Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εχει βαλει κανεις την καινουρια εκδοση του home? http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-htc-home-plugin-v2-1.html Αν ναι με ποια εκδοση του htc home customizer ειναι συμβατο?

 

Me tin final pou brisketai edw: http://www.pocketemu.com/news.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Me tin final pou brisketai edw: http://www.pocketemu.com/news.html

 

Λοιπον την καινουρια εκδοση του Home plugin την περναω πανω απο τη μαμισια κ για το home customizer πρωτα απεγκαταστω το παλιο Σωστα??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον την καινουρια εκδοση του Home plugin την περναω πανω απο τη μαμισια κ για το home customizer πρωτα απεγκαταστω το παλιο Σωστα??

 

Opws to pes... tin kainourgia ekdosi tou HTC Home tin egkathistas panw apo tin mama (epelsekse na egkatastathei sti main memory kai oxi sti Storage Card) enw gia to HTC Home Customizer otan pas na to egkatastiseis se enimerwnei oti tha apegkatastisei tin proigoumeni ekdosi prin balei tin kainourgia. To Customizer kalo einai na to baleis sti Storage Card giati den yparxei logos na pianei xwro sti basiki mnimi tis syskevis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το htc home 2.1 και σκέφτομαι τώρα να περάσω και το home customizer για να αρχίσω να την πειράζω. Πάντως και η original οθόνη μια χαρά μου φαίνεται...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

->Sorry gia ta greeklish ( den exei greek to pc)

 

Kserei kaneis giati to hardware keyb den exei ellhnika sto smartdial?

 

Episis den tha eprepe me to patima ena pliktrou stin today automata na arxizei to smartdial sto thlefono?

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

περασα την χda-live 1,5 alla δεν εχει να απενεργοποιησω το 3G

 

Βαλε αυτη που δινει ο Ζαχαρακης 2-3 σελιοδες πισω.

NoThrills WM 6.1 WWE *English* V3

 

Πεταει !!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις ανακάλυψα ένα σοβαρότατο πρόβλημα με το το GPS και την κατανάλωση μπαταρίας στο Kaiser. Θέλω να πιστεύω και να ελπίζω ότι υπάρχει λύση, αλλά με βάση αυτά που έχω διαβάσει μέχρι τώρα δυστυχώς φαίνεται να είναι bug στον GPS driver... :down:

 

Πιο συγκεκριμένα, μετά τη χρήση οποιουδήποτε GPS προγράμματος (π.χ. Destinator 7) το Kaiser ρουφάει τη μπαταρία πολύ γρήγορα ακόμα και σε standby! Δηλαδή τρέχω το D7, το δουλεύω για λίγο, μετά κάνω exit το D7 και από τη στιγμή αυτή και μετά η μπαταρία αδειάζει κατακόρυφα (το Kaiser σε standby). Σαν κάτι να τρέχει στο περιθώριο και να ρουφάει... Μετά από soft-reset επανέρχεται, αλλά με το που μπω/βγω από D7 το ξανακάνει. Δοκίμασα τα πάντα, μέχρι και hard-reset έκανα με τη μαμά ROM και μόνο το D7 μέσα και πάλι το κάνει...! :mad:

 

Μετά από ψάξιμο στο Google βρήκα τα παρακάτω threads του BusterTyTN στο xda-developers. Για περισσότερες πληροφορίες δείτε και την απάντησή μου (το nick μου εκεί είναι DrXDA).

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371734 (Βασικό Sticky thread)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=365485 (Παλιότερο σχετικό thread)

 

Αν μπορείτε να το τσεκάρετε αν συμβαίνει και σε σας και να μου πείτε. Είναι σπαστικό να πρέπει να κάνω soft-reset μετά τη χρήση του Destinator. Πάντως εδώ και 2+ μήνες δεν το είχα πάρει χαμπάρι, τι να πω, παράξενα πράγματα... Ελπίζω να υπάρχει κάποια λύση. Χτες και σήμερα το πρωί βρήκα το κινητό κλειστό (μπαταρία άδεια) λόγω αυτού ακριβώς του προβλήματος! :(

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Δεν πάω καλά... Πρέπει να μπαίνω πιο συχνά στους xda-developers... Τελικά το πρόβλημα που περιγράφω στο προηγούμενο post είναι γνωστό και υπάρχει και Sticky thread εδώ και ένα μήνα (μόλις πρόσθεσα το σχετικό link στο αρχικό post). :dash:

 

Απ' ό,τι διαβάζω το πρόβλημα δεν συμβαίνει συχνά αν είναι το τηλέφωνο ανοιχτό. Τις τελευταίες μέρες είχα το Kaiser σε Flight Mode και έκανα χρήση μόνο του GPS γιαυτό το διαπίστωσα τώρα...

