Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θυμαμαι εαν εγραψε κατι για την μπαταρια ο Δημητρης για την 2700 αλλα εγω δεν βλεπω μεγαλη διαφορα στα μειον οτι στις θηκες που εχω αγορασει δεν μπαινει εκτος απο την δικια της και αυτη με πιεση ,οπως βεβαια και ο διπλος φορτιστης ,δεν χωρας πουθενα ............

 

απλα αχρηστη αγορα:mad:

 

η μεγαλη διαφορα απο την 1600 ειναι ο ογκος της....ελαχιστη εως καθολου παραπανω αυτονομια,αρα συγκριτικα με τα αμπερ της.........ΚΑΜΙΑ απολυτως καλυτερευση....:mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει τα today plugins που τρέχουν στο σύστημα;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Με την 1600 είδατε διαφορά;

 

Φιλε μου η αγορα της 1600 ειναι καλη δηλ παιρνεις αυτο που περιμενεις μια αυξηση της ταξεως του 10%-15% .

Link to comment
Share on other sites

απλα αχρηστη αγορα:mad:

 

η μεγαλη διαφορα απο την 1600 ειναι ο ογκος της....ελαχιστη εως καθολου παραπανω αυτονομια,αρα συγκριτικα με τα αμπερ της.........ΚΑΜΙΑ απολυτως καλυτερευση....:mad:

 

Πήρες την ποιοτική ή μια σαν και τη δικιά μου με 10 ευρώ; Δεν την παρέλαβα ακόμα αλλά φαντάζομαι μια από τα ίδια θα 'ναι... θα την στείλω από κει που 'ρθε...! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα παίζει στα 800 ευρώ. Σε ποιό κατάστημα δεν την βρήκες; TytnII η εμπορική του ονομασία, a.k.a. kaiser.
Link to comment
Share on other sites

Πήρες την ποιοτική ή μια σαν και τη δικιά μου με 10 ευρώ; Δεν την παρέλαβα ακόμα αλλά φαντάζομαι μια από τα ίδια θα 'ναι... θα την στείλω από κει που 'ρθε...! :p

 

εγω ημουν κουβαρντας και πηρα την ακριβη για να μαι σιγουρος οτι θα ειναι καλη :lol::lol::lol:

 

εδω που τα λεμε μια χαρα ειναι η μπαταρια,απλα δεν εχει καμια σχεση η αποδοση της με αυτο που υποσχεται ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον σερ Τακης και την παρέα του για την μεγαλείωδη πρόκριση του θρύλου μας

 

φωτη θα διαφωνησω μαζι σου ;)

 

συγχαρητηρια στους παικες και στον κοσμο σας ναι και μπραβο τους ;)

 

αλλα οχι και στον τακη :lol::lol:

 

κωλοφαρδος ειναι ο ανθρωπος μην τον κανουμε και προπονηταρα ξαφνικα...απλα εδω στην ελλαδα κρινονται ολοι εκ των αποτελεσματων οποτε και 1η μουρη ο τακης :wacko::wacko:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φωτη θα διαφωνησω μαζι σου ;)

 

συγχαρητηρια στους παικες και στον κοσμο σας ναι και μπραβο τους ;)

 

αλλα οχι και στον τακη :lol::lol:

 

κωλοφαρδος ειναι ο ανθρωπος μην τον κανουμε και προπονηταρα ξαφνικα...απλα εδω στην ελλαδα κρινονται ολοι εκ των αποτελεσματων οποτε και 1η μουρη ο τακης :wacko::wacko:

 

Σε μια ομάδα ποδοσφαίρου όλοι έχουν το μερίδιό τους, ο προπονητής είναι πρωτοστάτης και γιαυτο είπα σερ Τακης και η παρέα του.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναζήτηση κατέληξα σ' αυτούς τους Java Managers (Jblend, Jbed, Esmertec, MidP).

Ποιός είναι καλύτερα συμβατός με το kaiser αν ξέρει κάποιος?

