Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφού ρε τρελέ, αυτή η ρομ είναι 6.0 όχι 6.1. το έχω αφήσει να να πέσει σε αναμονή και το ξανα άνοιξα μια χαρά. δοκίμασα τηλέφωνα ήχους, προγράμματα, άνοιξε κλείσε, μια χαρά όλα. μπορεί να φταίει η χοντρή μπαταρία σου :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αφού ρε τρελέ, αυτή η ρομ είναι 6.0 όχι 6.1. το έχω αφήσει να να πέσει σε αναμονή και το ξανα άνοιξα μια χαρά. δοκίμασα τηλέφωνα ήχους, προγράμματα, άνοιξε κλείσε, μια χαρά όλα. μπορεί να φταίει η χοντρή μπαταρία σου :D

 

:worry::worry: σορυ...σκεφτομουν την ρομ του dutty την 6.1 την τελευταια που σου ελεγα σημερα...και τα μπερδεψα :rolleyes::rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτές οι rom που προτείνετε μετριάζουν καθόλου το πρόβλημα της έλλειψης των video drivers? Αν όχι, τι (προσωρινές ελπίζω) λύσεις έχουν παρουσιαστεί ως τώρα?
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν φτιάχνουν το πρόβλημα των video drivers. αλλά κάνουν το pda να πηγαίνει πολύ πιο γρήγορα. η μόνη λύση για να βλέπεις καλύτερο video προς το παρόν είναι aftermarket προγράμματα όπως tcpmp, coreplayer.
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν φτιάχνουν το πρόβλημα των video drivers. αλλά κάνουν το pda να πηγαίνει πολύ πιο γρήγορα. η μόνη λύση για να βλέπεις καλύτερο video προς το παρόν είναι aftermarket προγράμματα όπως tcpmp, coreplayer.

 

θοδωρη πως παει η ρομ?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι το κινητό μπορεί να έχει μόνο αν το έχεις αγοράσει και έχεις τιμολόγιο η απόδειξη.

 

η ρομ είναι άψογη. αν ξέρεις πως να την στήσεις. αν ενδιαφέρεστε παιδιά, να σας φτιάξω ένα rar με ότι πρέπει να έχετε για να δουλέψει σωστά αυτή η ρομ. πραγματικά αξίζει την οποιαδήποτε ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

ναι το κινητό μπορεί να έχει μόνο αν το έχεις αγοράσει και έχεις τιμολόγιο η απόδειξη.

 

η ρομ είναι άψογη. αν ξέρεις πως να την στήσεις. αν ενδιαφέρεστε παιδιά, να σας φτιάξω ένα rar με ότι πρέπει να έχετε για να δουλέψει σωστά αυτή η ρομ. πραγματικά αξίζει την οποιαδήποτε ταλαιπωρία.

 

Για ποια ROM μιλας? Εβγαλε και νεα ROM 6.1 o Dutty χθες.

Link to comment
Share on other sites

άσε τον dutty. xda-live 1.5 εγγύηση όχι λαλακίες. τη δοκίμασα τη νέα του dutty και την έβγαλα σε λιγότερο απο 30 δευτερόλεπτα. είναι πολύ αργή. βάλε αυτή που σου λέω και θα με θυμηθείς.
Link to comment
Share on other sites

Για ποια ROM μιλας? Εβγαλε και νεα ROM 6.1 o Dutty χθες.

 

άσε τον dutty. xda-live 1.5 εγγύηση όχι λαλακίες. τη δοκίμασα τη νέα του dutty και την έβγαλα σε λιγότερο απο 30 δευτερόλεπτα. είναι πολύ αργή. βάλε αυτή που σου λέω και θα με θυμηθείς.

 

οντως μεχρι στιγμης ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει ;)

 

θοδωρη :rolleyes: την λιστα του Sindler :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το .net cf το χρειαζόμαστε? το χρησιμοποιεί καμιά γνωστή εφαρμογή?