 

Όλα εξηγούνται τελικά... :p

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η καλυτερη rom ρε παιδια??

 

για να κλείσεις το 3G πρέπει να το κάνεις μέσα απο το comm manager.

 

το ποια είναι καλύτερη ρομ το αποφασίζει ο κάθε χρήστης μόνος του. εγώ με το μήτσο (zaharaki) έχουμε δοκιμάσει ένα σωρό ρομς και έχουμε καταλήξει σε 2

 

1) xda-live 1.5 (προτείνω εγώ)

2) και την άλλη του nothrill η όπως λέγεται. (προτείνει ο zaharakis)

 

εγώ βέβαια τις δοκίμασα και τις 2 ρομ και επιμένω πως η xda-live είναι πολύ καλύτερη για διάφορους λόγους

 

1) δεν μου έχει κολήσει ποτέ (η nothrill μου κόλησε 3 φορές)

2) είναι πιο γρήγορη όπως και να το κάνουμε δεν γίνεται να συγκρίνεις μια lite rom με μία official rom. ναι μεν είναι γρήγορη αλλά όχι τόσο γρήγορη όσο η xda-live

3) ανέφερα ότι είναι lite έκδοση? που σημαίνει ότι δεν έχει όλες τις μπούρδες τις htc μέσα, οπότε φτιάχνεις την ρομ όπως θες εσύ?

4) η wm6.1 έχει αναφερθεί ότι έχει κάποια προβληματάκια και μάλιστα το έχει πει ο zaharakis ο ίδιος, ενώ η 6.0 δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

είναι και άλλα αλλα βαριέμαι να γράφω :p

 

τονίζω και πάλι όμως ότι ο κάθε χρήστης έχει δικαίωμα γνώμης. μπορεί κάποιοι να συμφωνούν μαζί μου ή με τον δημήτρη, το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να τις δοκιμάσετε και τις 2.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση σχετικά με το bluetooth.

δεν γίνεται να λάβω κάτι στο kaiser μου χωρίς να είναι ανάγκη να προσθέσω την άλλη συσκευή στα my devices? άλλο πάλι και τούτο! any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλοι μου ...και αφου παρακολουθησα προσεχτικα τη "Διενεξη "μεταξυ του WebViRuS και του Zaharakis ..κατεληξα σ` αυτη που προτεινε ο Zaharakis ( NoThrills WM 6.1 WWE *English* V3 ). Απλα ... θεαματικη !! (Σε σχεση παντα με την προηγουμενη !!) Πολυ γρηγορη... Οταν ομως εκανα εγκατασταση το εορτολογιο ... κολησε το μηχανημα !!! Κατεφυγα λοιπον στη λυση του Hard Reset !! - Κατα τ`αλλα...και αφου περασα και το καινουργιο Spb Shell...το εργαλειο εγινε αγνωριστο !!! Αυτα προς ενημερωση ...
τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλοι μου ...και αφου παρακολουθησα προσεχτικα τη "Διενεξη "μεταξυ του WebViRuS και του Zaharakis ..κατεληξα σ` αυτη που προτεινε ο Zaharakis ( NoThrills WM 6.1 WWE *English* V3 ). Απλα ... θεαματικη !! (Σε σχεση παντα με την προηγουμενη !!) Πολυ γρηγορη... Οταν ομως εκανα εγκατασταση το εορτολογιο ... κολησε το μηχανημα !!! Κατεφυγα λοιπον στη λυση του Hard Reset !! - Κατα τ`αλλα...και αφου περασα και το καινουργιο Spb Shell...το εργαλειο εγινε αγνωριστο !!! Αυτα προς ενημερωση ...

