Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, ήθελα να ενημερώσω τους υπόλοιπους χρήστες για το πρόβλημα που είχα αναφέρει σε προηγούμενη σελίδα όσον αφορά την αυτόματη απάντηση/κλείσιμο τηλεφωνήματος. Το πρόβλημα ήταν σε δική μου (μεγάλη) απροσεξία στο πρόγραμμα Bluemusic. Είχε 2 επιλογές auto-answer, auto-reject τις οποίες εκ παραδρομής τις είχα ενεργοποιήσει χωρίς να τις προσέξω ιδιαίτερα. Μετά από 2 hard-reset βρήκα το πρόβλημα και πλέον δουλεύουν όλα κανονικά.

Ευχαριστώ όσους προσπάθησαν να με βοηθήσουν..

 

Καλές γιορτές σε όλους! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει να φανει λιγο χαζη η ερωτηση αλλα δεν θυμαμαι να εχω σβησει εγω κατι γι αυτο την κανω,ανακαλυψα μεσα στον ΄'καδο ανακυκλωσης' διαφορα αρχεια απο το destinator,να πηγαν μονα τους εκει δεν νομιζω να υπαρχει περιπτωση οποτε τα σβηνω αφοβα,σωστα;κατι τελευταιο εχω ενα bluetooth ericsson κ οταν παω να κανω νεα συζευξη μου ζηταει κωδικο,μηπως κανεις ξερει τον κωδικο που εχουνε τα se;
Link to comment
Share on other sites

μπορει να φανει λιγο χαζη η ερωτηση αλλα δεν θυμαμαι να εχω σβησει εγω κατι γι αυτο την κανω,ανακαλυψα μεσα στον ΄'καδο ανακυκλωσης' διαφορα αρχεια απο το destinator,να πηγαν μονα τους εκει δεν νομιζω να υπαρχει περιπτωση οποτε τα σβηνω αφοβα,σωστα;κατι τελευταιο εχω ενα bluetooth ericsson κ οταν παω να κανω νεα συζευξη μου ζηταει κωδικο,μηπως κανεις ξερει τον κωδικο που εχουνε τα se;

 

Όλα τα bluetooth headsets ανεξάρτητα ποια εταιρία τα φτιάχνει ο κωδικός που ζητάνε για σύξευξη είναι ο "0000"..........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για τις κακιουλες....δεν θα το σχολιασω μερες που ειναι..

 

αλλα ποιος σου ειπε οτι τα προγραμματα που εχουν today plugins μπορεις να τα βαλεις στην καρτα μνημης,και να εισαι βεβαιος οτι δεν θα εχεις προβληματα ??

 

συγγνωμη για το ενδιαφερον που εδειξα...:O

 

Δημήτρη, γνωρίζω πολύ καλά το ενδιαφέρον το δικό σου αλλά και άλλων παιδιών εδώ μέσα να βοηθήσετε, πλην όμως καμιά φορά ξεφεύγετε λίγο και την «πέφτετε» λίγο αδέξια σε ορισμένους φίλους, που η αλήθεια είναι ότι χωρίς να πολυδιαβάσουν το νήμα περιμένουν τα πάντα έτοιμα... ειρήνη ημίν...! :rolleyes:

 

Φίλε webvirus, αμέτρητα restart όχι ένα, εννοείται...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

 

Μέρες που είναι είπα να αφήσω τον υπερκαταναλωτισμό ελεύθερο και να τσιμπίσω και εγώ αυτό το μικρό θαύμα μια που ξέμεινα από PDA και είπα να συνδυάσω κινητό και PDA σε ένα.

 

Προσπάθησα να διαβάσω όσο πιο πολλές σελίδες γίνεται αλλά στις 40κάτι λύγισα και έτσι είπα να ρωτήσω:

 

1ον από που μου προτείνεται να το πάρω γιατί βλέπω κάτι τεράστιες διαφορές (ebay: 400 euro από Αμερική, expansys 540 euro από Αγγλία, online shops 750+ στην Ελλάδα). Απλά θέλω να ακούσω καμιά εμπειρία από τις φτηνότερες πηγές για το συγκεκριμένο μηχάνημα αν κάποιος το έχει πάρει από εκεί, μήπως παίζουν τπτ κλειδώματα, διαφορές κτλ.