 

το 2 ναι,το χρησιμοποιουν αρκετες εφαρμογες και παιχνιδια. αλλα και να βαλεις και τα 2 δεν θα σου κανει κακο πουθενα,μιας και καποιες εφαρμογες χρειαζονται και το 3.5:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Πριν 2 βδομάδες απέκτησα και εγώ ένα kaiser της orange και είμαι εντυπώσιασμένος από τη συσκευή.

Έχω κάποιες ερωτήσεις που παρόλο και αν έχω διαβάσει τις 200+ σελίδες του topic δεν έχω καταφέρει να ξεδιαλύνω..(1η φορα σε Win Mobile).

 

1) Τα WM 6.0 είναι εγκατεστημένα στην εκάστοτε ROM?

 

2) Μπορώ να βάλω ROM 6.1 (π.χ. Dutty's lite) σε Titana me WM 6.0

 

3) To radio έχω καταλάβει ότι σχετίζεται με τις λειτουργίες τις συσκευής ως τηλέφωνο σωστά? Αν δεν έχει καλή λήψη συστηματικά η συσκευή μπορεί να φταίει το radio?

 

4) Αν κάνω εγκατάσταση νέας ROM τι ακριβώς προβλέπεται οτι θα χάσω? (Επαφές, Ραντεβού, προγράμματα?). Μια τυπική διαδικασιά για το πριν της εγκατάστασης πια μπορεί να είναι (Backup, άδειασμα μνήμης..κτλ)?

Με το backup τι ακριβώς πληροφορίες μπορώ να αποθηκεύσω?

Πρέπει να εγκαταστήσω ξανά το πρόγραμμα του Backup για να κάνω upload τα δεδομένα?

 

5) Αν αλλαξω radio χωρις να πειράξω την Rom μπορεί να επιρεάσσει την λειτουργία της συσκευής? (έχω 1.27.12.17)

 

6) Η κάρτα μνήμης που έχω (4G micro Sandisk) έχει ένα adaptora για USB. Στην αρχή αναγνωριζόταν κανονικά σαν USB device (MicroSD+adaptor) απο τα PC ενώ τελευταία..o μόνος τροπος να έχω πρόσβαση στην κάρτα είναι μέσω Αctive sync (και φυσικά χωρίς την χρήση του adaptor).Δεν μπορώ να κάνω ούτε format ούτε τίποτα. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό? Από το Active sync μπορώ κάπως να formarw την κάρτα?

 

7) Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα να μπορέσω να περνάω τις επαφές μου από το PC στο τηλέφωνο μαζικά ή ακόμα και να μπορώ να χειρίζομαι την συσκευή από το PC (π.χ. αποστολή SMS), υπάρχει κάτι προτεινόμενο ?

 

 

Ελπίζω να μην κούρασα με το κείμενο...

Thanx Από την αρχή για το όποιο Reply!

Link to comment
Share on other sites

1) ναι

2) ναι

3) ίσως πιθανότατα όχι

4) χάνεις τα πάντα που είναι πάνω στο pda, όχι όμως αυτά που έχεις στην κάρτα μνήμης σου

5) αν είναι συμβατή με την έκδοση των wm τότε όχι

6) δεν ξέρω

7) microsoft outlook.

 

θα σου την φτιάξω και την λίστα μην γκρινιάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Fast και απλό ....ότι πρέπει! Thanx

 

-κάτι άλλο εκτός από Outlook παίζει? Δεν το θεωρώ πολύ εύχρηστο.

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς SOTΙ?

 

-το .rar που αναφέρθηκε παραπάνω..:X προβλέπεται να ανέβει?

 

-Η XDA live 1.5 έχει touchFLO?

Link to comment
Share on other sites

1)

 

θα σου την φτιάξω και την λίστα μην γκρινιάζεις.

 

ενα 99% το βρηκα τι μου την εκανε :mad:

 

το magic call μαλλον.....και το ****το ειναι οτι ειναι απο τα πιο απαραιτητα προγραμματα που εχω ΠΑΝΤΑ στα pda μου,μιας και δεν απανταω ΠΟΤΕ σε κλησεις με αποκρυψη και με αυτο η αποριψη γινεται αυτοματα και κανει και καταγραφη ολων των κλησεων που εχει αποριψει αναλυτικοτατα.... :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

1.-το .rar που αναφέρθηκε παραπάνω..:X προβλέπεται να ανέβει?

