Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Παλευω οτι το πρωι να βρω ενα προγραμα που να μου αλλαζει τα profiles μου (σε αθόρυβο, με BT ή χωρις κλπ) αναλογα με την ωρα. Τζιφος...

Ουτε το SPB Phone Suite κανει δουλειά ουτε το PhoneAlarm...

 

Εχει κανεις καμια ιδεα...?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια. Παλευω οτι το πρωι να βρω ενα προγραμα που να μου αλλαζει τα profiles μου (σε αθόρυβο, με BT ή χωρις κλπ) αναλογα με την ωρα. Τζιφος...

Ουτε το SPB Phone Suite κανει δουλειά ουτε το PhoneAlarm...

 

Εχει κανεις καμια ιδεα...?

Δες αυτό:

 

http://www.sbsh.net/product.php?id=28

 

Κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

2) μέσω ActiveSync δουλεύει και σε εμένα κανονικά. Το wind plus πετάει στο σερφάρισμα, στο weather όμως? Τέσπα, θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία μόλις ξεφορτώθω τη μαμά ROM

Χμμμ... Είχα την εντύπωση ότι ή έχεις ή δεν έχεις internet παντού και όχι επιλεκτικά... Μήπως το Wind Plus βάζει proxy server στον ΙΕ; Αν ναί, τότε πρέπει να βάλεις τον ίδιο proxy και στο Weather για να μπορέσει να "βγει" στο internet. Δέχεται όμως proxy το Weather; Δες στις ρυθμίσεις του.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό:

 

http://www.sbsh.net/product.php?id=28

 

Κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς.

 

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!! Και δουλευει πολυ σωστα !!!!

Θενξ!

Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελανει αυτο το μηχανημα...

Αγορασα μια MicroSD 1GB σημερα το απογευμα. Το τηλεφωνο την βλεπει κανονικα, αλλα δεν με αφηνει να γραψω πανω της απο το PC.

Οταν προσπαθω να την κανω format απο το τηλεφωνο μεσω Resco Explorer μου λεει οτι "Cant format selected storage card. Check if your card is unlocked".

Απο το PC μπορεσα και την εκανα format, αλλα παλι τιποτα οταν την βαλω στο τηλεφωνο...

Καμια ιδέα...?

 

EDIT: η πλακα ειναι οτι μπορω να φτιαξω φακελους μεσο του PC (Activesync) αλλα και να μεταφερω αρχεια μονο απο την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου στην καρτα... Να αντιγραψω αρχεια μεσω ActiveSync ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανείς σας δεν διαβάζει. είναι ότι χρειάζεται να κάνετε εγκατάσταση στο pda για να λειτουργήσει σωστά η ρομ. (τουλάχιστον τα περισσότερα)

 

φιλε μ το διαβασα αυτο αλλα καποια απο αυτα μοθ βγαζουν σφαλμα γιαυτο ηθελα μια αναφορα των προγραμματων για να ξερω τι περναω...

Link to comment
Share on other sites

το πρώτο πράμα που πρέπει να κάνεις στην xda-live είναι να στήσεις το cf.net 2.0 για να λειτουργεί μετά σωστά.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
paidia kalispera!! exw katevasei to vito zoombaord kalo mou fenete alla otan grafw elliknika ston paraliptei fthanoune mono erwtimatika. 3erei kaneis giati mporei na ginete afto???? afxaristw!

 

Έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή Unicode στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελανει αυτο το μηχανημα...

Αγορασα μια MicroSD 1GB σημερα το απογευμα. Το τηλεφωνο την βλεπει κανονικα, αλλα δεν με αφηνει να γραψω πανω της απο το PC.

Οταν προσπαθω να την κανω format απο το τηλεφωνο μεσω Resco Explorer μου λεει οτι "Cant format selected storage card. Check if your card is unlocked".

Απο το PC μπορεσα και την εκανα format, αλλα παλι τιποτα οταν την βαλω στο τηλεφωνο...

Καμια ιδέα...?

 

EDIT: η πλακα ειναι οτι μπορω να φτιαξω φακελους μεσο του PC (Activesync) αλλα και να μεταφερω αρχεια μονο απο την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου στην καρτα... Να αντιγραψω αρχεια μεσω ActiveSync ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!!!

 

Βρηκα τι εφταιγε!