Αν δεν κάνω λάθος η ROM που πρότεινε ο Δημήτρης είναι WM6.0 και όχι WM6.1, εκτός αν έχω χάσει επεισόδια...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η ROM που πρότεινε ο Δημήτρης είναι WM6.0 και όχι WM6.1, εκτός αν έχω χάσει επεισόδια...

 

οχι κωστη ειναι 6.1 αυτη που λεω εγω και αυτη που λεει ο θοδωρης 6.0 :)

 

 

πρεπει να θυμασαι το λαθος που εκανα εγω πριν μερικα ποστ, που ενω μιλαγαμε με τον θοδωρη για την xda 1.5 (6.0) εγω την μπερδεψα καποια στιγμη με την νεα του dutty (6.1)μιας και τις ειχα δοκιμασει και τις 2 μεσα στην ιδια μερα :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλοι μου ...και αφου παρακολουθησα προσεχτικα τη "Διενεξη "μεταξυ του WebViRuS και του Zaharakis ..κατεληξα σ` αυτη που προτεινε ο Zaharakis ( NoThrills WM 6.1 WWE *English* V3 ). Απλα ... θεαματικη !! (Σε σχεση παντα με την προηγουμενη !!) Πολυ γρηγορη... Οταν ομως εκανα εγκατασταση το εορτολογιο ... κολησε το μηχανημα !!! Κατεφυγα λοιπον στη λυση του Hard Reset !! - Κατα τ`αλλα...και αφου περασα και το καινουργιο Spb Shell...το εργαλειο εγινε αγνωριστο !!! Αυτα προς ενημερωση ...

 

για καλυτερο gps fix,αν δουλευετε kaiser tweak και advanced configuration(στην ρομ που αναφερα την ""nothrills"") βαλτε το Agps sto disable για αποφυγη προβληματων με τα destinator 7 & Igo, το dest6 με τα ραδιο των 6.1 ρομς θελει gps gate για να λοκαρει σωστα,μιας και παρουσιαζει το ιδιο bug με του p3300 :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση σχετικά με το bluetooth.

δεν γίνεται να λάβω κάτι στο kaiser μου χωρίς να είναι ανάγκη να προσθέσω την άλλη συσκευή στα my devices? άλλο πάλι και τούτο! any ideas?

 

DrYAR-Bluetooth_v1.6

 

http://rapidshare.com/files/102632003/DrYAR-Bluetooth_v1.6_wm6.arm.CAB

διαλεγεις σε ποιο φακελο στην καρτα μνημης θα σου βαλει τα αρχεια που σου στελνουν με BL.

εγκατασταση μνημη τηλ

αφου το κλικαρετε για να ανοιξει,εμφανιζεται ενα εικονιδιο στην shell tray bar της επιφανειας εργασιας του pda μας,

2πλο κλικ πανω του και σταρτ(αφου εχετε φτιαξει πρωτα τις ρυθμισεις του φακελου πρωορισμου των αρχειων)

ετσι αυτοματα ενεργοποιει και το bl αλλα και δεχεται οτι σου στελνουν;)

 

μετα το τελος 2πλο κλικ και παλι και exit,κλεινει και το bl αυτοματα ξανα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για να κλείσεις το 3G πρέπει να το κάνεις μέσα απο το comm manager.

 

το ποια είναι καλύτερη ρομ το αποφασίζει ο κάθε χρήστης μόνος του. εγώ με το μήτσο (zaharaki) έχουμε δοκιμάσει ένα σωρό ρομς και έχουμε καταλήξει σε 2

 

1) xda-live 1.5 (προτείνω εγώ)

2) και την άλλη του nothrill η όπως λέγεται. (προτείνει ο zaharakis)

 

εγώ βέβαια τις δοκίμασα και τις 2 ρομ και επιμένω πως η xda-live είναι πολύ καλύτερη για διάφορους λόγους

 

1) δεν μου έχει κολήσει ποτέ (η nothrill μου κόλησε 3 φορές)

2) είναι πιο γρήγορη όπως και να το κάνουμε δεν γίνεται να συγκρίνεις μια lite rom με μία official rom. ναι μεν είναι γρήγορη αλλά όχι τόσο γρήγορη όσο η xda-live

3) ανέφερα ότι είναι lite έκδοση? που σημαίνει ότι δεν έχει όλες τις μπούρδες τις htc μέσα, οπότε φτιάχνεις την ρομ όπως θες εσύ?