 

2. -Η XDA live 1.5 έχει touchFLO?

 

1. δημοσια λιγο χλωμο το βρισκω :worry:

 

2. οχι

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

τα πάντα έχει άμα ξέρεις :) μόλις γυρίσω απο το πελάτη θα σας φτιάξω.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος από όσους έχουν cooked rom, να κάνει ένα benchmark με το vs benchmark2007 και να κάνει post με τα αποτελέσματα για να συγκρίνω απόδοση με την original rom?
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος από όσους έχουν cooked rom, να κάνει ένα benchmark με το vs benchmark2007 και να κάνει post με τα αποτελέσματα για να συγκρίνω απόδοση με την original rom?

 

ριξε μια ματια και εκει ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=379411

 

την δοκιμαζω σε λιγο...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Πριν 2 βδομάδες απέκτησα και εγώ ένα kaiser της orange και είμαι εντυπώσιασμένος από τη συσκευή.

Έχω κάποιες ερωτήσεις που παρόλο και αν έχω διαβάσει τις 200+ σελίδες του topic δεν έχω καταφέρει να ξεδιαλύνω..(1η φορα σε Win Mobile).

 

1) Τα WM 6.0 είναι εγκατεστημένα στην εκάστοτε ROM?

 

2) Μπορώ να βάλω ROM 6.1 (π.χ. Dutty's lite) σε Titana me WM 6.0

 

3) To radio έχω καταλάβει ότι σχετίζεται με τις λειτουργίες τις συσκευής ως τηλέφωνο σωστά? Αν δεν έχει καλή λήψη συστηματικά η συσκευή μπορεί να φταίει το radio?

 

4) Αν κάνω εγκατάσταση νέας ROM τι ακριβώς προβλέπεται οτι θα χάσω? (Επαφές, Ραντεβού, προγράμματα?). Μια τυπική διαδικασιά για το πριν της εγκατάστασης πια μπορεί να είναι (Backup, άδειασμα μνήμης..κτλ)?

Με το backup τι ακριβώς πληροφορίες μπορώ να αποθηκεύσω?

Πρέπει να εγκαταστήσω ξανά το πρόγραμμα του Backup για να κάνω upload τα δεδομένα?

 

5) Αν αλλαξω radio χωρις να πειράξω την Rom μπορεί να επιρεάσσει την λειτουργία της συσκευής? (έχω 1.27.12.17)

 

6) Η κάρτα μνήμης που έχω (4G micro Sandisk) έχει ένα adaptora για USB. Στην αρχή αναγνωριζόταν κανονικά σαν USB device (MicroSD+adaptor) απο τα PC ενώ τελευταία..o μόνος τροπος να έχω πρόσβαση στην κάρτα είναι μέσω Αctive sync (και φυσικά χωρίς την χρήση του adaptor).Δεν μπορώ να κάνω ούτε format ούτε τίποτα. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό? Από το Active sync μπορώ κάπως να formarw την κάρτα?

 

7) Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα να μπορέσω να περνάω τις επαφές μου από το PC στο τηλέφωνο μαζικά ή ακόμα και να μπορώ να χειρίζομαι την συσκευή από το PC (π.χ. αποστολή SMS), υπάρχει κάτι προτεινόμενο ?

 

 

Ελπίζω να μην κούρασα με το κείμενο...

Thanx Από την αρχή για το όποιο Reply!

 

 

7)Δοκίμασε το Jeyo Mobile Companion

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

σας ανεβάζω το αρχείο με ότι χρειάζεστε για την xda-live. το αρχείο περιέχει και την ρομ για να μην ψάχνεστε :)
Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια και εκει ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=379411

 

την δοκιμαζω σε λιγο...

 

μήτσο είναι πιο γρήγορη απο την xda-live? πες μου όχι :(

 

βαριέμαι να τα παιρνάω πάλι απο την αρχή τώρα που φτιάχτηκα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...