Εβγαλα το WM5 Storage :D

Link to comment
Share on other sites

DrYAR-Bluetooth_v1.6

 

http://rapidshare.com/files/102632003/DrYAR-Bluetooth_v1.6_wm6.arm.CAB

διαλεγεις σε ποιο φακελο στην καρτα μνημης θα σου βαλει τα αρχεια που σου στελνουν με BL.

εγκατασταση μνημη τηλ

αφου το κλικαρετε για να ανοιξει,εμφανιζεται ενα εικονιδιο στην shell tray bar της επιφανειας εργασιας του pda μας,

2πλο κλικ πανω του και σταρτ(αφου εχετε φτιαξει πρωτα τις ρυθμισεις του φακελου πρωορισμου των αρχειων)

ετσι αυτοματα ενεργοποιει και το bl αλλα και δεχεται οτι σου στελνουν;)

 

μετα το τελος 2πλο κλικ και παλι και exit,κλεινει και το bl αυτοματα ξανα :)

 

πολυ καλο!!

Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia.mipos kseri kaneis ean iparxi kapia efarmogi gia to kaiser i opoia na sou kanei prosfonisi to onoma autou pou se kalei (opos kai sta symbian 60) ?

euxaristo

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!! Και δουλευει πολυ σωστα !!!!

Θενξ!

 

εψαχνα να το θυμηθω Γιωργο αλλα παλι καλα που ειναι και τα παιδια :)

 

τελος καλο ολα καλα;)καλη δουλεια Κωστη:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τι εφταιγε!

Εβγαλα το WM5 Storage :D

 

που είχες το wm5 storage και πως το έβγαλες?

 

να ρωτήσω κάτι? γιατί πολλοί βαίζουν και το dest6 μαζί με το 7? το 7 από μόνο του δεν δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

που είχες το wm5 storage και πως το έβγαλες?

 

να ρωτήσω κάτι? γιατί πολλοί βαίζουν και το dest6 μαζί με το 7? το 7 από μόνο του δεν δουλεύει?

 

Ενα cabακι ειναι για να βλεπει το pc την καρτα μνημης σαν δισκο.

Εγω εχω μονο το 7 και παιζει θαυμασια!

Link to comment
Share on other sites

που είχες το wm5 storage και πως το έβγαλες?

 

να ρωτήσω κάτι? γιατί πολλοί βαίζουν και το dest6 μαζί με το 7? το 7 από μόνο του δεν δουλεύει?

 

αν θελεις να κανεις την δουλεια σου σωστα χωρις προβληματα εχεις το 6 :)

 

το 7 το βαζουν καποιοι επειδη θελουν να εχουν προβληματα :lol:νομιζοντας οτι επειδη ειναι το τελευταιο θα ειναι και καλυτερο...:p

 

αλλα και καποιοι αλλλοι το εχουν μονο και μονο για εξοικειωση με αυτο μιας και καποια στιγμη θα αντικαταστησει το 6 τους και θελουν να εχουν γνωση πως λειτουργει ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το 7 το βαζουν καποιοι επειδη θελουν να εχουν προβληματα :lol:νομιζοντας οτι επειδη ειναι το τελευταιο θα ειναι και καλυτερο...:p

 

Se orismenes syskeves... to Dest 7 doulevei pragmatika apsoga!!! :happy:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλάμε για το GPS να ξανατονίσω και το πρόβλημα με τη μπαταρία που αδειάζει σαν διάολος μετά τη χρήση του. Για περισσότερες πληροφορίες εδώ και εδώ.

 

Είναι το πρώτο πραγματικά σοβαρό και ουσιαστικό bug που έχω βρει στο Kaiser (για μένα πολύ σοβαρότερο ακόμα κι απ' το θέμα των graphics drivers). Απορώ που η HTC δεν έχει κάνει ακόμα κάτι... Ευτυχώς απ' ό,τι φαίνεται δεν εμφανίζεται πολύ συχνά αν δουλεύει και το τηλέφωνο ταυτόχρονα. Πάντως για καλό και για κακό και για να μην βρεθείτε προ εκπλήξεων (άδεια μπαταρία μακριά απ' το σπίτι και άλλα τέτοια όμορφα), μετά από κάθε χρήση GPS πάντα soft-reset το Kaiser μέχρι η HTC να ξυπνήσει και να δώσει λύση.

 

Κωστα το τσεκαρα χθες αυτο που αναφερεις και φιλε μου ειναι καθαρα προβλημα του destinator 7 :!:

 

ακουστε λοιπον τι γινεται...

 

ανοιγω το 7 κανει κανα 30" να κλειδωσει σημα,το κλεινω, κλεινω την οθονη,το ανοιγω ξανα ειναι ηδη κλειδωμενο:blink:

 

το ξανακλεινω και κανω επανεκινηση..

