλει αρκετό ψάξιμο για poi. Βρίσκω πολλά αλλά όχι μαζεμένα.

 

Επίσης το Destinator6 έχει trip planner που με ενδιαφέρει.

 

Ενα άλλο πολύ βολικό πρόγραμμα είναι το GPS Tuner. Είναι για offroad navigation. Βάζεις οποιοδήποτε jpg image. Μπορείς να κατεβάσεις έυκολα χάρτη από το Google Maps και να είναι έτοιμος με συντεταγμένες για χρήση. Φορτώνει, ύστερα από επιλογή σου, από μόνο του από Google Maps χάρτη όπου βρίσκεσαι κλπ κλπ. Κρατάει trip data, κρατάς σημεία και σε ξαναοδηγεί εκεί με πυξίδα, μπορείς να ορίσεις route και να σε οδηγήσει να την ακολουθήσεις κλπ κλπ. Είναι απλά φανταστικό.

 

Επίσης κρατάει το track μιας διαδρομής που έχει κάνει και μετά μπορείς να την φορτώσεις στο Google Earth και να δεις όλη τη διαδρομή που έκανες, τι ταχύτητα είχες κλπ. (screenshots)

 

Απίστευτα ενδιαφέρον.. Ρίξε links..:w00t:

Aυτό που με κάνει και τσίμπησα περισσότερο είναι το γεγονός (αν κατάλαβα καλά, φοβάμαι πως όχι..:() όταν κατεβάζεις τους χάρτες μπορεί και αποθηκεύει τις συντεταγμένες τους έτσι ώστε όταν κάνεις μια offroad βόλτα ας πούμε (ή και οnroad φυσικά:)) στον χάρτη που κατέβασες να έχεις offline όλη την πληροφορία (συντεταγμένες κλπ..)

Αυτό κάνει ή μιλάς για 3G συνδέσεις γιατί σίγουρα δε θα είναι καθόλου φανταστικό..:sorry:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Νταν, νταν νταν νταννν!! (ρούλος ταμπούρλου, ηχητικές υποκρούσεις, κύμβαλα και αλαλαγμοί..)

..και, κυρίες και κύριοι.. :Dτο μυστικό ραδιόφωνο του κάιζερ βλ. zaharakis είναι το....: (πάλι ρούλος ντραμς...)(να βάλω και λίγο τσίρκο..:whip:)

 

Αυτό!!! : http://www.accessoryjack.com/servlet/the-570/i.Tech-Clip-Radio-Bluetooth/Detail

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Νταν, νταν νταν νταννν!! (ρούλος ταμπούρλου, ηχητικές υποκρούσεις, κύμβαλα και αλαλαγμοί..)

..και, κυρίες και κύριοι.. :Dτο μυστικό ραδιόφωνο του κάιζερ βλ. zaharakis είναι το....: (πάλι ρούλος ντραμς...)(να βάλω και λίγο τσίρκο..:whip:)

 

Αυτό!!! : http://www.accessoryjack.com/servlet/the-570/i.Tech-Clip-Radio-Bluetooth/Detail

 

Είμαι μεταξύ αυτού και του Motorola που "κουμπώνει" στο κεφάλι. Πιστεύτετε ότι από άποψη ποιότητας ήχου είναι καλύτερο το i-tech ? Και κάτι άλλο, ποια πιστεύεται ότι είναι η καλύτερη WM6.1 compatible radio rom? Έχω wind και η 1.64.xx που έβαλα είναι άκυρη συγκριτικά με αυτή που είχα στα wm6.0

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ αυτού και του Motorola που "κουμπώνει" στο κεφάλι. Πιστεύτετε ότι από άποψη ποιότητας ήχου είναι καλύτερο το i-tech ? Και κάτι άλλο, ποια πιστεύεται ότι είναι η καλύτερη WM6.1 compatible radio rom? Έχω wind και η 1.64.xx που έβαλα είναι άκυρη συγκριτικά με αυτή που είχα στα wm6.0

 

1. Ξέχνα το γνωστό Moto είναι άχρηστο.. Το i-tech είναι φτηνό και καταπληκτικό και νομίζω πως έχει 3.5 mm audiojack για να κουμπώσεις τα καλύτερά σου ακουστικά.. τέλος.. αν θέλεις να ψωνίσεις ακουστικά όλα σε ένα, πριγκίπισσα Λέια στυλ, αγόρασε τα ΒΗ-503 που δυστυχώς όμως δεν έχουν έρθει ακόμα.. ακόμα τα περιμένω απο εδώ.. δες περισσότερα για αυτά εδώ..