 

2ον τι αξεσουάρ είναι must have και να τα παραγγείλω πακετάκι (κάρτες μνήμες, φορτιστές, θήκες, screen protectors κτλ)

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν κάνω ερωτήσεις που έχετε ήδη απαντήσει, μακάρι να βρω το χρόνο και να διαβάσω και τα υπόλοιπα posts ώστε να μην ξανασυμβεί (σύντομα θα το κάνω, υπόσχομαι :O_ )

Link to comment
Share on other sites

απο ebay μην αγοράζεις ποτέ τέτοια πράγματα. πάρε το απο το Expansys και παράγγειλε και μια 4GB SDHC μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

απο ebay μην αγοράζεις ποτέ τέτοια πράγματα. πάρε το απο το Expansys και παράγγειλε και μια 4GB SDHC μνήμη.

 

Ναι και εγώ το ebay το φοβάμαι για τέτοιες αγορές για αυτό και ρωτάω μήπως τόλμησε κανείς και μπορεί να μου πει πχ πάρε από τον τάδε. Με την εγγύηση τι παίζει από την Expansys (από εκεί έχω πάρει 2 PDA παλαιότερα αλλά δεν είχε χρειαστεί η εγγύηση ποτέ)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1ον από που μου προτείνεται να το πάρω γιατί βλέπω κάτι τεράστιες διαφορές (ebay: 400 euro από Αμερική, expansys 540 euro από Αγγλία, online shops 750+ στην Ελλάδα). Απλά θέλω να ακούσω καμιά εμπειρία από τις φτηνότερες πηγές για το συγκεκριμένο μηχάνημα αν κάποιος το έχει πάρει από εκεί, μήπως παίζουν τπτ κλειδώματα, διαφορές κτλ.

 

Θα σου πρότεινα το expansys και αυτό γιατί αφενός είναι αξιόπιστο, αφετέρου έχει τις καλύτερες τιμές. Για Αμερική και γενικώς εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης μη το σκέφτεσαι γιατί θα μπλέξεις με τελωνεία και θα σου βγει πιο ακριβό από το αν το αγόραζες από Ελλάδα.

 

2ον τι αξεσουάρ είναι must have και να τα παραγγείλω πακετάκι (κάρτες μνήμες, φορτιστές, θήκες, screen protectors κτλ)

 

Η κάρτα μνήμης και το screen protector είναι σίγουρα απαραίτητα. Εάν θέλεις και να το δουλεύεις σαν GPS και στο αυτοκίνητο πρέπει να έχεις και την κατάλληλη βάση στήριξης και έναν φορτιστή αυτοκινήτου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την εγγύηση τι παίζει από την Expansys (από εκεί έχω πάρει 2 PDA παλαιότερα αλλά δεν είχε χρειαστεί η εγγύηση ποτέ)

 

Σε θέματα hardware σε καλύπτει κανονικά η ACE Hellas χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Απλά δεν σε υποστηρίζει σε θέματα software λόγω αγγλικού μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, είστε απίθανοι!

 

Καρτούλα 4GB δεν βλέπω στην expansys αλλά δεν πειράζει θα βρω καμία από Ελλάδα. Φορτιστή βρήκα ήδη, τώρα μένει η βάση στήριξης και χτυπάω παραγγελία. (σαν μωρό που περιμένει τον Άη Βασίλη νιώθω :P )

Link to comment
Share on other sites

λογικα ειναι λινκ που τα εχω ανεβασει εγω και τα εχω δωσει σε αρκετους εδω μεσα :)

 

τα λινκς δουλευουν κανονικα κατι αλλο ειναι μαργαριτα.κοιταξε το παλι.