ανοιγω παλι το 7 ξανα παλι κανα 30" να κλειδωσει...το ξανακλεινωκλεινω την οθονη και το ανοιγω παλι....ειναι παλι ηδη κλειδωμενο :mad::mad:

 

ενω με το 6 καθε φορα που το ανοιγεις θελει κανα 15" να κλειδωσει ειτε μετα απο επανεκινηση του τηλ ειτε απλα μετα απο επανεκινηση του 6 :O

 

αρα μονο το 7 συνεχιζει να μενει κλειδωμενο ακομη και οταν δεν ειναι ανοιχτο με τα αποτελεσματα που αναφερεις με την εξασθενηση της μπαταριας μιας και κατι τρεχει στο παρασκηνιο...δεν εξηγειται αλλιως :O

 

εγω εντωμεταξυ δεν χρησιμοποιω το 7 για πλοηγηση παρα μονο για πλακα και ετσι για να το μαθω λιγο...για αυτο και δεν ειχα προσεξει αυτο που αναφερεις ...

χρησιμοποιω το 6 μιας και ειναι το μονο σταθερο και σιγουρο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Se orismenes syskeves... to Dest 7 doulevei pragmatika apsoga!!! :happy:

 

καλημερα Γιαννη !

 

ελα εσυ αμεσως :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κωστα το τσεκαρα χθες αυτο που αναφερεις και φιλε μου ειναι καθαρα προβλημα του destinator 7 :!:

 

ακουστε λοιπον τι γινεται...

 

ανοιγω το 7 κανει κανα 30" να κλειδωσει σημα,το κλεινω, κλεινω την οθονη,το ανοιγω ξανα ειναι ηδη κλειδωμενο:blink:

 

το ξανακλεινω και κανω επανεκινηση..

ανοιγω παλι το 7 ξανα παλι κανα 30" να κλειδωσει...το ξανακλεινωκλεινω την οθονη και το ανοιγω παλι....ειναι παλι ηδη κλειδωμενο :mad:

 

ενω με το 6 καθε φορα που το ανοιγεις θελει κανα 15" να κλειδωσει ειτε μετα απο επανεκινηση του τηλ ειτε απλα μετα απο επανεκινηση του 6 :O

 

αρα μονο το 7 συνεχιζει να μενει κλειδωμενο ακομη και οταν δεν ειναι ανοιχτο με τα αποτελεσματα που αναφερεις με την εξασθενηση της μπαταριας μιας και κατι τρεχει στο παρασκηνιο...δεν εξηγειται αλλιως :O

 

εγω εντωμεταξυ δεν χρησιμοποιω το 7 για πλοηγηση παρα μονο για πλακα και ετσι για να το μαθω λιγο...για αυτο και δεν ειχα προσεξει αυτο που αναφερεις ...

χρησιμοποιω το 6 μιας και ειναι το μονο σταθερο και σιγουρο :)

Τελικά μου φαίνεται πως θα βάλω κι εγώ το 6 να τελειώνω. Για να το λες εσύ κάτι ξέρεις. Αλλωστε αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει ακόμα επίσημη έκδοση του 7 έτσι δεν είναι; Αυτή η τελειομανία με τις τελευταίες εκδόσεις μας έφαγε... :p

 

Σ' ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο με τις δοκιμές, μακάρι να είναι bug του Destinator 7 τελικά. Παντως ευτυχώς δεν το κάνει συχνά αν δουλεύουν ταυτόχρονα κι άλλες wireless μονάδες οπότε σχετικά μικρό το κακό. Αν με το 6 διορθωθεί θα είναι super!

 

Τα Καιζεράκια μας είναι πολύπλοκα και μας παιδεύουν ρεεε... Αλλά μας αρέσει και γουστάρουμε γιατί είμαστε μαζόχες! :lol: :D :lol:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

το καιζεράκι δεν είναι πολύπλοκο :) μια χαρά είναι. μην ξεχνάτε ότι μιλάμε για υπολογιστές χειρός και όχι για κινητά.
Link to comment
Share on other sites

το καιζεράκι δεν είναι πολύπλοκο :) μια χαρά είναι. μην ξεχνάτε ότι μιλάμε για υπολογιστές χειρός και όχι για κινητά.

Σωστός! Αυτό εννοώ κι εγώ... Επειδή είναι υπολογιστές θέλουν και την ανάλογη φροντίδα... :wink:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...