 

2.Παιδιά να μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια για τις 6.1 και τα radio τους.. Νομίζω στην υπογραφή του Δημήτρη υπάρχουν τα πάντα..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Ean pas mesw tou Kaiser Tweak, tha breis afto pou thes, tha deis oti einai disabled kai tha patiseis epanw tou gia sou dwsei tin epilogi sto pop-up menou gia na to kaneis enabled.

 

Ean pas apo ti Registry, "0" einai to disabled kai "1" to enabled.

 

File athanaso77...S emena to "0" einai to enabled !! Ennoeitai oti phga apo to Resco Explorer ...:blink:

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες,εχω το εξης προβλημα με το destinator 6..

Ανοιγω το προγραμμα και οταν φορτωσει,μετα απο δεκατα του δευτερολεπτου,εξαφανιζεται απο την οθονη και μενει μονο η πανω μπαρα του προγραμματος και σε ολο το υπολοιπο μερος εμφανιζεται η today screen...Και βεβαια δε μπορω να κανω τιποτα παρα μονο soft reset γιατι δεν υπαρχει η πανω γραμμη που εχει το close button...

Το εχει παθει κανενας σας?

Λετε να ειναι hardware το προβλημα,η με ενα hard reset να επανελθει?

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες,εχω το εξης προβλημα με το destinator 6..

Ανοιγω το προγραμμα και οταν φορτωσει,μετα απο δεκατα του δευτερολεπτου,εξαφανιζεται απο την οθονη και μενει μονο η πανω μπαρα του προγραμματος και σε ολο το υπολοιπο μερος εμφανιζεται η today screen...Και βεβαια δε μπορω να κανω τιποτα παρα μονο soft reset γιατι δεν υπαρχει η πανω γραμμη που εχει το close button...

Το εχει παθει κανενας σας?

Λετε να ειναι hardware το προβλημα,η με ενα hard reset να επανελθει?

 

Δηλαδή μέχρι προχτές το Dest σου έτρεχε κανονικά.?

Αν ναι, και σήμερα τρέχει έτσι, τι πρόσθεσες, άλλαξες, πείραξες στο κάιζερ και συμπεριφέρεται έτσι το Dest.? Προσπάθησε να θυμηθείς.. Κάποιο καινούργιο today plugin ίσως? Εμένα πάντως αυτό μου φαίνεται για directdraw πρόβλημα..

Το Dest το έχεις στην κάρτα ή στη μνήμη? Πόσο χώρο έχεις ελεύθερο στη συσκευή? Πόση μνήμη ελεύθερη όταν το τρέχεις? Όλα αυτά πρέπει να τα τσεκάρεις, αν θές πες τα μας κι εμάς μπας και καταφέρουμε να σε βοηθήσουμε.. Πάντως αν το έχεις στη μνήμη της συσκευής βγάλτο και βάλτο στην κάρτα και τρέξτο απο κει.. Μπορεί να τίγκαρε μέχρι σήμερα και να μη μπορεί να κασάρει το μηχάνημα, λογικό μου φαίνεται..

 

Κοίτα τα λίγο όλα και ξαναπές μας πριν να αναγκαστούμε να σου πούμε να βγεις και να ξαναμπείς (hardreset)..:)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα ενδιαφέρον.. Ρίξε links..:w00t:

Aυτό που με κάνει και τσίμπησα περισσότερο είναι το γεγονός (αν κατάλαβα καλά, φοβάμαι πως όχι..:() όταν κατεβάζεις τους χάρτες μπορεί και αποθηκεύει τις συντεταγμένες τους έτσι ώστε όταν κάνεις μια offroad βόλτα ας πούμε (ή και οnroad φυσικά:)) στον χάρτη που κατέβασες να έχεις offline όλη την πληροφορία (συντεταγμένες κλπ..)