 

αν εχεις παλι προβλημα πες μου ;)

 

hχχp://rapidshare.com/files/69035359/dest6_7_last.rar

 

hχχp://rapidshare.com/files/72372398/GreeceG.rar

 

(οπου χ =t)

 

Φίλε Zaharaki χρόνια πολλά.:)

Ξέρω σε έχουμε τρελάνει αλλά πραγματικά έχω φάει όλα τα forum και δεν μπορώ να βγάλω άκρη γιατί δεν δουλεύει το Dest του link.:(

Όπως και στην Μαργαρίτα, το πρόγραμμα κατ’ αρχάς το ξεκινάς από το ‘διαχείριση αρχείων’ γιατί δεν το βρίσκω στα προγράμματα και το κυριότερο, αφού ανοίξει το πρόγραμμα με το λογότυπο κανονικά βγάζει ότι δεν βρίσκει τους χάρτες.:wacko:

Γνωρίζεις κάτι πάνω σ’ αυτό; Ευχαριστώ έτσι και αλλιώς ( όλους εδώ) για τη βοήθεια.!!:p

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Zaharaki χρόνια πολλά.:)

Ξέρω σε έχουμε τρελάνει αλλά πραγματικά έχω φάει όλα τα forum και δεν μπορώ να βγάλω άκρη γιατί δεν δουλεύει το Dest του link.

Όπως και στην Μαργαρίτα, το πρόγραμμα κατ’ αρχάς το ξεκινάς από το ‘διαχείριση αρχείων’ γιατί δεν το βρίσκω στα προγράμματα και το κυριότερο, αφού ανοίξει το πρόγραμμα με το λογότυπο κανονικά βγάζει ότι δεν βρίσκει τους χάρτες.:wacko:

Γνωρίζεις κάτι πάνω σ’ αυτό; Ευχαριστώ έτσι και αλλιώς ( όλους εδώ) για τη βοήθεια.!!:p

χρονια πολλα παλι σε ολους :)

τα dest δουλευουν μια χαρα του λινκ που εχω δωσει:)

 

εσεις κατι κανετε λαθος και εχετε προβλημα;)

 

το φακελο destinator τον αντιγραφετε μεσα στην καρτα,βαζετε και τον φακελο του χαρτη ειτε μεσα στην καρτα ειτε μεσα στον φακελο του dest

κανετε αντιγραφη/επικοληση συντομευσης του destinator.exe μεσα στον φακελο windows/start_menu/programs και εμφανιζεται το προγραμμα μεσα στον φακελο προγραμματα της συσκευης σας.

 

μολις ανοιξετε το προγραμμα απο την συντομευση,πατατε ναι σε καθε προειδοποιηση ασφαλειας που θα σας βγαλει και ολα ενταξει.

θα ειχα απαντησει πολυ πιο νωρις για να μην παιδευεστε,

 

αλλα ενα μηνυμα της πορωμενης :blink: margaritagr στο ποστ που ανοιξα για να ευχηθω χρονια πολλα μεσα στο myphone....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2163144#post2163144

 

που δεν αρκεστηκε στα χρονια πολλα οπως ολοι εκει μεσα....:O

 

που με πειραξε προσωπικα...(για αυτο margaritagr δεν απαντησα στο πμ σου ;)) δεν της απαντησα αμεσως και μαζι με αυτη περιμενες και εσυ....

 

αλλα επειδη δεν μου αρεσει να κανω οτι δεν μου αρεσει να μου κανουν....

 

αν δεν μπορεσετε και παλι να το κανετε να δουλεψει εδω ειμαστε και τα ξαναλεμε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να απαλλαγώ από το ενοχλητικό μήνυμα Connection Setup: The operator does not exist... που εμφανίζεται με το soft reset που εν συνεχεία με βγάζει στις ρυθμίσεις των συνδέσεων;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να απαλλαγώ από το ενοχλητικό μήνυμα Connection Setup: The operator does not exist... που εμφανίζεται με το soft reset που εν συνεχεία με βγάζει στις ρυθμίσεις των συνδέσεων;

 

στα connections πας στο connection setup και στο μενού κάτω δεξιά βγάζεις το τσεκ απο το enable auto-config.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Θοδωρή...