 

Εγώ είχα βρει και κατάβασα από τα γνωστά μέρη το

IBM Java Emulator - IBM J9 v6.1.1 (WebSphere Everyplace Micro Environment).zip

 

Δεν το έχω βάλει στο κινητό αλλά στον emulator στο pc που το δοκίμασα δουλεύει μια χαρά. Στο κινητό δεν το βάζω όσο δεν χρειάζεται να τρέξω java εφαρμογή. Δεν μου αρέσει να το φορτώνω τζάμπα το κινητό.

 

Αν θέλεις στείλε pm να στο στείλω. Είναι 4MB

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σε ολους. Εχθες πειρα το κινητο και εγω απο Καταστημα Γερμανο.

 

Εχω 2 ερωτησουλες:

1. Οταν το πρωτοανοιξα (αφου πρωτα ειχα βαλει μπαταρια και καρτα μνημης), και αφου μου ζητησε να χρησιμοποιεισω το πενακι για με το σταυρο στα διαφορα σημεια μετα εμφανιστηκε μια μπαρα οπου εκανε κατι updates και περνουσε μαλλον καποιο λογισμικο απο οτι καταλαβα εγω.

Με το που τελειωνει το φορτωμα εμφανιστηκε μια ασπρη οθονη, η οποια εγραφε οτι "το κινητο δεν μπορεσε να κανει boot σωστα, γιατι καποιο προγραμμα που έχει περαστει μαλλον δεν ειναι οκ. Πατήστε SEND για να το διορθωσετε ή skip για να προχωρήσετε."

Δεν μπορουσα να πατισω SEND γιατι η οθονη δεν ειχε τετοια επιλογη αλλα ουτε και το skip. Αν πατουσες το πρασινο κουμπι με το ακουστικο εσβηνε το κινητο και σου ζητουσε να κανεις παλι ευθυγραμμιση με το πενακι και ξαναπερνουσε τα files παλι και μετα χαναβγαζε την ιδια ασπρη οθονη με το ιδιο μυνημα.

Αν παλι πατουσες το κουμπι με το το κοκκινο ακουστικο (του τερματισμου δηλαδη) το κινητο συνεχιζε κανονικα, ανοιγε , σου ζητουσε TO PIN και το τηλεφωνο λειτουργεισε μια χαρα.

Εχει ξανασυμβει αυτο??? Εντωμεταξύ οταν κανω restart to κινητο, σβήνει κανονικα, ανοιγει κανονικα και δεν ξαναβγαζει αυτή την ασπρη οθονη. και ολα λειτουργουν κανονικα. Κανεις καμια ιδεα?????

 

2.

 

Εβαλα ως ήχο κλησης ενα mp3. Οταν με καλουν δεν εχει καλυ ακουστικη ο ηχος. Μοιαζει λιγακι σαν παραμορφωμενος, οχι πολυ, αλλα καμια σχεση με το προηγουμενο Sony ericsson που ειχα.

 

Γενικα σαν τηλεφωνο δεν ακουγεται καλα το mp3 οταν το εχεις σαν ηχο κλησης?

Τελος παντων με τον ηχο μπορει να ειναι και η ιδεα μου.

 

Για το πρωτο ομως ???Συμβαινει κατι? Αν ειναι να το παω πισω τωρα που ειναι η δευτερη μερα.

 

Οποιος μπορει ασ βοηθησει.!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μιλησα και με την Ace Hellas, η οποια μου ειπε οτι αυτο το μηνυμα ειναι φυσιολογικο να το βγαζει γιατι η μεταφραση των ελληνικων δεν ειναι της Microsoft αλλα γινεται απο την Αce Hellas και θεωρειται το προγραμμα Untrasted Sourse και για αυτο το εβγαλε.

 

Ισχυει αυτο που μου ειπαν?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μιλησα και με την Ace Hellas, η οποια μου ειπε οτι αυτο το μηνυμα ειναι φυσιολογικο να το βγαζει γιατι η μεταφραση των ελληνικων δεν ειναι της Microsoft αλλα γινεται απο την Αce Hellas και θεωρειται το προγραμμα Untrasted Sourse και για αυτο το εβγαλε.

 

Ισχυει αυτο που μου ειπαν?