4) η wm6.1 έχει αναφερθεί ότι έχει κάποια προβληματάκια και μάλιστα το έχει πει ο zaharakis ο ίδιος, ενώ η 6.0 δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

είναι και άλλα αλλα βαριέμαι να γράφω :p

 

τονίζω και πάλι όμως ότι ο κάθε χρήστης έχει δικαίωμα γνώμης. μπορεί κάποιοι να συμφωνούν μαζί μου ή με τον δημήτρη, το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να τις δοκιμάσετε και τις 2.

 

μετα την εγκατασταση της nothrill θοδωρη εχουν αναφερει πολλοι καποια issues με screen lugs:)

 

αλλα θελει kaiser tweak η shaps advanced configuration ωστε να αλλαξουν οι ρυθμισεις στην ευαισθησια του touch. μια επανεκινηση και ολα μια χαρα μετα ;)

 

το μονο που μου την δινει με τις 6.1 ρομς ειναι τα περιεργα ραδιο που παρουσιαζουν το γνωστο bug με το destinator 6.1 οπως και στο p3300 και χριζουν αμεση την χρηση gps gate για να λοκαρει σημα .

 

αλλα δεν αναφερεται στους xdaκατι τετοιο μιας και μονο για την ελλαδα μας ειναι καλο το dest:lol:

ολος ο υπολοιπος κοσμος χρησιμοποιει αλλα προγραμματα πλοηγησης(tom-tom,garmin,route 66 κλπ)

στα υπολοιπα προγραμματα πλοηγησης ολα δουλευουν αψογα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οχι κωστη ειναι 6.1 αυτη που λεω εγω και αυτη που λεει ο θοδωρης 6.0 :)

Μάλιστα! Κάνω πολλά πράγματα εδώ κι έχω χάσει τη μπάλα μου φαίνεται... :X :cry:

 

Οπότε απ' ό,τι λες παίζει ΟΚ το Kaiser με τα WM 6.1 και τη ROM που προτείνεις έτσι; Αν ναι τότε είναι καλά τα νέα, να δούμε και τα 6.1 τι ψάρια πιάνουν... Απλά έχω μπλέξει με δουλειές και δεν προλαβαίνω, κάποια στιγμή θα την περάσω.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! Κάνω πολλά πράγματα εδώ κι έχω χάσει τη μπάλα μου φαίνεται... :X :cry:

 

Οπότε απ' ό,τι λες παίζει ΟΚ το Kaiser με τα WM 6.1 και τη ROM που προτείνεις έτσι; Αν ναι τότε είναι καλά τα νέα, να δούμε και τα 6.1 τι ψάρια πιάνουν... Απλά έχω μπλέξει με δουλειές και δεν προλαβαίνω, κάποια στιγμή θα την περάσω.

 

μην βιαζεσαι Κωστη ;)

 

ασε να δοκιμαζουμε εμεις για σας :D

 

να σκεφτεις οτι η τελευταια του dutty και η nothrills ειναι οι πρωτες 6.1 ρομς που δουλευουν καλα....οι προηγουμενες που ειχα δοκιμασει ηταν απλα ....αστο καλυτερα :rolleyes:

 

οποτε τωρα αρχιζει καλα το παιχνιδι με τις 6.1 και σιγουρα θα δουμε και καλυτερες,αρα απλα περιμενετε και μην παιδευοσαστε τσαμπα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μην βιάζεστε να βάλετε ρομ ακόμα :) το νέο build Που είναι βασισμένη η ρομ του nothrill είναι γρήγορο και μόλις βγήκε. αφήστε να βγάλει και μια ρομ ο dutty με το ίδιο build και μετά τα λέμε :)

 

κάτω οι official rom!!! :D :D

Link to comment
Share on other sites

αν μιλάς για την xda-live, τότε πρέπει να βάλεις το commmanager που πιστεύω έχω βάλει μέσα στο rar, διαφορετικά χρησιμοποίησε το cab που έχω πιο κάτω και θα είσαι οκ, θα βλέπεις και την επιλογή για το 3G μετά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...