Αυτό κάνει ή μιλάς για 3G συνδέσεις γιατί σίγουρα δε θα είναι καθόλου φανταστικό..:sorry:

 

Παιδιά θα αυτοπαραθεθώ.. τόχετε ξαναδεί αυτό?..:D:D

Σόρυ δεν είναι εγωιστικό απλά βρήκα link για το πρόγραμμα και σας το ρίχνω.. Θα το μελετήσω πιο αργά.. αν κάποιος στο midtime το κατανοήσει ας ρίξει κανένα hint και σε μας γιατί βαριέμαι σήμερα λίγο το ψάξιμο.. έπειξα στη δουλειά το ΣΚ..:blink: thanx

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες,εχω το εξης προβλημα με το destinator 6..

Ανοιγω το προγραμμα και οταν φορτωσει,μετα απο δεκατα του δευτερολεπτου,εξαφανιζεται απο την οθονη και μενει μονο η πανω μπαρα του προγραμματος και σε ολο το υπολοιπο μερος εμφανιζεται η today screen...Και βεβαια δε μπορω να κανω τιποτα παρα μονο soft reset γιατι δεν υπαρχει η πανω γραμμη που εχει το close button...

Το εχει παθει κανενας σας?

Λετε να ειναι hardware το προβλημα,η με ενα hard reset να επανελθει?

 

Σβησε τα mms που εχεις αποθηκευμενα στα μηνυματα κ πες αν λυθηκε το προβλημα:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μέχρι προχτές το Dest σου έτρεχε κανονικά.?

Αν ναι, και σήμερα τρέχει έτσι, τι πρόσθεσες, άλλαξες, πείραξες στο κάιζερ και συμπεριφέρεται έτσι το Dest.? Προσπάθησε να θυμηθείς.. Κάποιο καινούργιο today plugin ίσως? Εμένα πάντως αυτό μου φαίνεται για directdraw πρόβλημα..

Το Dest το έχεις στην κάρτα ή στη μνήμη? Πόσο χώρο έχεις ελεύθερο στη συσκευή? Πόση μνήμη ελεύθερη όταν το τρέχεις? Όλα αυτά πρέπει να τα τσεκάρεις, αν θές πες τα μας κι εμάς μπας και καταφέρουμε να σε βοηθήσουμε.. Πάντως αν το έχεις στη μνήμη της συσκευής βγάλτο και βάλτο στην κάρτα και τρέξτο απο κει.. Μπορεί να τίγκαρε μέχρι σήμερα και να μη μπορεί να κασάρει το μηχάνημα, λογικό μου φαίνεται..

 

Κοίτα τα λίγο όλα και ξαναπές μας πριν να αναγκαστούμε να σου πούμε να βγεις και να ξαναμπείς (hardreset)..:)

Το προβλημα λυθηκε...

Και ξερετε τι εφταιγε?

Το κλασσικο bug που ειχαν ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα Pocket PC που εχουν περασει απο τα χερια μου...Δεν αφηνουμε ΠΟΤΕ γεματο το φακελο μηνυματων και MMS..

Στη συγκεκριμενη περιπτωση,ενα MMS που ειχα κρατησει στη μνημη μου κρασαρε το destinator..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia....einai to prwto mou post...k 8elw na testarw tis gnwseis sas:)

Pws 8a ginei na m anagnwrizei o Adobe reader ellinikous xaraktires?

k an ta greek fonts gia win pc einai diaforetika apo win mobile pocket...giati exw aggliki ekdosi k exw problima me tin anagnwrisi twn ellinikwn xaraktirwn...k skeftomai na ta perasw

euxaristw ek twn proterwn;)

Link to comment
Share on other sites

όλα οκ πλέον με το activesync ευτυχως τώρα πάμε για άλλα προβλήματα!!!

Άντε καλή δύναμη, κουράγια και ξενύχτια..:lol:

 

Kalispera paidia....einai to prwto mou post...k 8elw na testarw tis gnwseis sas:)

Pws 8a ginei na m anagnwrizei o Adobe reader ellinikous xaraktires?

k an ta greek fonts gia win pc einai diaforetika apo win mobile pocket...giati exw aggliki ekdosi k exw problima me tin anagnwrisi twn ellinikwn xaraktirwn...k skeftomai na ta perasw

euxaristw ek twn proterwn;)

 

Ξέχνα τον Acrobat reader και πέρνα τον Picsel Browser..

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με ελληνικά fonts..;)

Πες μας και αν περάσαμε το test εε..:lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...