Τι προτείνεις για backup εκτός από το Sprite BackUp; Υπάρχει κάτι καλύτερο;

Το original today plugin που είχε, αυτό με τον καιρό, υπάρχει κάπου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

spb backup εγώ αυτό χρησιμοποιώ :)

 

εγώ για καιρό και έξτρα μενού και ιστορίες χρησιμοποιώ το SPB Mobile Shell & SPB Plus :)

 

και έχει και για το καιρό πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

για backup spb backup

 

για καιρο weather panel

 

προσωπικα δεν τα αλλαζω με τπτ και τα δυο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το MoDaCo_NoData αλλά βγάζει σφάλμα και τερματίζει. Δεν δουλεύει με τις cooked;

Επίσης, στο Home plugin θέλω στο τελευταίο tab αντί το Music Player να βγάζει όπως η original το profile του κινητού. Υπάρχει τρόπος;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το MoDaCo_NoData αλλά βγάζει σφάλμα και τερματίζει. Δεν δουλεύει με τις cooked;

Επίσης, στο Home plugin θέλω στο τελευταίο tab αντί το Music Player να βγάζει όπως η original το profile του κινητού. Υπάρχει τρόπος;

 

1. το NoData δεν παίζει με cooked.

2. η θα χρησιμοποιήσεις το Home Customizer ή θα πας στο Settings, today και εκεί θα βρείς το HTC HOME. νομίζω έχει επιλογή απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

παιδια...

μετα απο απειρες αποπειρες να βρω συσκευη να με καλυψει , με wm6 pro , με πληκτρολογιο και οσο σταθερη γινεται και επειδη μονο χρηματα σπαταλουσα , τελικα αποφασισα και κατεληξα

 

αυριο θα την εχω στα χερια μου και ελπιζω να με κρατησει για αρκετο καιρο αν και πιστευω οτι θα το κανει γιατι ηδη ειμαι καψουρης μαζι της εδψ και καιρο... τα εχει ολα!

 

 

Και το πιο βασικο , εχει και πληκτρολογιο . Σπαστο κιολας !

 

Με γεια μουυυυυυυυυυυυυ !

:X
Link to comment
Share on other sites

Μεγειαααααα σου λοιπόν :lol:

 

Μέχρι τώρα ήμουν Nokia-κιας αλλά σαν τον Τιτάνα δεν είναι τπτ;)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

το φακελο με τους ελληνικους χαρτες που τον εβαλες?

 

Το Dest που βρηκα εγω ειχε τα παντα(χαρτη ,poi..) εκανα απλα copy απο το pc μου κ paste στην καρτα μνημης του κινητου.περνα μια βολτα απο το ipmart κ θα βρεις ο,τι θελεις:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάνει προσπάθεια κάποιος να κάνει dump την ελληνική rom? Αν ναι δουλεύει? Το λεω για μελλοντική επαναφορά.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έχει κάνει προσπάθεια κάποιος να κάνει dump την ελληνική rom? Αν ναι δουλεύει? Το λεω για μελλοντική επαναφορά.

 

H ROM αγγλική είναι η οποία υπάρχει και μπορούμε να την επαναφέρουμε. Μέχρι εκεί καλά. Το πρόβλημα είναι με τα ελληνικά της ACE. Μέχρι τώρα δε νομίζω ότι υπάρχει λύση... που θα πάει όμως! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H ROM αγγλική είναι η οποία υπάρχει και μπορούμε να την επαναφέρουμε. Μέχρι εκεί καλά. Το πρόβλημα είναι με τα ελληνικά της ACE. Μέχρι τώρα δε νομίζω ότι υπάρχει λύση... που θα πάει όμως! ;)

 

Οι ελπίδα μας λοιπόν είναι και πάλι ο Mark ε? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...