Ναι ισχύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τωρα μιλησα και με την Ace Hellas, η οποια μου ειπε οτι αυτο το μηνυμα ειναι φυσιολογικο να το βγαζει γιατι η μεταφραση των ελληνικων δεν ειναι της Microsoft αλλα γινεται απο την Αce Hellas και θεωρειται το προγραμμα Untrasted Sourse και για αυτο το εβγαλε.

 

Ισχυει αυτο που μου ειπαν?

 

H symperifora tou Kaiser sou me tis epanekiniseis kai ta sxetika einai fysiologiki min agxwnesai. Exei apla na kanei me ta arxika setarismata.

 

Oson afora tous mp3 ixous klisis... den exw paratirisei paramorfwsi tou ixou twn mp3s kai exw meinei ikanopoiimenos me tin entasi tous. Dokimase kai allous ixous gia na deis oti sou akougontai kala kai se kamia periptwsi mi sygkrineis ton ixo me ta symbatika kinita kai eidika ta Walkman!!! :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχει πάρει κανείς το HTC TyTN II από Vodafone Shop? Το έχω παραγγείλει και όλο στο περίμενε με έχουν....!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχει πάρει κανείς το HTC TyTN II από Vodafone Shop? Το έχω παραγγείλει και όλο στο περίμενε με έχουν....!

 

Σε προηγούμενες σελίδες αρκετοί είχαν αναφέρει ότι το πήραν απο Vodafone Shop. Τώρα αν άλλαξε κάτι στην διαθεσιμότητα...

 

 

Λίγο άσχετο, αλλά μήπως χρησιμοποιεί κανείς το Skype, να μας πει εντυπώσεις;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο, αλλά μήπως χρησιμοποιεί κανείς το Skype, να μας πει εντυπώσεις;

 

το χρησιμοποιω αραια και που μεσο wifi,

ειναι πολυ καλο και ακουω τον αλλον αρκετα καθαρα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το χρησιμοποιω αραια και που μεσο wifi,

ειναι πολυ καλο και ακουω τον αλλον αρκετα καθαρα.:)

 

Ωραία, θα προχωρήσω μάλλον στην αγορά credits, μιας και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος απο όλα όσα δοκίμασα έως τώρα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

το χρησιμοποιω αραια και που μεσο wifi,

ειναι πολυ καλο και ακουω τον αλλον αρκετα καθαρα.:)

 

Ο ήχος όταν μιλάς από που βγαίνει? Από το κανονικό ακουστικό ή από το ηχείο της συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?? λεω τελικα μηπως παρω το καιζερ.. ισως φανει κουτο αλλα εγω θα το πω!

το γεγονος οτι ειναι απο τα πιο ακριβα, σημαινει οτι ειναι και απο τα δυσκολα στο χειρισμο?? ή ειναι το ιδιο με τα αλλα, κ απλα η τιμη σημαινει πχ καλυτερο επεξεργαστη?

κ κατι αλλο.. τα windows ειναι ελληνικα?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι στην αγορά για ένα wm6 κινητό για χρήση κινητού και destinator στο αυτοκίνητο, αλλά και το wifi, αφού έχω στο σπίτι μου. Μου αρέσει το touch dual αλλά δεν έχει gps, ούτε wifi, οπότε πάω μόνο σε caiser, που το θεωρώ κάπως μεγάλο (είχα το TyTN I :rolleyes: όταν είχε πρώτο βγει). Και ερωτώ τους πιο έμπειρους:

 

1. Σαν τηλέφωνο είναι οκ ; Ο λόγος που είχα αλλάξει το TyTN I ήταν ότι στην βιασύνη της δουλειάς στο γραφείο αργούσε κυριολεκτικά πολύ και μου έσπαγε τα νεύρα. Ξέρετε... να θες να κάνεις τηλέφωνο και να έχει κολήσει η οθόνη και να φωνάζουν όλοι κλπ,κλπ... :O

 

2. Με τα bt ακουστικά πως τα πάει ; Ποιο πιστέυετε ότι είναι πιο συμβατό ; Έχω ένα samsung wep. Θα κάνει δουλειά ή θα θέλει συνέχεια restart ;

 

3. Με το gps υπάρχουν προβλήματα ; Τι destinator να βάλω ;

 

ελπίζω να μην κούρασα με τις ερωτήσεις μου :O

 

ευχαριστώ

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...